Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   50 éves a LEGO (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2705)

Ati 01-28-2008 07:48

50 éves a LEGO
 
Wow... :) Kiskoromban rengeteget építettem belőle mindenféléket... :)

tdomo 01-28-2008 07:51

Gyerekkorom legjobb játéka. Sokat játszottam vele egészen a kezdetektől, a technic legoig. :) Azt viszont nem tudom, hogy manapság lehet-e még kapni rendes készletet belőle, a bionicle figurákon kívül.

Ati 01-28-2008 07:52

Quote:

Originally Posted by tdomo (Post 154908)
Gyerekkorom legjobb játéka. Sokat játszottam vele egészen a kezdetektől, a technic legoig. :) Azt viszont nem tudom, hogy manapság lehet-e még kapni rendes készletet belőle, a bionicle figurákon kívül.

Lehet kapni az "alap" készleteket is. Sőt, amiket ma kapni, azok gond nélkül összerakhatók az 50 évvel ezelőttiekkel.

tdomo 01-28-2008 07:55

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 154909)
Lehet kapni az "alap" készleteket is. Sőt, amiket ma kapni, azok gond nélkül összerakhatók az 50 évvel ezelőttiekkel.

Akkor csak én nem néztem rendesen, de ez remek hír. Sokkal értelmesebb játék, mint a különböző mesefilmfigurák.

Bogár 01-28-2008 08:04

be kell vallanom, hogy én is nagy lego-fan voltam, és... vagyok most is. :)
úgy érzem, hogy számomra az az egyik legnagyobb kikapcsolódási és stresszoldási lehetőség. amikor kezembe veszem a legokockákat, megfeledkezem a világ minden nagy problémájáról. :)

Pali papa 01-28-2008 08:23

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 154909)
Lehet kapni az "alap" készleteket is. Sőt, amiket ma kapni, azok gond nélkül összerakhatók az 50 évvel ezelőttiekkel.

Ez így van, csak sajnos az alapkészlet amiket most lehet kapni annyit sem ér mint egy pár szárított dingókutyavese. 10 féle szín van benne és ne normálos a kiosztás sem. nagyságra minden fajtából raknak bele 2-6 db-ot. ezek után nem nagyon tudsz mit kezdeni velük... :(
Talán ami most a legjobb ilyen téren az a házépítő LEGO, mert az színhiányos és ezért lehet belőle építkezni...

Ati 01-28-2008 08:49

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 154917)
Ez így van, csak sajnos az alapkészlet amiket most lehet kapni annyit sem ér mint egy pár szárított dingókutyavese. 10 féle szín van benne és ne normálos a kiosztás sem. nagyságra minden fajtából raknak bele 2-6 db-ot. ezek után nem nagyon tudsz mit kezdeni velük... :(
Talán ami most a legjobb ilyen téren az a házépítő LEGO, mert az színhiányos és ezért lehet belőle építkezni...

A mai csomagok eléggé összementek. Régen hatalmas mennyiségű kockát lehetett kapni egyben, most meg egy autót. Vagy egy világítótornyot. Nagy csomagokat elég keveset láttam, pedig azok az igazán jók. :) Emlékszem, volt nekem hatalmas ház, benzinkút, úthálózat, vonat, mindenféle dolog. :)

Az "űrkorszakba" már csak egy kis csomaggal léptem be, űrbázis, meg űrsikló, meg ilyenek már nem voltak nekem. :) Volt egy időben kalózos időszak is, abból már kis csomagom se volt. :)

Dragi 01-28-2008 08:55

Van legóból egy Forma 1-es 80 centis csodajárgányom :) 1 piros Dragster, egy kamion is leledzik még valahol megmég nem tudom sok mindenem van legóból :):)

A Forma 1-esre vagyok a legbüszkébb azzal 2 hónapig güriztem :p de sehogy nem akart összejönni aztán meguntam otthagytam hagytam egy kicsit állni kb. 1-1,5 hónapot aztán újra nekiálltam és zsutty összeraktam :)

J.Ati 01-28-2008 08:56

Nekünk a mai napig kivannak rakva a legók felépítve az egyik polcomra:)
Van egy házikó körülötte autók(mentő, rendőr) meg van egy lovaskocsi szerűség.
A többi legó nem tudom hova tűnt,de azok elkallódtak valahova a hosszú évek folyamán.

Ati 01-28-2008 08:56

Úgy látom, hogy ebből a korszakból a legtöbben nem maradtunk ki. :)

Lányok? :) Nektek volt/van? :)


All times are GMT +1. The time now is 07:26.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu