Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Modem (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2267)

Fefe013 08-24-2007 17:16

Modem
 
Syasztok!

Az adsl modemmel lenne nekem gondom, kettő ment tönkre egy hét alatt:(
Szerintetek mi oka lehet ennek?
A szolgáltató most vizsgálja a vonalat, h azzal van e gond, de ezenkívül lehet még vmi?
Gép okozhatja v vmi a gép közelében?

Előre is köszi:)


Üdv: Fefe

Sci 08-24-2007 18:18

ö ha van egy pici tulterhelése akkor lehet az a gond... egyik ismerösöm igy probalta felturbozni a enetet hat nem jött össze. szerintem pchibatol nem nagyon lehet...

Csokibácsi 08-24-2007 18:19

Adaptert is cseréltek, vagy csak modemet?

Sci 08-24-2007 18:26

ha adatert nem csereltek akkor én tulterhelésre gyanakszom... nem kell sok épp csak 1kicsi fölösleg

-Ede- 08-24-2007 18:35

én meg viharra
nekönk elsőzör a szólgáltató dobott egy gagyi modemet, mert valakire rá kellett sózni
kb 2 héttel később jött egy faja vihar, villámlással, meg mindennel és az egész modem úgy ahogy volt elszált(pedig a gép be se volt kapcsolva, csak áram alatt volt)utána amikor bevittük látták h túlfesz miatt volt(minimális miatt) és adtak helyette egy normális modemet ami már kb 2 éve bírja

mostanában meg volt egy-két nagyobb vihar

Fefe013 08-24-2007 18:51

Quote:

Originally Posted by Sci (Post 120465)
ha adatert nem csereltek akkor én tulterhelésre gyanakszom... nem kell sok épp csak 1kicsi fölösleg

Adaptert is adtak, full csere volt



Quote:

Originally Posted by -Ede- (Post 120469)
én meg viharra
nekönk elsőzör a szólgáltató dobott egy gagyi modemet, mert valakire rá kellett sózni
kb 2 héttel később jött egy faja vihar, villámlással, meg mindennel és az egész modem úgy ahogy volt elszált(pedig a gép be se volt kapcsolva, csak áram alatt volt)utána amikor bevittük látták h túlfesz miatt volt(minimális miatt) és adtak helyette egy normális modemet ami már kb 2 éve bírja

mostanában meg volt egy-két nagyobb vihar


Kb 2 hónapig bírta az előző, de ez most 2 nap alatt megadta magát, pedig most még dolgoztam is, így nem használtam sokat, áram alatt se volt, vihar se járt erre

Gondoltam arra, h amit most adtak gagyi volt, de hát nem tom……….

Csokibácsi 08-24-2007 18:56

Az megeshet, hogy gyárilag rövid életű volt :)

Villámlás általában viszi az alaplapot is, ha a gép be van dugva (akkor is viheti, ha nincsen). Nem csak a modem halt volna meg.

-Ede- 08-24-2007 19:17

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi (Post 120473)
Az megeshet, hogy gyárilag rövid életű volt :)

Villámlás általában viszi az alaplapot is, ha a gép be van dugva (akkor is viheti, ha nincsen). Nem csak a modem halt volna meg.

akkor nekünk mázlink volt, mert az alaplap megmaradt:D
bár később ki kellett cserélni, minden figyelmeztetés nélkül megadta magát, de néhol az alaplap fogyó eszköz:D

Fefe013 08-24-2007 19:36

Quote:

Originally Posted by -Ede- (Post 120475)
néhol az alaplap fogyó eszköz:D

Úgy látom, h nálam meg a modem az:(

Csokibácsi 08-24-2007 19:37

Quote:

Originally Posted by -Ede- (Post 120475)
akkor nekünk mázlink volt, mert az alaplap megmaradt:D
bár később ki kellett cserélni, minden figyelmeztetés nélkül megadta magát, de néhol az alaplap fogyó eszköz:D

Haver gépében kb. egy hónapja kiment az alaplap, a vga, a memória és a proci egy jó kis vihar alatt.
DSL Modem és vinyó megmaradt, bár a vinyó érdekesen viselkedett. Rá két hétre az is megpusztult. A gép nem volt bedugva.


All times are GMT +1. The time now is 14:53.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu