Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Battlestar Galactica (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=168)

Ati 02-04-2006 11:45

Battlestar Galactica
 
Sziasztok!

Battlestar Galactica sorozat első epizód ma a TV2-n.

Egyéb infók: http://www.scifi.com/battlestar/

Ati 02-04-2006 14:39

Quote:

Originally Posted by Ati
Sziasztok!

Battlestar Galactica sorozat első epizód ma a TV2-n.

Egyéb infók: http://www.scifi.com/battlestar/

....... vagy mégse, mert ez a minisorozat, csak *********** a tvműsor. :)

Nem baj, ez a legeleje úgyis. :)

szork 02-05-2006 12:23

nem baj, ez is tetszett

legalább adják magyar adón, valahol kezdeni kell

;-)

szamóka 02-05-2006 13:35

Vagy akinek nem megy az angol:battlestar.pozor.hu

hami 02-06-2006 17:37

Én sajna lemaradtam róla. :-(

godgod2 02-06-2006 17:43

Sajna én is lemaradt. Elfelejtettem...:(
Jó volt? Mikor lesz a következő rész?

aúú 02-06-2006 18:52

Quote:

Originally Posted by Ati
....... vagy mégse, mert ez a minisorozat, csak *********** a tvműsor. :)
Nem baj, ez a legeleje úgyis. :)

Hogy pontosítsunk ez mégiscsak a sorozat első nagy filmjének az első része volt...:D
A köv rész 14:00-kor lesz szombaton a TV2-n... Nézzétek meg mert érdemes...:) Aztán ha minden igaz akkor az előzetes hírekkel ellentétben mégiscsak itt fogják játszani a sorozat többi részét is...
Sőt az RTL klubbon főműsoridőben lesz az Invasion című sorozat valamikor most februárban (gőzőm sincs mikortól)...

Ati 02-06-2006 19:24

Quote:

Originally Posted by aúú
Hogy pontosítsunk ez mégiscsak a sorozat első nagy filmjének az első része volt...:D

Ilyen téren még az imdb se teljesen következetes, az ottani infó szerint:

"Season 1, Episode 1: 33
18 October 2004"

Amiazért csalóka, mert úgy kezdődik (az első évad első része :)), hogy "Ez történt eddig...", és valóban célszerű a minisorozatot (ami most megy) megnézni előtte, hogy megtudd, hogy kik is a szereplők. :)

És ez egy olyan kivételes sorozat, hogy a mini-sorozat és a rendes sorozat szereplői ugyanazok. ;)

aúú 02-07-2006 12:08

Quote:

Originally Posted by Ati

És ez egy olyan kivételes sorozat, hogy a mini-sorozat és a rendes sorozat szereplői ugyanazok. ;)

Ez teljesen igaz, de ennek a nagy kavarnak ugyibár az az oka, hogy ez egy régebben létező sorozat felújítása, aminek a fogadtatására voltak kíváncsiak és ezért csak a nagyfilemet csinálták meg először azzal, hogy ha tetszik a népnek, akkóóóóó jöhet a sorozat többi része...:cool: Szóval ez egyszerre a nagy film és a sorozat...:D

Ati 02-07-2006 20:49

Quote:

Originally Posted by aúú
Sőt az RTL klubbon főműsoridőben lesz az Invasion című sorozat valamikor most februárban (gőzőm sincs mikortól)...

No, ennek láttam a bemutatóját ma. A LOST-tal ellentétben ez tetszett, kis sejtelmes valami volt. (A LOST bemutatója nem tetszett, a sorozat viszont igen. :)) Na most akkor ez mit jelent? :D Hogy bemutató tetszett és a film gagyi lesz? :))))))

Toto 02-08-2006 10:02

Na most akkor mi van?
A csillagközi rombolóról beszéltek? :D

Érdekes a tv műsor is:
Szombat, február 11.
14:00 Csillagközi romboló (amerikai akciófilm-sorozat, 2003 - 2.) 90' (12) A víz
Szombat, február 18.
14:40 Csillagközi romboló (amerikai akciófilm-sorozat, 2003 - 1.) 90' (12) 33

Az első rész a második után jön?
A 18.-i rész 15.40-ig tart...hmmm...60 percben egy 90 perces rész :D

Toto 02-08-2006 10:05

Na, kezdem összerakni a képet....
múlt hét, ez a hét egy két részes mini sorozat, és a jövő héten kezdődik a nagy sorozat? :)

Ati 02-08-2006 10:08

Quote:

Originally Posted by Toto
Na most akkor mi van?
A csillagközi rombolóról beszéltek? :D

Érdekes a tv műsor is:
Szombat, február 11.
14:00 Csillagközi romboló (amerikai akciófilm-sorozat, 2003 - 2.) 90' (12) A víz
Szombat, február 18.
14:40 Csillagközi romboló (amerikai akciófilm-sorozat, 2003 - 1.) 90' (12) 33

Az első rész a második után jön?
A 18.-i rész 15.40-ig tart...hmmm...60 percben egy 90 perces rész :D

Nagyon gáz ez a tv-műsor.

No akkor. :) Van egy mini-sorozat, ami 180 perces. Annak az első része volt múlt héten, a második része lesz most.

EZUTÁN kezdődik a rendes sorozat, tehát az az "1. rész" az jó, de az már csak 45 perces, és ez már a rendes sorozat, nem a rövid mini-sorozat. Túl sok megkülönböztetést nem használtak. :)

Toto 02-08-2006 10:11

Köszönöm :)

Toto 02-08-2006 10:12

Quote:

Originally Posted by szamóka
Vagy akinek nem megy az angol:battlestar.pozor.hu

neked is köszönöm :D

Toto 02-08-2006 10:17

Anyám, most esik le, hogy én ezt a múlt héten félig-meddig láttam...
ez az, amikor valami idegenek 33 percenként támadnak. Sokra nem emlékszek, mert éppen dolgoztam. :rolleyes:

Ati 02-08-2006 10:18

Quote:

Originally Posted by Toto
Anyám, most esik le, hogy én ezt a múlt héten félig-meddig láttam...
ez az, amikor valami idegenek 33 percenként támadnak. Sokra nem emlékszek, mert éppen dolgoztam. :rolleyes:

Hmm? Az a rendes sorozat első része, ami majd 2 hét múlva lesz. Ha azt adták, akkor gond van. :)

Toto 02-08-2006 10:25

:)
Na szóval :D
Amire Toto emlékszik: Háború, nukleáris fegyverek, az elnök 42. alsenkijét, egy nőt választották meg főmuftinak, elindulnak mentőakcióra és megtámadják őket, ott van a főparancsnok fia is, és azt hiszik meghaltak. asszem ez volt az elsőnek a vége. a 33 perces támadást már lehet, hogy olvastam valahol....

Toto 02-08-2006 10:27

helyesbítek: nem megválasztják, hanem kinevezik, mert az előtte lébő 41 meghal vagy mi. mondom nem sokra emlékszek, csak ez a kép megmaradt, ahogy leteszi az esküt :)

Ati 02-08-2006 10:30

Quote:

Originally Posted by Toto
a 33 perces támadást már lehet, hogy olvastam valahol....

Azt lehet, mert leírásnak viszont a port.hu-n az volt betéve. A tvfilm.hu-n jó volt a műsor, de ott meg nincs ennyire előre. :(

Semmi se jó... :))))))))))))))

hami 02-08-2006 11:30

Találtam DVD boritókat, Nagyon komolyak. Az első epizódot ami múlt hét szombaton volt, megszerzem, aztán a DVD-ket. NAGYON KONKRÉT!!! :)

bsg-cz.net/bsg. php?page=covers

Toto 02-11-2006 19:15

Szerintem nagyon jók az űrbéli képek, és tetszett a mai részben a végső csatajelenet :)

Toto 02-11-2006 19:16

A Port.hu-n nagyon lehúzták a magyar szinkront, pedig sztem tűrhető. Nem kell minden hősnek macsó hanggal rendelkeznie...

Ati 02-11-2006 19:27

Quote:

Originally Posted by Toto
A Port.hu-n nagyon lehúzták a magyar szinkront, pedig sztem tűrhető. Nem kell minden hősnek macsó hanggal rendelkeznie...

Ha valamit elkezdesz egy adott hanggal nézni (vagy szinkronnal, vagy eredetiben), akkor a másik iszonyat zavaró lesz jó sokáig. Ez szerintem mindenre igaz.

A szinkronos sorozatoknál mégrosszabb, amikor sorozat közben szinkronhangot váltanak... Jujj.........

Igaz ezt már láttuk, hogy szereplőkkel is megcsinálják, anno a Xénia-lázban cserélték le az egyik főszereplőt, aztán a Barátok köztben is.

Toto 02-11-2006 19:31

De hogy tud az ország örülni, ha a főszereplő visszatér a zuhany alatt. (Dallas) :D

aúú 02-13-2006 13:41

Quote:

Originally Posted by Toto
A Port.hu-n nagyon lehúzták a magyar szinkront, pedig sztem tűrhető. Nem kell minden hősnek macsó hanggal rendelkeznie...

Jaja, ahogy Atis is írta, ha megszoksz egy szereplőt az bizonyos hanggal, akkor utána eszetlenül zavaró lehet egy másik hang... de gondolom azért húzták le, mert pld Starbuck-nak a hangja olyan lett mint egy sipítozó kislányé, miközben az eredetiben egy a szokásosnál kicsit mélyebb hangú a csajszi...:) Így kicsit tényleg szenvedés hallgatni...:eek:

De azt akkor sem értem, szinkrontól függetlenül, hogy lehetett a Battlestar Galactica-t Csillagközi-nek fordítani (összesen 1x hallottam a Galactica megnevezést a 2 rész alatt)...:eek: :D

szamóka 02-13-2006 21:06

Quote:

Originally Posted by aúú
De azt akkor sem értem, szinkrontól függetlenül, hogy lehetett a Battlestar Galactica-t Csillagközi-nek fordítani (összesen 1x hallottam a Galactica megnevezést a 2 rész alatt)...:eek: :D

Remélem Starbuck-ból nem lett Csillagbak...:D

golyoka 02-16-2006 08:36

szerintem nagyon jó kis sorozat, én anno angolul hallgattam és olvastam hozzá a feliratot magyarul...
meg kell hogy mondjam, az eredeti hang 100x jobb volt és a filmcímet aki így le merte fordítani, az nem látta ezt még életében... mertugyebár a hajó neve Galactica és az osztály Battlestar... és mint tudjuk nevet nem fordítunk (Csillagközi Romboló nevetséges) ;)
Szerintem maradok az olvasásnál belőle...

szamóka 02-25-2006 23:37

Ááááá, ma belenéztem a magyar szinkronos verzióba. Ismét csak gratulálok a fordító(k)nak! Valaki szóljon nekik, hogy a tulajdonneveket nem illik lefordítani! Nem tudom, hogy oldják majd meg, amikor a második évadban feltűnik egy másik Battlestar!

Ati 02-25-2006 23:41

"Galaktikus Szárnyasló" -- szerintem ideális fordítás lenne ;)

szamóka 02-25-2006 23:53

Quote:

Originally Posted by Ati
"Galaktikus Szárnyasló" -- szerintem ideális fordítás lenne ;)

Vagy ha követem a fordító "logikáját", akkor Szárnyasló Romboló:D

Ati 02-26-2006 09:12

Quote:

Originally Posted by szamóka
Vagy ha követem a fordító "logikáját", akkor Szárnyasló Romboló:D

Most jövök rá, ez nem is jó, hiszen a két hajó fel van eleve cserélve. :D

Az első lett a pacis: romboLÓ :))))))))))))

aúú 03-05-2006 16:21

Nah, itt jön az igazi poén...:)
Az AXN-en 7-től játszák a BSG-t eredeti angol nyelven felírattal...:)
Tehát aki kíváncsi rá szinkron nélkül is, az elvileg ott megnézheti...:)

aúú 03-11-2006 10:39

Quote:

Originally Posted by aúú
Nah, itt jön az igazi poén...:)
Az AXN-en 7-től játszák a BSG-t eredeti angol nyelven felírattal...:)
Tehát aki kíváncsi rá szinkron nélkül is, az elvileg ott megnézheti...:)

Nah, mégiscsak szinkronnal nyomták ők is... biztos megörültek neki, hogy van szinkronizált...

Ati 03-12-2006 10:52

2x20-szal vége a sorozatnak, vagy lesz még folytatás? Mert ha vége, akkor ez így nagyon gagyi volt.

szamóka 03-12-2006 18:26

Quote:

Originally Posted by Ati
2x20-szal vége a sorozatnak, vagy lesz még folytatás?

Októberben kezdi sugározni a SciFi Channel a harmadik évadot.

szamóka 03-12-2006 18:28

Quote:

Originally Posted by aúú
Nah, mégiscsak szinkronnal nyomták ők is... biztos megörültek neki, hogy van szinkronizált...

Vagy nem tudták, hogy honnan lehet letölteni a feliratokat...:D

Ati 03-12-2006 18:32

Quote:

Originally Posted by szamóka
Októberben kezdi sugározni a SciFi Channel a harmadik évadot.

Oh, köszi. :)

aúú 04-05-2006 13:31

Quote:

Originally Posted by Ati
2x20-szal vége a sorozatnak, vagy lesz még folytatás? Mert ha vége, akkor ez így nagyon gagyi volt.


Car is lenne, ha így hagynák abba, mert naon súlyos az utcsó rész...

Ati 04-05-2006 13:53

Quote:

Originally Posted by aúú
Car is lenne, ha így hagynák abba, mert naon súlyos az utcsó rész...

Hát... Szerintem nagyon béna volt. :D

1 év alatt 50ezer ember nem tudott felépíteni mégcsak egy nyamvadt házat sem, csak sátrakban laktak? Ne már.... :D


All times are GMT +1. The time now is 05:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu