Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fontos események (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Fordulás anarchban a leendő nehezítés után (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=850)

Arden 09-22-2006 23:01

Fordulás anarchban a leendő nehezítés után
 
ezt a topikot azért nyitom hogy megbeszélhessük kinek milyen ötletei lennének, hogy esetlegesen hogyan lehetne finomítani a bevezetésre váró új nehezítésen az anarchista csoportban, mert ebben a jelenlegi formájában ez a dolog lehetetlenné tenné a fordulást az anarchban a több személyiségű orik számára.
várnám ide az ötleteket, mivel lehetne enyhíteni a másik topikban tárgyalt számokon.

köszönöm.

Steve 09-22-2006 23:18

Szerintem felesleges, hisz Ati mondta hogy ezek a dolgok kizárólag anarhban lennének, igaz???
módosítom, jogos...

Node kérdem én, nem inkább a D teljes strukturáján kéne változtatni hogy kivitelezhetőbb legyen? MErt ez csak Dre és Yra vontatkozna... bár sztem Yban a folyamatos dobások miatt ki lehetne venni...

Arden 09-22-2006 23:27

ha arra gondolsz h felesleges erről beszélni akkor sajnos azt kell mondanom h nem,mert Ati anarchban is szeretné pontosan azokat a nehezítéseket bevezetni mint normálban...
tehát pl kék 4essel D-ből 150k heki körül lehetne fordulni...

Ati 09-22-2006 23:29

Én arra kérnék mindenkit, hogy mielőtt ír, OLVASSA EL, hogy miről is van szó.

A "lehetetlenné tenné a fordulást" az például azt jelenti, hogy amíg valakinek nincs 2 személyisége, addig az égvilágon semmi nem változik. :) Továbbá a jelenleg D-ben levő 675 országból 8 (nyolc) darab országot érinthet valamikor talán, és 3 (három) olyan ország van a 8-ból, akik egyáltalán most érintettek lennének.

Úgyhogy ennyire azért ne túlozzunk, hogy azért, mert 3 ország nem tud fordulni, csak ha még egy kicsit játszik, azért ilyen konkrétan ki legyen jelentve, hogy lehetetlenné teszi a fordulást. :)

Arden 09-22-2006 23:35

én a saját példámból indultam ki Ati.
anarchban van jópár 2-3-4 személyiséges országom mindenfelé,amiknek elég nehéz lesz majd fordulni D-ből ha felérnek...
nem a jelenleg D-ben lévő országokra értettem a dolgot.

Arden 09-22-2006 23:44

Sztív,számolgattam...
Y és M nem parás egy 3-4 személyiséges orinak,mert max sztem 1200-1250 hekiig kell felmennie.
H már nehezebb ott jóval határ fölé kell menni.
D-ről ne beszéljünk,mert az a nagy probléma,150k hekit fedezéssel nem egyszerű elérni...

Steve 09-22-2006 23:45

Quote:

Originally Posted by Arden (Post 32223)
Sztív,számolgattam...
Y és M nem parás egy 3-4 személyiséges orinak,mert max sztem 1200-1250 hekiig kell felmennie.
H már nehezebb ott jóval határ fölé kell menni.
D-ről ne beszéljünk,mert az a nagy probléma,150k hekit fedezéssel nem egyszerű elérni...

Az hogy a D milyen az az ottani játékosok hibája, mondom, szerintem ott vmi gyökeres változás kéne...

jack herrer 09-23-2006 02:11

szerintem is nagyon sokakat erintene ez a valtozas csomo jatekosnak vannak szamokert forgo orijaik mas szinteken is ..
a h csoportban igy is 1700 heki a max heki amivel lepni lehet es 1700 hekin ephogy telnek a topkorok ezt ha megpaprikazod ilyen nehezitesekkel meg a D-be se nagyon fognak foljutni mert a hban nem fogja senki beengedni a kek szamokat a termeloik koze
ugyanigy a dben csomo ember fol se mehet akkora hekire amenyirol fordulni lehet
csomo emberel beszeltem ma es mindegyik aztmondta hogy inkabb hagyjak az orikat megrohadni ott ahol vannak
a dbol 2esert fordulashoz kell 16000hektar vagy vmi ilyesmi ha nagyobb szammal kene fordulni az
megnagyobb gaz lenne
foleg hogy nincs klanraktar es a piacot ekkora termelok mellett fol sem lehet venni 1 utalashoz csak ugy:(
szoval azert ez nem eppen konnyu folmaszni fordulni igy sem
arrol nem beszelve hogy a top30% egyre kuszik foljebb a sok tamagocsi kiralytol es egy even belul mar 25000hektarig kell majd folmaszni 1 nyomorult 2es szamert is
ami szerintem egyaltalan nem fair dolog...
szoval szepen kerunk ati ne rontsd el meg jobban a jatekunkat
igy is egyre tobb heki kell majd minden egyes fordulashoz nincs szukseg semmi nehezitesre nehezedik magatol folyamatosan.....

jack herrer 09-23-2006 02:19

lehet a szamok nem stimmelnek de az aranyok nagyjabol latszodnak belole
ezek tenyek es problemak amiket kezelni kene
azert mert megalomanias jatekosok magas merceket allitanak nem kene elrontani mindenki jatekat ezzel......

jack herrer 09-23-2006 02:42

ha az anarchban ez az uj fordulasi rendszert bevezeted teljesen ellehetetlenited ezzel masok jatekat......
ez egy hadi jatek elvileg nem egy felfedezos tamagocsi sztem
es ha esetleg kitalalom hogy mindenkt utok akkor is egy ido utan megfonak fontrol mert elfogy a municiom es egy 100000hektaros 50-65%hazas katigyarral az ellenfel lehet kicsit tultermeli az5-10-20ezer hektaros hadimat amivel esetleg rendesen probalok jaccani 18-20%hazzal normalis orifelepitessel es nem tamagocsizni szeretnek
aztan 3-4 bitangnagy termelovel a hata mogott leutalja a penzt mellem es ha kell 2 koronkent ujraveszi az orszagat egyseggel
meg ha be is birom verni akkor is en szivom meg a vegen...
szoval igazandibol ezen valtoztatni kene sztem mert igy nem az igazi a jatek
egyedul az ycsopiban van normalis jatek hiaba szabalyok amik folfele terelgetik az embert
foljebb minden halott senki nem ut senkit csinte mert a lejjebi szinteken kihullanak a nem ismerosok es fonn mar az orik 99%a ismerose aztan nincs kit utni......

jack herrer 09-23-2006 02:57

alapvetoen az egesz jatekot foldobna pl 1 klanraktar jellegu szoviraktar..
ha klanrendszert nem birna a szerver akkor is maradhatnanak 4 fos szovik es nem szamitananak a korok ha nem mondjuk a karavan megszunhetne es veszteseg nelkul lehetne penzt kuldeni a szovidnek sok korrol is akar....
az Yban peldaul tudok utalgatni magamnak ha kell
de akkor sem erzem fair playnek hogy ezt masok akik kesobb kezdtek jaccani nem tudnak maguknak utalni mert nem tudjak folvenni a piacot...
egy ilyen jellegu ujitas peldaul tuti folporgetne a jatekot es ha egy ilyen ujitassall uj jatekosokat tudnal odacsalogatni akkor a beveteled is megnohetne a viip-bol
de ezektol a nehezitesektol meg elfele fognak menni a jatekosok es egyre kevesebb bevetel lessz....
remelem vmi jofajta ujitast is bevezecc naluk mert sok-sok vip tagsagot kuldtunk mar az anarchbol..
es megerdemelnenk:D

jack herrer 09-23-2006 03:34

a masik nagy problemamrol is szeretnek beszelni :)
az orszagok osszekapcsolasa
miert csak a nem vip orszagokat lehet lecsatolni a tobbirol?
igy ha egy orszagot le akarsz csatolni akkor meg kell varni ameg leesik a vip
lekapcsolni ujravippelni ugy hogy csak 1ori kapa a vipet es csak utana tudod csak hozzacsatolni a tobbihez:((
ha atveszel egy orit akkor a foorszagot nem tudod egyaltalan lecsatolni es hozzakapcsolni a tobbi orszagodhoz:(
igy is par jatekos (diak)minden folos zsebpenzuket a jatekba olik:(
ezek a szabalyok sok embert folidegesitettek mar es paran abba is hagytak miattuk a jatekot(((
az egyik ex szovimnek most fognak torlodni az orszagai..
atvettem volna oket de nem fogom kulun kulon vipelni mindegyiket!!!
es fagyva nem tudom osszekapcsolni hogy 3asaval folelesszem oket...
ezekkel a szabalyokkal nem sok viped lesz pluszba...
viszont ha megtartod a regi jatekosokat es ujakat is tudsz ide csalogatni ugy szerintem tobb lehetne;)
varjuk a konnyiteseket tobb nehezitest lecci ne hozz :D

jack herrer 09-23-2006 03:43

Quote:

Originally Posted by Arden (Post 32218)
ezt a topikot azért nyitom hogy megbeszélhessük kinek milyen ötletei lennének, hogy esetlegesen hogyan lehetne finomítani a bevezetésre váró új nehezítésen az anarchista csoportban
köszönöm.

arden:)
sztem ugy lehetne finomitani rajtuk ha nem lennenek bevezetve:D
inkabb az en javaslataimon finomitsunk es gyozzuk meg atit hogy vezesse be oket:D

Never 09-23-2006 05:10

Az a baj,hogy Ati nem ért az anarchhoz :D
Ha az neki játék,hogy 1700 hekiről felfedezek 100k hekire,hogy fordulhassak,akkor gratula :)
De sajnos ezért mi vagyunk a hibásak,akik alakítgatjuk az anarch belső,iratlan szabályait.A dögunalom is a mi hibánk,és Atinak igaza van abban,hogy ez belső ügy,nekünk kellene megoldani,és nem egy - amúgy a normálban bevezetett újjítást - kellene hozzánkigazítani.
Viszont ezek a "hibák" az anarch jellegéből adódóan nem fognak megváltozni,jöhet akármilyen újítás.
A D-vel azért van a gond,mert ott nem kell vipelni(nem ez a gond,de ez az oka:) ),így az ottani oriknak renegeteg idejük volt ilyen baromi nagy hekikre felmenni.És ez mind szép és jó,de totál értelmetlen,hiszen érdekességképpen nekem is van egy 400k hekis orim ott,de megöli az ottani játékot :)
Az oda felért orik többségének a tulaja lusta mint a halál,és ha az a kérdés,hogy lehessen e a csopiban ütögetni(másnéven HÓDÍTÓZNI:) ),akkor a többség nemmel szavaz.Nemrég erre volt példa.Ezt sztem nem kell kommentálni.
Amúgy egész eddig azért nem írt senki anarchos a másik topicba,mert megvolt az a félreértés,hogy anarchban ezek a változások nem lesznek bevezetve.Bár ezt magam sem értem,miért volt így,hiszen idézek Atitól,a 19. odlalról: "Közben anarchosokat kérdezem, hogy ez a probléma ott mennyire jelentkezik. Ott kicsit mások a körülmények, oda is kell-e vajon ilyen korlát, vagy sem. A több személyiség megváltozott feltétele oda is vonatkozni fog, ez biztos."
Így gyakorlatilag minket nem érintett,legalábbis azt hittük,az utolsó mondatot vmiért senki sem vette észre :)
Mindenki hátradőlt nyugodtan,hogy itt ilyen nem lesz.Konkrétan én mindennap figyeltem a topicot,de mivel a normálhoz nem értek igazán,és a kellő "fantáziám" sincs meg,hogy értelmes javaslattal álltam volna elő,ezért sosem szóltam :)
Visszatérve a D-re,vki mondta,hogy a teljes szerkezetét kellene a csopinak megváltoztatni.Ehhez olyan összefogás kellene,ami elvileg elképzelhető,de gyakorlatilag 0 az esélye,hogy létrejöjjön.
Hiszen mi a gond?Mivel nem kell ott vipelni,ezért az ottani orik nagy része hónapok óta fedezget,és néhányan már el is érték azt a hektárszámot,aminél több egyszerűen nem lehet,vagy csak úgy,hogy nem működik a fél ország.Ez,mint mondtam,egy nagyon jó dolog ott,de csak érdekességképpen,és talán nem kellett volna a csoport életképességét feláldozni a "bazi nagy orik,de minek" oltárán :)
És talán az lett volna a jó,ha mondjuk csak 30 ori megy fel ilyen magasba,és nem a fél csoport 100k heki felett van.Hiszen kérdezem én,ki a ráknak termel az sok nagy ori? :) Játék ott nincs,tehát csak és kizárólag emberi hiba vagy mulasztás miatt lehetnek ott veszteségek,ellenfél támadásától nem.
Megoldás lenne(ezért sokan útálni fognak:) ),hogy 20-30 ori kivételével minden 100k heki feletti ori szépen levándorolna,és azok az orik,amik leverték a fenti orikat,fordulnának.Máris nem kéne egy kisnégyes orinak 150k hekire felmenni,hogy fordulhasson :)
De tudom,hogy ilyen nem lesz,és a saját példámból tudom,hogy azért sok munkába(már ha lehet ilyet mondani egy játékban:) ) telt ezeket a nagy orikat összehozni,és nem lehetne senkit sem elítélni azért,mert ő nem áldozná fel a 300ezer hekis oriját a szent ügyért :)
Én,ahgy látom,a D-re nincs olyan megoldás(ezen kívül), ami megoldaná a problémákat.
De talán ne szűkítsük le a problémákat,kizárólag a D-re.Már a H-ban is jelentkeznek az anarchos betegségek,hogy pl. faji vari felrakása nélkül el lehet ott lenni,és lehet haladni,vagy hogy normálos szinten félig üres orik számítanak fullhadinak.De mivel ott még van a vipelés,ezért ott ez a probléma még nem ilyen számottevő,hiszen nem fog boldog-boldogtalan 200ezer hekire felmenni.
Bocs a sok rizsáért,hirtelen ennyi jutott eszembe :)

TM Laci 09-23-2006 08:27

Én Neverrel értek egyet (nem gondoltam vóna, hogy ilyen is lecc:D). Az a sok D-s ori, ami a lépéshatár felett van, forduljon le. Legyen 20-30 ori, ami termelgeti az épanyagot, de nem 8mrd hektáron. 100k hekivel elégedjen meg mindenki :D. És lehessen ütögetni anarch D szintjén is. Mert egyesek kisajátították a csoportot, ezzel az ottani orik 80%-a szabadságon van. Ha ujra lehetne ütögetni, Egy csomo ori visszajönne. És nemhogycsak visszajönne, mindenki D-be probálná összpontosítani az orijait, értem ezalatt, hogy mindenki felvinné oda, és mivel lehet ütögetni, ezért az egy-két oriját, ami szabin van visszahozná, és játszana velük. (Direkt nem mondom, Hódítózna, mert ugyis csak egyesek betonelffel mennének akkro fel). ÜSSÜNK:D:D:D

Ati 09-23-2006 09:25

Quote:

Originally Posted by Never (Post 32233)
Az oda felért orik többségének a tulaja lusta mint a halál,és ha az a kérdés,hogy lehessen e a csopiban ütögetni(másnéven HÓDÍTÓZNI:) ),akkor a többség nemmel szavaz.

Ha saját magatok döntötök úgy, hogy felfedezgetős csoportot csináltok, akkor abból nyilván felfedező verseny lesz.

Never 09-23-2006 09:30

Már nem emléxem,hogy volt,azt hiszem,volt vmi szavazás,és ott többen szavaztak arra,hogy ne lehessen ütögetni.Csak ez olyan,mintha az lenne leszavazva,hogy focimeccs közben ne lehessen kapúrarúgni :)

Steve 09-23-2006 09:32

ezért megköveznek páran, de:
 
Ez az ötlet nekem is nagyon tetszik de akkor úgyis arról menne a szó hogy ki lehet benne abba a 20-30oriba és ki mennyivel... Végüólis akinek most is van egy gigatáp orija az szépen kényelmesen fel tud tamagocsizni, mivel nemis kell vipelni, nincs szükség védővarikra stb...
Inkább be kéne vezetni egy maximum stinten tölthető időt, ami után automatikusan beujrázna vagy lképtetne a rendszer! Így nagyon dinamikus lenne sztem a csopi. Mondjuk nem kellene 200körre vagy ilyenekre szűkíteni, de mondjuk egynegyed év vagy vmi ilyesmi. Tudom most sokan lehurrogtok hogy a Dbe pont a vipnélküliség a poén de én azt mondom oké az maradjon meg de ne legyen korlátlan. Ezzel szerintem Hban is megnőne az élet mert muszáj lenne folyamatos otánpótlást szállítani fel annak az embernek aki állandóan ott akar az erősek között lenni:)
Nem mondom hogy egetverő ötlet de ez jutott eszembe:)

Másik: ez a klánrakis dolog méginkább azt húzná elő hogy lenne fenn egy termelőm + 3orim lenn és így az újak mégjobban hátrányban lennének, mégtöbben akarnának nagy termelőt / mellesleg nem biztos hogy ez baj, sőt, sztem mindenkinek "járna" egy:D /

Ati 09-23-2006 09:34

Quote:

Originally Posted by Never (Post 32248)
Már nem emléxem,hogy volt,azt hiszem,volt vmi szavazás,és ott többen szavaztak arra,hogy ne lehessen ütögetni.Csak ez olyan,mintha az lenne leszavazva,hogy focimeccs közben ne lehessen kapúrarúgni :)

Másik topicban írtam, hogy rendeltetésszerűen tessék használni a játékot. :) AZ egyik ilyen rendeltetés például, hogy egy háborús játékban háborúztok, és nem csak ültök, és aki ki mer támadni, azt azonnal mindenki más lerohanja. :) Persze oké, anarchm úgyhogy nem szólok bele, hogy márpedig muszáj legyen harcolni, csak ez nekem, így kívülállóként (valóban nem játszom anarchban :)) olyan fura.

Never 09-23-2006 09:39

Ezt ellenzem :)
Azért abba gondolj bele,hogy 400ezer hekire én kb. 10ezer kör alatt értem fel,a határnövelők segítségével.Gyakorlatilag értelmetlen lett volna nekik ez az egész macera,hogy fél év múlva leújrázódnának.
A D-t saját magunk rontottuk el,nekünk is kellene helyrehozni,nem egy új szabálynak.A leléptetés még rosszabb,mert sokan azért mentek fel csoportonkétn 1000 kör alatt D-be,mert nem tud,és nem is akar vipelni.Y-ban megint meg lenne annak a veszélye,hogy nem tud 90 nap alatt szintetlépni,és máris van egy,vagy több fagyott orija.
A klánrakis dolognak lenne jó,és rossz vonzata is :)
A rossz,hogy télleg nagy előny lenne annak,akinek van fent egy gigatápja,de az viszont jó lenne,hogy olyan embert tudnánk piac nélkül segíteni,akinek viszont nincs.
Azt hiszem amúgy,egyszer már megkérdeztük Atit,mit szólna ehhez,akkor Ő felejtősnek ítélte,úgyhogy talán nem érdemes annyira belemerülni :)

Steve 09-23-2006 09:47

Ha jó emléxem Hulla ötlete volt és az volt a reakció hogy dolgozzunk az ötleten, aztán behalt a topic...:)
Never lehet hogy azért mentek fel mert nem tudnak vipelni, de mi lett belőle?:) Nemtom van-é értelme gigaorit csinálni ha nem játszol:) Szóval nem kell akkorát építeni ha nincs rá időd! Mellesleg Lopi is sztem elég nagyot tudott durrantani Yban, szal ezt bárki meg tudná csinálni Dben is kis tervezgetés és lebeszélés után:)
Szeritem igenis kell vmi új szabály, túl sok a vesztenivalója fenn pár embernek, mintsem maguktól lemondanának az eddig megszerzett előnyről...

Never 09-23-2006 09:54

Én úgy emléxem,Ati akkor azt mondta,hogy 5-6 játékos kedvéért nem hoz egy ekkora módosítást.
Én tudom,hogy nincs semmi értelme a gigaoriknak,így hogy nincs játék,ezt mindenki tudja,max. nem ismeri el,és mégis így van.
A Lopi féle durrantást nem értem,hogy érted :)
Én még mindig azon a véleményen vagyok,hogy amit mi rontottunk el,és nem egy bizonyos szabály,azt nekünk is kell helyrehozni.És csak összefoggással lehetne,de a D csoport,meg ne sértődjön senki,de nem a hihetetlen összetartó erejéről híres,tisztelet a kívételeknek.
Kellene a csoport életében egy nagy áttörés,ami megváltoztatná a mostani halott játékstílust.Hogy pontosan mi,azt nem tudom megmondani :)

Arden 09-23-2006 10:36

lenne egy ötletem ami lehet sokaknak nem fog tetszeni...
ha bevezetésre kerül ez az újítás akkor meg lehetne vmennyire oldani azzal D-ben, hogy a játékosok beadnának 20-30 orit olyan célra,hogy a kék számosok fel tudják magukat ütni...
mondjuk 10k hekinként lehetnének ilyen orik,és akkor mégsem csak fedezni kellene 150-200k hekiig,mert az mondjuk háromnegyed év mire addig fedeznek.
tudom sokaknak nem fog tetszeni,ez csak egy ötlet...

Ati 09-23-2006 10:40

Quote:

Originally Posted by Arden (Post 32258)
lenne egy ötletem ami lehet sokaknak nem fog tetszeni...
ha bevezetésre kerül ez az újítás akkor meg lehetne vmennyire oldani azzal D-ben, hogy a játékosok beadnának 20-30 orit olyan célra,hogy a kék számosok fel tudják magukat ütni...
mondjuk 10k hekinként lehetnének ilyen orik,és akkor mégsem csak fedezni kellene 150-200k hekiig,mert az mondjuk háromnegyed év mire addig fedeznek.
tudom sokaknak nem fog tetszeni,ez csak egy ötlet...

Ha ennyire nem akarjátok egymást ütni (érdekes csoport lehet ;)), akkor mi lenne, ha aki fordulni akar, az tartana saját magának ott üthető országot? :D Vagy ez csak Y-ban divat, hogy 100 országa van valakinek, D-ben már szigorúan 1 országgal játszanak? :-o

Never 09-23-2006 10:43

És kik adnának be?És ki mennyi orit?És ha X 3 ilyen orit adott be,akkor Y miért csak kettőt? :)
Ebből megintcsak viták lennének sztem,bár nem rossz ötlet,de csak elvi síkon valósítható meg.
Meg ha egy ilyen orin felüti magát vki,akkor azt az orit vissza kell fedezni,és nem biztos,hogy sokan áldoznának arra orikat,hogy néhányan gyorsabban haladhassanak(én sem,legfeljebb magamnak:) ).

Never 09-23-2006 10:45

Sztem csináljon mindenki,amit akar,és ott,ahol akar :)
Felőlem akár 200k hekin is lehetnek ütögetések,az úgyis érdekesebb lehet,mint 200 hekin :D

Arden 09-23-2006 10:46

jó, akkor tartok magamnak orit h azokon felütögessem magam :)
itt is lesz probléma az oriszámmal de ez már az egyéni problémám...

TM Laci 09-23-2006 11:38

Jó: akkor lehet ütni?:D
Steve: ezt a baromságot amit mondtál...na mindgey, gondoltam, hogy nem lesz egy gigaötlet:D

Tibi22_SKCS 09-23-2006 11:44

D-ben az volna áttörés, hogy mindenki üt mndenkit bizonyos heki felett meg termelők volnának és nem lehetne harcolni. mint Y-ban.. én nem szoktam nézzni hogy kit ütök 600hekiig csak ütöm a gyengébb orikat mint az enyém és megyek fel. Elvégre ez a játék értelme.
Fordulásal meg nekem semmi bajom amit be akkarnak iktatni én nem fogok fordulni 1 orimal sem :)

Dave 09-23-2006 12:15

Szevasztok. itt még nem nagyon jelentem meg, mer nincs időm mostanában.

sztem a megoldás az volna, ha egy teljesen külön pontlistát hoznának létre azok számára, akik fedezgetni akarnak, és minél nagyobb orit. fellépés nélkü, egy külön csoport. elindulsz 200 hekiről, aztán mész amíg kedved van :) akár ütéssel, akár fedezéssel, annyi orival ahogy kedved tartja. de azokat ne hátráltassad, akik szeretnének fordulni, de lehetetlen , mer befoglalják a teljes topot, és ha véletlen föléjük mész, akkor mennek rád 1600 sereggel, hogy mit képzelsz...

énis már teljesen lemondtam, az anarchbeli "élvezetekről" mer ellehetetlenedett a helyzet ott. másképp meg időm sincs...
most van 20 orim a D-ben amelyikbe napi fél percet benézek : veszek fegyit, képzek, fedezek, és kész, egész napra ennyi...(van amelyik már 3 éves ori lassan és ezért nincs szivem törölni, vagy lemondani róla, de fordulni meg nem tudok...) de inkább tartanék 4 orit, csak lehessen velük játszani...

Ati 09-23-2006 12:18

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 32273)
de inkább tartanék 4 orit, csak lehessen velük játszani...

Inkább lehessen játszani, de jajj meg ne üssön senki?

Pfff, érdekes egy csoport ez az anarch...

Dave 09-23-2006 12:21

a másik megoldás meg sztem az volna, hogy egy játékosnak ne lehessen azonos csopin belül aktív és nem aktív orija. olyan van, hogy valaki x ideig nem tud játszani, akkor szabi!! de ha játszik, akkor viszont játszon!!

igenis csináljon annyi orit, amivel játszani is tud!!! nem az van, hogy csinálok 1000-et, mindegyiket kiépítem fullra,aztán leszabizom, és ha valaki rámjön, csak előkapok 100-at azt orrbaverem...

annyi orit csináljon, amennyivel tud játszani, akkor a létszámkérdés sztem meg is oldódna.

tuti, hgoy ez senkinek nem fog tetszeni, pedig sztem elég logikus dolog és ésszerű. most vagy játszunk vagy nem játszunk....

Dave 09-23-2006 12:24

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 32275)
Inkább lehessen játszani, de jajj meg ne üssön senki?

Pfff, érdekes egy csoport ez az anarch...

pont úgy értettem, hogy inkább legyen csak 4 de az rendes hódítós ország, aktív, és harcra kész. de most ha van ilyenem mit csináljak vele. ha valakit megütök 100-zal jön vissza...

Never 09-23-2006 12:30

De nem 4 orid van,hanem 20,tehát akkor vissza is lehetne ütni :)
Azt nem hiszem,hogy meg lehetne szabni,hogy ki hány orit tart szabin.Had szabizzak már annyi orit,és ott,ahol én akarom :)

Ati 09-23-2006 12:45

Quote:

Originally Posted by Dave (Post 32276)
tuti, hgoy ez senkinek nem fog tetszeni, pedig sztem elég logikus dolog és ésszerű. most vagy játszunk vagy nem játszunk....


Nagyon egyszerű a megoldás: anarchra is ki kell terjeszteni a teljes tervezett újítást: a fellépési hektár fölötti, szabizó országok körönként vesztenek egy hektárt. Így fellépési hektár fölött vagy játszik valaki, ez esetben nem érinti a dolog, vagy nem játszik, és a magas hektáron levő szabir országok szép lassan lekerülnek onnan.

Ezt most nem gondolom igazából komolyan, mert tudom, hogy az anarch egész máshogy néz ki, ezzel sebbi baj nincs. Mindenesetre elvi lehetőségként még ez is fennáll, ha nagyon akarjátok.

Never 09-23-2006 12:59

De nem akarjuk,és kész :)

Never 09-23-2006 13:01

Dave azért mondta most ezt,mert ettől gyakorlatilag megszűnne a hekihatárosdi.Hiszen minden határvédő szabin van,és csak akkor jönnek elő,amikor szükség van rájuk.Viszont általában nincs rájuk szükség :)

Ati 09-23-2006 13:02

Quote:

Originally Posted by Never (Post 32283)
De nem akarjuk,és kész :)

Az előbb itt egy erre valamelyest hasonlító javaslat hangzott el Dave-től.

Peter 09-23-2006 13:02

Quote:

Originally Posted by Never (Post 32283)
De nem akarjuk,és kész :)

de nem ám :D

Tibi22_SKCS 09-23-2006 13:51

ácsi most ugye nem olyat akkarsz Ati, hogy ha szintlépő határ felett csöken az ori 1 hekivel ha szabin van? :S mert akkor a termelők igen gondba lesznek mivel álltalában a határvédők szabin vannak és akkor jönnek elő, ha valaki megsérti, de ha csökkeni fog a termelőknek anyi határvédők meg leesnek.. ha bent kell tartani 10-20htárvédőt az meg rengeteg vipbe kerül.
De, ha ez a hekicsökenés csak a többszemélyiségesekre vonatkozik nem szóltam.


All times are GMT +1. The time now is 00:27.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu