Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Hulla update (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4947)

Rotcsa 02-02-2016 15:32

Hulla update
 
Azt gondoltam, mivel a fertőzéseket kizárólag élőhalottak terjesztik, ezért

láthatóvá tenném a hullának azokat az országokat, amelyek betegek.
Gyakori stratégiai eleme a játéknak a túlerőben lévő ellenféllel szemben, hogy hullát, vagy fertőzött országot támadnak az agresszor gyengítésére.
Ezzel a módosítással viszont az ilyen országok kitennék magukat annak a veszélynek, hogy a hullák "vérszagot" kapva rákattannak az ilyen országokra. Sőt, ezen túlmenően én az élőhalottnak valamennyi bónuszt is adnék, ha fertőzött országot támad, mivel eleve saját esszenciájával-fertőzés- gyengített ország a célpontja. Ezen túlmenően még képességet is kapna arra, hogy valahogyan tájékozódhasson a fertőzés nagyságáról annak érdekében, hogy kiszámíthatóbb haderőt küldhessen.

Ezekkel a módosításokkal nem lenne annyira vak a hulla és a hulla-invázió egy izgalmas eleme lenne a játéknak.

Mit gondoltok?

Ati 02-02-2016 15:44

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 309319)
mivel a fertőzéseket kizárólag élőhalottak terjesztik

... plusz a beteg országok, legyenek bármilyen fajúak.
... plusz a spontán megbetegedések alkalmával bárki elkaphatja támadások nélkül is.

sij13 02-02-2016 15:57

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 309319)
láthatóvá tenném a hullának azokat az országokat, amelyek fertőzöttek.

Ez még el is megy. Bár én ezt inkább csak valami vip funkcióként alkalmaznám.

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 309319)
Sőt, ezen túlmenően én az élőhalottnak valamennyi bónuszt is adnék, ha fertőzött országot támad, mivel eleve saját esszenciájával-fertőzés- gyengített ország a célpontja.

Szerintem elég baja van annak az országnak amelyik megfertőződött. Bár valóban,így valamivel ellensúlyoznák a "hullavadászok" által keltett problémákat. Igazából nem tudom.

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 309319)
Ezen túlmenően még képességet is kapna arra, hogy valahogyan tájékozódhasson a fertőzés nagyságáról annak érdekében, hogy kiszámíthatóbb haderőt küldhessen.

Ezekkel a módosításokkal nem lenne annyira vak a hulla és a hulla-invázió egy izgalmas eleme lenne a játéknak.

Mit gondoltok?

Ez a képesség dolog nem olyan rossz ötlet. Bár azt még az adott országnak sem jelzi,hogy mennyi van hátra.Ezt neki is úgy kell kiszámolnia/megsaccolni :D

Igazából nem tudom,hogy a fertőzés nagyságának ismeret mivel tenné kiszámíthatóbbá a haderő kalkulációt.Szerintem nem sok köze van hozzá.

Rotcsa 02-02-2016 16:13

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309321)
... plusz a beteg országok, legyenek bármilyen fajúak.
... plusz a spontán megbetegedések alkalmával bárki elkaphatja támadások nélkül is.

Akkor legyenek szívesek az illetékesek módosítani a súgót és engedjetek meg egy idézetet:

"FONTOS! Betegséget csak katonai támadás útján szerezhetsz!"

Tehát én arra gondoltam, hogy a "bármilyen fajú országok" is közvetetten az élőhalottól kaphatták el.
Mi ez a "spontán" megbetegedés? És miért nincs sehol leírva?

Ati 02-02-2016 16:15

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 309324)
Mi ez a "spontán" megbetegedés? És miért nincs sehol leírva?

"JÁRVÁNY: Ideje kitakarítani az utcákat és házakat, és füstölőket gyújtani, mert a mostani állapotok mellett bármikor felütheti a fejét egy-egy betegség. A környező országokban rengeteg megbetegedést jelentettek, járvány tört ki! Nemcsak külső forrásból kaphatsz el betegségeket, hanem ez idő alatt spontán megbetegedés is kezdődhet az országban!" (Súgó: egyedi időszakok)

Azt szeretném kérni, hogy új javaslat felvetése előtt mindenki legyen tisztában az aktuális állapotokkal.

Rotcsa 02-02-2016 16:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309325)
"JÁRVÁNY: Ideje kitakarítani az utcákat és házakat, és füstölőket gyújtani, mert a mostani állapotok mellett bármikor felütheti a fejét egy-egy betegség. A környező országokban rengeteg megbetegedést jelentettek, járvány tört ki! Nemcsak külső forrásból kaphatsz el betegségeket, hanem ez idő alatt spontán megbetegedés is kezdődhet az országban!" (Súgó: egyedi időszakok)

Azt szeretném kérni, hogy új javaslat felvetése előtt mindenki legyen tisztában az aktuális állapotokkal.

Valóban. Elnézést kérek ezért a figyelmetlenségért, de a betegség/járvány súgóba azért jó lett volna egy utalás erre. Nekem az volt evidens, hogy ott lesz minden info, ahol ennek a témája van.

Rotcsa 02-02-2016 16:42

Quote:

Originally Posted by sij13 (Post 309323)
Ez még el is megy. Bár én ezt inkább csak valami vip funkcióként alkalmaznám.

Szeritnem mindenkit megillet, MF hulláknak pedig pláne jól jönne.

Quote:

Originally Posted by sij13 (Post 309323)
Szerintem elég baja van annak az országnak amelyik megfertőződött. Bár valóban,így valamivel ellensúlyoznák a "hullavadászok" által keltett problémákat. Igazából nem tudom.

Igen, azt mindenképpen ellensúlyozná.

Quote:

Originally Posted by sij13 (Post 309323)
Ez a képesség dolog nem olyan rossz ötlet. Bár azt még az adott országnak sem jelzi,hogy mennyi van hátra.Ezt neki is úgy kell kiszámolnia/megsaccolni :D

Ahogy az az ország is kap infot arról, hogy hányan egység a fertőzés, a hulla is kapna. Vagy hasonló....

Quote:

Originally Posted by sij13 (Post 309323)
Igazából nem tudom,hogy a fertőzés nagyságának ismeret mivel tenné kiszámíthatóbbá a haderő kalkulációt.Szerintem nem sok köze van hozzá.

Erre nekem sem volt konkrét matematikai összefüggésem. Csak úgy éreztem jogosnak, hogy a hulla rendelkezzen a saját eszenciája biztosította előnyökkel. pl minden 10 egység fertőzésre 5 pont támadóerő juthatna. Vagy Találjatok ki valamit. :)

Tsobi 02-02-2016 17:21

A nyitootletet nem tamogatom, ellenben annak orulnek, ha a hulla sikeres tamadasa eseten megfertozne az altala tamadott orszagot.

Igy plusz strategiai lehetoseg nyilna meg, s a hulla kelendove valna egy-egy szovi tagjakent is.

Rotcsa 02-02-2016 18:31

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309329)
A nyitootletet nem tamogatom, ellenben annak orulnek, ha a hulla sikeres tamadasa eseten megfertozne az altala tamadott orszagot.

Igy plusz strategiai lehetoseg nyilna meg, s a hulla kelendove valna egy-egy szovi tagjakent is.

Szerintem így túlságosan és ésszerűtlenül sok lenne a beteg ország.
Most is az a jó, hogy az lesz fertőzött, aki bevállalja (egyedi időtől eltekintve), illetve aki figyelmetlen. Ebből kifolyólag nem tudok azzal egyet érteni, hogy startégiai lehetőség nyílna meg , mint a betegség terjesztése, mert ez inkább kivenné a nem hulla játékosok kezéből azt a lehetőséget, hogy a betegséget stratégiaként használják, mintsem hogy új lehetőségeket nyisson meg előttük.

sij13 02-02-2016 18:38

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 309328)
Erre nekem sem volt konkrét matematikai összefüggésem. Csak úgy éreztem jogosnak, hogy a hulla rendelkezzen a saját eszenciája biztosította előnyökkel. pl minden 10 egység fertőzésre 5 pont támadóerő juthatna. Vagy Találjatok ki valamit. :)

Az a baj,hogy a betegség mértéke elvileg változó-gondolom,de nem biztos-. (Bár én a saját kis súgómban azt írtam,hogy 0.75%/kör az elhalálozások száma a népességből, igazából olyan sokat még nem teszteltem és könnyen lehet,hogy ez az érték csökken, sőt, az is lehet,hogy nem 0.75%-ról indul.-sok sok bakit kiírtam én már a fórumra :D )Kalkulálhatsz vele,de az se lesz 100% és a betegség csak a lakosokat öli le,szóval hadilag nem sokat tudsz rajta számolni.Hiszen azt sem tudhatod,hogy rabol-e a gazdája embereket másoktól egyfajta pótlásként. Bár az emberrablásra feltehetőleg pont a hulla lesz a célpont,mert annak úgyis sok népe van -ha nem butus,akkor sok van neki-.Sok alatt azt értsd,hogy amennyi biztonságot nyújt a sok sok gonosz hullagyilkos ellen. :D(bár nincs olyan,hogy tökéletes védelem,a hullát a legkönnyebb szétrombolni. DE! Legalább minimálisak a katonai veszteségei :) -már amikor az-)


All times are GMT +1. The time now is 22:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu