Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Anime (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3085)

vityu 07-17-2008 07:40

Anime
 
Nemrég kezdtem el érezni, hogy megfogott az anime műfaj. Egyre többet akarok megnézni, és ez asszem nagyon sok emberrel így van. Ha elkezdi, és olyat néz meg, amit érdemes, akkor az első után jön a második, és így tovább...
Sokan azért nem szeretik, mert a reggeli gyerekeknek szóló műsorokba is beraknak olyanokat, amiket nem lenne szabad. Az európai világszemléletbe nem nagyon fér bele, hogy egy "rajzfilmet" nem gyerekeknek csináltak, pedig ezek többsége igenis a felnőtt korosztálynak készültek.

Mostanában nagyon hódít ez a műfaj, és meg is lepett, hogy nincs még ilyen topik. Gondoltam hátha tud nekem ajánlani valaki egyet, hogy melyiket érdemes megnézni. Itt ezt mindenki megteheti! :)

vityu 07-17-2008 07:41

Én tudok ajánlani, ha valakit érdekel:

Elfen lied : most fejeztem be, nagyon tetszett. 13rész, plusz egy ráadás. Eléggé véres, sőt, azt kell mondjam, nagyon véres. Aki happy end-et akar, az ne nézze meg. Nem sok mosolyt csaló rész van benne. Nem lehet határvonalat húzni jó, és rossz között. (még csak feliratost láttam)

Death note: ezt is nemrég fejeztem be. Érdekes, fordulatos. Nagy siker lett. Animékkel fglalkozó oldalon megválasztották a 2007 legjobbjának. Szerintem nem lövöm le a poént, ha elárulom: egy halállistáról szól, amibe ha beírják valakinek a nevét, az 40mp múlva meghal. Hogyan használja egy halálisten, és hogyan egy halandó ember? 37rész. (van szinkronos belőle)

Fullmetal Alchemist: 51 rész, és egy másfél órás film. Egy másik világban játszódik, ahol az emberek alkímiával foglalkoznak, de itt az alkimisták bármit képesek létrehozni, csak alkimista kör, és a létrehozandó dolog anyagainak segítségével. Egy testvérpárról szól, mindkettejük alkimista. Ez a sorozat bármilyen érzést ki tud váltani. (van szinkronos belőle)

Ezek a kedvenceim, aki szereti kicsit az animéket az mindenképpen nézze meg őket, megéri. 14 év alatt egyiket sem ajánlanám. Maximum a fullmetal alchemistet!

Tsobi 07-17-2008 09:29

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 183637)
Gondoltam hátha tud nekem ajánlani valaki egyet, hogy melyiket érdemes megnézni. Itt ezt mindenki megteheti! :)

Dragon Ball :p

Redback 07-17-2008 18:28

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 183640)
Dragon Ball :p

Mennyire szerettem azt...

Tsobi 07-17-2008 18:29

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 183685)
Mennyire szerettem azt...

Én még most is megveszek érte,pedig korban az országúttal vetekszem :)

Redback 07-17-2008 19:32

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 183686)
Én még most is megveszek érte,pedig korban az országúttal vetekszem :)

én megnézném az egészet, de nemtom megszerezni, mert már azt se tudom hány része van...

Tsobi 07-17-2008 21:45

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 183688)
én megnézném az egészet, de nemtom megszerezni, mert már azt se tudom hány része van...

Megadom majd az elérhetőséget,ahonnan le tudod szedni,ha akarod :)

laci 07-17-2008 22:02

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 183703)
Megadom majd az elérhetőséget,ahonnan le tudod szedni,ha akarod :)

Hinnye, ez engem is érdekel, nagy rajongó vagyok :)

(megírnád kérlek privátban?)

Tsobi 07-17-2008 22:05

Nekem is utána kell keresnem,így ezzel kapcsolatban kis türelmetek kérem :)

Redback 07-17-2008 22:18

Quote:

Originally Posted by Matador (Post 183707)
Nekem is utána kell keresnem,így ezzel kapcsolatban kis türelmetek kérem :)

Van időm, ha eddig nem néztem, egy két nap már nem számít


All times are GMT +1. The time now is 08:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu