Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   A saját piac értékesebbé tétele (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4628)

Odin 10-12-2011 10:47

A saját piac értékesebbé tétele
 
Feldobok egy témát a saját piacról, mivel sztem a funkcióját nem tölti be, azokat más épületekkel is simán lehet hozni. Szóval lehetne egy olyan előnye, hogy ahány százalékon áll, annyi %-al olcsóbban tudnál vásárolni a piacon, vagy egy bizonyos % elérése után egyel több belépést kapnál. ?

Ati 10-12-2011 10:49

"A piacnak a foglalkoztatottságban van nagy szerepe, mivel minden más épületnél több embert foglalkoztat: szám szerint 50-et. A többi épület csak 15-öt, valamint a házak egyet sem."

Ennyi a piac épület funkciója, nem több.

Merengő 10-12-2011 11:00

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 293289)
"A piacnak a foglalkoztatottságban van nagy szerepe, mivel minden más épületnél több embert foglalkoztat: szám szerint 50-et. A többi épület csak 15-öt, valamint a házak egyet sem."

Ennyi a piac épület funkciója, nem több.

szerintem ezt ő is tudja, csak ö9tletként felhozta, mi lenne ha több funkciója lenne :)

vityu 10-12-2011 16:20

Quote:

Originally Posted by Odin (Post 293288)
Feldobok egy témát a saját piacról, mivel sztem a funkcióját nem tölti be, azokat más épületekkel is simán lehet hozni. Szóval lehetne egy olyan előnye, hogy ahány százalékon áll, annyi %-al olcsóbban tudnál vásárolni a piacon

Ez de kemény lenne. Felhúznánk A-ban gyorsan vagy 50% piacot egy olyan országba, amit nem nagyon lehet megközelíteni, és az összes befolyó pénzt ő pakolná el tartalékba. Azt hiszem, hogy így is a kisebb országok vannak hátrányban a tartalékképzés terén. Ne fokozzuk.

Remedy 10-13-2011 09:47

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 293296)
Ez de kemény lenne. Felhúznánk A-ban gyorsan vagy 50% piacot egy olyan országba, amit nem nagyon lehet megközelíteni, és az összes befolyó pénzt ő pakolná el tartalékba. Azt hiszem, hogy így is a kisebb országok vannak hátrányban a tartalékképzés terén. Ne fokozzuk.

Az nemleges irany jo, az erv es a pelda rossz. En inkabb bevennek egy x hektaros orszagot x piaccal (leverik, hat leverik) , es mindent ingyen venne. Nesze neked nagy orszagok elonye, ez 1 hektaron is mukodne... :P

Odin 10-13-2011 11:25

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 293289)
"A piacnak a foglalkoztatottságban van nagy szerepe, mivel minden más épületnél több embert foglalkoztat: szám szerint 50-et. A többi épület csak 15-öt, valamint a házak egyet sem."

Ennyi a piac épület funkciója, nem több.

Tudom, de ahogy írtam ezt más épületekkel is simán lehet hozni.
Pl: ha kevés a foglalkoztatottság, legfeljebb lebontok házat és építek mondjuk barakkot, így kisakkozhatom a 98%-os foglalkoztatottságot és nyertem még barakkot is.
Ezért gondoltam, hogy lehetne valami más funkciója is. Lehet a %-os olcsóbb vásárlás nem jó, de kaphatna plusz belépést vagy valami mást, ezért dobtam fel, hátha jönnek más ötletek is.

Lord Belward 10-18-2011 09:14

Quote:

Originally Posted by Odin (Post 293338)
Tudom, de ahogy írtam ezt más épületekkel is simán lehet hozni.
Pl: ha kevés a foglalkoztatottság, legfeljebb lebontok házat és építek mondjuk barakkot, így kisakkozhatom a 98%-os foglalkoztatottságot és nyertem még barakkot is.
Ezért gondoltam, hogy lehetne valami más funkciója is. Lehet a %-os olcsóbb vásárlás nem jó, de kaphatna plusz belépést vagy valami mást, ezért dobtam fel, hátha jönnek más ötletek is.

100 piac, és ingyen vásárlok? :)
200 piac és Ati fizet nekem?

Az jó, én támogatom, hogy Ati fizessen nekem, legalább befolyna egy kis talált pénz a klánba. :)

Fix emberhiánnyal is lehet üzemeltetni országot, csak jól kell beállítani az intézőt, és oda kell figyelni, hogy mi nem működik. :)

Odin 10-18-2011 09:55

Quote:

Originally Posted by Lord Belward (Post 293461)
100 piac, és ingyen vásárlok? :)
200 piac és Ati fizet nekem?

Az jó, én támogatom, hogy Ati fizessen nekem, legalább befolyna egy kis talált pénz a klánba. :)

Fix emberhiánnyal is lehet üzemeltetni országot, csak jól kell beállítani az intézőt, és oda kell figyelni, hogy mi nem működik. :)

Ez a %-os kedvezmény látom megmozgatja a fantáziát :) és sokaknak pörög már a dollárjel a szemükben mint Dagobert bácsiéban :) de ne erre hegyezzük ki a kérdést. A pluszbelépés is olyan nagy előnyt jelentene, csak hogy legyen értelme, mert szerintem a kezdőkön kívül senki nem tart piacot. Vagy tévedek Belw? :))

Lord Belward 10-18-2011 10:29

Quote:

Originally Posted by Odin (Post 293466)
Ez a %-os kedvezmény látom megmozgatja a fantáziát :) és sokaknak pörög már a dollárjel a szemükben mint Dagobert bácsiéban :) de ne erre hegyezzük ki a kérdést. A pluszbelépés is olyan nagy előnyt jelentene, csak hogy legyen értelme, mert szerintem a kezdőkön kívül senki nem tart piacot. Vagy tévedek Belw? :))

Én foglaltam már A-ban piacot. :)
De most Piac kontra barakk? Inkább lemondok egy belépésről és inkább tartok egyel több barakkot. :)

Odin 10-18-2011 11:22

Quote:

Originally Posted by Lord Belward (Post 293468)
Én foglaltam már A-ban piacot. :)
De most Piac kontra barakk? Inkább lemondok egy belépésről és inkább tartok egyel több barakkot. :)

Ja, lehet neked nem éri meg, de esetleg más felépítésű országnak jól jöhet. Vagy akkor maradjon meg a kezdőknek, ha mástól nem kapnak tanácsot az épületekre vonatkozóan, lassan csak rájönnek maguktól is.:) Bár ez az A-s piacfoglalás ellentmond ennek! :)


All times are GMT +1. The time now is 12:57.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu