Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   "Alapfilmek" :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=304)

Szigibabe 03-03-2006 20:16

"Alapfilmek" :)
 
En es Beelord picit elkalandoztunk a zenes temaban a filmek fele... ezert is nyitottam ezt a topicot! Ki mit tart "alapfilmnek"?

Kezdem a Ponyvaregennyel. Idezem magam a masik temabol: azt hiszem sokan tartjak a Ponyvaregenyt alapfilmnek, bar nekem kabe tizszer kellett vegigneznem, hogy egyszer megertsem - erre egyetlen mentsegem a szokesegem :D
Idezem BeeLordot is:
Hát beelordosan bevallom, hogy a Caprio-féle Romeo és Juliat nem láttam. Viszont a Ponyvaregény szerintem minden idők filmje. Sokkal többre tartom, mint a mostani lövöldözős van Damme és más akciós filmeket. De ezt nem is folytatom, mert ez már inkább filmes téma.

es ime elindult egy uj filmes temakor.... :D

Csokibácsi 03-03-2006 20:20

Üvegtigris ;)

Blöff, Ravasz az agy, Indul a bakterház ....

Davalon 03-03-2006 21:39

Szárnyas fejvadász, Trainspotting, Keresztapa, Alien, Star Wars, Gyűrűk Ura, Macska-jaj, Ford Fairlane kalandjai, Közönséges bűnözők, Egy asszony illata.

BeeLord 03-03-2006 21:45

Na ennek a topicnak örülök Szigibabe:) Akkor soroljuk ide a Nekem 8-t. Én iszonyat jót röhögtem rajta. Ha pedig Star wars, akkor űrgolyhók:D És nagy kedvencemmé vált a Taxi sorozat. Továbbá: Canten vagyok Montageu-ból, ez pedig a barátom, Rübi Pitoból.:D

director 03-03-2006 23:36

(hü..hü. hű, filmes topik:) vigyázat, megszállottal van dolgotok!)

öö, hát most mondok párat, ami még eddig nem volt megemlítve.. előre is bocs, de a magyar címekkel hadilábon állok, úgyhogy olyat nem írok:)

back to the future trilógia, american beauty, american history x, stalker, se7en, jarhead, léon, a clockwork orange, donnie darko, casshern, big fish, forrest gump, magnólia, 2046, animatrix, elephant, gerry, global frequency, kontroll, the hustler, lilja 4ever, pi, rengeteg, walk the line, shichinin no samurai, sunset blvd, twelve monkeys, coffee and cigarettes, fight club, good bye lenin, streetcar named desire, the dreamers, one flew over the cuckoos nest, tesó, prozac nation.. öö, sztem egyszerre beéritek ennyivel, ugye?:)

Davalon 03-04-2006 08:07

A lilja 4ever nagyon jó.

BeeLord 03-04-2006 08:07

Jay és Néma Bob? No meg Az Ali G indahouse. Ezek is valahol korunk művészfilmjei.:D

Penya 03-04-2006 09:16

A Harcosok klubját emeljük ki külön is, az vmi hatalmas.

Szigibabe 03-04-2006 12:04

szegyellve vallom be, hogy amint latom, eleg hianyos a muveltsegem... director filmjei kozul max a felet ha ismerem :o

az Amerikai Historia X, a Forrest Gump es a Tizenket majom elott le a kalappal... (bar megintcsak: a tizenket majmot vagy tizenketszer kellett megneznem, hogy megertsem mirol is van szo... de sikerult!!! :D)

Megemlitenem meg a Matrixot, amit vagy imad vagy utal az ember... en mondjuk csak az elso reszet imadom. Mikor eloszor lattam, moziban, nagyon jo volt, hogy a film vege utan 5 perccel meg mindenki nema csondben ult... :)

director 03-04-2006 12:26

mindenkinek, aki valami ki akart emelni: ezek MIND nagyon jók, és még tudok sorolni további 100at:) ha akartok érdekes filmeket látni, akkor ezekkel rögtön kezdhetitek:) van benne mindenféle, régi/új, stb.. jó szórakozást;)

director 03-04-2006 12:33

Quote:

Originally Posted by Szigibabe
szegyellve vallom be, hogy amint latom, eleg hianyos a muveltsegem... director filmjei kozul max a felet ha ismerem :o

az Amerikai Historia X, a Forrest Gump es a Tizenket majom elott le a kalappal... (bar megintcsak: a tizenket majmot vagy tizenketszer kellett megneznem, hogy megertsem mirol is van szo... de sikerult!!! :D)

Megemlitenem meg a Matrixot, amit vagy imad vagy utal az ember... en mondjuk csak az elso reszet imadom. Mikor eloszor lattam, moziban, nagyon jo volt, hogy a film vege utan 5 perccel meg mindenki nema csondben ult... :)

akkor itt a remek lehetőség, hogy bepótold.. ;)

jé, tényleg, mondjuk a mátrix kimaradt.. de az azért elég trivi, hogy ide tartozik:) jó az egész.. de tényleg az első az igazi.. a hangulat, a történet, meg minden.. jó.

Enkidu 03-04-2006 20:35

Quote:

Originally Posted by director
léon, a clockwork orange, shichinin no samurai, twelve monkeys, coffee and cigarettes

Ezeket én is komálom. :) Nem tudom, mi "alap" és mi nem, de mindegy, ami tetszik az embernek, azt érdemes megnézni, nem? :)
Jarmuschtól más? Kávé és cigarettán kívül. Pl Éjszaka a Földön: Kávé és cigaretta szerű, rövid beszélgetős sztorik, helyzetek. Mondjuk kevésbé jó. Szellemkutya: fekete városi bérgyilkos a szamuráj törvények és tanítások (Hagakure) szerint él, összetűzésbe keveredik a helyi (olasz "hangulatú") maffiával, nagyon jó film, király humorral és igazi hip-hop zenével (nem divatrepperekkel eminem és többiek)! Szintén király Jarmuschtól a Down by law (Tow Waits király! :D ) és a Dead man (nem vagyok oda Johnny Deppért, de tényleg marha jól játszik ebben a filmben).
Kubrick (Clockwork orange) legendás rendező, nekem kicsit túl precíz és mérnöki, Lynch elborult szürreális látomásait jobban szeretem, de azért a "Dr. Strangelove or How I Stopped Worrying And Started To Love The Bomb" és a Ragyogás így is zseniális művek, no meg persze a Mechanikus narancs. :D

Ázsiai filmekkel hogy álltok?

Senki 03-04-2006 22:37

Coffee and Cigarettes az jóó! de Jim Jarmusch-tól l: a Ghost Dog a kedvencem!
A Mechanikus Narancs is jó, és a Ragyogás is nagyon nagyon jó film hogy kiragadjak és én is dícsérjek párat Enkidu postjából ;)

még sztem jó a Bullet Ballet, Ichi The Killer, Kiss Kiss Bang Bang (de nem az új amerikai gagyi ami lopta a jó film nevét!! :D) 101 Reykjavík....

Ghost in The Shell (igaz az anime, de végülis valahol az a műfaj is idetartozik) nekem ezek a kedvenceim, de még a közelükben jár persze a Lock, Stock and two smoking barrels is a Pulp Fiction is.... nah... még gondolkodok jó filmeken, mert még tudok jópárat csak már fáradok :)

BeeLord 03-04-2006 23:53

Hát emberek! Nem hallottatok még az úristen@menny.hu-ról? Na az őszinte és tuti film:D

Cimbi 03-05-2006 00:42

kedvencfilm
 
Harcosok klubja (ezt már többször írtátok) Trója (természetesen bradpittes:D ) Gladiátor, Majmok bolygója, Requiem egy álomért.. Nekem ezek a kedvencek.

director 03-05-2006 01:42

Quote:

Originally Posted by Enkidu
Ezeket én is komálom. :) Nem tudom, mi "alap" és mi nem, de mindegy, ami tetszik az embernek, azt érdemes megnézni, nem? :)
Jarmuschtól más? Kávé és cigarettán kívül. Pl Éjszaka a Földön: Kávé és cigaretta szerű, rövid beszélgetős sztorik, helyzetek. Mondjuk kevésbé jó. Szellemkutya: fekete városi bérgyilkos a szamuráj törvények és tanítások (Hagakure) szerint él, összetűzésbe keveredik a helyi (olasz "hangulatú") maffiával, nagyon jó film, király humorral és igazi hip-hop zenével (nem divatrepperekkel eminem és többiek)! Szintén király Jarmuschtól a Down by law (Tow Waits király! :D ) és a Dead man (nem vagyok oda Johnny Deppért, de tényleg marha jól játszik ebben a filmben).
Kubrick (Clockwork orange) legendás rendező, nekem kicsit túl precíz és mérnöki, Lynch elborult szürreális látomásait jobban szeretem, de azért a "Dr. Strangelove or How I Stopped Worrying And Started To Love The Bomb" és a Ragyogás így is zseniális művek, no meg persze a Mechanikus narancs. :D

Ázsiai filmekkel hogy álltok?

persze, night on earth is jó.. azt is szeretem.. és az is ide illik:) mondom, csak néhányat soroltam, ilyen kedvcsinálókat;)
dr strangelove is kimaradt, pedig az is jöhetett volna tényleg.. szóval nézzétek azt is! :)
dead man-t meg nem láttam, pedig depp-et szeretem, meg vki mondta is hogy nézzem.. na majd legközelebb nézem azt:)

director 03-05-2006 01:44

Quote:

Originally Posted by Cimbi
Harcosok klubja (ezt már többször írtátok) Trója (természetesen bradpittes:D ) Gladiátor, Majmok bolygója, Requiem egy álomért.. Nekem ezek a kedvencek.

áá requiem is kimaradt.. pedig az is elég alap mostmár:D.. emlékszem mikor néztem, némelyik résznél szabályosan rosszul lettem.. pedig nem vagyok olyan fajta.. :)

Enkidu 03-05-2006 09:02

Quote:

Originally Posted by Senki
még sztem jó a Bullet Ballet, Ichi The Killer, Kiss Kiss Bang Bang (de nem az új amerikai gagyi ami lopta a jó film nevét!!!) 101 Reykjavík....

Ghost in The Shell (igaz az anime, de végülis valahol az a műfaj is idetartozik) nekem ezek a kedvenceim, de még a közelükben jár persze a Lock, Stock and two smoking barrels is a Pulp Fiction is.... nah... még gondolkodok jó filmeken, mert még tudok jópárat csak már fáradok

Ha már Bullet Ballet: Shinya Tsukamoto-tól nagyon jó még a Tetsuo és a Tokyo Fist. Ichi the Killer: őrült film, európai gyomornak néhol nagyon erős, de utolérhetetlenül beteg humora van! :D Kiss Kiss és 101: ezek kevésbé ismert filmek, de a budapesti művész mozik játszogatták őket néha, így a szorgalmas mozilátogatók ismerik. ^^ Szerencsére mind2 kijött dvdn is.

Tarantinotól szerintem csak a Ponyvaregény és a Kutyaszorítóban jó (ez utóbbit a City on fire c. hongkongi filmről lopta), illetve a Négy szoba (aminek csak a 1/4-edét csinálta) és a Tiszta románc, aminek a forgatókönyvét írta.

Anime... nem hittem, hogy lesz, aki animéket is mond. :eek: ^^ Akira mindenképpen alap, minden cyberpunknak kötelező (márpedig az itt van pár ahogy láttam... :rolleyes: Sh.run), és március 12-én mutatják be! Ne hagyjátok ki!

Davalon 03-05-2006 09:28

Az a Ragyogás, amit Stephen King írt? Annak a filmváltozatáról beszéltek, Jack Nicholson-nal a főszerepben?

Senki 03-05-2006 10:16

Dav: igen, az. legalábbis énis arra gondoltam :rolleyes:

tényleg Enkidu! ^^ netán ismerlek? /legalábbis ezeknek az hogy ezeket a filmeket ismered, az ritka dolog, és pláne az hogy ennyire jól ^^

Penya 03-05-2006 10:53

A Ragyogást inkább olvassátok el, sztem filmben gyenge, a könyvhöz képest mindenképpen, de melyik adaptáció nem gyenge :D

Sakkmester 03-05-2006 11:05

Hát pl most néztem meg a Földtenger c. filmet ami a Szigetvilág Varázslója c. könyv 90%-át koppintja le. Mondjuk a könyv jobban teccett nekem, de legalább ez olyan film volt, ami a lényeges motívumokat megtartotta.
Amúgy nálam alapfilm az Indiana Jones ill. a Terminátor is.)

Davalon 03-05-2006 11:35

Quote:

Originally Posted by Sakkmester
Hát pl most néztem meg a Földtenger c. filmet ami a Szigetvilág Varázslója c. könyv 90%-át koppintja le. Mondjuk a könyv jobban teccett nekem, de legalább ez olyan film volt, ami a lényeges motívumokat megtartotta.
Amúgy nálam alapfilm az Indiana Jones ill. a Terminátor is.)

jaja, Terminator mindenképp. Zseniális alapötlet.

De ha mondhatnék még egy zseniális filmet, akkor:
Diszkópatkányok:D :D

Cimbi 03-05-2006 13:01

Quote:

Originally Posted by Davalon
jaja, Terminator mindenképp. Zseniális alapötlet.

De ha mondhatnék még egy zseniális filmet, akkor:
Diszkópatkányok:D :D

''What is love..'' :D Tényleg jóféle film az is, korunk meghatározó alkotása :rolleyes:

Enkidu 03-05-2006 19:07

Quote:

Originally Posted by Davalon
Az a Ragyogás, amit Stephen King írt? Annak a filmváltozatáról beszéltek, Jack Nicholson-nal a főszerepben?

Igen. Készült egy másik verzió is, amiben King kezében volt a kormány (bár nem ő rendezte), mert ugye Kubrick nem nagyon hagyta magát befolyásolni. King verziójában például a végén a bozót elkezdi megtámadni az embereket! Béna... A King féle verzió persze sokkal bénább. Például a végén, az akkor éppen elvonókúrán levő piás-drogos, halál szétzuhant Nicholson bekattant fejszés dühöngése helyett valami golfütővel kezd hadonászni a fickó...

Arwen 03-07-2006 08:29

Tp
 
Kedvenc sorozatom:
TWIN PEAKS

Cassandra 03-07-2006 16:23

Alapfilm nálam a Szárnyas fejvadász.
Aztán a többi kedvenc az Indul a bakterház, a Magyar Vándor, a Gyürűk Ura

Enkidu 03-07-2006 17:26

Twin Peaks nagyon jó! Annak is be szokott jönni, akinek Lynch többi filmje a túlzott "elborultság" vagy a Lynch filmjeire jellemző túlfűtött erotika miatt nem jön be (én speciel imádom a Radírfejet, a Mulholland Drive-ot, az Útvesztőbent (Lost Highway) és a Blue Velvet-et is). Mindenesetre a sorozat 2/3-ánál Lych lelépett a csapatból (kb azután, amikor Leland Palmer rájön, hogy ő ölte meg a lányokat, aztán meghal, Bob pedig elhagyja), és onnantól a sorozat egyre mélyebbre süllyed, a hangulat befuccsol, szánalmas lesz az egész. Igazán sajnálom, hogy nem hagytam ott abba... Ismerőseimnek már csak kizárólag addig a részig vagyok hajlandó odaadni a sorozatot.

Phoenix 03-08-2006 11:39

Látom azért az ízléstek nagyon jó...bár hiányolom a Gyalog-Galopp-ot :D
De nekem is nagy kedvencem: Magyar Vándor, Mátrix, A mag, Vissza a jövőbe, stb...nem is igazán toom felsorolni, meg felesleges is, mert amit Director írt, azok közzül elég sok :)

Cassandra 03-08-2006 14:13

Quote:

Originally Posted by Phoenix
Látom azért az ízléstek nagyon jó...bár hiányolom a Gyalog-Galopp-ot :D

Jaj, a Gyalog-Galopp, az csúcs, nem is értem, hogy nem jutott az eszembe:D:rolleyes:

Phoenix 03-08-2006 14:16

Quote:

Originally Posted by Cassandra
Jaj, a Gyalog-Galopp, az csúcs, nem is értem, hogy nem jutott az eszembe:D:rolleyes:

na látod...tudom én hogy mi a jóóó :D

director 03-08-2006 17:03

Quote:

Originally Posted by Phoenix
na látod...tudom én hogy mi a jóóó :D

:) a fekete lovag kircsi benne.. nagyon emlékeztet egy haveromra:) amúgy jó film, elismerem, de nekem annyira nem tetszik.. 7/10 nálam imdb-n

Davalon 03-08-2006 17:51

na de azért az

-Ott a szörny!
-Hol, a nyúlon túl?
-Nem, a nyúl az!
kis párbeszédecske se kutya:D :D

director 03-08-2006 18:08

Quote:

Originally Posted by Davalon
na de azért az

-Ott a szörny!
-Hol, a nyúlon túl?
-Nem, a nyúl az!
kis párbeszédecske se kutya:D :D


és a lovagok, akik azt mondják: Ni! :)

BeeLord 03-08-2006 21:52

Ha Gyalog-alopp, akkor Brian élete:D Kövessük Jeruzsálem szent tökét...:)

Phoenix 03-09-2006 09:10

Quote:

Originally Posted by director
és a lovagok, akik azt mondják: Ni! :)

és ez??? :D

........és így bizonyítottoták be, hogy a Föld banán alakú :D


vagy egy másik:

"Engem szöcskévé változtatott....de már elmúlt." http://tironman.dox.hu/n.gif

agreszivkisparna 03-09-2006 13:54

Szeritem a Jégkorszak is alapmű:), abban is nagy oltások vannak:D

Phoenix 03-09-2006 13:56

Quote:

Originally Posted by agreszivkisparna
Szeritem a Jégkorszak is alapmű:), abban is nagy oltások vannak:D

tényleg...ilyet kár kihagyni :D azt is nagyon szeretem!!!!! :D

Csokibácsi 03-09-2006 16:53

Ha már Monty Python szóba került. Egyik kedvenc monológomat idézném egy másik művükből :)

"Zebedeus jön majd a szolgájával, és azt fogják majd rebesgetni hogy eltűntek a dolgok. És hatalmas zűrzavar lesz, hogy hova tűntek valójában a dolgok. És senki nem fogja tudni, hová lettek valójában azok a kis bigyók, meg az a furcsa kis izé, raf-raffia-kötő-állvány amihez hozzá voltak erősítve. És akkor majd a Barát elveszíti a barátja kalapácsát, és a Fiatal nem fogja tudni, hogy hol vannak... már azok a dolgok, amiket apáik birtokoltak, mert apáik csak este rakták oda, este nyolc körül."

Steve 03-09-2006 16:58

Már nem vagyunk a lovagok akik azt mondják ni!
/és most megyek megnézem mégegyszer hogy mit is mondanak mert eléggé acifántos:D /

Mellesleg nekem az összes új mese tetszik, mert ezeket már ugy csinálják hogy igazából a mondanivalójához kell egy kis érettség, ezért nálunk az egész család látta a Mackótestvért, Madagaszkárt, Irány a Jégkorszakot, Shrek-et, Shrek 2-őt, Cápamesét, Herkulest...:D

Mellesleg nemtom volt-e a felsorolásban a Keresztapa 2,3? Az alapfilmet láttam hogy irtátok de talán ez az a film aminek a folytatásai is ugyanazon a szinvonalon vannak! A második rész talán, ha lehet /bár nehéz/ de kicsit még jobban is tetszik nekem!;)


All times are GMT +1. The time now is 19:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu