Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Felhasználói fiókba bejutás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4677)

vityu 05-16-2012 07:56

Felhasználói fiókba bejutás
 
Mindenki rosszra fog gondolni, de nem kéne. :)

Megkaptam az elődöm vinyóját, hogy keressek rajta adatokat (teljesen meló jellegű). Mivel elég idős volt, ezért nem biztos, hogy jól kezelte a gépet, és hiányzik is adat, aminek biztos meg kéne lenni, ezért gondoltam belépek a felhasználói fiókjába, de nem enged be. Tudom a jelszót is, szeretném megnézni a dokumentumok mappát. Meg tudom csinálni valahogy?

csabi 05-16-2012 08:24

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297211)
Mindenki rosszra fog gondolni, de nem kéne. :)

Megkaptam az elődöm vinyóját, hogy keressek rajta adatokat (teljesen meló jellegű). Mivel elég idős volt, ezért nem biztos, hogy jól kezelte a gépet, és hiányzik is adat, aminek biztos meg kéne lenni, ezért gondoltam belépek a felhasználói fiókjába, de nem enged be. Tudom a jelszót is, szeretném megnézni a dokumentumok mappát. Meg tudom csinálni valahogy?

admin joggal megoldható simán.

vityu 05-16-2012 08:58

Quote:

Originally Posted by csabi (Post 297212)
admin joggal megoldható simán.

Nem tudom, hogy van-e admini jogom, és ha van is, akkor se tudom ennyiből megcsinálni. (Egyébként kétlem, hogy a rendszergazdák adnánk a melós gépekre ilyen jogot egy mezei felhasználónak, akit ősembernek néznek.)

szamóka 05-16-2012 09:14

Alternatív megoldás

Kutyuleee 05-16-2012 10:38

Berakod másodlagos vinyónak, belépsz a saját windows-al, és szépen át is tudod venni a mappája felett a tulajdonosi rangot, és beállithatod a jogosultságokat a mappához:D

vityu 05-16-2012 10:48

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 297216)
Berakod másodlagos vinyónak, belépsz a saját windows-al, és szépen át is tudod venni a mappája felett a tulajdonosi rangot, és beállithatod a jogosultságokat a mappához:D

Hát köszönöm a segítségeket. Azt nem tudom, hogy miért hiszitek, hogy fél mondatokból tudni fogom, hogy ti mire gondoltok. Nem elveket szeretnék tudni, mert azzal kb semmit sem érek, hanem a módszert. Mit? HOL? HOGYAN? Ez a 3 kérdés fontos. Ahhoz sem időm, sem kedvem, hogy a saját fejem után próbálkozzak.

vityu 05-16-2012 10:55

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297217)
Hát köszönöm a segítségeket. Azt nem tudom, hogy miért hiszitek, hogy fél mondatokból tudni fogom, hogy ti mire gondoltok. Nem elveket szeretnék tudni, mert azzal kb semmit sem érek, hanem a módszert. Mit? HOL? HOGYAN? Ez a 3 kérdés fontos. Ahhoz sem időm, sem kedvem, hogy a saját fejem után próbálkozzak.

Nem szeretnék hálátlannak tűnni, de biológus vagyok, nem informatikus. Felhasználói szinten mozgok a számítógépek világában, és egy felhasználó nem csinál ilyeneket. :)

Andrew 05-16-2012 12:30

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297218)
Nem szeretnék hálátlannak tűnni, de biológus vagyok, nem informatikus. Felhasználói szinten mozgok a számítógépek világában, és egy felhasználó nem csinál ilyeneket. :)

Amit szamóka adott linken ott van a módszer, amit én is javasolni akartam.

1. Fogsz egy pendrive-ot
2. letöltöd EZT
3. letöltesz vele egy linux disztribúciót (pl Ubuntu 12.04 LTS) a pendrive-ra
4. újraindítod a gépet és beállítod, hogy pendrive-ról bootolj
5. ráböksz a linux kipróbálására
6. hozzáférsz minden nem titkosított adathoz

Én sem vagyok informatikus :D

Sami 05-16-2012 12:34

Vityu, én sem konyítok hozzá, de azt sejtem, hogy Kutya miről beszél. A te pc-det szétszeded, leveszed az oldalát, megnézed a te vinyódat, ahhoz csatlakozik egy széles (általában) szürke lapos kábel, amin van két csatlakozó. Az egyik a saját vinyódba van csatlakoztatva, a másik üres, na arra csatlakoztasd a kollégád vinyóját. Ha szerencséd van felismeri a géped, ha nem, akkor bios-os beállitások kellenek még. De ez már nem biztos. :)

vityu 05-16-2012 12:58

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 297219)
Amit szamóka adott linken ott van a módszer, amit én is javasolni akartam.

1. Fogsz egy pendrive-ot
2. letöltöd EZT
3. letöltesz vele egy linux disztribúciót (pl Ubuntu 12.04 LTS) a pendrive-ra
4. újraindítod a gépet és beállítod, hogy pendrive-ról bootolj
5. ráböksz a linux kipróbálására
6. hozzáférsz minden nem titkosított adathoz

Én sem vagyok informatikus :D

Nem hiszem, hogy ettől nincs egyszerűbb módszer, mivel még egy linux-ot se próbáltam sose, talán csak vagy 10éve egyszer láttam egy suse-t. Ha nem feltétlenül muszáj így csinálni, akkor hagynám egy másik módszernek.

Quote:

Originally Posted by Sami (Post 297220)
Vityu, én sem konyítok hozzá, de azt sejtem, hogy Kutya miről beszél. A te pc-det szétszeded, leveszed az oldalát, megnézed a te vinyódat, ahhoz csatlakozik egy széles (általában) szürke lapos kábel, amin van két csatlakozó. Az egyik a saját vinyódba van csatlakoztatva, a másik üres, na arra csatlakoztasd a kollégád vinyóját. Ha szerencséd van felismeri a géped, ha nem, akkor bios-os beállitások kellenek még. De ez már nem biztos. :)

Sami, köszönöm az észrevételt. :D Régen érdekeltek a gépek, és van fogalmam a master-slave helyekről az IDE kábelen, de a géphez a csatlakozást usb-ről is meg tudom oldani, mobil rack-ről. Így nem fogom szétszedni a gépet. Most már csak azt kéne tudni, hogy a Kuty által javasolt saját vindózzal hol tudok hozzáadni jogokat. (a felhasználói fiókoknál nem, az ziher, ott csak az enyém van, de ne mis csodálom, mert 2 vinyó, 2 telepítés.)


Dus, te meg most legyél olyan nagy informatikus -aki többet ér már most, mint én valaha fogok- ne a lefelé nyomogatásba merüljön ki a tudásod.


All times are GMT +1. The time now is 21:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu