Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   "Alapfilmek" :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=304)

director 03-04-2006 12:33

Quote:

Originally Posted by Szigibabe
szegyellve vallom be, hogy amint latom, eleg hianyos a muveltsegem... director filmjei kozul max a felet ha ismerem :o

az Amerikai Historia X, a Forrest Gump es a Tizenket majom elott le a kalappal... (bar megintcsak: a tizenket majmot vagy tizenketszer kellett megneznem, hogy megertsem mirol is van szo... de sikerult!!! :D)

Megemlitenem meg a Matrixot, amit vagy imad vagy utal az ember... en mondjuk csak az elso reszet imadom. Mikor eloszor lattam, moziban, nagyon jo volt, hogy a film vege utan 5 perccel meg mindenki nema csondben ult... :)

akkor itt a remek lehetőség, hogy bepótold.. ;)

jé, tényleg, mondjuk a mátrix kimaradt.. de az azért elég trivi, hogy ide tartozik:) jó az egész.. de tényleg az első az igazi.. a hangulat, a történet, meg minden.. jó.

Enkidu 03-04-2006 20:35

Quote:

Originally Posted by director
léon, a clockwork orange, shichinin no samurai, twelve monkeys, coffee and cigarettes

Ezeket én is komálom. :) Nem tudom, mi "alap" és mi nem, de mindegy, ami tetszik az embernek, azt érdemes megnézni, nem? :)
Jarmuschtól más? Kávé és cigarettán kívül. Pl Éjszaka a Földön: Kávé és cigaretta szerű, rövid beszélgetős sztorik, helyzetek. Mondjuk kevésbé jó. Szellemkutya: fekete városi bérgyilkos a szamuráj törvények és tanítások (Hagakure) szerint él, összetűzésbe keveredik a helyi (olasz "hangulatú") maffiával, nagyon jó film, király humorral és igazi hip-hop zenével (nem divatrepperekkel eminem és többiek)! Szintén király Jarmuschtól a Down by law (Tow Waits király! :D ) és a Dead man (nem vagyok oda Johnny Deppért, de tényleg marha jól játszik ebben a filmben).
Kubrick (Clockwork orange) legendás rendező, nekem kicsit túl precíz és mérnöki, Lynch elborult szürreális látomásait jobban szeretem, de azért a "Dr. Strangelove or How I Stopped Worrying And Started To Love The Bomb" és a Ragyogás így is zseniális művek, no meg persze a Mechanikus narancs. :D

Ázsiai filmekkel hogy álltok?

Senki 03-04-2006 22:37

Coffee and Cigarettes az jóó! de Jim Jarmusch-tól l: a Ghost Dog a kedvencem!
A Mechanikus Narancs is jó, és a Ragyogás is nagyon nagyon jó film hogy kiragadjak és én is dícsérjek párat Enkidu postjából ;)

még sztem jó a Bullet Ballet, Ichi The Killer, Kiss Kiss Bang Bang (de nem az új amerikai gagyi ami lopta a jó film nevét!! :D) 101 Reykjavík....

Ghost in The Shell (igaz az anime, de végülis valahol az a műfaj is idetartozik) nekem ezek a kedvenceim, de még a közelükben jár persze a Lock, Stock and two smoking barrels is a Pulp Fiction is.... nah... még gondolkodok jó filmeken, mert még tudok jópárat csak már fáradok :)

BeeLord 03-04-2006 23:53

Hát emberek! Nem hallottatok még az úristen@menny.hu-ról? Na az őszinte és tuti film:D

Cimbi 03-05-2006 00:42

kedvencfilm
 
Harcosok klubja (ezt már többször írtátok) Trója (természetesen bradpittes:D ) Gladiátor, Majmok bolygója, Requiem egy álomért.. Nekem ezek a kedvencek.

director 03-05-2006 01:42

Quote:

Originally Posted by Enkidu
Ezeket én is komálom. :) Nem tudom, mi "alap" és mi nem, de mindegy, ami tetszik az embernek, azt érdemes megnézni, nem? :)
Jarmuschtól más? Kávé és cigarettán kívül. Pl Éjszaka a Földön: Kávé és cigaretta szerű, rövid beszélgetős sztorik, helyzetek. Mondjuk kevésbé jó. Szellemkutya: fekete városi bérgyilkos a szamuráj törvények és tanítások (Hagakure) szerint él, összetűzésbe keveredik a helyi (olasz "hangulatú") maffiával, nagyon jó film, király humorral és igazi hip-hop zenével (nem divatrepperekkel eminem és többiek)! Szintén király Jarmuschtól a Down by law (Tow Waits király! :D ) és a Dead man (nem vagyok oda Johnny Deppért, de tényleg marha jól játszik ebben a filmben).
Kubrick (Clockwork orange) legendás rendező, nekem kicsit túl precíz és mérnöki, Lynch elborult szürreális látomásait jobban szeretem, de azért a "Dr. Strangelove or How I Stopped Worrying And Started To Love The Bomb" és a Ragyogás így is zseniális művek, no meg persze a Mechanikus narancs. :D

Ázsiai filmekkel hogy álltok?

persze, night on earth is jó.. azt is szeretem.. és az is ide illik:) mondom, csak néhányat soroltam, ilyen kedvcsinálókat;)
dr strangelove is kimaradt, pedig az is jöhetett volna tényleg.. szóval nézzétek azt is! :)
dead man-t meg nem láttam, pedig depp-et szeretem, meg vki mondta is hogy nézzem.. na majd legközelebb nézem azt:)

director 03-05-2006 01:44

Quote:

Originally Posted by Cimbi
Harcosok klubja (ezt már többször írtátok) Trója (természetesen bradpittes:D ) Gladiátor, Majmok bolygója, Requiem egy álomért.. Nekem ezek a kedvencek.

áá requiem is kimaradt.. pedig az is elég alap mostmár:D.. emlékszem mikor néztem, némelyik résznél szabályosan rosszul lettem.. pedig nem vagyok olyan fajta.. :)

Enkidu 03-05-2006 09:02

Quote:

Originally Posted by Senki
még sztem jó a Bullet Ballet, Ichi The Killer, Kiss Kiss Bang Bang (de nem az új amerikai gagyi ami lopta a jó film nevét!!!) 101 Reykjavík....

Ghost in The Shell (igaz az anime, de végülis valahol az a műfaj is idetartozik) nekem ezek a kedvenceim, de még a közelükben jár persze a Lock, Stock and two smoking barrels is a Pulp Fiction is.... nah... még gondolkodok jó filmeken, mert még tudok jópárat csak már fáradok

Ha már Bullet Ballet: Shinya Tsukamoto-tól nagyon jó még a Tetsuo és a Tokyo Fist. Ichi the Killer: őrült film, európai gyomornak néhol nagyon erős, de utolérhetetlenül beteg humora van! :D Kiss Kiss és 101: ezek kevésbé ismert filmek, de a budapesti művész mozik játszogatták őket néha, így a szorgalmas mozilátogatók ismerik. ^^ Szerencsére mind2 kijött dvdn is.

Tarantinotól szerintem csak a Ponyvaregény és a Kutyaszorítóban jó (ez utóbbit a City on fire c. hongkongi filmről lopta), illetve a Négy szoba (aminek csak a 1/4-edét csinálta) és a Tiszta románc, aminek a forgatókönyvét írta.

Anime... nem hittem, hogy lesz, aki animéket is mond. :eek: ^^ Akira mindenképpen alap, minden cyberpunknak kötelező (márpedig az itt van pár ahogy láttam... :rolleyes: Sh.run), és március 12-én mutatják be! Ne hagyjátok ki!

Davalon 03-05-2006 09:28

Az a Ragyogás, amit Stephen King írt? Annak a filmváltozatáról beszéltek, Jack Nicholson-nal a főszerepben?

Senki 03-05-2006 10:16

Dav: igen, az. legalábbis énis arra gondoltam :rolleyes:

tényleg Enkidu! ^^ netán ismerlek? /legalábbis ezeknek az hogy ezeket a filmeket ismered, az ritka dolog, és pláne az hogy ennyire jól ^^


All times are GMT +1. The time now is 17:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu