Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Új játékosok nagyobb arányú megtartása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4509)

Remedy 02-18-2011 12:28

Új játékosok nagyobb arányú megtartása
 
Sziasztok!

Nem tudtam nem eszrevenni, hogy az utobbi evekben drasztikussan csokken a jatekosok szama. Vajon ez mitol lehet? 900 fős csoportokban 2 db diplomaciai hirdetes van, regen 2k korul volt a W folyamatosan, most epp csak 600 korul lehet, annak is a nagy resze szabis, L-ben is alig lehet jatszotarsat talalni mar.

Pedig jo kis jatek ez, de igy lassan mar csak ismerosok lesznek benne, amit sajnalnek.

Akinek van vmi otlete, az szoljon!

Zoli 02-18-2011 12:38

Erre én pár hete a belsőn kérdeztem rá, akkor, ha jól értettem Ati szavait, azt mondta, hogy abból a 2k-ból mondjuk volt 500 csaló, aki több orival nyomta és akik azóta nem játszanak, tehát kb mindig ennyi volt.

Ati 02-18-2011 12:40

Amit én látok, az az, hogy az új játékosok ma sokkal kevésbé maradnak meg hosszútávon, mint régen. (A regisztrációk száma gyakorlatilag egyenletes az utóbbi években, néha-néha megugorva egy-egy kampánykor.) Ennek okait én a vizualitás hiányára vezetem vissza -- lehet, hogy nem helyesen. Ezügyben elindultak a változtatások.

Remedy 02-18-2011 12:45

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 280350)
tehát kb mindig ennyi volt.

Ugyan, dehogy. :) Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.

Eloszor arra is gondoltam hogy a kozossegi forum valtoztatasok miatt is lehet, de vegulis van par uj forum ahova automatan bekerulnek az emberek, es segitseget kaphatnak, szal talan ez megsem lehet a gond.

Ati 02-18-2011 12:49

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280352)
Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.

Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.

Remedy 02-18-2011 12:52

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280353)
Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.

De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk. (mondjuk 1 honap jatek utan, alapbol 3 van, ugye?)

(Amugy a topic nem tamado, hanem jobbito szandekkal indult, ugymond egy segito brainstormingnak)

Ati 02-18-2011 13:02

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280354)
De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk.

Ez a kb 1000 (ebben a percben az előző 24 óra beírásai) beírás ez összesen 32 fórum között (az elmúlt 24 órában aktív fórum) oszlik el, bár ezek között van több is, ahol csak 1-1 beírás van, tehát ebből nem szabad átlagot számolni.

Ez teljesen megszokott, a "régen minden fórum pörgött" állapotban is voltak fórumok, ahol hetekig nem volt egyetlen beírás se -- amikor véletlenül volt, abban pedig nem volt köszönet. :)

Fórumozásbeli szokásváltozást nem figyeltem meg, azt leszámítva, hogy sokkal kevesebb az egymás torkának esés, mint régen volt. Sértődés van most is a fórumról való kizárások miatt, de nem egy hétig egymás anyázásától "pörög" a fórum. (És most tekintsünk el azoktól, akik csakazértse kérnek fórummeghívót, hanem inkább szenvednek, mondván, hogy őket nem hívta meg senki sehova -- ez nem normális magatartás szerintem.)

Én nem abban látom a jelenség gyökerét, hogy az emberek az egymás torkának esésre lennének kíváncsiak, és ennek hiánya lenne kihatással a játékosszámra.

Pool 02-18-2011 13:07

Én gyorsnál tapasztalom azt, hogy szinte senki sem játszik...
Volt olyan nap, amikor 0 azaz nulla ütés volt a teljesben...

Pár éve a gyorsban olyan harcol voltak, hogy nem is lehetett szebbet kívánni sem...
De most?
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?
De B-ben sincs valami túl sok ütés, az is kezd kipusztulni...
A lenti normál csoportokat nem látom, mert nem járok már csak gyorsban...


Ui.:Mondjuk magamon is látom már azt, hogy nem izgat annyira, ha nem nézek be X óráig a játékba, de ezt annak tulajdonítom, hogy számomra már nincs kihívás a játékban, "elértem szinte mindent"...
Néha egy-egy régi "haver" elpicsázása még arra ösztönöz, hogy éjjel is üssek amikor csak lehet, de ennyi...:(

Ati 02-18-2011 13:10

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 280356)
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?

Ez mondjuk valóban egy észrevehető hozzáállásbeli változás, hogy egyre többen a békés, tartalékfelhalmozós játékstílust választják az aktív, pörgős játék helyett.

Ui: már gondolkoztam azon is, hogy elő kéne venni az anno kapásból elvetett "legyen egy hősöd" című javaslatot, és egy kis tényleges tamagocsit is becsempészni.

Kubbi 02-18-2011 13:13

szerintem az, hogy nem ragadnak meg az újak több dologból fakad
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet

2. ha egy fejlesztést ki kellene ragadni hogy mi tett rosszat a játéknak, az a változtatható részesedés szerintem

mivel így a feljebb jutás egészen leegyszerűsödött, felgyorsult. Egy-egy ork könnyen felviszi az egész szövit. Ha valakit lecsapnak, akkor kis állítás a részesedésen, 1ütés és már vissza is ért. Míg régen nem volt ilyen gyors a visszajutás. Tovább maradt könnyen üthető az ember, ami a kezdőknek is sikert biztosított. A kezdők nem tudják ezt az opciót úgy kihasználni. Mert kevéssé aktívak, vagy mert nem értik passz.
A tolvajoknak varázslóknak kevés lehetőségük van bármit érdemben tenni. A kezdők pedig nem full hadi szöviben tenyésznek. Így csak asszisztálni tudnak egy egy tapasztalt csapat földszerzéséhez.

engem nem zavar hogy nincs különösebb képi világ. Ha szép játék környezetet akarok, akkor játszok olyan játékkal. Sorolhatnám őket, egy webes játék se közelíti meg ezeket.

3. különösebb büntetés nélkül nem lehet A-ban szabira menni. Szerintem ezért is van sok elf ott, és ott a kezdő játékosok beleunnak a játékba.

én ezekre gondolnék

Ati 02-18-2011 13:14

Sőt, van mégegy dolog, ami most más, mint régen volt. Egyre több a sértődés. "Megtámadtál, ************? Soha többet nem játszom!" -- régen ilyen nem volt, régen ilyenkor visszatámadtak az emberek.

Démonka 02-18-2011 13:16

szerintem az utóbbi években gombamód elszaporodtak az online és flash játékok ezzel megosztva a népet.Persze a vizualitás hiánya is lehet egy szempont.A mostani fiatalok lehet nem erre a, szépen fejlődök, haladokra vannak ráállva, így ha nem látnak 1-2 napon belűl eredményt lehet feladják.
Persze lehet hogy, hülyeség de ezek a gondolatok is felötlöttek bennem.

Kutyuleee 02-18-2011 13:18

Én egy másik változtatásra vezetném vissza a problémát...
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők, sokkal inkább ingadozik és könnyen manipulálható, ráadásul elég gyakran baromi drága,mert kevés van kint, sőt többször lehet szembesülni,hogy nincs is kint, még G-ben is...

Ez pedig nem a tapasztalt játékosok helyzetét nehezíti meg,hanem a kezdőkét. régen lazán fellehetett menni B-ig nulla tartalékkal,háborúzgatva. 1-1 fosztás elég volt a fedezésére,beépülésre. most 100heki beépitése horror összeg egy kezdőnek, mit csinálhat ilyenkor??? hát szabizik, és el is felejti a játékot...
Az se jó,ha kezdőként 1k kör tekercsirásra kárhoztatjuk, mert milyen játék az,amit másfél hónap unalommal tudsz csak elkezdeni???

Már pedig a drága piac, és a folyamatosan sok szabis egyre jobban gerjeszti azt,hogy játszhatatlan legyen a játék tartalék nélkül

1hete G-ben a top30 alatti 200országból 20(!!!)nem volt szabin... haverom visszajött szabiról, ütött 3-at, alábontott 2 országnak és a 400milla kp kevés volt az orijában a beépülésre is...

Ati 02-18-2011 13:22

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 280361)
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők

"Régen" (ez most relatív, tudom :)) volt olyan csoport, ahol a top1 helyezett 400 hektáron volt. Ott se nagyon lehetett aktív piacra termelésről beszélni.

Ui: ennek ellentéte a 3-400 országgal piacozó emberek, akik ma már nincsenek játékban, legalábbis nem ilyen országmennyiséggel. Ennek a korszaknak a visszajövetele egyáltalán nem hiszem, hogy kívánatos lenne.

Zoli 02-18-2011 13:22

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 280358)
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet

ezzel mondjuk egyetértek, sokan azonnali fejlődést várnak, és csalódnak annak ellenére, hogy regelésnél le van írva, hogy ez nem egy 2 órás játék

Quote:

2. ha egy fejlesztést ki kellene ragadni hogy mi tett rosszat a játéknak, az a változtatható részesedés szerintem
(...)
A tolvajoknak varázslóknak kevés lehetőségük van bármit érdemben tenni. A kezdők pedig nem full hadi szöviben tenyésznek.
Ezzel viszont nem értek egyet, és szerintem Te is magad ellen beszélsz. Ez a változás teszi lehetővé, hogy ne csak hadival lehessen előrejutni, ebben semmi rosszat nem látok. Az, hogy kevesebb a hadiakció, az egy dolog, változik a játékstílus, szerintem ennek nincs köze a játékosszám- csökkenéshez.

Quote:

3. különösebb büntetés nélkül nem lehet A-ban szabira menni. Szerintem ezért is van sok elf ott, és ott a kezdő játékosok beleunnak a játékba.
Szerintem aki eljut A-ba, az nem annyira kezdő, hogy egy általa választott játékstílus miatt megunná az egészet.

Kutyuleee 02-18-2011 13:27

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280362)
"Régen" (ez most relatív, tudom :)) volt olyan csoport, ahol a top1 helyezett 400 hektáron volt. Ott se nagyon lehetett aktív piacra termelésről beszélni.

tisztában vagyok vele, mert amióta eszemet tudom, mindig R-ben kezdtem, ott se volt és felette K-ban sem volt top. éppen ezért halott volt a piac, és baromi drága, nem is pörögtek az események. de 2x voltam ingyen mailes csopiban és teljesen más volt a helyzett tele volt a piac minden földi jóval, lehetett tartani tf orit. amikor K-ből G-be léptem olyankor teljesen megindultak az események. elötte a szövivel 1héten ütöttünk 2-3-at és épülgettünk, G-ben naponta tudtunk ugyanennyit...

Zoli 02-18-2011 13:27

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 280361)
Én egy másik változtatásra vezetném vissza a problémát...
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők, sokkal inkább ingadozik és könnyen manipulálható, ráadásul elég gyakran baromi drága

Egyetértek...már az 5-ös piaci árak is elkezdtek hasonlítani a hajdani Legendär 5- ösének áraihoz (már ha voltak), ami szörnyű...főleg, ha nem lopkodsz, vagy termelsz

Ati 02-18-2011 13:27

Quote:

Originally Posted by Kubbi (Post 280358)
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet

Ez, párosítva azzal, hogy "hol a térkép?" -- szerintem mindenképp egy lényeges pont.

Kubbi 02-18-2011 13:49

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 280363)
Ezzel viszont nem értek egyet, és szerintem Te is magad ellen beszélsz. Ez a változás teszi lehetővé, hogy ne csak hadival lehessen előrejutni, ebben semmi rosszat nem látok. Az, hogy kevesebb a hadiakció, az egy dolog, változik a játékstílus, szerintem ennek nincs köze a játékosszám- csökkenéshez.

2006-ban amikor elkezdtem játszani, kb a helyzet a következő volt:
Akkor még standard 2hadi egy toli egy vari volt a legelterjedtebb. Ha leütötte valaki a tolit vagy a varit, az vagy visszaütött vagy visszafedezett.
Előfordult hogy várni kellett, mivel az az emberke aki ütött, feljebb került a többiekhez képest. Tehát nem mindig a hadilag legerősebbnek kellett ütnie.
Így mindenkinek volt lehetőség valakin visszajönni. (Még a tolis is volt hogy talált célpontot.)
De mindenképpen lassabban tudtak a szövik felfelé menni.
Ott maradtak a vari toli közelében, akiknek volt lehetőségük revansot venni.
Sokkal több volt a mészár, és fosztogatás. És nem is feltétlen a földért ment a harc, mert megszerezhető volt könnyen.

Ma már ez nem megy, mert sok a hadi. Amihez sok pénz és tartalék kell. Ezért én megértem hogy mindenki gyűjtöget, aki játszani is szeretne.
Régen is voltak full hadis szövik, de lényegesen kevesebb mint ma
Ezért gondolom hogy lehet ez is hozzájárul
Nem érvelni akarok a régi rendszer mellett, csak elmondom hogy én hogy láttam :)

Princ 02-18-2011 14:08

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 280366)
Ez, párosítva azzal, hogy "hol a térkép?" -- szerintem mindenképp egy lényeges pont.

Bevallom nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lesz. :) Hogy lehet megoldani a távolságok és a szomszédok állandó változását egy térképen? Vagy mindenki csak a saját oriját fogja látni mondjuk egy szép völgyben? Vagy nomád népek leszünk jurtákkal, és úgy kerülgetjük egymást? :P Akárhogy is, ebben valóban nagy lemaradása van a Hódnak a többihez képest. Az emberek többsége nem kocka és nem is retro fan, van igényük a táblázatokon kívül is. Az igazi az lenne ha a kezelőfelület is 'vizualizálva' lenne egy későbbi lépésben.

Remedy 02-18-2011 14:10

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 280373)
. Az igazi az lenne ha a kezelőfelület is 'vizualizálva' lenne egy későbbi lépésben.

En ezt nem szeretnem. Az egyes akciok gyorsasaga lenyegesen fugg az adott oldal meretetol, betoltesenek gyorsasagatol, esetleg a konnyu kattinhatosagtol.

(vagy ha megis, legyen valaszthato a most meglevo "pure" - bar inkabb az lenne az "advanced" skin)

Ati 02-18-2011 14:14

Quote:

Originally Posted by Princ (Post 280373)
Bevallom nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lesz. :) Hogy lehet megoldani a távolságok és a szomszédok állandó változását egy térképen? Vagy mindenki csak a saját oriját fogja látni mondjuk egy szép völgyben? Vagy nomád népek leszünk jurtákkal, és úgy kerülgetjük egymást? :P Akárhogy is, ebben valóban nagy lemaradása van a Hódnak a többihez képest. Az emberek többsége nem kocka és nem is retro fan, van igényük a táblázatokon kívül is. Az igazi az lenne ha a kezelőfelület is 'vizualizálva' lenne egy későbbi lépésben.

Ez most kicsit off, mert nem ebbe a témába vág, de a háttérben már beszélünk a vizuális lehetőségekről, a látott portfólió határozottan lenyűgözött, és közben már most rengeteg új irány merült fel bennem. -- De mindeközben nem szeretnék beleesni abba a csapdába, mint sokan, hogy "szép, de játszhatatlan". A térképig egyelőre még nem jutottunk a megbeszélésekben. :)

Ati 02-18-2011 14:15

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 280374)
En ezt nem szeretnem. Az egyes akciok gyorsasaga lenyegesen fugg az adott oldal meretetol, betoltesenek gyorsasagatol, esetleg a konnyu kattinhatosagtol.

(vagy ha megis, legyen valaszthato a most meglevo "pure" - bar inkabb az lenne az "advanced" skin)

A mostani felületet semmiképp nem szeretném mellőzni.

idegenvezeto 02-18-2011 14:24

Megpróbálok egy kezdő szemszögéből végigvezetni egy harcot (előzményekkel, következményekkel együtt):

Nincs tartalékom, nincs ismerősöm, akinek van. Buzgón képzek, sok-sok ideig, van is valamennyi egységem. Csinálok / kapok a szövitől egy gömböt, amin ott egy ország, rengeteg pénzzel. Jó esetben, mert lelkiismeretes kezdő vagyok, kiszámolgatom, hogy elég az egység, ami nekem van ahhoz, hogy beüssem. Megtervezem, kitámadok. Természetesen nem jutok be, mert a védő ország a rengeteg pénzéből vett annyi védő egységet, hogy ne férjek be. Aztán ugyanebből a rengeteg pénzből vesz támadóegységet és hazakísér 20 sereggel.
Persze, hogy elmegy a kedvem a játéktól.

Nyilván rengeteg helyen bele lehet kötni ebbe a levezetésbe, de azt hiszem a lényeg érthető. Eléggé felborult a játék egyensúlya.

Akiknek van pénzük, tartalékuk, azok természetesen vigyáznak rá, nem ritkán megoldva a 24 órás jelenlétet. Én nyilván nem fogok kimenni fosztani még biztos beütésre sem, hiszen a célpont úgyis megszabadul a pénztől, a támadásom pedig önmagában veszteséges lett, nem is beszélve az esetleges retorziókról. Mindezeket lehet kombinálni a piaci árakkal.

Vagyis csak akkor támadok, ha valakin revansot akarok venni, vagy föld kell. Ez pedig azért jelentősen leszűkíti a keresztmetszetet.

Természetesen nem állítom, hogy csak és kizárólag ez okozta a visszaesést, de nem elhanyagolható (szerintem).

Ez egyelőre még nem javaslat, csak egy szubjektív helyzetelemzés, így mint olyan, kicsit OFF. Bár az okok keresése talán lendíthet a dolgon.

Zoli 02-18-2011 14:28

ez régen is így volt, hogy akinek volt pénze, meg helye a barakkban + kint a piacon volt kati, és észrevette, hogy jönnek, az bevett annyi íjászt vagy lovat :), amennyit tudott...vagy legalábbis ha volt bent pénze, eldugta, és ez szerintem természetes...
én kezdőként is, ha néha távoloztam, és jött valaki, az volt az első, hogy elköltöttem a pénzemet, ha meg fosztani mentem, gyakran ürítettek előttem ha volt bent pénz, úgyhogy ez nem új keletű dolog

idegenvezeto 02-18-2011 14:30

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 280379)
ez régen is így volt, hogy akinek volt pénze, meg helye a barakkban + kint a piacon volt kati, és észrevette, hogy jönnek, az bevett annyi íjászt vagy lovat :), amennyit tudott...vagy legalábbis ha volt bent pénze, eldugta, és ez szerintem természetes...
én kezdőként, ha néha távoloztam, és jött valaki, az volt az első, hogy elköltöttem a pénzemet, ha volt bent

Ez rendben is van, nem is erről beszélek. :)

Arról beszélek, hogy lehetek akármilyen alapos, kezdőként, a trükkök (lehetőségek) ismerete nélkül nem fogom tudni felvenni a versenyt. És most itt nem arról van szó, hogy van 40M pénzem, az ellenfelemnek meg 150M, úgyhogy buktam, hanem nekem van mondjuk 40M, az ellenfélnek meg 25 yard.

Zoli 02-18-2011 14:33

Quote:

Originally Posted by idegenvezeto (Post 280380)
Ez rendben is van, nem is erről beszélek. :)

Arról beszélek, hogy lehetek akármilyen alapos, kezdőként, a trükkök (lehetőségek) ismerete nélkül nem fogom tudni felvenni a versenyt. És most itt nem arról van szó, hogy van 40M pénzem, az ellenfelemnek meg 150M, úgyhogy buktam, hanem nekem vagy mondjuk 40M, az ellenfélnek meg 25 yard.

kezdőként az ember általában ilyenekről nem is tud,( legalábbis én nem tudtam, mert nem ismertem senkit) így nem is aggódik emiatt, és egyszerűen betudja annak, hogy a másik jobb. kész. aztán ha rájön, hogy mi a turpisság, csinálja ő is, ha van kedve...vagy nem köt bele olyanba, akinél látszik, hogy nagyságrendekkel több van

idegenvezeto 02-18-2011 14:37

Quote:

Originally Posted by idegenvezeto (Post 280378)
Nyilván rengeteg helyen bele lehet kötni ebbe a levezetésbe, de azt hiszem a lényeg érthető.

Próbáljunk nem azon fennakadni, hogy a helyzetelemzéssel egyetértünk-e, vagy sem. Nem véletlenül tettem hozzá, hogy szubjektív.

Zoli 02-18-2011 14:38

oks, okokat keresünk, én elmondtam, hogy szerintem ez nem ok :)

idegenvezeto 02-18-2011 14:39

Quote:

Originally Posted by Zoli (Post 280383)
oks, okokat keresünk, én elmondtam, hogy szerintem ez nem ok :)

Hanem az ok szerinted...

Zoli 02-18-2011 14:40

Quote:

Originally Posted by idegenvezeto (Post 280384)
Hanem az ok szerinted...

http://forum.hodito.hu/showpost.php?...5&postcount=17 ;)

RRRrrr 02-18-2011 15:02

Üdv!
Én 3hónapja nem játszom a játékkal. Egy kedves ismerősöm szólt, hogy nyílt ez a topic, és most késztetést érzek megosztani tapasztalatomat :) Kezdeném ott, hogy kisebb-nagyobb kihagyásoktól eltekintve a kezdetektől játszom. Sőt, egy időben szinte az egész család játszott, ők sajnos hamarabb megunták azt, amihez én csak tavaly év végén jutottam el. Szerintem a játék "grafikailag" úgy tökéletes ahogy van. Tudom én, hogy haladni kell a korral meg minden, de szerintem a régi nagy játékosok sem soha azért hagyták abba, mert nem láttak szaladgáló kardos embereket, meg térképet, vagy mert csak megunták a játékot.
Személyes tapasztalatom az, (lehet sokaknak más, én csak az enyémről tudok beszélni) hogy a legtöbben egy vélt (vagy valós) szabálytalanság(ok) miatt hagyták abba a játékot, amit ellene követtek el. Legalábbis a közvetlen környezetemben mindenki akiről tudok, hogy játszott csak ezért. Rengeteg vita volt/van erről külsőn is, kezdve a földleadástól a piacon átjátszott pénzekig. A régi játékosok nagyon jól tudják miről beszélek. Persze írtó nehéz ezt bizonyítani azt is tudom.
Mára teljesen kialakult az, hogy valaki vagy régi barát/szövi, vagy régi ellenség. A mostani kezdőknek, sajnos esélyük sincs a legkisebb mértékben sem, ezért is nem kitartóak. Minden profinak van szinte minden csoportban országa, plusz még fagyasztva is többnyire, amin a kezdők sosem jutnak át, ezzel el is van véve a sikerélményük. Nem mondom, hogy ez rossz vagy jó, csak ez a véleményem arról, hogy miért nem kitartóak ugymond a friss játékosok.
Arról, hogy a régiek meg mitől válnak ki, csak annyit, hogy vannak gazdak szövik, meg vannak irtózatosan gazdag szövik, akikbe ha bele is lehetne állni sikerrel, akkor előkerülnek a cimborák, akik vagy feltöltik piacon keresztül lóvéval, vagy ha nincs rá szükség, mert ugyan horror tartalék van még, de mégsem bírnak az ellennel akkor jön a beföldelés, vagy a cimbinek szólás msnen, hogy "áh, alattam vannak nagyon, nem kell kis föld, mert akkor tudnék háborúzni velük tovább" vagy a "adjatok már kis földet, hogy ne tudjanak támadni. Meg még sorolhatnám, hogy hányféleképpen tudnak "szabályos keretek között" segíteni a másiknak. Tudom, itt mindenki becsületesen játszik, ezért nem is nevesítek senkit, sőt, nem is történt sosem ilyen ugye? :)
Az, hogy szinte vari-toli teljesen kihalt a játékból, az is annak tudható be, hogy a veteránok használják főleg a külsőt, és többnyire ők "mozdítják" előre a szabályokat a saját játékstílusuknak megfelelően. (jelen esetben a hadis fele húz a mérleg) Mivel ők már tudják, hogy a legnagyobb érték a föld, többnyire egy 3orkos+1óriás felállással mennek előre, ami szinte megállíthatatlan. Illetve nem is lenne az, ha nem azzal kezdenék az 5.szintet fordulás után, hogy nyakik töltik magukat pénzzel, amit aztán majd fent leadnak a következő fordulásnál.
Ha valakinek bármilyen ötlete van, ami kicsit is nem tetszik a mostanra rutinná vált stílusuk ellen, könnyűszerrel lehurrogják fórumon, ami hamar csak vitába megy át, és érdektelenné válik az ötlet vagyis szinte sosem veszi komolyan a vezetés. (Nem egy példa volt rá, hogy régebbi ötletet, ami nagyon le lett hurrogva, később pont az vetette fel, és fogadtatta el aki korábban ellene volt, csak változott kicsit a játékstílusa és hirtelen rájött, az mégis jó lenne az új felállásban.)
Szóval az én nézőpontomnak már korántsem korrekt a játék, és meguntam, hogy egyedül harcolok jópár szövi meg pár mf ellen:D Lehet kicsit sarkos, meg esetleg meg is lehet magyarázni, hogy miért nincs igazam, de attól még ez a vélemény és a tapasztalat.
20msn hódos partnerem közül, kb 19nek nagyjából ez a véleménye, csak idővel megtanulta, hogy nem érdemes erről vitázni, ugyhogy inkább csöndben tűr, majd egyszercsak megunja a dolgot, és szó nélkül abbahagyja a játékot. (esetleg nem szó nélkül, hanem látványos mártírkodással a fórumon, de a végeredmény ugyanaz, többet nem játszik)
Én így látom a kérdést, hogy miért nem kitartóak a kezdők, és miért unják meg a régiek, ergo miért csökken drasztikusan a létszám.
Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok, ma estig nyitva hagyom még az ablakot, mert kiváncsi vagyok ki, hogy látja ezt.

Ati 02-18-2011 15:16

A régi, 5-6 éve játszó emberekre ez igaz lehet. Bár szerintem az ő kilépésük pont növeli a kezdők esélyeit, de ezen nem filozofálgatok, mert én azt látom, hogy a legnagyobb rostálódás az első 72 órában (még a védettség alatt!) van. Nagyon sok attrocitás ott nem érhet senkit, mert a védettség miatt fizikailag kizárt.

papp2 02-18-2011 15:58

En nemreg kezdtem ujra a jatekot es ismeretseg nelkul sikerult mesze eljutnom. Szerintem nem pont a penzes szovik miat nem jatszanak sokan.
Barmit el lehet ernni csak ugy kel hozaalnni a dolgokhoz.

Tsobi 02-18-2011 16:25

Én a probléma egyik fő forrását a külső fórumban ill. a kézikönyvben látom, meg is magyarázom: a régi játékosoknak ez egy egyszerű játék, hisz a súgót tudják kívülről, látják az összefüggéseket és pókeres hasonlattal élve annyi leosztást láttak már, hogy mindenre megvan a kész forgatókönyvük, reakciójuk.

Ezzel szemben jön mondjuk egy olyan példás játékos, aki rögtön a súgót kezdi bújni, mellette a kézikönyvet teszi magáévá és még a külső fórum Segítség részét is olvassa. Iszonyatos betűmennyiség ez, elképesztő karakterhalmaz. Aki nem példás kocka, az nem fog hozzákezdeni sőt, összeroppan a súlya alatt.

Tegyük fel, hogy meg is tanul mindent, egy hét után annyit tud, mint egy régi játékos. Elindul és elver mindenkit az ötös csoportban, a régieket is. Ekkor jön a kérdés, mi a kihívás ebben a játékban? Szerintem ez egy rettentő nagy gond. Személyszerint soha nem támogattam az ilyen gyorstalpalókat, pontosan azért, mert emlékszem nekem milyen élményt okozott anno a játék felfedezése, az új dolgok tanulása, ezeket pedig nem élheti át egy olyan játékos, aki egy hete kezdett és már mindent tud. Én többek közt emiatt szerettem bele anno a Hódítóba, más talán ezért nem.

A másik dolog, amiről Pali (RRRrrr) beszélt: a szabálytalanságok. Valószínűleg én misztifikálok túl dolgokat, de nekem nagyon fontos a becsületesség a játékok belül is. Mikor úgy szabálytalankodnak velem szemben, hogy azt nem tudom megtorolni és nem bizonyítható, holott rettentő egyértelmű a helyzet, az engem időnként fórumos melodrámára sarkall. Nem egyszer voltam már annak a határán, hogy abbahagyom emiatt az egészet, de a társaság mindig visszavonzott (viszont ennek sem lehet olyan ereje, hogy a végtelenségig tűrjem). A legfőbb gond itt a játékosok szemléletével van, de nagyon nem elhanyagolható a vezetőség link hozzáállása sem.

Megint másik dolog, amit Pool tanár úr említett: a demotiváltság. Bár nekem (még) nincs 6-7-8 személyiségem, mégis úgy érzem, hogy ez csak idő kérdése. A szinteken gyerekjáték végigmenni és nem azért, mert annyira profik vagyunk (de, azért is:) ). Azért, mert már mindent tudunk a játékról, azokkal pedig, akik a legnagyobb ellenfeleink lehetnének mind békét kötöttünk régi ismeretségek miatt. A-ban is elértem már mindent, amit akartam. Stabilan top30%-ban vagyok egy heki fedezése nélkül. Persze, törhetnék topkláni babérokra, de ahhoz nincs kedvem. :)

Ezeket hogyan lehetne orvosolni? Mindig is mondtam, a régiek ki vannak éhezve az újításokra. Legyen az egy + személyiség vagy egy kényelmi módosítás, mindnek örülünk - a varázs viszont mindig csak max egy hétig tart. Azt hiszem ezt Ati is belátta már és azért kezdett el nagyobb horderejű módosításokon is gondolkodni, szóval reménykedem, csak idő kérdése.

Swiss 02-18-2011 16:33

Sziasztok!

Az első országomat még 2005-ben regiztem. Akkor egy munkatársam mutatta meg a játékot, mely rabul ejtett akkor. 5X-ben kezdtem.

Játszottam szövetségben, freemail-es csopikban, anarchban, mf-ként. Még soha nem jutottam a 3. szint felé. Így kérlek ne vegyetek túl komolyan.

Ami megfogott a játékban az első sorban a közösség volt, szerintem ez változott meg az évek során. Valaki említette korábban a fórum rendszer megváltozását, mely szerintem is közre játszott ebben (tudom, hogy Ati neked más a véleményed)

Egy év kihagyás után tértem vissza játék harmadik szintjére és ott olyat tapasztaltam amit még kisebb normál mail-es csopikban korábban, se piac, mindenki szabis. A teljes és a dipo majdnem üres. Nyugodtan lengettem morált majd, raktam ki majdnem az összes védelmemet egy egész napra, talán egy valaki próbált beütni, de még így is pattant. Szerintem ez korábban elképzelhetetlen lett volna, hogy ilyet földveszteség nélkül valaki túléljen

A fogyáshoz szerintem az is hozzájön, hogy időközben felnőtt a generációnk és egy 0-24-es játéknál "fontosabb" dolgok élveznek prioritást (gyerek,család,munka).

A megoldást én az új generáció megszólításában látom, bár azt hogy ott milyen igényeket kellene kielégíteni nem vágom koromból adóan.

Takanohana 02-18-2011 17:54

Ahhoz, hogy a régi játékosok miért hagyják abba, vagy hogy ezen hogy lehetne segíteni, ahhoz nem tudok hozzászólni. De hogy új játékosok miért hagyják abba, az eléggé egyértelmű. Ahogy már előttem is megírták, a kézikönyvet, súgót stb. nem fogja végigolvasni a többség. Talán a nagyon alapokat igen, aztán elkezd játszani, és rövid idő alatt elmegy a kedve. Merthogy lelopják, leverik, kifosztják, sikerélménye nulla.

Javaslatom van ahhoz, hogy az új játékosok kedve ne menjen el olyan könnyen. Kicsit utópisztikus, kicsit naív, és mindenképpen nagyobb lélegzetű, de szerintem megérné.

Naszóval: kellene egy tutorial.

Aki kezd, választhatná az oktató módot. Itt eldöntené, hogy milyen stílusban akar játszani, hadi-toli-vari és ezek kombinációi tetszés szerint, mf vagy szövi, stb. Ezek után kapna egy országot, ami a stílusnak megfelelően jól fel van építve, kész ország, anyagiakkal is ellátva. Körülötte csak gépi ellenfél. A szövik is. Ráadásul a csopi alján a gépi ellenfelek bénán lennének felépítve, és bénán is viselkednének. (pl megtámadnák orinkat semmi sereggel, lopni próbálnának alig tolvajokkal, stb.) Ahogy előbbre jutna a játékos a mezőnyben úgy erősödnének körülötte a gépi országok, hogy nehogy azt higgye, ezt kell megtanulni. Feljebb lépni persze nem lehetne, de időkorlát nem muszáj, hogy legyen, előbb-utóbb úgyis ki akarná próbálni magát az éles mezőnyben. Csak addigra lenne már némi fogalma a játékról.

Zoli 02-18-2011 18:00

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 280406)
Naszóval: kellene egy tutorial.

Aki kezd, választhatná az oktató módot. Itt eldöntené, hogy milyen stílusban akar játszani, hadi-toli-vari és ezek kombinációi tetszés szerint, mf vagy szövi, stb. Ezek után kapna egy országot, ami a stílusnak megfelelően jól fel van építve, kész ország, anyagiakkal is ellátva. Körülötte csak gépi ellenfél. A szövik is. Ráadásul a csopi alján a gépi ellenfelek bénán lennének felépítve, és bénán is viselkednének. (pl megtámadnák orinkat semmi sereggel, lopni próbálnának alig tolvajokkal, stb.) Ahogy előbbre jutna a játékos a mezőnyben úgy erősödnének körülötte a gépi országok, hogy nehogy azt higgye, ezt kell megtanulni. Feljebb lépni persze nem lehetne, de időkorlát nem muszáj, hogy legyen, előbb-utóbb úgyis ki akarná próbálni magát az éles mezőnyben. Csak addigra lenne már némi fogalma a játékról.

jobb ötletnek találom a vizuális elemek megjelenését, amin Ati már dolgozik
szerintem ez fölösleges erőforrás-lecsapolása a játéknak...ráadásul gépektől nem kérhet segítséget az ember, nincs logika se a viselkedésekben...nagy valószínűséggel egy másik játékot tanulna meg az, aki esetleg igénybevenné ezt a szolgáltatást...annak meg semmi értelme

Ati 02-18-2011 18:02

Quote:

Originally Posted by Takanohana (Post 280406)
Naszóval: kellene egy tutorial.

Ez jól hangzik, és a grafikai irányba való elmenetel után lehetséges, hogy valami lesz is vele kezdve, de jelenleg a védelem alól kiérés szerintem a fő szempont. Nem lopják le, nem verik le, nem fosztják ki, mert 10 új játékosból 4 már a védelem ideje alatt kiesik a játékból.

Harmgor 02-18-2011 18:03

Sok kollégám,amikor belépek a játékba kérdezi,hogy ez milyen játék,hogy semmi grafika ......

Hiába magyarázom nekik,hogy ez milyen jó játék,ha nem látják,hogy építenek valamit,nem is érdekli őket.(Mondjuk az jó,hogy rajtam kívül más nem nyomja,mert bármikor játszhatok a benti gépről,nem fognak véletlenül sem több ori szabálytalan irányítása miatt kidobni)

Amúgy az első három nap tényleg elég uncsi,egy olyannak aki traviánozik állandóan,és ott ha nem is farmolgatja a másikat,akkor is kap egy minimális vizuális élményt a játékban felépítgetett dolgairól.

A másik,ami szerintem rontott a játékon,az a Bből való fordulás lehetősége,de ez már egy másik téma.


All times are GMT +1. The time now is 23:00.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu