Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Hódító Kézikönyv (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=59)
-   -   08.06. Óriás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2023)

Ati 07-11-2007 12:29

08.06. Óriás
 
Milyen stratégiát lehet vele játszani? Mikre képes? Magányos, vagy szövetségi játék mellett jobb? Milyen egységeket célszerű tartania? Milyen épületeket célszerű tartania?

Artúr 07-11-2007 23:16

Kiknek ajánlom:
- Akik varázsló vagy hadi országot szeretnének irányítani
- Magányos farkasoknak és szövetségbe játszóknak egyaránt jó
- Akiket nem vonz a tolvajlás
- Akik valami könnyen játszható fajt szeretnének kipróbálni

Stratégia: A tolvajlás ellen kiválóan védi a faji varázslata ezért nem érdemes sok kocsmát és tolvajt tartania. A varázslói a legerősebbek a hódítóban ezért a profi varázslók mind óriással játszanak. Bár haderőben van nála erősebb is, a kocsmákon spórolt helyen barakkokat építve igen erős hadiország építhető. Szövetségbe varázslónak, hadisnak is alkalmas. Kevert hadi/vari felállásban magányos farkasoknak is jó választás. Tolvajnak a faji hátrányai miatt alkalmatlan.
Magányos farkasoknak az íj/elit felállást, aktívabb, többet gép előtt lévő játékosoknak, szövetségbe, az íj/ló felállás talán jobb választás.
Az 1/A csoportban a kiélezett felépítésű országok miatt az óriás nem számít erősnek katonailag. Ezért ott ritkábban játszák mint a normál csoportokban.

Az óriáshoz legjobban illeszkedő személyiségek: tudós, kereskedő, (kisebb csoportokban hadisoknak: vándor).

Az általam javasolt kezdő épületarányok hadis/varis felállásban:
Ház: 18%
Barakk: 35%
Torony: 6%
Tanya: 14%
Kocsma: 5%
Templom: 15%
Egyéb 7%

Remedy 07-12-2007 00:00

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 108991)
Haderőben is az egyik legerősebb.

Ezt szerintem vedd ki :)

Artúr 07-12-2007 08:15

Kicsit módosítottam. :)

Redback 07-27-2007 07:03

Az óriás fajt is szoktál használni tekercsek fehalmozásakor,mert egy könyvtár a faji bónusz miatt nem 100, hanem 110 tekit ír.

Burning 07-27-2007 09:43

tudom, hogy itt van már egy ép.lista, de én azzal nem igazán vagyok kiegyezve:o
véleményem szerint egy óriásnak 7% egyéb az sok.

ház: 18%
tanya: 13%
barakk: 45%
őrtorony: 10%
kocsma: 0%
templom: 12%
raktár: 2%

-Ede- 07-27-2007 10:05

az óriás a legjobb varis faj, mivel nem kell kocsmát tartani, a faji varázslata miatt
én egy óriás tudósnak a következőt javaslom

18%ház
10%torony
25%barakk
28%templom
16%-17%tanya
1db kocsma
2%-3%egyéb(raktár, könyvtár, esetleg bank)

önellátó
ílyen felállással az alsóbb szinteken el lehet lenni, mert nincs nagyon nagy katonai haderő, de a későbbiekben a templomok számának a haderő javára csökkennie kell: a 2.-3. szinten 24%-25%templom mellett 28-30%barakk szükséges(a tanyák százalékos aránya is csökken kicsit, mivel a barakkokban kevesebb egység fér el mint a templomokban fért)

Valezius 07-27-2007 10:13

Quote:

Originally Posted by -Ede- (Post 112326)
az óriás a legjobb varis faj, mivel nem kell kocsmát tartani, a faji varázslata miatt
én egy óriás tudósnak a következőt javaslom

18%ház
10%torony
25%barakk
28%templom
16%-17%tanya
1db kocsma
2%-3%egyéb(raktár, könyvtár, esetleg bank)

önellátó
ílyen felállással az alsóbb szinteken el lehet lenni, mert nincs nagyon nagy katonai haderő, de a későbbiekben a templomok számának a haderő javára csökkennie kell: a 2.-3. szinten 24%-25%templom mellett 28-30%barakk szükséges(a tanyák százalékos aránya is csökken kicsit, mivel a barakkokban kevesebb egység fér el mint a templomokban fért)

Micsoda pálfordulás tegnap még nem hitted el, hogy ilyennel volt kit ütni B-ben ;)

-Ede- 07-27-2007 10:18

Quote:

Originally Posted by Valezius (Post 112332)
Micsoda pálfordulás tegnap még nem hitted el, hogy ilyenel volt kit ütni B-ben ;)

miért? nem látom benne a javaslatot, h menj ezzel és üsd végig a teljes csoportot:confused:
amúgy ezzel szerintem max5.szinten lehet sikeresen ütni, 4.-3. szinten pedig hiénázni
ilyesmi országom van, de 2/B alján nem lehet célpontot találni, aminek sok oka van

Valezius 07-27-2007 10:24

Quote:

Originally Posted by -Ede- (Post 112336)
amúgy ezzel szerintem max5.szinten lehet sikeresen ütni, 4.-3. szinten pedig hiénázni
ilyesmi országom van, de 2/B alján nem lehet célpontot találni, aminek sok oka van

Lehet, csak keresni kell :)
Szöviben még a hullákat is meg lehet gyújtogatni.

Szóval ilyen éplisttel szerintem fedezés nélkül el lehet jutni B-ben 1300hekiig, akár magányosan is :)


All times are GMT +1. The time now is 17:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu