Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Stratégia & Tippek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Hétvégi játék avagy mi változott a 2000es drágakő árak miatt. (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=502)

elod1900 05-19-2006 11:00

Hétvégi játék avagy mi változott a 2000es drágakő árak miatt.
 
Eddig a többsége a hetvégizőknek a törpe kereskedőre esküdött, de most pénz van bőven akkor a kereskedő, mint szemelyiség ugrott. Vajon még mindig a törpe a legjobb a hétvégiben?? Véleményeket várok pro és kontra:)

Kisbér 05-19-2006 13:28

Quote:

Originally Posted by elod1900
Eddig a többsége a hetvégizőknek a törpe kereskedőre esküdött, de most pénz van bőven akkor a kereskedő, mint szemelyiség ugrott. Vajon még mindig a törpe a legjobb a hétvégiben?? Véleményeket várok pro és kontra:)

3x-os bányatermeléssel? :D Ofkorz :D

Szecsa 05-19-2006 17:27

Szeretem ezt a temat, irok egy par gondolatot hozza :) Lesz benne kis okfejtes, nehany javaslat, ugyis nemsokara kezdodik a hetvegi jatek :)

A legfontosabb talan az, hogy en speciel nagyon atalakuloban latom az egesz rovid fordulos jatekokat (parbajok; arena; hetvegi jatekok) azaltal, hogy bejott a magas dragako ar. Lenyegeben semmi nem valtozott a torpe javara, mert egy egyeb faju jatekos is, a maga 21 dragakavicsot termelo orszagaval is lekuzdottnek latja az anyagi problemait: ugyanugy jut penz tekercsirasra, moralnovelesre, epitkezesre, kepzesre. Az anyagi problemaja igy minden fajnak megoldodott..(még az elfnek is!aki ugyebar kevesebb dragakavicsot termel)
De egy-ket dolog hatart szab a fejlodesre bizonyos fajoknal, ez pedig a nyersanyag es a fegyver. Hiaba epitesz egyeb fajoknal sok konyvtarat, hogy ird a tekercset; epitesz kovacsot, hogy legyen fegyvered, a torpe megeloz...Nagyobb nepesseget tud osszehozni (magas hazszamnal jol jon az alapbani 20%) es joval kevesebb kovacsmuhelyre van szuksege adott esetben x fegyver kikovacsolasahoz.
Viszont, pl. a fel-elfnek ez egy nagyon nagy segitseg, mert sokkal egyszerubben el tudja kezdeni a jatekot, es a sok lopas miatt csokkeno moraljat is kordaban tudja tartani, s ő még lopni is tud nyersanyagot. S egy ijasz-elites-lovas felallast ki is tud hozni, amivel tud utogetni, es jatszani, de elso helyre nem eselyes, viszont egy Top10-be valo bekerulesre igencsak nagy eselye van, fokozas nelkul is.
En ugy gondolom, csak a torpe a nyerő még mindig, mivel egyeb fajjal a fegyverproblema a tamado egysegek kepzesenel kivitelezhetetlen, ha csak nem nincsen 20 kovacsmuhelyunk, de az pedig rengeteg teruletet visz el. (ne felejtsuk el, torpenel adott esetben eleg a harmada ennek; persze ott tobb a nepesseg tobb kovacs kell adott esetben)
Viszont azt kifogom probalni, hogy egy torpet megtudok -e allitani fel-elffel, hogy ne menjen el...Mert ha egy fel-elffel fel tudom tartani 2-3 szaz korig (ember-, tekercslopas+vihar) es nem tud fejlodni, akkor talan egy nem torpe fajunak is van eselye, hogy leverje a torpet, de ha a torpe elment 4-5 ezer pontig nehez ot megfogni, foleg nem lentrol.
Talan a megoldas az lenne a nem torpe faju orszagoknak, ha a hetveginek a piaca nem szokne az egekbe, hanem elado es vevo erdekeit is figyelembe vevo kereskedelmi aron (100-500 kozotti epitoanyagarakkal; 1-2 ezres fegyverarakkal) folyna a piacon folyo uzletek. Igy eselyt adva pl. egy oriasnak vagy egy orknak is potolni a fegyverhianyat peldaul. Oszinten szolva nem ertem, hogy miert kell pl. kipakolni mindent tobb ezres, tobb tizezres aron, mikor egy torpenek ha nem bontja le a kezdeti 3 dragakobanyat, vasarnap estere szaz millio aranya siman osszejon csak a drakako eladasabol.

Bogár 05-19-2006 23:35

én is írok, mert néhány hete még hv-ztem én is. :D

törpével a drágakő drágulása után csak az a kérdés, milyen személyiséggel legyünk. jó a tábornok, mert az elején (a 6. körben) több sereget ki tudsz küldeni, a gazdálkodó, harcos, túlélő (emberlopásnál sokat számít az a -30%)... viszont ha az első helyre hajtassz, a vándor a legjobb.
eddig egyértelműen a törpék voltak óriási előnyben. most meg ott van az ork, félelf és a gnóm is. az orknál nem kell aggódni a morál miatt, a gnóm ütős, ha megvannak a tekijeid, amit most már nem is olyan nehéz elérni... a félelffel nagyon lehet szivatni a többieket. 2-3 hete 1 félelf végigalázta a top10-et. :) valószínű, első is lehetett volna... ha félelffel vagy, csak az aktuális elsőt kell szivatni, majd az utolsó pillanatokban fel lehet törni.

a törpe uralma megmaradt, de szvsz jelentősen csökkent... a 2000-es drágakő miatt meg sok pénze van mindenkinek... a VIP hv-ben állandóan kell lesni a piacot, mert a HT-k ki szoktak tenni néha-néha ezt s azt. :D nem a pénz számít, hanem a gyorsaság. szerintem nincs az a hv-ző, aki nem adna 10 millát 200 alapkatonáért. nagyon sokat számíthat.

Bogár 05-19-2006 23:50

Quote:

Originally Posted by Szecsa
Talan a megoldas az lenne a nem torpe faju orszagoknak, ha a hetveginek a piaca nem szokne az egekbe, hanem elado es vevo erdekeit is figyelembe vevo kereskedelmi aron (100-500 kozotti epitoanyagarakkal; 1-2 ezres fegyverarakkal) folyna a piacon folyo uzletek. Igy eselyt adva pl. egy oriasnak vagy egy orknak is potolni a fegyverhianyat peldaul. Oszinten szolva nem ertem, hogy miert kell pl. kipakolni mindent tobb ezres, tobb tizezres aron, mikor egy torpenek ha nem bontja le a kezdeti 3 dragakobanyat, vasarnap estere szaz millio aranya siman osszejon csak a drakako eladasabol.

nem tudom, mennyire lenne jó az ilyen mértékű korlátozás. ezután nyersanyagot vagy fát sem lehetne kapni, mert mind elkapkodnák, ami a piacon lenne.
nagyon sok pénzed van, és nem nagyon érné meg piacra tenni a dolgokat. 500-as nyersiárral majdnem semmi a bevételed a drágakő ára mellett. akkor már inkább hagyod, hogy vesszenek el, minthogy a másiknak szivességet tegyél, és majdnem ingyen odaadd a fölösleget. :)

Szecsa 05-20-2006 02:10

En annyit azert hozzaszolnek felesleges a tabornok :)
Az elejen ugyse tudsz 6 sereggel ütni, ha pedig ütsz, akkor utana leszednek, mert ugyebar van egy minimum tamado sereg szam ami kell hogy beverjen egy ures orit :) Ezt felszorozva 6-al, utana eleg minimalis vedelmed lehet.

Bogár 05-20-2006 11:06

Quote:

Originally Posted by Szecsa
En annyit azert hozzaszolnek felesleges a tabornok :)
Az elejen ugyse tudsz 6 sereggel ütni, ha pedig ütsz, akkor utana leszednek, mert ugyebar van egy minimum tamado sereg szam ami kell hogy beverjen egy ures orit :) Ezt felszorozva 6-al, utana eleg minimalis vedelmed lehet.

hát igen... max 4 sereggel érdemes támadni az elején. elvetemült kell legyél, hogy annál több sereget indítsál. :) az elején viszont senki sem kell tudja, hány hekin vagy.
igaz, én is inkább vándor vagy harcos leszek, ha még rá fogom szánni magam a hv-re... egyszerűen nem tetszik, ami ott történik. :(


All times are GMT +1. The time now is 13:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu