Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Mi az a "játék nem rendeltetésszerű használata" ? (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1792)

Arden 05-10-2007 18:23

Mi az a "játék nem rendeltetésszerű használata" ?
 
sziasztok!
kíváncsi lennék,és főleg Ati véleményére,hogy mik tartoznak ebbe a kategóriába,hogy "a játék nem rendeltetésszerű használata".
anarchban nagyon sokszor előfordul,hogy ebbe ütközünk,ezért érdekelne,hogy a játékban (normál+anarch) mi tartozik ebbe a kategóriába.
köszönöm előre is a választ!

Ati 05-10-2007 18:55

Quote:

Originally Posted by Arden (Post 95160)
sziasztok!
kíváncsi lennék,és főleg Ati véleményére,hogy mik tartoznak ebbe a kategóriába,hogy "a játék nem rendeltetésszerű használata".
anarchban nagyon sokszor előfordul,hogy ebbe ütközünk,ezért érdekelne,hogy a játékban (normál+anarch) mi tartozik ebbe a kategóriába.
köszönöm előre is a választ!

Több dolog is ide tartozik, alapvetően én 3 fő esetre szoktam ezt a kifejezést használni, de ettől még persze ez nem "szabály", hogy ezek tartoznak ide, és semmi más.

Az első, amikor valaki például az egyes bejelentőket teljesen másra használja, mint amikre valók. Gondolok itt arra, hogy például jksz-bejelentő, és nekiáll ott arról érdeklődni, hogy miért mentek el a katonái, vagy miért nem termelnek a bányái. Erre ha többször előfordul, akkor szoktam tiltást adni. Egyre még nem.

A második, amikor olyan mennyiségeket szeretne valaki egy országgal termelni, ami nem természetes. Ez főleg anarchban jelentkezik, vagy a normál csoportok nagyon topjaiban, ahol a távolság nyújtotta védelem miatt amúgy teljesen életképtelen országokkal például valaki csak tekercseket ír, és olyan mennyiséget szeretne írni, ami teljesen nonszensz. Ennek nincs semmi "következménye", csupán van egy határ, ami fölött nem fog tudni írni, vagy katonát képezni stb, egyszerűen azért, mert az a mennyiség már nem a játék normál menetét szolgálja, és nem arra használja a játékot, amire való.

A harmadik pedig az, amikor a játék normál funkcióit használja olyan módon, amivel másoknak kellemetlenségeket okoz. Például piacról egyesével megvenni árukat, piacra egyesével kitenni az árukat stb. Ez nagyon zavaró tud lenni, és az ilyen esetek teljesen egyértelműen nem azt a célt szolgálják, hogy ő a piacon valós eladásokat bonyolítson, csupán mások játékát szeretné vele hátráltatni. Az ilyenért szokott anarch járni rosszabb esetben. Ott játszhat vele, ha kedve tartja, normál játékban ez nagyon zavaró, és mások játékának szándékos nehezítése.

Ezen kívül pedig van az stb. :)

Arden 05-10-2007 18:56

értem,köszönöm a választ! :)

Synkel 05-10-2007 22:19

Ebből nekem leginkább a stb tetszik:)

Fefe013 05-10-2007 22:26

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 95213)
Ebből nekem leginkább a stb tetszik:)


Télleg:)
Az engem is zavar mikor vki azt a bizonyos "stb"-it csinálja:D:D:D

Fusio 05-10-2007 22:53

[quote=Ati;95174]
Ennek nincs semmi "következménye", csupán van egy határ, ami fölött nem fog tudni írni, vagy katonát képezni stb, egyszerűen azért, mert az a mennyiség már nem a játék normál menetét szolgálja, és nem arra használja a játékot, amire való.



Csupán kiváncsiságból kérdezném h mennyi ez a határ,minden csopiba más?vagy h is müködik :D (ha lehetne picit bővebben kifejtenéd,előre is kösz:) )

dreaman68 05-10-2007 23:08

[quote=Fusio;95217]
Quote:

Originally Posted by Ati (Post 95174)
Csupán kiváncsiságból kérdezném h mennyi ez a határ,minden csopiba más?vagy h is müködik :D (ha lehetne picit bővebben kifejtenéd,előre is kösz:) )

egy épület fajtából maximum építhető határ van:D remélem érthető. ez 65536 -már ha jól emléxem emrt késő van-
de nem vok nagy anarchos kérdezz meg egyet közülökl ők jobban tudják;)

Reni 05-10-2007 23:35

nem 65535?

Croissant 05-10-2007 23:44

Quote:

Originally Posted by Reni (Post 95219)
nem 65535?

A mosókonyha nem ér? :)

Never 05-11-2007 00:34

65535,de kétlem,hogy normálban fennállna az a veszély,hogy vkinek 1 épületből ennyi lenne :)
Úgyhogy sztem Ati nem erre gondolt konkrétan.


All times are GMT +1. The time now is 20:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu