Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Kiegészítés a törlésig ütéshez (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1684)

Vas 04-15-2007 21:56

Kiegészítés a törlésig ütéshez
 
Nem akarok kiidegelni senkit, és a téma amúgy is ki van már tárgyalva, de mégis, amikor Ati kiírta a fórumra az állásfoglalást a hadisarcról, és a törlésig ütésről, ott azt írta, hogy ezt "nem elfogadható üzenet"-ként jelenthetjük. Teljesen egyetértek, hiszen hadisarc esetén üzenni kel egymásnak, viszont törlésig ütésnél (más játékának ellehetetlenítésénél) nem biztos, hogy üzenni fog a "kedves" ellen.

Ati állásfoglalásában a következő található:
"Mivel mind a hadisarcot, mind a törlésig ütést legegyszerűbben jelentett üzenet formájában tudod felénk jelezni, ezért javasoljuk, hogy senki ne dőljön be az olyan trükköknek, hogy "gyere msn-re, ott könnyebb beszélgetni", hiszen msn logot bizonyítékként nem áll módunkban elfogadni. Ha beszélgetsz ellenfeleiddel, javasoljuk, hogy azt minden esetben a játékon belül tedd, hogy a szabályszegő játékosokat mielőbb eltávolíthassuk a játékból.

Ha a fentiekkel találkozol, javasoljuk, hogy jelentsd azt felénk, az üzenet alatt található "nem elfogadható hangnem jelentése" opció segítségével, hiszen ezzel sok esetben nemcsak saját magad, de a környéken játszó többi játékos játékát is tisztábbá teheted."

Pl.:X lenyomja Y-t, és több mészár után jól leföldeli, de úgy, hogy Y-on utána a fél csopi átmegy földért. Y törli az országát, és indít egy újat, bosszúra szomjasan, jobban kiépíti, és beéri X-et, majd minden szó nélkül elkezdi mészárolni és pusztítani. X hiába ír üzenetet, Y nem válaszol, és szinte 0-ra mészárolja X oriját.

Mivel Y nem írt üzenetet, ezért X nem tudja jelenteni, legfeljebb a supportnak, ahol napokig válogatják az e-mail-eket, és addig sok minden megeshet (főleg gyorsban)
A fent leírt eset teljesen fiktív, és nehezen emészthető. Tudom.

Éppen ezért javasolom, hogy legyen egy, a JKSZ-bejelentő laphoz hasonló "Játék ellehetetlenítése"-bejelentő lap, ahol az ilyen eseteket jelenteni lehet, így kevesebb gond lenne a Hódítóban. Lehet, hogy csak a bolhából csinálok elefántot, de emiatt a kiskapu miatt sok ori is szenvedhet.

Elég hosszúra sikerült, de köszönöm a türelmet, hogy végigolvastad:)
Várom az érveket, ellenérveket, hozzászólásokat, lehordásokat, stb., ahogy ez lenni szokott:)

skiti 04-15-2007 22:05

szerintem azóta így is boldog-boldogtalan jelentget, olyanokért kiabálnak törlésig ütés-ellehetetlenítést hogy a hajam égnek áll...
nem kell még valamivel adni alájuk a lovat!
persze ez lehet hogy csak az én véleményem, de szerintem nem olyan gyakori jelenség ez hogy külön bejelentő kelljen neki.
ha annyira nagy a gáz menjen szabira, onnan jelentgessen a supportnál, legalább nem tud közben olyan zöldekkel fárasztani hogy: ez már az 5. mészár, jelentelek és repülsz!

Vas 04-15-2007 22:11

Quote:

Originally Posted by skiti (Post 88042)
szerintem azóta így is boldog-boldogtalan jelentget, olyanokért kiabálnak törlésig ütés-ellehetetlenítést hogy a hajam égnek áll...
nem kell még valamivel adni alájuk a lovat!
persze ez lehet hogy csak az én véleményem, de szerintem nem olyan gyakori jelenség ez hogy külön bejelentő kelljen neki.
ha annyira nagy a gáz menjen szabira, onnan jelentgessen a supportnál, legalább nem tud közben olyan zöldekkel fárasztani hogy: ez már az 5. mészár, jelentelek és repülsz!

ja hát van benne valami, csak hát akkor is volt már példa rá nem egyszer, hogy valami kis piti dologért véres bosszút álltak... de lépten-nyomon feljelentgetni se kell

Vas 04-15-2007 22:12

Bár valószínüleg így is eléggé tele van az adminok hócipője...

skiti 04-15-2007 22:18

Quote:

Originally Posted by Vas (Post 88044)
ja hát van benne valami, csak hát akkor is volt már példa rá nem egyszer, hogy valami kis piti dologért véres bosszút álltak... de lépten-nyomon feljelentgetni se kell

ez egy ilyen játék, itt szokás véres bosszút állni:)

Vas 04-15-2007 22:20

Quote:

Originally Posted by skiti (Post 88046)
ez egy ilyen játék, itt szokás véres bosszút állni:)

néha tisztra olyan, mint mafia;)

Ati 04-16-2007 05:49

Hetekig beszéltük ezt a témát, most is van neki külön topicja, felesleges új témaként felhozni valamit, ami igencsak ki lett már vesézve.


All times are GMT +1. The time now is 19:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu