Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Dupla szintlépésnél kapott tanulás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3606)

Dus 07-14-2009 16:55

Dupla szintlépésnél kapott tanulás
 
Ha egyszerre több szintet lépek a karakterrel nem kapok több tanulást, csak mintha egy szintet léptem volna...

Ati, légyszi nézd meg. :)

Ati 07-14-2009 16:56

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 219097)
Ha egyszerre több szintet lépek a karakterrel nem kapok több tanulást, csak mintha egy szintet léptem volna...

Ati, légyszi nézd meg. :)

Ez így van. A küldetésekért kapott tapasztati pontok úgy vannak kiszámolva, hogy egyszerre ne léphess 2 szintet normál esetben. Ha nagy karakterrel tápolod a kicsit, akkor előfordul, hogy olyan küldetést csinálsz meg, amit még nem kellene tudnod, és ilyenkor kimarad egy (vagy akár 3) tanulási lehetőséged is.

Dus 07-14-2009 16:57

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 219098)
Ez így van. A küldetésekért kapott tapasztati pontok úgy vannak kiszámolva, hogy egyszerre ne léphess 2 szintet normál esetben. Ha nagy karakterrel tápolod a kicsit, akkor előfordul, hogy olyan küldetést csinálsz meg, amit még nem kellene tudnod, és ilyenkor kimarad egy (vagy akár 3) tanulási lehetőséged is.

2. szintű karival meg lett csinálva a törött csöves küldi, és nagyon a szint végén volt már a karakter, és ezért lépett duplát. A tápoláshoz ennek nem volt sok köze...

Dus 07-14-2009 16:58

És az ügyesség, varázspont és életerő sem kétszer adódott hozzá, tehát pont olyan mintha 1x léptem volna csak szintet...

Suzerintem ez így nem éppen jó...

Ati 07-14-2009 16:59

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 219100)
És az ügyesség, varázspont és életerő sem kétszer adódott hozzá, tehát pont olyan mintha 1x léptem volna csak szintet...

Suzerintem ez így nem éppen jó...

Mert csak egy szintlépésed volt. Ez teljesen szándékosan van így.

Dus 07-14-2009 17:02

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 219101)
Mert csak egy szintlépésed volt. Ez teljesen szándékosan van így.

Aha. És akkor miért van az, hogyha valaki ügyes mondjuk (magától is megcsinálhatja 2. szinten a küldi) akkor jól megszívja??...Hát nem éppen növeli a játékélményt...

Ati 07-14-2009 17:06

Quote:

Originally Posted by Dus (Post 219103)
Aha. És akkor miért van az, hogyha valaki ügyes mondjuk (magától is megcsinálhatja 2. szinten a küldi) akkor jól megszívja??...Hát nem éppen növeli a játékélményt...

Az ügyesség nem abból adódik, hogy 6 másik karakterrel már megcsináltad a küldetést (vagy valaki elmondta, hogy mit kell csinálnod), és emiatt pontosan tudod, hogy mit kell tenni. Kizárt, hogy egy kezdő játékos tök véletlenül megcsinálja ezt a küldetést második szinten.

Dus 07-14-2009 17:09

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 219105)
Az ügyesség nem abból adódik, hogy 6 másik karakterrel már megcsináltad a küldetést (vagy valaki elmondta, hogy mit kell csinálnod), és emiatt pontosan tudod, hogy mit kell tenni. Kizárt, hogy egy kezdő játékos tök véletlenül megcsinálja ezt a küldetést második szinten.

Több mint 0% az esélye, hogy megcsinálja egy 2. szintű kari...

Ildee 07-14-2009 17:11

Épp a napokban csináltam meg kicsi karival a tollas küldit, de mivel tudtam, hogy 4000 tp 2 szintlépés, ezért direkt nem vittem vissza a tollat. Tehát ezt is ki lehet kerülni...

Dus 07-14-2009 18:09

Quote:

Originally Posted by Ildee (Post 219107)
Épp a napokban csináltam meg kicsi karival a tollas küldit, de mivel tudtam, hogy 4000 tp 2 szintlépés, ezért direkt nem vittem vissza a tollat. Tehát ezt is ki lehet kerülni...

Ööö, Te most miről beszélsz?? Egy frissen regisztrál valaki honnan a fenéből tudná 2. szinten, mennyit ad egy küldetés?? :)
Viszont több mint 0 az esélye, hogy megcsinálja...

És ha ügyes akkor miért kell büntetni?! :)

Meg egyébként is. Ha duplán lépek szintet, tök mindegy milyen szituációban, szerintem ez így akkor sem normális működés. 2 szintet léptem, két tanulást kéne kapnom, és életerőt, vp-t, ügyességet is megfelelő mennyiségűt...


All times are GMT +1. The time now is 07:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu