Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   A fórumról... :) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Új fórumszabályzat (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4268)

Ati 06-23-2010 15:29

Új fórumszabályzat
 
Sziasztok!

Ma délután új fórumszabályzat lépett életbe.

A fórumszabályzat két pontban változott az eddigihez képest:

  1. Bekerült a következő bekezdés: "A fórumon tiltott minden olyan téma, ami politikával vagy etnikai kérdésekkel foglalkozik."
  2. Bővítésre került az eddigi reklámokra vonatkozó bekezdés, az új bekezdés így szól: "Spammelés, floodolás és reklámozás szigorúan tilos, ide értve az aláírásokban szereplő, az adminisztrátorok által kifejezetten jóvá nem hagyott linkeket is."
Az első bővítést az utóbbi napok zúgolódásait követő vizsgálat indokolja, aminek keretében úgy ítéltük meg, hogy a "Politika" téma eddigi hangvétele messze elmarad a Hódítóban megkívánttól, és gyűlölködésre adhat okot. A békés együttélés érdekében ezért minden ilyen irányú téma a jövőben mellőzendő a fórumon.

A második bővítést már régóta terveztem, önmagában nem volt elég súlya ahhoz, hogy csak emiatt módosítsam a fórumszabályokat.

A bővítéssel egyidőben felkerült egy új modul a fórumra, ami a fórumszabályok elfogadását kezeli, ezzel a jövőben zökkenőmentesen megvalósítható, hogy a fórumszabályzat bővítése esetén azt mindenkinek ismét el kelljen fogadnia, hogy semmi félreértés ne lehessen az éppen aktuális fórumszabályokat illetően.

A fórumszabályok apró megszegése esetén kapott figyelmeztetés alkalmával a fórumszabályokat ismét el kell fogadni, ezzel ismét nyomatékosítva azokat. Erre szerencsére eddig nem sokszor volt szükség.

Most, az új fórumszabályok életbelépésével, mielőtt új témát nyithatnál, vagy hozzászólhatnál egy meglévő témához, először el kell fogadni az új szabályokat, a fórum automatikusan fel fogja ezeket hozni, mielőtt új üzenetet írhatnál.

Köszönöm mindenki megértését.

Ati 06-23-2010 15:38

Rögtön egy kis kiegészítés is: a saját, személyes honlapra mutató linkek a legtöbb esetben nyugodtan maradhatnak az aláírásban, elsősorban a kereskedelmi oldalakra vonatkozik a tilalom. Ha ettől eltérés van bárki esetében, azt úgyis jelezni fogom.

Redback 06-23-2010 15:54

És ha egy képet vagy fájl szeretnénk megosztani a fórumon, azt feltöltjük egy oldalra, akkor annak a fájlnak az elérési linkjét szabad megosztani? Vagy például youtube-os videókat?

Ati 06-23-2010 15:56

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 256890)
És ha egy képet vagy fájl szeretnénk megosztani a fórumon, azt feltöltjük egy oldalra, akkor annak a fájlnak az elérési linkjét szabad megosztani? Vagy például youtube-os videókat?

Persze, ezeket nyugodtan. Beszélgetni is lehet más oldalról, ahogy eddig, elsősorban az aláírásokba tett állandó linkek a problémások. Természetesen a saját blogodta mutató link például ott is maradhat továbbra is.

szamóka 06-23-2010 16:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256887)
Bekerült a következő bekezdés: "A fórumon tiltott minden olyan téma, ami politikával vagy etnikai kérdésekkel foglalkozik."

Ahhoz képest, hogy egy pici szabályváltozást harangoztál be, ez egy csöppet erős. A magyar neten talán csak itt lehetett normális hangon politizálni. "Köszönjük..."

Eke 06-23-2010 18:45

Kérdésem az lenne ,hogy az aláirásomban szerepel egy magánoldal,pontosabban egy forma1 es versenyzönek dedikélt rajongoi oldal .Az ilyen maradhat ?

A másik link törölve van.

Andrew 06-23-2010 18:49

A fórumszabályzattal kapcsolatban lehet viccelni? :)

Ati 06-23-2010 18:49

Quote:

Originally Posted by Eke (Post 256901)
Kérdésem az lenne ,hogy az aláirásomban szerepel egy magánoldal,pontosabban egy forma1 es versenyzönek dedikélt rajongoi oldal .Az ilyen maradhat ?

A másik link törölve van.

Bőven maradhat. Ha a másik a saját céges honlapod volt, akkor az is maradhat.

J.Ati 06-23-2010 18:51

Sajnálom, hogy le lett zárva a politika témakör! :(

Eke 06-23-2010 18:53

Köszönöm akkor visszateszem.

Ati 06-23-2010 18:54

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 256904)
Sajnálom, hogy le lett zárva a politika témakör! :(

Nem sikerült a számomra is elfogadható hangnemet tartani.

J.Ati 06-23-2010 18:55

Nemzeti zenekarok klipjeit lehet ettől függetlenül fórumra linkelni, vagy az is tilos?
Csak azért kérdezem, mert néhol tartalmaznak politikusokat, és/vagy van benne olyan kifejezés/szöveg, ami erősen politikai nézetre mutat.

J.Ati 06-23-2010 18:56

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256906)
Nem sikerült a számomra is elfogadható hangnemet tartani.

Értem, csak ez így hírtelen jött.
Szerintem amiket ki szoktál osztani büntiket, azok bőven elegek szoktak lenni, de te tudod.

Padlócsempe 06-23-2010 18:59

Nem lett volna járható út, hogy egy általad megfelelőnek tartott személy moderálja külön a politika fórumot?

Szerintem sokszor volt helye a politika témakör építő vitáknak és hasznos véleményeknek.
Lírikusabban fogalmazva: új barátságok kezdetének volt színtere :)

Ati 06-23-2010 19:04

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 256908)
Értem, csak ez így hírtelen jött.
Szerintem amiket ki szoktál osztani büntiket, azok bőven elegek szoktak lenni, de te tudod.

Nem vagyok kíváncsi a politikára, ezért nem követtem az ottani eseményeket. Belátom, hogy hiba volt. Az utobbó időben egyre többen hívták fel a figyelmem arra, hogy teljesen elfogadhatatlan hangnemű üzenetek születnek ott. Az utolsó utáni csepp a belső fórumon a napokban történt incidens volt. Ennek kapcsán derült fény arra, hogy valahol én is hibás vagyok ennek kirobbanásában, mert ezeknek az eszméknek az itteni engedésével akaratlanul és tudatlanul is adtam a lovat az érintettek alá.

Mivel továbbra sem kívánok politikai témákat olvasni, felügyelet nélkül pedig a fórum több résztvevője is teljesen elfogadhatatlan stílust produkál, ezért más megoldás nincs.

Padlócsempe 06-23-2010 19:10

Tiltott lesz a politikai történelemmel, a gazdaságpolitikával, vagy a politikai filozófiával kapcsolatos minden fejtegetés is, vagy csak az aktuálpolitika és a pártpolitika mellőzendő?

Ati 06-23-2010 19:14

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 256913)
Tiltott lesz a politikai történelemmel, a gazdaságpolitikával, vagy a politikai filozófiával kapcsolatos minden fejtegetés is, vagy csak az aktuálpolitika és a pártpolitika mellőzendő?

Minden, ami politika.

Azt gondolom, hogy ha egy témával kapcsolatban felnőtt emberek folyamatos felügyeletre szorulnak, akkor azzal a témával valami nagyon nincs rendben. Gyönyörű példája az utóbbi napok eseményei annak, hogy állandó feszültségforrás, amire egy nyilvános fórumon nincs szükség.

Gondolkoztam rajta, hogy köztes megoldásként kaphattok neki egy privát, senki más által nem látható részt, de eddig sem sikerült a politikai témát a politika témakörben tartani, ezért nem hiszem, hogy ezután sikerülne.

Padlócsempe 06-23-2010 19:19

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256914)
Minden, ami politika.

Azt gondolom, hogy ha egy témával kapcsolatban felnőtt emberek folyamatos felügyeletre szorulnak, akkor azzal a témával valami nagyon nincs rendben. Gyönyörű példája az utóbbi napok eseményei annak, hogy állandó feszültségforrás, amire egy nyilvános fórumon nincs szükség.

Gondolkoztam rajta, hogy köztes megoldásként kaphattok neki egy privát, senki más által nem látható részt, de eddig sem sikerült a politikai témát a politika témakörben tartani, ezért nem hiszem, hogy ezután sikerülne.

Pedig egészen felcsillant a szemem az ötletet olvasván.
Biztos vagyok benne, hogy ki lehetne találni olyan súlyos szankciókat arra az esetre ha valaki más témában politizál, ami komoly visszatartó erő, de mégis elfogadható azzal az alternatívával szemben, hogy megszűnik a topic.

Eke 06-23-2010 19:19

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256914)

Gondolkoztam rajta, hogy köztes megoldásként kaphattok neki egy privát, senki más által nem látható részt, de eddig sem sikerült a politikai témát a politika témakörben tartani, ezért nem hiszem, hogy ezután sikerülne.


Nem lehetne elkövetni egy probát?Nagy munka lenne megcsinálni egy ilyet?

J.Ati 06-23-2010 19:19

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256914)
Gondolkoztam rajta, hogy köztes megoldásként kaphattok neki egy privát, senki más által nem látható részt, de eddig sem sikerült a politikai témát a politika témakörben tartani, ezért nem hiszem, hogy ezután sikerülne.

És egy ilyen megoldáson nem gondolkoztál?

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 256909)
Nem lett volna járható út, hogy egy általad megfelelőnek tartott személy moderálja külön a politika fórumot?

Vagy akár kettő is lehetett volna.
Én úgy tapasztaltam, hogy hódítós körökben két témáról szoktunk beszélgetni főként.

A hódító, és a politika. Most az egyiket teljesen kilőtted :(

Ati 06-23-2010 19:38

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 256915)
Biztos vagyok benne, hogy ki lehetne találni olyan súlyos szankciókat arra az esetre ha valaki más témában politizál, ami komoly visszatartó erő, de mégis elfogadható azzal az alternatívával szemben, hogy megszűnik a topic.

A közhiedelemmel ellentétben :D nem a szankciókért élek. :)

Ati 06-23-2010 19:41

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 256917)
És egy ilyen megoldáson nem gondolkoztál?

Nem járható. Olyan szélsőséges nézetekkel van most is tele a fórum, amikkel nem tudok azonosulni.

Egy nyilvános fórumon nem szeretném a Hódítót ilyen nézetekkel azonosíttatni.

Eke 06-23-2010 19:43

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256918)
A közhiedelemmel ellentétben :D nem a szankciókért élek. :)

Hatalmas kő esett le az emberek szivéröl.De van egy rossz hirem,számodra az jobb lett volna.Mivel problémás hsz volt,van és sajnos lesz is mindörökké.

Pool 06-23-2010 21:33

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256887)
"A fórumon tiltott minden olyan téma, ami politikával vagy etnikai kérdésekkel foglalkozik."

Végre......

Pool 06-23-2010 21:51

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 256931)
Végre......

Ez az üzenet kifejezetten NEM TETSZETT a következő fórumozóknak:
Tsobi

Akkor is örülök neki, pár embernek nagyon habzott már a szája...
Engem sem érdekel ez a politikának nevezett előadás, ami az Ország(szín)ház-ban megy :)
Az meg különösen nem tetszett, amit ráraktak páran arra a szerencsétlen orira (a tudod melyikra :))...
Főleg, hogy vannak olyan vallású ismijeim...

Nah, szóval ezért végre :)

Ati 06-23-2010 21:58

Nem politizálunk abban a témában sem, ami a politizálás befejezéséről szól! :)

Pool 06-23-2010 21:59

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256935)
Nem politizálunk abban a témában sem, ami a politizálás befejezéséről szól! :)

Ne is...........:)

Andrew 06-23-2010 22:03

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 256934)
Ez az üzenet kifejezetten NEM TETSZETT a következő fórumozóknak:
Tsobi

Akkor is örülök neki, pár embernek nagyon habzott már a szája...
Engem sem érdekel ez a politikának nevezett előadás, ami az Ország(szín)ház-ban megy :)
Az meg különösen nem tetszett, amit ráraktak páran arra a szerencsétlen orira (a tudod melyikra :))...
Főleg, hogy vannak olyan vallású ismijeim...

Nah, szóval ezért végre :)

Ha már a feszültség keltésnél tartunk :p

Padlócsempe 06-23-2010 23:12

Ati, van arra esély, hogy mégiscsak legyen egy privát politika fórum, a politika minden más témából való mellőzése mellett?

Ati 06-24-2010 10:53

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 256945)
Ati, van arra esély, hogy mégiscsak legyen egy privát politika fórum, a politika minden más témából való mellőzése mellett?

A hétvégén alszom rá egyet. (Addig sok másra kell aludnom, hiába, már erre is várólista van. :D)

Dragi 06-24-2010 11:01

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256887)

A fórumszabályok apró megszegése esetén kapott figyelmeztetés alkalmával a fórumszabályokat ismét el kell fogadni, ezzel ismét nyomatékosítva azokat. Erre szerencsére eddig nem sokszor volt szükség.

Most, az új fórumszabályok életbelépésével, mielőtt új témát nyithatnál, vagy hozzászólhatnál egy meglévő témához, először el kell fogadni az új szabályokat, a fórum automatikusan fel fogja ezeket hozni, mielőtt új üzenetet írhatnál.

Köszönöm mindenki megértését.

Kérdés sztornó mert közbe nem hozta fel azt a kis ablakot :D csak tegnap :)

Goldy 06-24-2010 12:06

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 256971)
A hétvégén alszom rá egyet. (Addig sok másra kell aludnom, hiába, már erre is várólista van. :D)

Szép álmokat Ati :)

A témánál maradva, örülök az új szabályozásnak.

Ati 06-28-2010 12:58

Quote:

Originally Posted by Padlócsempe (Post 256945)
Ati, van arra esély, hogy mégiscsak legyen egy privát politika fórum, a politika minden más témából való mellőzése mellett?

Egyéni beállítással hozzáférést kaphatnak a politika fórumrészhez azok az emberek, akik ezt külön, kifejezetten, itt ezen a fórumon kérik.

A fórumjogosultságok működési elve miatt a (még) moderálás alatt álló embereknek nem áll módonban hozzáférést adni ehhez a témakörhöz.

Ha valahol elrontottam a jogosultságbeállításokat, sikítsatok. :)

J.Ati 06-28-2010 13:01

Én kérnék hozzáférést :)

vityu 06-28-2010 13:06

Én is szeretnék. Nem voltam szószátyár ott, de szeretem olvasni a véleményeket!

Ati 06-28-2010 13:07

Quote:

Originally Posted by Attila(: (Post 257237)
Én kérnék hozzáférést :)

Beállítva.

Ati 06-28-2010 13:07

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 257239)
Én is szeretnék. Nem voltam szószátyár ott, de szeretem olvasni a véleményeket!

Neked is beállítva.

J.Ati 06-28-2010 13:10

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 257240)
Beállítva.

Jeeeeeeeeeeee :)

Köszi :)

vityu 06-28-2010 13:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 257241)
Neked is beállítva.

Köszönöm! :)

J.Ati 06-28-2010 13:16

Tsobi is szeretne kérni hozzáférést.


All times are GMT +1. The time now is 06:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu