Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Miért ilyen gyengék a varászlóim? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4866)

Barracuda 08-12-2014 18:13

Miért ilyen gyengék a varászlóim?
 
Óriás vagyok, 4. szinten. 600 hekin vagyok, kb 15000 varázslóval, 40% tekercs, 90% katmorál, és 100% készültség volt amikor a következő történt.
Volt a közelemben egy törpe, 0 toli/ 0 vari, éppen annyi toronyij, amit nem tudtam átütni kb 6000. Varázsoltam rá egy tűzgolyót, hogy egy kicsit megpuhitsam, erre 36 ij halt meg! Másodjára csak 34... Ez mitől van? Lehet ezt egy kicsit nagyobbra növelni?
Törpe nem volt túlélő, kereskedő volt (én is)
A törpe 2 körre volt tőlem.

Ati 08-12-2014 19:31

Quote:

Originally Posted by Barracuda (Post 307954)
Óriás vagyok, 4. szinten. 600 hekin vagyok, kb 15000 varázslóval, 40% tekercs, 90% katmorál, és 100% készültség volt amikor a következő történt.
Volt a közelemben egy törpe, 0 toli/ 0 vari, éppen annyi toronyij, amit nem tudtam átütni kb 6000. Varázsoltam rá egy tűzgolyót, hogy egy kicsit megpuhitsam, erre 36 ij halt meg! Másodjára csak 34... Ez mitől van? Lehet ezt egy kicsit nagyobbra növelni?
Törpe nem volt túlélő, kereskedő volt (én is)
A törpe 2 körre volt tőlem.

A varázslóknak nincs "erejük". Két dolog lehetséges:

- sikerül
- nem sikerül

Ezeken belül nincsenek erősségi fokozatok.

Mr.H 08-12-2014 21:40

A varázslatok súgónál fel van tüntetve, hogy a sikeresség után a mértékre nincs ráhatás. Mivel automatikus védelmet élveznek bizonyos események ,így nem kizárt, h az ország kapott már ilyen ártást és ezért volt kis hatásfokú a te varázslatod...

Barracuda 08-13-2014 14:29

Quote:

Originally Posted by Mr.H (Post 307957)
A varázslatok súgónál fel van tüntetve, hogy a sikeresség után a mértékre nincs ráhatás. Mivel automatikus védelmet élveznek bizonyos események ,így nem kizárt, h az ország kapott már ilyen ártást és ezért volt kis hatásfokú a te varázslatod...

Mekkora a hatásfoka egy ilyen varázslatnak, ha előttem senki sem varázsolt az adott országra semmi, a varázslat természetesen sikerült?

Mr.H 08-17-2014 18:03

A súgóból ennyi derül ki. Idővel saját magad is rájössz, hogy pl. egy élőholtat simán le lehet lopni, mert nincs tolvaja. Neked hiába van több ezer, ettől nem fogod egyetlen akcióval az összes raktárbeli dolgait ellopni. Ezekre nincs rálátásunk... :(

Seldon 08-23-2014 20:03

Quote:

Originally Posted by Mr.H (Post 307967)
A súgóból ennyi derül ki. Idővel saját magad is rájössz, hogy pl. egy élőholtat simán le lehet lopni, mert nincs tolvaja. Neked hiába van több ezer, ettől nem fogod egyetlen akcióval az összes raktárbeli dolgait ellopni. Ezekre nincs rálátásunk... :(

Ennyire azért nem rossz a helyzet. Haszonszerző tolvajakciók pl. nagyon hamar kiderül, mennyit visznek el. Gömb előtte, lopsz egyet (ami látszik is és nem védi semmi, pl. rúna), gömb utána.

Ártó varázslatok/tolvajlások már más tészta, azt általában eleve kevesebbszer végzi az ember.
Saját emlékeim szerint pont a tűzgolyó a legrosszabb hatásfokú, mivel válogatás nélkül mindenkit megperzsel (cserébe hullára is dobható, a tüzet ők se bírják).

Ártó akciók "kicsi" sebzésébe ráadásul az is belejátszik, hogy közben a katonai védelmed nem gyengül meg, nem kockáztattál "szinte semmit".
Variknál vagy sikerül, vagy nem.


All times are GMT +1. The time now is 02:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu