Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   A tekercsek jövője (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1925)

Phoenix 06-24-2007 20:05

A tekercsek jövője
 
Üdv :)

Valamelyik nap épp azon gondolkodtam, hogy a tekercs árak egyre jobban zuhannak. Gondolom ennek két fő oka van...az egyik az, hogy több százan, ha nem több ezren írják nap mint nap a rengeteg tekit, ez önmagában a kisebbkik gond lenne. De sokan vannak, azok is akik, már rendelkeznek adott esetben több millió tekerccsel és azután újráznak, így egyszerre óriási mennyiségű teki kerül be ismét a játékba. Szvsz ez pár hónap múlva azt eredményezheti, hogy a mostani ár töredékébe kerülhet. Ez sztem nem a legjobb dolog anyagi szempontból, bár ez lehet sok tekivédelem nélküli fajnak a mentsvára, hogy a tolvajok nem fogják a tekiket lopni, mert nem ér annyit, mint amit esetleg másból megszerezhetne.


Lehet hülyeség, ez amit leírtam, de várom a véleményeteket. :)

Tsobi 06-24-2007 20:10

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 105127)
Üdv :)

Valamelyik nap épp azon gondolkodtam, hogy a tekercs árak egyre jobban zuhannak. Gondolom ennek két fő oka van...az egyik az, hogy több százan, ha nem több ezren írják nap mint nap a rengeteg tekit, ez önmagában a kisebbkik gond lenne. De sokan vannak, azok is akik, már rendelkeznek adott esetben több millió tekerccsel és azután újráznak, így egyszerre óriási mennyiségű teki kerül be ismét a játékba. Szvsz ez pár hónap múlva azt eredményezheti, hogy a mostani ár töredékébe kerülhet. Ez sztem nem a legjobb dolog anyagi szempontból, bár ez lehet sok tekivédelem nélküli fajnak a mentsvára, hogy a tolvajok nem fogják a tekiket lopni, mert nem ér annyit, mint amit esetleg másból megszerezhetne.


Lehet hülyeség, ez amit leírtam, de várom a véleményeteket. :)


:)
Nekem nincsenek efajta aggodalmaim .. hisz katiból is sok van,aztán mégis van olyan csopi,ahol 50k körüli az ára .. a minimum pedig,amit tapasztaltam,termelőktől függetlenül az 25-30k volt ...
Bár az anarch elszigetelt eset,nem hiszem,hogy az egész játékban több lenne a teki összesen,mint az anarch egyetlen csopijában .. :) Legutóbbi emlékeim szerint a teki ára majdhgynem állandó

Phoenix 06-24-2007 20:18

De most alapvetően normál csoportot nézzük, mert anarchban valszeg van annyi pénze a termelőknek, hogy fenttartsák az árakat kb egy szinten.

Ati 06-24-2007 20:21

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 105127)
Szvsz ez pár hónap múlva azt eredményezheti, hogy a mostani ár töredékébe kerülhet. Ez sztem nem a legjobb dolog anyagi szempontból

Végre vehetek majd normális áron tekercset. :)

Gyula 06-24-2007 20:22

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 105130)
De most alapvetően normál csoportot nézzük, mert anarchban valszeg van annyi pénze a termelőknek, hogy fenttartsák az árakat kb egy szinten.

Nem valószinüleg hanem biztosan igy van, nekem 25000könyvtár mellett van vagy 15000bankom is :) Igy kis odafigyeléssel az általam kívánt szinten tarthato ma teki árát :)

Tsobi 06-24-2007 20:22

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 105132)
Végre vehetek majd normális áron tekercset. :)

:D
*rövid*

Synkel 06-24-2007 20:25

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 105133)
Nem valószinüleg hanem biztosan igy van, nekem 25000könyvtár mellett van vagy 15000bankom is :) Igy kis odafigyeléssel az általam kívánt szinten tarthato ma teki árát :)


Már csak azt szervezd le, hogy lehet onnan felutalni A-ba, oszt nem lesz gond:D

nyolcvan 06-24-2007 20:27

Quote:

Originally Posted by Phoenix (Post 105127)

...bár ez lehet sok tekivédelem nélküli fajnak a mentsvára, hogy a tolvajok nem fogják a tekiket lopni...

Ez a tekivédős fajok gyakorisága nekem egy kicsit furcsa.

Elvileg fentebbi csoportokban nem olyan nagy probléma tekercslopás, mert:
- fentebb egyre kevesebb a tolvaj, mert nagyobbak a távolságok és kevesebbet tudnak lopni,
- fentebbi országoknak sokkal nagyobb a területe, és akkora hekin simán lehet annyi könyvtárat tartani, hogy könyen pótolni lehessen a tekercseket (mivel a terület növelésével nem növekszik az ugyanakkora %-hoz szükséges tekercsek száma)

Ezekből elvileg az következne, hogy feljebb haladva egyre gyakoribb a nem tekivédős faj (pl törpének is egyre jobb); mégis ennek az ellenkezője igaz (egyre több lesz a gnóm és óriás).
Ez vajon miért van?

Lehet hogy én látok át valamit rosszul, de valami nem stimmel ezzel...

Phoenix 06-24-2007 20:29

Quote:

Originally Posted by Gyula (Post 105133)
Nem valószinüleg hanem biztosan igy van, nekem 25000könyvtár mellett van vagy 15000bankom is :) Igy kis odafigyeléssel az általam kívánt szinten tarthato ma teki árát :)

Pont erre gondoltam :)

Ati: igaz, mert így könnyű lesz pótolni a tekiket :)

BigPi 06-24-2007 20:29

Minden bízonnyal ebben az esetben is elindul, majd egy fajta ciklikuság, úgy mint az évszakok váltakozása.

Az általam tapasztaltak szerint egyelőre az árak, csak kis mértékben csökkentek eddig.


All times are GMT +1. The time now is 22:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu