Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Új játékosok nagyobb arányú megtartása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4509)

idegenvezeto 03-01-2011 11:10

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 282116)
Ezeknek az összevonásoknak csak azért nincs értelme, mert folyamatosan fogy a játékosállomány. ha összevonnánk az angollal pl, a nyelvi problémák mellett, az is gond lenne, hogy ez nem megoldja a problémát, csak valamivel elodázza...1-2év múlva úgyanennyien lennénk.

Ebben igazad van. Tudom sokan ellenzik (én spec. még nem vagyok benne biztos, hogy miként vélekedek a dologról), de például az 5. szint normál csoportjait érdemes lehetne összevonni. Ha több a játékos, nagyobb eséllyel alakulnak ki harcok. Akinek nagyon megy és unja, az majd legközelebb a gyorsba regel, akinek meg nincs ideje ezt tartani, az lassúba.

Valaki írta korábban (elnézést, hogy nem keresem vissza), hogy ha pörög a játék, talán kevesebben tűnnének el, mert nem unják meg. Meg persze ha élvezi a játékot, inkább hívja a barátokat, ismerősöket.

Tudom, hogy ez a védelem alatti kiszóródásra nem megoldás, de arra már volt/van rengeteg ötlet, amiben még egyetértés is mutatkozik nagyjából.

Remedy 03-01-2011 11:25

Quote:

Originally Posted by idegenvezeto (Post 282117)
Ebben igazad van. Tudom sokan ellenzik (én spec. még nem vagyok benne biztos, hogy miként vélekedek a dologról), de például az 5. szint normál csoportjait érdemes lehetne összevonni. Ha több a játékos, nagyobb eséllyel alakulnak ki harcok. Akinek nagyon megy és unja, az majd legközelebb a gyorsba regel, akinek meg nincs ideje ezt tartani, az lassúba.

Valaki írta korábban (elnézést, hogy nem keresem vissza), hogy ha pörög a játék, talán kevesebben tűnnének el, mert nem unják meg. Meg persze ha élvezi a játékot, inkább hívja a barátokat, ismerősöket.

Tudom, hogy ez a védelem alatti kiszóródásra nem megoldás, de arra már volt/van rengeteg ötlet, amiben még egyetértés is mutatkozik nagyjából.

1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.

Ha ilyen osszevonasra van szukseg, akkor mar nagyon nagy a problema szerintem.

Tsobi 03-01-2011 11:32

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 282118)
1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.

Úgy érted szó szerinti harc alakul majd ki az első helyekért? Jaj, ne! :)

Remedy 03-01-2011 11:35

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 282119)
Úgy érted szó szerinti harc alakul majd ki az első helyekért? Jaj, ne! :)

Igen, mondjuk 30 szovetseg kozott. Tok jo lesz, mi? Aztan ahhoz, hogy fel tudj lepni, rosszabb esetben varnod kell 10k kort... :P

idegenvezeto 03-01-2011 11:38

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 282118)
1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.

Az ellenérvben tökéletesen igazad van. Miután még egy nyamvadt kettesem sincsen, ez eszembe sem jutott. :(

Bár ha nagyon túl akarnám facsarni a dolgot, ennek is meg lehet látni a jó oldalát: kőkemény harcok lennének minden csoport legtetején. Ez egyrészt mozgolódáshoz vezetne (esetleg ha nem is megszűnne, de csökkenne a nem ütöm, mert barátom "hozzáállás", hiszen kénytelen vagy, mint ahogy ő is), másrészt a háborúskodás felverné a nyersanyagok árát, ami miatt (újra) érdemes lenne lopkodós országgal játszani :)

Mielőtt komoly ellenérvek jönnének érkeznének erre, ismétlem, szándékosan ragozom túl a dolgot... :)

Quote:

Ha ilyen osszevonasra van szukseg, akkor mar nagyon nagy a problema szerintem.
A nagyon nagy problémáról annyit, hogy nyilván te is elég komoly problémát látsz a dologban, különben nem indítottad volna be a topicot.

Ati 03-01-2011 11:44

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 282120)
Igen, mondjuk 30 szovetseg kozott. Tok jo lesz, mi? Aztan ahhoz, hogy fel tudj lepni, rosszabb esetben varnod kell 10k kort... :P

30 szövetség az csoportonként 120 kis 9-essel rohangáló ország? Hááááát, kétlem, hogy lenne ennyi ilyen kitartó ember. :)

Remedy 03-01-2011 11:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282123)
30 szövetség az csoportonként 120 kis 9-essel rohangáló ország? Hááááát, kétlem, hogy lenne ennyi ilyen kitartó ember. :)

Eleg egy szovetsegben egy(hiszen szeretnenek egyszerre lepni). Bar valoban, a 30 is eros optimizmusnak tunik. (de ez valoszinubb)

Ha tobb van egy szovetsegben, az jelenleg is problema, erre nyilt is egy topicom, csak behalt. :)

idegenvezeto 03-01-2011 11:50

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 282125)
Eleg egy szovetsegben egy(hiszen szeretnenek egyszerre lepni). Bar valoban, a 30 is eros optimizmusnak tunik. (de ez valoszinubb)

Ha tobb van egy szovetsegben, az jelenleg is problema, erre nyilt is egy topicom, csak behalt. :)

Pedig pont a te topicodat hoztam volna fel még érvként, hogy erre már elindult a megoldás-keresés :)

Kalapácska 03-01-2011 12:35

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282104)
Plusz kötelezeő jelleggel az ellenfeleiddel, amennyiben külső segítséget (support) szeretnél igénybe venni egy reménytelen és értelmetlen támadássorozat esetén.

Gondolom jelenleg is müxik angol nyelvű support ...
Vagy nem ? Akkor lehet a másodlagos nyelv az angol, elsődleges magyar :)

Ati 03-01-2011 12:38

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 282128)
Gondolom jelenleg is müxik angol nyelvű support ...
Vagy nem ? Akkor lehet a másodlagos nyelv az angol, elsődleges magyar :)

A supportnak semmi köze ahhoz, hogy tudsz-e értelmesen (azonos nyelven) kommunikálni az ellenfeleddel. Ezt nem a supportnak kell intéznie, hanem Neked. Ha nem tudsz angolul, akkor nem fogsz tudni egy csak angolul értőnek érdemben üzenetet írni. Márpedig sokan nem tudnak angolul. És akkor most még csak az angol nyelvet említettem, azt nem, hogy esetleg valakivel románul kéne beszélned.

Kalapácska 03-01-2011 12:38

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 282120)
Igen, mondjuk 30 szovetseg kozott. Tok jo lesz, mi? Aztan ahhoz, hogy fel tudj lepni, rosszabb esetben varnod kell 10k kort... :P

Harcoljatok meg a helyekért :)
Nem kell sort várni, hogy tudjatok lépni :)

Kalapácska 03-01-2011 12:40

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282129)
A supportnak semmi köze ahhoz, hogy tudsz-e értelmesen (azonos nyelven) kommunikálni az ellenfeleddel. Ezt nem a supportnak kell intéznie, hanem Neked. Ha nem tudsz angolul, akkor nem fogsz tudni egy csak angolul értőnek érdemben üzenetet írni. Márpedig sokan nem tudnak angolul. És akkor most még csak az angol nyelvet említettem, azt nem, hogy esetleg valakivel románul kéne beszélned.

Aki jelenleg sem tud nekik küldeni anak mindegy szerintem aki esetleg szivesen játszik más nemzetiségűvel majd megtalálja a módját neki, hogy komunikáljanak :)
Tanulni sosem volt tilos :D

Ati 03-01-2011 12:48

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 282131)
Aki jelenleg sem tud nekik küldeni anak mindegy szerintem aki esetleg szivesen játszik más nemzetiségűvel majd megtalálja a módját neki, hogy komunikáljanak :)
Tanulni sosem volt tilos :D

Te megtanulnál japánul azért, hogy megkérdezd, hogy miért támadnak állandó jelleggel?

Kalapácska 03-01-2011 13:14

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282133)
Te megtanulnál japánul azért, hogy megkérdezd, hogy miért támadnak állandó jelleggel?

Talán nem de tudok olyat aki tud japánul és a japán is beszél angolul :)

Most csak ez a legnagyobb gond , hogy nem fog tudni mindenki mindenkinek kérdéseket ?

Ati 03-01-2011 13:24

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 282136)
Most csak ez a legnagyobb gond , hogy nem fog tudni mindenki mindenkinek kérdéseket ?

Mivel ez kötelező eleme a játéknak bizonyos esetekben, ezért ennek hiánya azt jelenti, hogy a felvetés nem tud működni.

Kalapácska 03-01-2011 13:42

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282138)
Mivel ez kötelező eleme a játéknak bizonyos esetekben, ezért ennek hiánya azt jelenti, hogy a felvetés nem tud működni.

Akkor ne globalizálódjunk ....
Mardjunk csak itthon kis magyarországon :)

Rob 03-01-2011 13:42

ez a nagy nemzetközi szintű egyesülés szerintem holtvágány. ami hatékony az egy jó kis cikk valamelyik nagy híroldalon. mondjuk meg kell kenni egy indexes újságírót, hogy hozzanak le a hódítóról valami anyagot. ezrek csatlakoznának 2 nap alatt amiből százak meg is maradnának.

Ati 03-01-2011 13:47

Quote:

Originally Posted by Rob (Post 282140)
ez a nagy nemzetközi szintű egyesülés szerintem holtvágány. ami hatékony az egy jó kis cikk valamelyik nagy híroldalon. mondjuk meg kell kenni egy indexes újságírót, hogy hozzanak le a hódítóról valami anyagot. ezrek csatlakoznának 2 nap alatt amiből százak meg is maradnának.

EGYSZER százak ittmaradnak, aztán idővel elhalványul a dolog. Ezt az irányt feleslegesnek tartom jelenleg. A fő cél a regisztráló kezdők magasabb arányú megtartása.

Szesy 03-01-2011 14:02

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 282118)
1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.

Ha ilyen osszevonasra van szukseg, akkor mar nagyon nagy a problema szerintem.

Ha nem tudsz fordulni a sok szem miatt, időd sincs, le is mondhatsz párról....;)

Rob 03-01-2011 14:16

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282141)
EGYSZER százak ittmaradnak, aztán idővel elhalványul a dolog. Ezt az irányt feleslegesnek tartom jelenleg. A fő cél a regisztráló kezdők magasabb arányú megtartása.

ez nem egyszeri dolog. bekerül egy csomó olyan személy és ezáltal ugyanennyi ismerettségi kör a rendszerbe akiknek eddig fogalma sem volt arról, hogy van ez a játék. pont ilyen kell nekünk. pl az én barátaim között aki beszervezhető volt azt már beszerveztem és a baráti köröm nem fog nőni valószínűleg. így a kör bezárult, nem tudok embert hozni, bármennyire is szeretnék.
egy jó kis vérfrissítés kell ide.

Kalapácska 03-01-2011 14:18

Quote:

Originally Posted by Rob (Post 282140)
ez a nagy nemzetközi szintű egyesülés szerintem holtvágány. ami hatékony az egy jó kis cikk valamelyik nagy híroldalon. mondjuk meg kell kenni egy indexes újságírót, hogy hozzanak le a hódítóról valami anyagot. ezrek csatlakoznának 2 nap alatt amiből százak meg is maradnának.

Szerintem meg pont ugye a játékosok számának drasztikus csökenéséről beszélünk minél kisebbre zsugorodik egy csoport annál játszhatalanabb ....
Jelenleg lassan a külföldi csoportok ha így halad még meg is szünhet...
Nem értem miért ágáltok enyire ellene a nemzetek keveredésének ?
Aki beszélni akar a másikkal az meg foja keresni a módját, hogy szót értsenek egymással ...
Aki nem akar az meg nem fog ez egy nagyon egyszerű képlet szerintem :)

Ati 03-01-2011 14:22

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 282145)
Nem értem miért ágáltok enyire ellene a nemzetek keveredésének ?

Szerintem különösebben senki nem lenne kisegítve azzal a napi +1 emberrel, aki a nemzetközi játékra jelentkezik.

Szesy 03-01-2011 14:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282146)
Szerintem különösebben senki nem lenne kisegítve azzal a napi +1 emberrel, aki a nemzetközi játékra jelentkezik.

Viszont akkor azokat hamarosan be is zárhatod mert ők is megunják a létszám miatt.

viszont ha ők bekerülnek a nagy létszámú csopikba és látják, hogy pörög a játék akkor ők is hozhatják a saját baráti körüket , egzisztenciájukat.....

Redback 03-01-2011 14:33

Quote:

Originally Posted by Rob (Post 282144)
ez nem egyszeri dolog. bekerül egy csomó olyan személy és ezáltal ugyanennyi ismerettségi kör a rendszerbe akiknek eddig fogalma sem volt arról, hogy van ez a játék. pont ilyen kell nekünk. pl az én barátaim között aki beszervezhető volt azt már beszerveztem és a baráti köröm nem fog nőni valószínűleg. így a kör bezárult, nem tudok embert hozni, bármennyire is szeretnék.
egy jó kis vérfrissítés kell ide.

Viszont a barátaidnak is biztos vannak munkatársai, ismerősei rokonai, akiket a barátod beszervez, aztán nekik is vannak stb... Szerintem így kéne működnie az egésznek, bár lehet baromságot beszélek.

Szesy 03-01-2011 14:34

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282101)
Mielőtt bárki hozzánk fordul segítségért olyan esetben, amikor értelmetlenül sokszor támadják, az első, kötelező lépés, hogy egymás között próbálják rendezni az ügyet. Ha nem beszélik egymás nyelvét, akkor ez lehetetlenné válik, márpedig ez a lépés ilyen esetben kötelező.

Miért lenne kötelező beszélnem azzal aki "sokat támad" ez egy ilyen játék....

Plusz el lehet bontani, fedezni, földet ütni, vissza vágni stb

Én sem hinném hogy a kommunikáció akkora gond lenne.
Pláne ahogy írtad nem sok embert érintene

Ati 03-01-2011 14:36

Quote:

Originally Posted by Szesy (Post 282149)
Miért lenne kötelező beszélnem azzal aki "sokat támad" ez egy ilyen játék....

Mert ez a szabály. Ha nem teszed, akkor így jártál, nem fogunk segíteni. Semmilyen esetben. Ez egy KÖTELEZŐ eleme minden esetben a folyamatnak.

Szesy 03-01-2011 14:37

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 282148)
Viszont a barátaidnak is biztos vannak munkatársai, ismerősei rokonai, akiket a barátod beszervez, aztán nekik is vannak stb... Szerintem így kéne működnie az egésznek, bár lehet baromságot beszélek.

Miért kéne nekem bárkit is beszerveznem?
Mindenkinek más az érdeklődési köre.
Ha valamelyik ismerösöm meglátja, hogy éppen hódózok akkor megmutatom, elmagyarázom de csak azért mert én szeretek itt játszani még nem traktálok mást:cool:

Kutyuleee 03-01-2011 14:41

Nehéz kérdés, mert sztem is jót tenne az összevonás, viszont tényleg a nyelvi nehézségek problémát okozhatnak.

Támadt egy ötletem viszont.: mi lenne ha Angol/Magyar nyelvvel csak az egyik normál ágra integrálnánk a külföldi játékot?
így választható lenne azoknak akik nem tudnak/akarnak angolul, és nem is szeretnének velük közösködni egy teljesen magyar ág, és lenne egy nemzetközi oldal. így felduzzadhatnának a normál kislétszámú csopik is. A-ban már beleférne szerintem mindenkinek a közösködés, mert 2klánban biztos hogy lesz 2olyan ember aki megtudja értetni a másik oldallal amit akar.

Legfőbb érv szerintem az integráció mellett, az,hogy a felduzzadt csoportokban a pörgösebb játékmenet miatt, többen maradhatnának meg. és a nemzetközi színtér felpörgetésével nagyon sok új játékos is érkezhetne, ezzel ezt mégjobban elősegítve.

Harmgor 03-01-2011 14:42

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 282145)
Nem értem miért ágáltok enyire ellene a nemzetek keveredésének ?

A nemzetek keveredését én is ellenzem:)

Az ellen viszont nincs kifogásom,hogy más nemzet fiaival(leányaival) szemben megmérettessem magam:)

Amúgy sajna én sem beszélek idegen nyelveket,(csak az oroszt egy kicsit:S)
de meg lehet oldani a kommunikációt,a szótárakat már feltalálták.
Mondjuk nekem annyi előnyöm van,hogy 2 gyermekem elég jól ír-beszél angolul,az asszonynak meg német nyelvből van diplomája.
románokkal és a tótokkal is tudnék kommunikálni,csak skype-on meg kellene kérnem pár csonka országon kívül rekedt spanomat,hogy segítsenek 1-2 levél megfogalmazásában.

A csoportok összevonásával se lenne szerintem gond,csapkodják csak egymást a nagy számosok,kicsit több élet lenne a játékban.:)

SZERINTEM

Ati 03-01-2011 14:45

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 282152)
Nehéz kérdés, mert sztem is jót tenne az összevonás, viszont tényleg a nyelvi nehézségek problémát okozhatnak.

Támadt egy ötletem viszont.: mi lenne ha Angol/Magyar nyelvvel csak az egyik normál ágra integrálnánk a külföldi játékot?
így választható lenne azoknak akik nem tudnak/akarnak angolul, és nem is szeretnének velük közösködni egy teljesen magyar ág, és lenne egy nemzetközi oldal. így felduzzadhatnának a normál kislétszámú csopik is. A-ban már beleférne szerintem mindenkinek a közösködés, mert 2klánban biztos hogy lesz 2olyan ember aki megtudja értetni a másik oldallal amit akar.

Legfőbb érv szerintem az integráció mellett, az,hogy a felduzzadt csoportokban a pörgösebb játékmenet miatt, többen maradhatnának meg. és a nemzetközi színtér felpörgetésével nagyon sok új játékos is érkezhetne, ezzel ezt mégjobban elősegítve.

A nemzektözi játékokban 90%-ban magyarok játszanak, így az összevonással nekik távozniuk kell (országütközések), a maradék 10% elveszti az eddigi ellenfeleit, és kap egy rakat újat, akik kiéhezett hordaként támadják le, akikkel még kommunikálni sem tud.

Nem tűnik ez számomra szimpatikusnak.

Ezt az irányt egyelőre felejtősnek tartom.

Ati 03-01-2011 14:47

Quote:

Originally Posted by Harmgor (Post 282154)
de meg lehet oldani a kommunikációt,a szótárakat már feltalálták.

Ez az optimista hozzáállás. :)

A realista az, hogy egy angol nyelvű játékban (csak angol nyelvűben, ahol egy árva magyar szó sincs a játékkörnyezetben!) a kedves magyar emberek a ***********-ba küldik a többieket, amiért azok nem hajlandóak velük magyarul beszélni.

Kutyuleee 03-01-2011 14:54

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282155)
A nemzektözi játékokban 90%-ban magyarok játszanak, így az összevonással nekik távozniuk kell (országütközések), a maradék 10% elveszti az eddigi ellenfeleit, és kap egy rakat újat, akik kiéhezett hordaként támadják le, akikkel még kommunikálni sem tud.

Nem tűnik ez számomra szimpatikusnak.

Ezt az irányt egyelőre felejtősnek tartom.

őőő az eddigi ellenfelei megmaradnának úgyanúgy, maximum országütközésnél,másik országgal lesz ott;)

és ha nem az lenne,hogy csak simán összehúzzúk az egészet, hanem esetleg előkészítve,akkor nem hiszem hogy kiéhezett hordával vagy nyelvi nehézségekkel találkoznának.
pl.:
-az integrálás elött tájékoztatjuk az érintetteket hogy ez lesz a közeljövöben
-Az új orik reggelésénél is már lehetne így osztani elötte.

pár k kör átfutással csak olyanok lennének már ott nagyrészt, akikkel megtudják értetni egymással magukat, vagy vállalják, hogy esetlegesen nehézségeik lehetnek ha nem tudnak angolul...

Ati 03-01-2011 14:58

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 282158)
őőő az eddigi ellenfelei megmaradnának úgyanúgy, maximum országütközésnél,másik országgal lesz ott;)

... ami 10x olyan erős, mivel teljesen más környezetben fejlődött.

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 282158)
vagy vállalják, hogy esetlegesen nehézségeik lehetnek ha nem tudnak angolul...

A fő gondom, hogy itt az "esetleges nehézségei" nem a magyarok nak, hanem a most játszó külföldieknek lennének, akik emiatt itt is hagynák a játékot.

Így a végeredmény az lenne, hogy aki eddig magyar játszott a nemzetközi játékokban, az ezután nem teheti; aki külföldi játszott, az pedig többet nem fog.

Tovább nem részletezem, hogy miért felejtős ez teljesen számomra.

Harmgor 03-01-2011 16:15

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282156)
Ez az optimista hozzáállás. :)

annak idején amikor még Amigán játszottam,elég sokat pörgettem a szótárt

csoda,hogy nem tanultam meg angolul és németül(habár már elég sok szót ismerek,kb olyan lenne a levelezésem,ahogy az indiánok beszélnek a fehérekkel a régi western filmekben:D)

Kalapácska 03-01-2011 16:44

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282156)
Ez az optimista hozzáállás. :)

A realista az, hogy egy angol nyelvű játékban (csak angol nyelvűben, ahol egy árva magyar szó sincs a játékkörnyezetben!) a kedves magyar emberek a ***********-ba küldik a többieket, amiért azok nem hajlandóak velük magyarul beszélni.

Ez az ott játszó magyarokra nézve szegénységi bizonyítvány .....
Minek reggelt direkt oda ha nem tud egy kukot se angolul vagy bármi más nyelven ?? ....
Ha meg felháborodik rajta, hogy egy angol nyelvű játékban nem tudnak magyarul hát erre csak egy igazi barom lehet rá képes szerintem :)
Szerintem mert vannak idióták azért ne általánosítsunk mindenkit annak :)

Artúr 03-01-2011 16:46

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 282118)
1 gyors ellenerv: ha majd mar sok 9+ szemelyiseges orszag lesz, nagyon nagy torlodas lesz az elso helyeken mar az 5. szinten is.

Ha ilyen osszevonasra van szukseg, akkor mar nagyon nagy a problema szerintem.

Remy, nincs feltétlenül szükség az összevonásra de mégsem kellene megvárni amíg bekövetkezik a "nagy probléma". Inkább megelőzni kellene a bajt - a játék kifulladását. Hidd el ez előbb fog bekövetkezni mint a 9+ személyiségesek torlódása.

A kommunikáció hivatalos nyelveit el lehet/kell fogadtatni a regisztráció során, ahogy most is elfogad csomó mindent a reggelő játékos.
A célcsoport, a mai tizenévesek már beszélnek legalább egy nyelvet az ide szükséges szinten. Legalábbis akiket én ismerek. :D

Ha változtatás lesz akkor az lenne a jó ha előbb a grafikai, rávezető feladatos rész kerülne be. Aztán a reklám kampány. És közben monitorozni mennyi új játékos ragad itt.

Aztán jöhetne a nemzetközi hadszintér. :D

Höhö, kicsit előreszaladtam...:D de ez lenne a jó irány szerintem.

Kalapácska 03-01-2011 17:03

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 282175)
Remy, nincs feltétlenül szükség az összevonásra de mégsem kellene megvárni amíg bekövetkezik a "nagy probléma". Inkább megelőzni kellene a bajt - a játék kifulladását. Hidd el ez előbb fog bekövetkezni mint a 9+ személyiségesek torlódása.

A kommunikáció hivatalos nyelveit el lehet/kell fogadtatni a regisztráció során, ahogy most is elfogad csomó mindent a reggelő játékos.
A célcsoport a mai tizenévesek már beszélnek legalább egy nyelvet az ide kellő szinten. Legalábbis akiket én ismerek. :D

Ha változtatás lesz akkor az lenne a jó ha előbb a grafikai, rávezető feladatos rész kerülne be. Aztán a reklám kampány. És közben monitorozni mennyi új játékos ragad itt.

Aztán jöhetne a nemzetközi hadszintér. :D

Höhö, kicsit előreszaladtam...:D de ez lenne a jó irány szerintem.

A 12-éves fiamat kb 8 éves korától tanítják és tanul is angolul a suliban...
Ez teljesen normális max egy kétt őskövületnek nem tetszik a dolgog ...
Esetleg kellemetlen lesz egy rövidebb ideig néhány embernek , hogy nem tud mindenkivel beszélgetni...ha akar velük majd elkezd tanulni , nem veszít vele semmit sőt csak nyerhet :)))
Minden csoportban vannak most is igazán bénák és igazán jó játékosok is.
Tehát ez nem lehet ok szerintem :)

Harmgor 03-01-2011 17:13

Quote:

Originally Posted by Kalapácska (Post 282183)
Esetleg kellemetlen lesz egy rövidebb ideig néhány embernek , hogy nem tud mindenkivel beszélgetni...ha akar velük majd elkezd tanulni , nem veszít vele semmit sőt csak nyerhet :)))

maximálisan igazad van

vityu 03-01-2011 17:59

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 282155)
A nemzektözi játékokban 90%-ban magyarok játszanak, így az összevonással nekik távozniuk kell (országütközések), a maradék 10% elveszti az eddigi ellenfeleit, és kap egy rakat újat, akik kiéhezett hordaként támadják le, akikkel még kommunikálni sem tud.

Nem tűnik ez számomra szimpatikusnak.

Ezt az irányt egyelőre felejtősnek tartom.

Egy beépítési folyamat:

1. A legkisebb létszámú csoportba a regisztrációt, fordulást megszüntetni. (1000kör erejéig)
2. Az aktív országok száma visszaesik, a fellépők miatt. A környezet hasonlóvá válik, mint a külföldi játékokban.
3. Ekkor lehetne összevonni a két 5-ös szintű csoportot, és megnyitni a regisztrációt és a fordulást.
4. Az angolban leforduló emberek már csak az összevont 5-ös csoportba mehetnének.

szerintem semmilyen galibát nem okozna, max csak annyit, hogy 1000körig le van zárva a csoport a fordulók elől. De lehet nem is kell 1000kör...

Redback 03-01-2011 18:08

Quote:

Originally Posted by Szesy (Post 282151)
Miért kéne nekem bárkit is beszerveznem?
Mindenkinek más az érdeklődési köre.
Ha valamelyik ismerösöm meglátja, hogy éppen hódózok akkor megmutatom, elmagyarázom de csak azért mert én szeretek itt játszani még nem traktálok mást:cool:

Nem úgy gondoltam, hogy traktálod őket :) Én az olyanoknak, akik traviznak stb ajánlom elég sokat, eddig sajnos minden ismerősöm itt hagyta a hódot :(


All times are GMT +1. The time now is 18:31.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu