Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   "Alapfilmek" :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=304)

Penya 03-05-2006 10:53

A Ragyogást inkább olvassátok el, sztem filmben gyenge, a könyvhöz képest mindenképpen, de melyik adaptáció nem gyenge :D

Sakkmester 03-05-2006 11:05

Hát pl most néztem meg a Földtenger c. filmet ami a Szigetvilág Varázslója c. könyv 90%-át koppintja le. Mondjuk a könyv jobban teccett nekem, de legalább ez olyan film volt, ami a lényeges motívumokat megtartotta.
Amúgy nálam alapfilm az Indiana Jones ill. a Terminátor is.)

Davalon 03-05-2006 11:35

Quote:

Originally Posted by Sakkmester
Hát pl most néztem meg a Földtenger c. filmet ami a Szigetvilág Varázslója c. könyv 90%-át koppintja le. Mondjuk a könyv jobban teccett nekem, de legalább ez olyan film volt, ami a lényeges motívumokat megtartotta.
Amúgy nálam alapfilm az Indiana Jones ill. a Terminátor is.)

jaja, Terminator mindenképp. Zseniális alapötlet.

De ha mondhatnék még egy zseniális filmet, akkor:
Diszkópatkányok:D :D

Cimbi 03-05-2006 13:01

Quote:

Originally Posted by Davalon
jaja, Terminator mindenképp. Zseniális alapötlet.

De ha mondhatnék még egy zseniális filmet, akkor:
Diszkópatkányok:D :D

''What is love..'' :D Tényleg jóféle film az is, korunk meghatározó alkotása :rolleyes:

Enkidu 03-05-2006 19:07

Quote:

Originally Posted by Davalon
Az a Ragyogás, amit Stephen King írt? Annak a filmváltozatáról beszéltek, Jack Nicholson-nal a főszerepben?

Igen. Készült egy másik verzió is, amiben King kezében volt a kormány (bár nem ő rendezte), mert ugye Kubrick nem nagyon hagyta magát befolyásolni. King verziójában például a végén a bozót elkezdi megtámadni az embereket! Béna... A King féle verzió persze sokkal bénább. Például a végén, az akkor éppen elvonókúrán levő piás-drogos, halál szétzuhant Nicholson bekattant fejszés dühöngése helyett valami golfütővel kezd hadonászni a fickó...

Arwen 03-07-2006 08:29

Tp
 
Kedvenc sorozatom:
TWIN PEAKS

Cassandra 03-07-2006 16:23

Alapfilm nálam a Szárnyas fejvadász.
Aztán a többi kedvenc az Indul a bakterház, a Magyar Vándor, a Gyürűk Ura

Enkidu 03-07-2006 17:26

Twin Peaks nagyon jó! Annak is be szokott jönni, akinek Lynch többi filmje a túlzott "elborultság" vagy a Lynch filmjeire jellemző túlfűtött erotika miatt nem jön be (én speciel imádom a Radírfejet, a Mulholland Drive-ot, az Útvesztőbent (Lost Highway) és a Blue Velvet-et is). Mindenesetre a sorozat 2/3-ánál Lych lelépett a csapatból (kb azután, amikor Leland Palmer rájön, hogy ő ölte meg a lányokat, aztán meghal, Bob pedig elhagyja), és onnantól a sorozat egyre mélyebbre süllyed, a hangulat befuccsol, szánalmas lesz az egész. Igazán sajnálom, hogy nem hagytam ott abba... Ismerőseimnek már csak kizárólag addig a részig vagyok hajlandó odaadni a sorozatot.

Phoenix 03-08-2006 11:39

Látom azért az ízléstek nagyon jó...bár hiányolom a Gyalog-Galopp-ot :D
De nekem is nagy kedvencem: Magyar Vándor, Mátrix, A mag, Vissza a jövőbe, stb...nem is igazán toom felsorolni, meg felesleges is, mert amit Director írt, azok közzül elég sok :)

Cassandra 03-08-2006 14:13

Quote:

Originally Posted by Phoenix
Látom azért az ízléstek nagyon jó...bár hiányolom a Gyalog-Galopp-ot :D

Jaj, a Gyalog-Galopp, az csúcs, nem is értem, hogy nem jutott az eszembe:D:rolleyes:


All times are GMT +1. The time now is 00:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu