Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Karaván szabadságon lévő országnak (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1058)

Egon 11-20-2006 22:03

Karaván szabadságon lévő országnak
 
Üdv vezérek!

Eléggé tapasztalatlan játékos vagyok még, és felmerült bennem egy kérdés, amire nagyon szeretnék választ kapni, mivel tele vagyok mindenféle cuccal, amivel nem tudok, mit kezdeni. Normál esetben ezeket a szöviknek le szoktam küldeni karavánnal, most azonban olyan helyzet állt elő, hogy az egész szöviben csak én nem vagyok szabadságon, és a súgót böngészve se jöttem rá, hogy szabin lévő orinak lehet-e karavánt küldeni.
Nem akartam kockáztatni, ezért gondoltam, hogy a biztonság kedvéért előtte megkérdem tőletek.
Ha esetleg csak figyelmetlen voltam és a válasz tényleg benne van a súgóban, akkor elnézéseteket kérem ezért!
Egyébként válaszotokat előre várom!

Pool 11-20-2006 22:36

lehet küldeni

Szecsa 11-21-2006 06:17

Jol beszel a Pool.
Lehet kuldeni :)
De az el nem fero nyersanyag, gabona es fegyver eltunik az orszagbol.
Igy runat es penzt erdemes nagyobb mennyisegben kuldeni.

Ati 11-21-2006 07:25

Quote:

Originally Posted by Egon (Post 44623)
Üdv vezérek!

Eléggé tapasztalatlan játékos vagyok még, és felmerült bennem egy kérdés, amire nagyon szeretnék választ kapni, mivel tele vagyok mindenféle cuccal, amivel nem tudok, mit kezdeni. Normál esetben ezeket a szöviknek le szoktam küldeni karavánnal, most azonban olyan helyzet állt elő, hogy az egész szöviben csak én nem vagyok szabadságon, és a súgót böngészve se jöttem rá, hogy szabin lévő orinak lehet-e karavánt küldeni.
Nem akartam kockáztatni, ezért gondoltam, hogy a biztonság kedvéért előtte megkérdem tőletek.
Ha esetleg csak figyelmetlen voltam és a válasz tényleg benne van a súgóban, akkor elnézéseteket kérem ezért!
Egyébként válaszotokat előre várom!

Szia, tudsz küldeni, de a fő kérdés az, hogy miért akarsz. Szabi alatt nincs rá szüksége, és ne feledd, hogy ami nem fér el nála a raktárakban, az elveszik.

Ha csak ezért akarnád küldeni, mert Nálad nem fér el, akkor célszerűbb a piacon eladni, és a befolyó pénzből venni valami hasznosat.

Szecsa 11-21-2006 07:38

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 44652)
a fő kérdés az, hogy miért akarsz.

Lehet, hogy a szovijenek penzt kuld :)
Mivel neki tul sok van es nem akarja elkolteni.

laci 11-21-2006 07:54

Quote:

Originally Posted by Szecsa (Post 44653)
Lehet, hogy a szovijenek penzt kuld :)
Mivel neki tul sok van es nem akarja elkolteni.

Nekem soha nincs "túl sok pénzem", mit rontok el? :D

Mackosajt 11-21-2006 08:44

Quote:

Originally Posted by Szecsa (Post 44653)
Lehet, hogy a szovijenek penzt kuld :)
Mivel neki tul sok van es nem akarja elkolteni.

Gondoljatok bele! Mi a legjobb védelem a pénz megtartására?
Mi más mint az hogy a szabin levő orinak elküldöd karavánon :)
Onnan aztán biztos nem tudják ellopni :D
És felmerült bennem egy kérdés miközben ezt írtam.
Mégpedig: Ha elküldöm a szabis szövetségesemnek aki mondjuk kereskedő sok-sok bankkal akkor az ugyanúgy kamatozik mintha nem lenne szabin??
Mert ha igen akkor ez a legjobb megoldás a pénz felhalmozására :)

Szecsa 11-21-2006 08:55

Ha szabis az ori, akkor nem telnek a körök >>> a bankok sem kamatoztatják a pénzt.

Mackosajt 11-21-2006 08:59

Quote:

Originally Posted by Szecsa (Post 44665)
Ha szabis az ori, akkor nem telnek a körök >>> a bankok sem kamatoztatják a pénzt.

Kösz!
Mondjuk ez nem is jutott eszembe :)

Egon 11-21-2006 13:39

Köszönöm vezérek! Örök hála nektek!

Amúgy azért is gondolkoztam ezen, mert az igaz, hogy el tudnám költeni a pénzemet, ha másra nem katonára, de azoknak barakk kell, a barakknak heki, és ha csak nem akarok 8 körre elhúzni tőlük míg ők szabin vannak, nem terjeszkedhetek tovább.
Ezért is gondoltam, ha már nem fejlődhetek csúcs tempóban legalább segíthetek nekik, míg ők elvannak :)


All times are GMT +1. The time now is 14:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu