Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   védelem alatti szövihelp változtatása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2899)

Grabi 04-06-2008 19:18

védelem alatti szövihelp változtatása
 
többször láttam és használtam is azt a stratégiát, hogy a védelem alatt lévő szövetségesemtől elhívtam minden íjjat az országomban és közben támadtam és vígan 72 óráig tudtunk így menetelni.
szerintem ez egy alapvetően rossz lehetőség, inkorrektnek tartom a visszatámadásra.

javaslatom természetesen az, hogy a védelem alatt lévő szövetségesektől ne lehessen szövihelpet kérni.

Remedy 04-06-2008 19:57

Ez a logikatlansag engem is zavart mindig is, csak nem tartottam olyan nagy problemanak. Sajnos, a mostani valtoztatasokkal ( a 25% reszesedesre gondolok) ezt nagyon-nagyon jol lehet exploitálni, ergo egy 4fos szovi ugy uti vegig az egesz csoportot, hogy 3 vedelem alatt van, egy ut, aki viszi a pacikat es tele van az egesz szovi ijaval, igy igazabol nagyon megfogni sem lehet ezt a taktikat. (es persze egyutt mennek felfele, nem elszakadva egymastol)

Egyetertek, hogy vedelem alol ne lehessen sereget elhivni se tamadni, se vedekezni. Vegre egy logikatlan dolog megszunne, es ez a taktika sem lenne lehetseges a tovabbiakban...

vityu 04-06-2008 20:28

Most csak én vagyok hülye, vagy ez már tényleg nincs így??? nekem úgy tűnt a dolog, hogy kb 2éve nem lehet segítséget vinni attól, aki szabin van...nem sokszor voltam ilyen helyzetben, de szerintem ez régen így volt, de már nincs. Bár lehet, hogy védelemre lehet...

Druida 04-06-2008 20:36

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 168722)
Most csak én vagyok hülye, vagy ez már tényleg nincs így??? nekem úgy tűnt a dolog, hogy kb 2éve nem lehet segítséget vinni attól, aki szabin van...nem sokszor voltam ilyen helyzetben, de szerintem ez régen így volt, de már nincs. Bár lehet, hogy védelemre lehet...

még mindig így van sajnos :(
szerintem se legyen ez... alapból elég erkölcstelen ha ezt vki kihasználja, én ezért nem használom soha :)
szal ha lehet akkor töröljék ezt el, én erre szavazok :D

Remedy 04-06-2008 20:40

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 168722)
Most csak én vagyok hülye, vagy ez már tényleg nincs így??? nekem úgy tűnt a dolog, hogy kb 2éve nem lehet segítséget vinni attól, aki szabin van...nem sokszor voltam ilyen helyzetben, de szerintem ez régen így volt, de már nincs. Bár lehet, hogy védelemre lehet...

Nem szabirol beszelunk. Hanem a kezdeti 72 oras vedelemrol.

vityu 04-06-2008 20:42

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 168725)
Nem szabirol beszelunk. Hanem a kezdeti 72 oras vedelemrol.

Ja, hogy akkor én vagyok a hülye... :D

Tsobi 04-06-2008 20:51

Bár a dolog valóban logikátlan,én mégsem támogatom a kivételét.
Ez egy taktikai elem,amit szintén ki lehet játszani. Csak el kell találni azt a két kört,mikor nincs benn segítség,és máris üthető az emberke.

Remedy 04-06-2008 20:56

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 168727)
Bár a dolog valóban logikátlan,én mégsem támogatom a kivételét.
Ez egy taktikai elem,amit szintén ki lehet játszani. Csak el kell találni azt a két kört,mikor nincs benn segítség,és máris üthető az emberke.

Jo jatekos eseten termeszetesen ilyen 2 kor nincs, hiszen cirkulalnak a segitsegek... De azert talald meg, ha tudod... :)

De meg ha lenne is.. Ugye tavollevot sem tudsz nezni...

Szoval ez nem erv, amit mondtal... Mert kb annyi eselyed van eltalalni, mint a lotto otost :)

Azzal a kulonbseggel, hogy lehet, hogy nincs is huzas... :)

Fefe013 04-06-2008 20:58

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 168728)
Jo jatekos eseten termeszetesen ilyen 2 kor nincs, hiszen cirkulalnak a segitsegek... De azert talald meg, ha tudod... :)

Én is azt akartam mondani, h meg lehet oldani......


Sztem is el lehetne törölni...

600. hsz:-)

kakasapó 04-06-2008 21:24

Quote:

Originally Posted by Hüpike (Post 168712)
többször láttam és használtam is azt a stratégiát, hogy a védelem alatt lévő szövetségesemtől elhívtam minden íjjat az országomban és közben támadtam és vígan 72 óráig tudtunk így menetelni.
szerintem ez egy alapvetően rossz lehetőség, inkorrektnek tartom a visszatámadásra.

javaslatom természetesen az, hogy a védelem alatt lévő szövetségesektől ne lehessen szövihelpet kérni.

Támogatom az ötletet. A 72 órás védelemnek a funkciója nyilván az hogy egy új csoportba fellépve az adott csopi sajátosságaira fel lehessen készülni. Jelen szabályok szerint valóban lehet másra is használni. A felvetett változtatás után visszanyerné eredeti funkcióját..


All times are GMT +1. The time now is 23:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu