Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Súgó project :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=624)

Ati 07-19-2006 12:14

Súgó project :)
 
Sziasztok!

Felmerült bennem, hogy a súgót ismét egy kicsit ismét rendbe kellene szedni, úgyhogy aki bármit hiányol a súgóból, vagy nagyon félreérthetőnek érzi, ide írja meg.

A bővítések alkalmával igyekeztem a súgót is naprakészen tartani, de mivel cirka 200 oldal csak a súgó, ezért pár helyen elképzelhető, hogy még nem naprakész információk vannak.

Köszi a segítséget! :)

Ui: ha kérdésed van, azt a megfelelő topicban tedd fel, van külön téma, ami ezzel foglalkozik. Ez nem az. Köszi.

János 07-19-2006 20:46

Szerintem hiányzik a súgóból néhány dolog, amit ugyan ki lehet tapasztalni, de szerintem ne vegyük el a lehetőséget a kezdőktől, hogy ők is tudják.
Tehát: lopás, földszerzés, mészár, seregkopás stb. %-ok
A harcosnál ez szerepel: "Foglaláskor az eredetileg foglalt százalékhoz képest +1 százalékot kap, fosztogatáskor az eredeti zsákmányhoz képest +10%-ot. A pusztítás és mészárlás is 10%-kal nagyobb károkat okoz."
tapasztalatom szerint nem százalékot kap, hanem %pontot lehet hogy csak nekem volt félreérthető (a többi esetél minden 100-hoz viszonyul tehát ott mindegy)

Remedy 07-20-2006 08:28

Quote:

Originally Posted by János
Szerintem hiányzik a súgóból néhány dolog, amit ugyan ki lehet tapasztalni, de szerintem ne vegyük el a lehetőséget a kezdőktől, hogy ők is tudják.
Tehát: lopás, földszerzés, mészár, seregkopás stb. %-ok
A harcosnál ez szerepel: "Foglaláskor az eredetileg foglalt százalékhoz képest +1 százalékot kap, fosztogatáskor az eredeti zsákmányhoz képest +10%-ot. A pusztítás és mészárlás is 10%-kal nagyobb károkat okoz."
tapasztalatom szerint nem százalékot kap, hanem %pontot lehet hogy csak nekem volt félreérthető (a többi esetél minden 100-hoz viszonyul tehát ott mindegy)

Szerintem ez azt jelenti, hogy ha foglalnal az ellenfel foldjebol x%-ot, akkor a harcos (x+1) %ot foglal. Szerintem nem felreertheto.

Láma 07-20-2006 08:45

Quote:

Originally Posted by Remedy
Szerintem ez azt jelenti, hogy ha foglalnal az ellenfel foldjebol x%-ot, akkor a harcos (x+1) %ot foglal. Szerintem nem felreertheto.


Simán jelenthetné azt is, hogy a 7%-nak a 101% át foglalja, én értem hogy azért írták betűvel mert százalékpontot akar jelentei, de attól még százalék=% és +1% az 101% ot is jelenthet, nemcsak 7%+1%-ot.

Ati 07-20-2006 08:48

Quote:

Originally Posted by Láma
Simán jelenthetné azt is, hogy a 7%-nak a 101% át foglalja, én értem hogy azért írták betűvel mert százalékpontot akar jelentei, de attól még százalék=% és +1% az 101% ot is jelenthet, nemcsak 7%+1%-ot.

Erre ez a hivatalos szó, hogy "százalékpont"? Szerintem ha ezt így leírom, akkor az emberek jelentős része kiszalad a világból... :)

Láma 07-20-2006 08:53

Quote:

Originally Posted by Ati
Erre ez a hivatalos szó, hogy "százalékpont"? Szerintem ha ezt így leírom, akkor az emberek jelentős része kiszalad a világból... :)

akkor a legegyszerűbb ha leírod, hogy az ellenfél földjéből azeredeti 7% (felfele táamdás esetén) és a 3% (lefele táamdás esetén) helyett 8%, ill 4% földet szerez.:)

Remedy 07-20-2006 10:47

Quote:

Originally Posted by Ati
Erre ez a hivatalos szó, hogy "százalékpont"? Szerintem ha ezt így leírom, akkor az emberek jelentős része kiszalad a világból... :)

Bár a mindennapi beszédben ez nincs feltétlenül így, a százalék és százalékpont kifejezések eltérő jelentésűek. Ha a valódi arány 50% és becslésünk hibája nem több, mint 10 százalék, akkor a becsült érték 45% és 55 százalék között lesz. A 10 százalékpontnyi hiba pedig 40% és 60% közötti becslést jelent. A százalékpont tehát az egész bizonyos százalékát jelenti anélkül, hogy erre külön utalnánk, a százalék pedig egy másik, az adott szövegkörnyezetben definiálandó, másik mennyiség százalékát.)


szerintem nem jo a szazalekpont ide akkorse :)

Bogár 07-20-2006 11:26

szerintem a súgónak ez a része teljesen érthető.

lenne 1 észrevétel amúgy... a Pontok alatt ott van a színmagyarázat. ez ok. a Pontok súgóban is ott a színmagyarázat, de kimaradt onnan "Az elõzõ hétvégi játék kiemelt játékosai" magyarázat...

aúú 07-20-2006 16:05

Sokszor kérdezgetik és hiányzik is a súgóbol, hogy ha beteg az orid és a szövid elhívja egy támadáshoz, vagy védekezéshez segíteni, akkor visszatérve nem fertőzik meg újra az oridat... ezt be lehetne ebbe a részbe szúrni:

"Fontos! Attól, hogy a Te seregeid megfertőződnek egy támadás alkalmával, szövetségeseid nem kapják el a betegséget. Ha szövetségeseid segítséget kérnek, miközben országod beteg, akkor sem kapják el a betegséget. Csak akkor, ha ők maguk indítanak támadást egy beteg ország ellen."

Remedy 07-20-2006 19:41

Valamint a helytartoval kapcsolatban is gyakran kerdezik, hogy miert nem adja el az egysegeket, pedig jol be van allitva - es kicsit nehezkes megtalalni a sugo/faq/helytartoval kapcsolatos kerdesek kozott, vhogy ki kellene emelni azt a reszt szerintem :) Esetleg a vip sugoba beletenni vagy ilyesmi....


All times are GMT +1. The time now is 16:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu