Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Adjuk vissza a felelfet a fenti csoportoknak! (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4320)

Dew 08-29-2010 21:42

Quote:

Originally Posted by none (Post 261798)
ehhez azért hozzá szólok.. kb 3 éve voltam felessel először, utána másodszor kb fél éve.. ugyanannyi energia befektetéssel 3 éve több, mint 4 mrdot gyűjtöttem 1k kör alatt most meg alig 400 millát..:)

igen, de nem azért mert a feles rosszabb tolvaj lett, esetleg a többiek jeleskednek jobban tolvajlásban... hanem az árak miatt. szóval ha megerősíted a felest attól még nem fogsz többet összelopkodni 1k kör alatt. Törpével úgy 500 köre napi 100 millát szedtem be ugyanabban a csoportban ahol most napi 20 milla jön be. Nem azért mert a törpe rosszabb lett, és ezért még nem kell "erősíteni" a törpin.

Dew 08-29-2010 21:52

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 261862)
Akkor már inkább az, hogy ne fáradjanak el 50%-nál. Igy többször lopnak, de egyre gyengébbek ugyi...

ez elég érdekes felvetés, de elhamarkodva nyomtam rá az ujjra... :p már így is kevesebbet csökken a készüli akciónként + egy tolvaj szem, meg regenerálódás varázslat, és még ez is aztán kifogyhatatlan lesz... Az óriás nem fogja bírni készülivel a tolik felfedése varázslatot. :( a többi fajnak meg esélye se lesz rá...

és most kezdhetném, hogy szegény hullák, óriások, orkok, akik kevés kocsmával hadiznak... :p

illetve szegény kezdők, akiknek 50-1000 tolvajuk van, mert valami kezdőtőkét próbálnak varázsolni... de közben a gatyájukat is lelopják róluk a felesek "ekkora készülivel"...

RRRrrr 08-29-2010 21:56

Quote:

Originally Posted by andriss (Post 262067)
ez elég érdekes felvetés, de elhamarkodva nyomtam rá az ujjra... :p már így is kevesebbet csökken a készüli akciónként + egy tolvaj szem, meg regenerálódás varázslat, és még ez is aztán kifogyhatatlan lesz... Az óriás nem fogja bírni készülivel a tolik felfedése varázslatot. :( a többi fajnak meg esélye se lesz rá...


Szerintem is inkább érdekes, mint komoly:D De most, hogy belegondolok sosem értettem miért csak 50%ig lehet bármilyen fajnál használni a toli/varit.
Nem mondom, hogy nincs ez így jól, de tényleg érdekes lenne belegondolni, mennyivel több akciót lehetne csinálni az ilyen 1kocsmás orkok ellen:)
Meg varizni is jobban megérné talán, bár nemtudom mennyi templomnak kéne lenni, hogy 5% készülivel sikeresen lehessen ártózni:D
Szóval érdekes...

Princ 08-29-2010 22:01

Quote:

Originally Posted by andriss (Post 262067)
ez elég érdekes felvetés, de elhamarkodva nyomtam rá az ujjra... :p már így is kevesebbet csökken a készüli akciónként + egy tolvaj szem, meg regenerálódás varázslat, és még ez is aztán kifogyhatatlan lesz... Az óriás nem fogja bírni készülivel a tolik felfedése varázslatot. :( a többi fajnak meg esélye se lesz rá...

hát ha nem is a regenerálódás meg a szem miatt, de valóban a feles ellen feleannyit érne mert azon múlna hogy melyikük a gyorsabb kv után. :P

[HTPA]GeeForce 08-29-2010 22:55

A javaslat szerintem nem konkrétan arra irányult, hyog 5. szinten több pénzt tudjon lopni a feles.
Hanem arra, hogy felsőbb szinteken legyen értelme választani.
Legyen értelme szövetségbe választani, mert mondjuk 5k pontértéken belül jól ártóz, infót gyűjteni fele meg messziről is jól lehet. (Pl éplisták, stb..)

Csakhogy senki se választja, mert nagyon könnyeű porrá verni.
A pénz fontos egy bizonyos szintig. Addig, hogy tudj tekercset venni ha kopott, vagy kaját, ha éhezel, vagy íjászt, miután megtámadtak.

Szóval a felest nem azért kéne megerősíteni, hogy az 1 mrd helyett most 3 merd-t tudjon bárki összelopkodni 5. szinten. Mert az nem attól függ, hanem mint leírták többen is, az aktuális piaci áraktól.
A lényeg az volna, hogy mint szövetségi tag, taktikai elemként lehessen használni. Ártózásra, infószerzésre, és igen, lopásra is.
De egy tolvaj nem csak lopni tud.
Viszont ha lopni, ártózni nincs értelme, és még csóró is, és még ezen felül könnyű beverni, akkor tényleg egyre kevesebben fogják választani...
Mint ahogy egyre kevesebben is választják, és még kevesebben tudnak vele sikeresen játszani.

monro 08-30-2010 07:56

Quote:

Originally Posted by none (Post 261798)
ehhez azért hozzá szólok.. kb 3 éve voltam felessel először, utána másodszor kb fél éve.. ugyanannyi energia befektetéssel 3 éve több, mint 4 mrdot gyűjtöttem 1k kör alatt most meg alig 400 millát..:)

Sokat felejtettél 3év alatt :D

monro 08-30-2010 08:32

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 261768)
Fordítsuk már meg a szituációt, légy szíves...

Ha egy feles kitekiz egy orkot, vagy rágyújt pár házat, az az orknak nem nagyon fog fájni. Nem nehéz pótolni a dolgokat...
Viszont brutális revansot tud venni rajta. Olyat, ami NEM egyenértékű a kéz levágásával. Az élve ledarálással egyenértékű.

De bezzeg ha az ork az agresszor? Mert mondjuk ott egy feles előtte, és nyilván tisztában van azzal, hogy ha beveri, a feles SEMMI komoly problémát okozni neki nem tud... Miért is ne verné be? Be fogja. A feles meg max ellop tőle 10.000 tekit... Vagy rágyújt 20 házat.
Hú de nagy revans.

A fajok nincsenek egyensúlyban. Szerintem.

Ez így azért nem igaz!
Az alsóbb szinteken azért komoly érték az építőanyag ahogy emlékszem, és a tolis legalább ugyanannyi házat tud legyújtani 4 kör alatt mint amit a hadis le tud rombolni mondjuk 1 fordulóval.

Én nem ezért erősíteném a fajt, hanem az 1A-s használhatósága miatt.
Sokkal színesebb lenne a játék tőle és ráadásul ott komoly érték az éplista!

monro 08-30-2010 08:36

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 261707)
A-ban felesleges a feles, bármekkora erősítése lesz.
Kit érdekelne, hogy felgyújt 1000 házat, mikor üres az orim?
9 kör múlva meg építek 2k kocsmát és vége a nagy aprításának...

Ez volt az érved a feles 1A szereplése ellen? :D Szétröhögnéd az agyad ha ezt más írta volna...
És minek a helyére építed a 2k kocsmát, mikor így se tudod kivédeni az orkot ha kimegy rendesen?

monro 08-30-2010 08:42

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 261698)
Pl lehetne egy olyan, hogy a félelfnél a varázslók erősödnének, ha szövetségben van.
Mondjuk 30%-kal nagyobb lenne a hatásfok.

Ezáltal kevesebb templom kéne és lehetne több kocsma és/vagy több barakk, stb.

Ezzel a módosítással el lehetne érni, hogy a félelf kívánatosabb szövetségi tag legyen, illetve fentebbi szinteken is jobban megállná a helyét.

Ennek semmi köze nem lenne az 1A-s szerepléséhez ugye :(
Egyébként sem hiszem, hogy a félelfek olyan magányos farkas típusok lennének :D

monro 08-30-2010 08:49

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 261862)
Akkor már inkább az, hogy ne fáradjanak el 50%-nál. Igy többször lopnak, de egyre gyengébbek ugyi...

Ezt jó ötletnek tartom csak az a gondom vele, hogy ott erősíted őket ahol egyébként is erősek az alsóbb szinteken. Pedig én személy szerint szeretnék félelfeket látni az 1A-ban is :)

Lehet az is elég lenne,hogy a félelfek tudnának klánszinten tekit lopni és/vagy gyujtogatni és/vagy embertlopni :D
Egyszerre mindenkitől akire kapuja van 1 készülivel bármennyi körröl, de csak olyankor ha kinnvan a klánsereg pld...

Ez elég egyedi faji specialitás lenne nem Ati? :)

Paliking 08-30-2010 09:21

Annyit minimum adni lehetne neki, hogy klántámadásnál ne legyen hadi támadó malusa.

[HTPA]GeeForce 08-30-2010 10:00

Egyébként ezt a" mindenkit tudjon lopni, akire TK-ja van", ezt kiterjeszthetnénk minden csoportra, nem csak A-ra.
Hiszen ha 3 másik játékostól lop, akkor 3x annyian verhetik be okkal.
Ahogy a fentebbi hozzászólásokat nézem, be is fogják.
Csak pörögne a játék jobban.
Mert nem értek egyet azzal, hogy 4 kör alatt annyit gyújt, mint amennyit egy hadi egy fordulóval (4 kör) pusztít.
Mert a felesnek ettől a készültsége fogy, a hadinak nem, sőt, neki a katmorálja is emelkedik.
Tehát egy idő után a felesnek le kell állnia, mert 50% alá megy a készültsége, a hadinak meg nem kell leállnia, ha van gabonája, meg útra való zsoldpénze, akkor a végtelenségig tudja csinálni.

És hogy ne tudjon egyszerre 5 embert lopni, fajspecifikusan kaphatna malust TK nyitásra, mondjuk nem nyithatna egyszerre 5-öt, hanem csak 3-at. De attól minden szinten egyszerre lophatna.

Esetleg minden szinten kaphatna +1 TK nyitási lehetőséget, és indulhatna 1 TK-ról, mert 5. szinten az is elég, ha van a jövőre vonatkozóan célja az embernek.
5. szinten 1 TK
4. szinten 2 TK
..
1. szinten 5 TK

Természetesen a 10k értékkülönbség mindenhova vonatkozna továbbra is.

A színesítés ráfér a 3. és a 2. szintre is nem csak az 1, szintre. Ha már "fenti csoportok" szerepelnek a topic címében. :) Egyébként már az is óriási (félelfsi:D) előrelépés volna, ha A-ban több feles lenne!

none 08-30-2010 11:15

Quote:

Originally Posted by monro (Post 262082)
Sokat felejtettél 3év alatt :D

nem hiszem.. szerintem jóval kevesebb a tolis, mint 3 éve volt.. de jóval több a gnóm és a teki ára is jóval gyengébb.. sokkal jobban megéri most egy törpét tartani, mint egy felest még 5. szinten is..:)

Pool 08-31-2010 12:03

Quote:

Originally Posted by monro (Post 262085)
Ez volt az érved a feles 1A szereplése ellen? :D Szétröhögnéd az agyad ha ezt más írta volna...
És minek a helyére építed a 2k kocsmát, mikor így se tudod kivédeni az orkot ha kimegy rendesen?

Elnézést, akkor írj normális érvet mellette...
Nagy kincs az éplista A-ban? Megcsinálom gnommal
Vkit basztatni tolikkal? Megcsinálom gnommal
Ráadásul jobban véd, jobban üt, több helye van, több teki%
Annyi a hátránya, nem lophat annyiszor, meg nincs Árnyak
Hidd el, találnék helyet a 2k kocsmának, hogy jó legyen

Attól, hogy Te dobtad fel a témát, még lehet másnak (nekem) nem tetszik...
ugye, nem gond?

Pool 08-31-2010 12:05

Quote:

Originally Posted by monro (Post 262088)
Ezt jó ötletnek tartom csak az a gondom vele, hogy ott erősíted őket ahol egyébként is erősek az alsóbb szinteken. Pedig én személy szerint szeretnék félelfeket látni az 1A-ban is :)

Akkor játsz azzal, minden nap láthatsz máris egyet...

Azért megnézém, hogy Te játszanád-e a klánodban vagy rákényszerítenéd vmelyik társadra, hagy bajlódjon Ő vele...

Pool 08-31-2010 12:06

Quote:

Originally Posted by monro (Post 262088)
Lehet az is elég lenne,hogy a félelfek tudnának klánszinten tekit lopni és/vagy gyujtogatni és/vagy embertlopni :D
Egyszerre mindenkitől akire kapuja van 1 készülivel bármennyi körröl, de csak olyankor ha kinnvan a klánsereg pld...

Ez elég egyedi faji specialitás lenne nem Ati? :)

Akár 1 tolvajjal is, hiszen Ő feles...
Butaság

Faji sajátság? Akkor alsó szinteken mi lenne vele?
Ne essünk már át a ló túloldalára

Tsobi 08-31-2010 12:34

Szerintem egész konkrétan le lett vezetve, hogy miért is nem használják annyian a fél-elfet a felsőbb szinteken és mivel a topic címe az, hogy 'Adjuk vissza a fél-elfet a fenti csoportoknak', azt hiszem bátran kijelenthető, hogy nem kell visszaadni, hisz nem lett elvéve.

Pool 08-31-2010 12:46

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 262306)
Szerintem egész konkrétan le lett vezetve, hogy miért is nem használják annyian a fél-elfet a felsőbb szinteken és mivel a topic címe az, hogy 'Adjuk vissza a fél-elfet a fenti csoportoknak', azt hiszem bátran kijelenthető, hogy nem kell visszaadni, hisz nem lett elvéve.

Számomra elfogadható pár változtatás
pl. a támadóerő -10% eltörlése
a kajatermelés -10% eltörlése (bár A-ban ez lényegtelen, de alul jól jöhet)

esetleg egy kicsit megerősíteni a varijait (10%) vagy még azt is elfogadom, ha kap +10% támadóbónuszt (de csak támadásra és nem most +10%, hanem a malus eltörlésével együtt)

De amikor már klánszinten lophatna bárhonnan, meg szövibe lépve +30% erősödést olvasok, akkor számomra már komolytalanná válik az egész ötletelés...

Tsobi 08-31-2010 13:25

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 262307)
Számomra elfogadható pár változtatás
pl. a támadóerő -10% eltörlése
a kajatermelés -10% eltörlése (bár A-ban ez lényegtelen, de alul jól jöhet)

esetleg egy kicsit megerősíteni a varijait (10%) vagy még azt is elfogadom, ha kap +10% támadóbónuszt (de csak támadásra és nem most +10%, hanem a malus eltörlésével együtt)

De amikor már klánszinten lophatna bárhonnan, meg szövibe lépve +30% erősödést olvasok, akkor számomra már komolytalanná válik az egész ötletelés...

Ezeket sem látom indokoltnak. A tolvajlás nem szép dolog és mint ilyen, következményekkel jár. Ha a tolvaj el akarja kerülni a retorziót, akkor oldja meg, hogy ne tudják beütni..
Igenis mérje fel mindenki a körülményeket és csak azután merjen lopni. Ha azt látja, hogy ebből még kára származhat, akkor keressen más célpontot.

Pool 08-31-2010 19:09

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 262312)
Ezeket sem látom indokoltnak. A tolvajlás nem szép dolog és mint ilyen, következményekkel jár. Ha a tolvaj el akarja kerülni a retorziót, akkor oldja meg, hogy ne tudják beütni..
Igenis mérje fel mindenki a körülményeket és csak azután merjen lopni. Ha azt látja, hogy ebből még kára származhat, akkor keressen más célpontot.

Végülis egyet kell, hogy értsek Veled...

-Ricsi- 08-31-2010 22:08

Quote:

Originally Posted by RRRrrr (Post 261862)
Akkor már inkább az, hogy ne fáradjanak el 50%-nál. Igy többször lopnak, de egyre gyengébbek ugyi...


Eddig ez a legjobb (nem A-ra).

Még a TK nyitására lehetne valami kedvezmény, mert az elég készüli gyilkos egy mf-nek.
A bankos téma is jó.

[HTPA]GeeForce 08-31-2010 22:17

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 262312)
Ezeket sem látom indokoltnak. A tolvajlás nem szép dolog ...

A tömegmészárlás, és a pusztítás sem az.
Az pedig sajnos tény, hogy a tolvaj tipusú országok totál háttérbe szorultak. Fentebbi szinteken a 10k pontérték + könnyű üthetőség, stb miatt, alsó szinteken (5. 4.) mert nincs értelme ártózni, mert semmit nem ér, lopni meg nincs mit. (nem az a baj, hogy a piacon lecsökkent a cuccok értéke, hanem hogy nincs mit lopni, és aránytalanul durván vannak a minimális - szinte létfenntartó - lopások is megtorolva)

Kihalófélben van a tolvajlás, pedig a játék egy fontos eleme - volt.

Pool 08-31-2010 22:26

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 262359)
A tömegmészárlás, és a pusztítás sem az.
Az pedig sajnos tény, hogy a tolvaj tipusú országok totál háttérbe szorultak. Fentebbi szinteken a 10k pontérték + könnyű üthetőség, stb miatt, alsó szinteken (5. 4.) mert nincs értelme ártózni, mert semmit nem ér, lopni meg nincs mit. (nem az a baj, hogy a piacon lecsökkent a cuccok értéke, hanem hogy nincs mit lopni, és aránytalanul durván vannak a minimális - szinte létfenntartó - lopások is megtorolva)

Kihalófélben van a tolvajlás, pedig a játék egy fontos eleme - volt.

Amíg ez fennáll, addig nem sok értelme van erősíteni, főleg nem úgy, hogy A-ban használható legyen. Ha kell egy éplista, akkor egy ori 18 kör alatt (9 kocsmázás-9 vissza, ha ork építész, máris 12) megoldja

[HTPA]GeeForce 08-31-2010 22:32

Akkor a feles faji specifikációiba bele kéne venni, hogy ő egyedül ne 10k, hanem 30k pontértékre tudjon ellopni.

Bár szerintem a 3. és a 2. szinten 10k pontértéken belül is lehetne működni, ha egy kicsit használhatóbb lenne. (Mivel nem 1/A specifikus a topic.)

De az A-s használhatóságán sokat dobna, ha 30k pontra tudna ellopni.

Akár úgy is, hogy
5. szinten 10k pont é. kül.
4. szinten 15k pont é. kül.
3. szinten 20k pont é. kül.
2. szinten 25k pont é. kül.
1. szinten 30k pont é. kül.
!?

Pool 08-31-2010 22:40

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 262363)
Akkor a feles faji specifikációiba bele kéne venni, hogy ő egyedül ne 10k, hanem 30k pontértékre tudjon ellopni.

Bár szerintem a 3. és a 2. szinten 10k pontértéken belül is lehetne működni, ha egy kicsit használhatóbb lenne. (Mivel nem 1/A specifikus a topic.)

De az A-s használhatóságán sokat dobna, ha 30k pontra tudna ellopni.

Akár úgy is, hogy
5. szinten 10k pont é. kül.
4. szinten 15k pont é. kül.
3. szinten 20k pont é. kül.
2. szinten 25k pont é. kül.
1. szinten 30k pont é. kül.
!?

Azért egy nagyfős csoportban (pl. B) elég gáz lenne egy tolvajkodás 20k pontról, de 10 körről...
Ezt nehéz lenne már kivédeni, a feles meg röhögne a markába, főleg, ha szövis, még ütni sem lehet...
Gondolom, emiatt is lett a 10k, hogy ugyan már jöjjön közelebb, ha baszakodni akar...
Én ilyen értéknövelést nem támogatok.

Tsobi 08-31-2010 22:41

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 262363)
Akkor a feles faji specifikációiba bele kéne venni, hogy ő egyedül ne 10k, hanem 30k pontértékre tudjon ellopni.

Bár szerintem a 3. és a 2. szinten 10k pontértéken belül is lehetne működni, ha egy kicsit használhatóbb lenne. (Mivel nem 1/A specifikus a topic.)

De az A-s használhatóságán sokat dobna, ha 30k pontra tudna ellopni.

Akár úgy is, hogy
5. szinten 10k pont é. kül.
4. szinten 15k pont é. kül.
3. szinten 20k pont é. kül.
2. szinten 25k pont é. kül.
1. szinten 30k pont é. kül.
!?

Semmiképp nem támogatom, hogy egy feles akár 600 hekivel alacsonyabbról vegzálhasson kénye-kedve szerint.

Pool 08-31-2010 22:49

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 262365)
Semmiképp nem támogatom, hogy egy feles akár 600 hekivel alacsonyabbról vegzálhasson kénye-kedve szerint.

Bizony, engem csak ne vegzálgasson senki :)
Ha meg igen, jöjjön már közelebb, hogy én meg visszavegzálhassam :)

[HTPA]GeeForce 08-31-2010 22:51

Kíváncsi volnék egy 600 hekis különbségnek a hatásfokára. 1%? 2%?

Azt már látom, hogy bárki bármit mond, az vagy felesleges, vagy kivitelezhetetlen, vagy marhaság.

Viszont kb másfél év múlva maga a félelf faj lesz felesleges, mert senki sem fogja választani, mert haszontalan lesz. Nem lesz értelme. Nem tudom, az kinek lesz jó... (mármint az 1/A topján, meg az orkokon kívül)

[HTPA]GeeForce 08-31-2010 22:54

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 262371)
Bizony, engem csak ne vegzálgasson senki :)
Ha meg igen, jöjjön már közelebb, hogy én meg visszavegzálhassam :)

Ezzel semmi gond nincs, ha lennének normális arányok.
De nincsenek.

odamegyek neked egy felessel 0 pontértékre is vegzálni.
és?
tekit nem tudok lopni, mert nem tartasz bent. max 10k-t. abból kb 2-3kt tudok elvinni. hú. mekkora vegzálás.
pénzt se tudok lopni, mert 10-15 bankkal levéded teljesen.
rúnát se tudok, mert általában az is piacon van tartva.

vagy rádgyújtom a házaidat. cserébe te bepusztítasz. nekem sokkal nagyobb lesz a veszteségem, mert a pusztítás sokkal magasabb hatásfokú, főleg, hogy te azt 4 körönként tudod csinálni, nekem meg ha leviszem 50 alá a készültséget, sokkal több kör, mire újra 100-on van.
tehát rövid és hosszú távon is aránytalanul gyengébb a félelf.
0 pontértékkülönbségről is!

a varigyilkolásnál is sokkal erősebb a mészár.
főleg, hogy azt is 4 körönként tudod csinálni, nekem meg regenerálódnom kell.

aránytalanul gyenge a félelf. - nyilván ez sose lesz elismerve.

az elfet már sikerült tönkretenni. most végignézhetjük, amint a feles is elsatnyul nemsokára.

szerintem ez nem használ a játék színességének...
:(

Tsobi 08-31-2010 22:57

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 262374)
a varigyilkolásnál is sokkal erősebb a mészár.
főleg, hogy azt is 4 körönként tudod csinálni, nekem meg regenerálódnom kell.

aránytalanul gyenge a félelf. - nyilván ez sose lesz elismerve.

Ha a felesnek nincs annyi sütnivalója, hogy elbontson a fenébe, akkor meg is érdemli. De Neked magyarázzam, Hűű? :)

Pool 08-31-2010 23:00

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 262372)
Kíváncsi volnék egy 600 hekis különbségnek a hatásfokára. 1%? 2%?

Azt már látom, hogy bárki bármit mond, az vagy felesleges, vagy kivitelezhetetlen, vagy marhaság.

Viszont kb másfél év múlva maga a félelf faj lesz felesleges, mert senki sem fogja választani, mert haszontalan lesz. Nem lesz értelme. Nem tudom, az kinek lesz jó... (mármint az 1/A topján, meg az orkokon kívül)

Egy orknak nem ellenfél egy feles, ezen nem változtatna a +% bármilyen erőnövelés sem...
Főleg nem egy szövis orknak. Sztem itt nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy úgy akarjátok megerősíteni/változtatni rajta, hogy ne legyen semmi lehetőség a lopkodását megtorolni.
Bármilyen ésszerű javaslatot támogatni szoktam, de ilyen "klánban lopjon, 25-30k.-ról lopjon, 0% készüig lopjon stb." számomra elfogadhatatlan...

Nekem is van millió ötletem más fajokra, de sok elég merész, nem is kezdem el bizonygatni, hogy húú, de jó lesz majd azzal tolni...

Csak ennyit kellene belátni...

[HTPA]GeeForce 08-31-2010 23:03

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 262375)
Ha a felesnek nincs annyi sütnivalója, hogy elbontson a fenébe, akkor meg is érdemli. De Neked magyarázzam, Hűű? :)

ja, a feles bontson, de az ork nem bont? :)

nem értem, hogy az egyiknek miért lehet ugrálnia a pontlistán, a másiknak meg miért nem.

[HTPA]GeeForce 08-31-2010 23:08

Pool, nem akartam, hogy 1v1 ellenfél legyen a feles az orknak...

De azt nyilván te is tudod, hogy kifelé szorul a játékból egy faj.
Ha van elképzelésed, hogy lehetne meggátolni azt, hgoy 1 év múlva itt arról beszélgessünk, hogy 99, vagy 100%-ban felesleges-e az egész félelf faj a Hódítóban, akkor segíts.

Üthetetlen ország egyébként nincs. Az elf is erre ment rá, hogy állítólag üthetetlen volt. Nem volt az. Sose volt az... Csak az orkoknak nem tetszett, hogy oda kell bontani, vagy rá kell fokozni, vagy 65% barakkot kell előállítani.

Az egytelen értelmes dolog, amit ma egy elffel csinálni lehet, az a hadizás.
Az meg ugye nem elfogadott játékstílus, merthogy csakazért is kikészerítetté(te)k, hogy herélt tamagocsi legyen belőle...
Szóval békés faj... Az egyetlen játékstílus, ami biztos bukásra van ítélve az elffel, ha békés vagy...
Én csak azt az egyet nem akarom, hogy a félelf is erre a sorsra jusson. (Igaz, nem herélés által, hanem azáltal, hogy nem törődünk vele időben, és lassan magától kikopik a játékból.)

Pool 08-31-2010 23:14

Quote:

Originally Posted by [HTPA]GeeForce (Post 262378)
Pool, nem akartam, hogy 1v1 ellenfél legyen a feles az orknak...

De azt nyilván te is tudod, hogy kifelé szorul a játékból egy faj.
Ha van elképzelésed, hogy lehetne meggátolni azt, hgoy 1 év múlva itt arról beszélgessünk, hogy 99, vagy 100%-ban felesleges-e az egész félelf faj a Hódítóban, akkor segíts.

Emléxem, régen tényleg minden vmirevaló szöviben volt feles, azok voltak a jó kis csaták, 2 hadi, 1 vari, 1 feles vs kb. ugyanez
ment az ártó, a tolizás, a sereg...
én mindig a tolist akartam elsőnek kinyírni

majd agyalok a témán, de SzuperFajiSajátságot ne várj tőlem
de nem ma, megyek aludni, holnap kezdődik a tanév :)

[HTPA]GeeForce 08-31-2010 23:26

Nekem is, fel kell vennem a félévemet...

Nem mondom, hogy támogasd az ötleteim, vagy bárki másnak az ötleteit.
Csak azt szeretném elérni, hogy jövőre is legyen értelme olyan fajt választani, ami nem ork, meg gnóm...
Nekem ez az egy célom van.

Ha van jó ötleted, amivel JÁTSZHATÓVÁ lehet tenni (tehét nem mindenáron terminátorrá!) pl a félelfet a 3. 2. és 1. szinten, szívesen támogatom.
Csak ne szürköljön a játék! Olyan jó, hogy sok a választási lehetőség. Maradjon is ez így!
Szerintem ez a Hódító érdeke, és azon keresztül a miénk!

NewJackCity 09-01-2010 03:53

igazábol monro temanyito javaslata nem rossz
akarommondani teccik
ugyhogy támogatom is
hadban tényleg lehet rajta combositani picit
én megmondom oszinten ruhellem a feleseket
mert sunyi alulrol sok korrol lopkodos fajta az osszes
aztán meg ha valaki akit lopkodott alulrol sok korrol utoléri a másik orijával es lebombázza akkor sirvafakad hogy ok nélkul uti valaki :D
tiszta vicc :D
holott a játékosok 95%-a szerintem életébe nem inditott se mészit se pusztit csak azért mert olyanja volt
és véletlenul se ok nélkul verik oket olyan orik amit nem loptak (csak a tulaj másik oriját)
geenek kudok majd azért zsepit de ilyen badarságokat szerintem vicces érvként felhozni :D
a felesek azért szorultak vissza mert kevesebb a játékos
kevesebb a celpontnak választhato ori
és mivel a felépési heki 1.5szerese max fold miatt kiestek a nagytermelok a játékbol
azota a szovik ertheto okbol torpét vesznek be inkább amit igyekeznek minél jobban megvédeni
az hogy a vadászterulet beszukult nem a szemét félelf ellen lobbizo hadisok miatt van ahogy gee állitja
hanem csak és kizárolag annak koszonheto hogy kevesebb kozépszintu játékos van akiken tudnának éloskodni a pioca felesek

Pool 09-01-2010 06:24

rengeteg ötletem lett, miután kikapcsoltam a gépet, de most rohanok évnyitó

még átgondolom és ma leírom ide :)

[HTPA]GeeForce 09-01-2010 09:47

az a baj Jack, hogy magadból indulsz ki. te nem mészárolgatsz "csakúgy".
rengeteg mészit meg pusztit kaptam normálban vadidegenektől, gondolom morált növelni, vagy mert unszimpi a feles faj...
sőt, sokszor le is földeltek felfelé jövő hadisok.
persze, igazuk van, miért ne tennék meg? hiszen ingyenföld a félelf!!
egy jobb ork befér 2 sereggel, akár 2-3 ezer pontértékre is fölém kerülhet. az már alapból 20-30%-kal csökkenti a tolizásom hatásfokát.
mit tudok tenni?
rágyújtom a házat... 600 heki alatt (tehát 5.szinten) semmit nem ér. pár házat ha felgyújtok. minimális erőfeszítésből visszaépíti.
kitekizem... az is töredéke annak, amit a feles veszít a földdel.
VISZONT a feles könnyen törik. igenis könnyű beütni.
ez is közre játszik abban, hogy már alsóbb csoportokban is kikopófélben van. pontosan a gnóm miatt. mert abból is jó tolit lehet faragni, de ha cserélek benne egy sereget, még meg is lehet ütni vele valakit. főleg szöviben! a félelf rosszabbul véd, rosszabbul támad, mint a gnóm. ráadásul a legtöbben tekiben tartják a vagyonukat, a legtöbb feles is ilyen.
és ugye vannak a tolvaj-lopó tolvajok, nekem is van 63% kocsmás félelfem. a legtöbb tekit tolikból szedem ki.
egy gnómnál ez nem fog összejönni.

továbbra sem értem miért "aljasabb" ellopni valakinek az aranyát, mint elfosztani...
mindkettő arról szól, hogy elveszed ami a másiké, csak az egyiknél kézügyességgel, a másiknál erőszakkal...
ezért nem értettem soha, miért aljas pl a feles, és miért nem aljas pl egy fosztogató gnóm... persze, aljas. csakhogy ugyanolyan aljas a "hadizós" is.

számomra a gnóm semmivel sem tisztességesebb faj, mint a félelf.

monro 09-01-2010 10:37

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 262298)
Elnézést, akkor írj normális érvet mellette...
Nagy kincs az éplista A-ban? Megcsinálom gnommal
Vkit basztatni tolikkal? Megcsinálom gnommal
Ráadásul jobban véd, jobban üt, több helye van, több teki%

Ez az érv mellette amit ideírtál.
"Megcsinálom gnómmal..."
A félelf lenne a tolis faj, de megdöglesztettük mióta mindenki tanyafree. Az eredeti faji specifikáció jól lett kitalálva de akkor még elképzelni sem lehetett tanyátlanul rohangáló orkokat, gnómokat stb-stb.

Változott a helyzet. Ha nem "mutálódik" a félelf ennek függvényében akkor kihal mint a természetben azok a fajok akik nem tudják lekövetni a változást a környezetükben.

Pool szted nem lenne előny a klánháborúban a félelf ha beütés elött 5 oriban le tudna gyujtani 150-150 házat pld orinként? Vagy lelopni 10K embert orinként? Elég gáz ha mondjuk egy 100K-s feles legyujt 550k-s elfet de ha egyszer befér hozzá könyörgöm? Ki kényszerít rá bárkit, hogy ne tartson kocsmát ilyen esetekre? A javaslatom olyan mint szokott általában, mellőzi a hagyományokat és nem kell hogy tetszen elég ha működik és jobb tőle a játék, mert több a lehetőség.

Miért kéne gnómmal gyujtogatnom mikor a feles pont 2x annyi akciót tud végrehajtani 1 körben tolikkal optimális esetben? Ennek jelenleg egyetlen oka van hogy nem lehet megvédeni! Ezért erősíteném hadügyileg nem pedig hatásfokilag...

Pool 09-01-2010 20:35

Quote:

Originally Posted by '[HTPA
Ha van elképzelésed, hogy lehetne meggátolni azt, hgoy 1 év múlva itt arról beszélgessünk, hogy 99, vagy 100%-ban felesleges-e az egész félelf faj a Hódítóban, akkor segíts.

Nem tudom, mennyire jók, de ezeket ötleteltem:

1. A tanyatermelés -10% helyett adnék +15%-ot inkább neki, így kevesebb tanya kell ---> több terület jut más épületeknek (főleg a védelemre). A-ban nem használható, de alsó szinteken jól jöhet

2. A "Meggyilkolják a katonákat" tolvajakció erősítése +10%-kal az íjász/védő és +20%-kal a támadó/elit/lovas egységekre. Így újra megérné a felest szövibe venni, komoly károkat okozhatna egy jó kis szöviharc esetére.

3. A kocsmák (csak a kocsmák) + 20% férőhelyet kapnának, ergo kevesebb kocsma elég lenne ugyanannyi tolvajnak, megint jutna másnak terület

4. A támadóerejét a -10%-ról szintenként +5, +10, +15, +20, +25%-ra növelném, de csak a földszerző támadásoknál. A feles inkább fedezős faj, ha nincs szövije és már nem alsó szinten van, ahol sok az üres/gyenge ori, ezzel könnyíteni lehetne a haladásán. A-ban viszont ez csak egyéni ütéseknél lenne megemelve, de klánütésnél is eltűnne a -10%, csak nem lenne +%

5. 1/A-ban Tolvajaimat a 999999 számú országba küldöm, hogy "Felmérje a szövetségébe tartozó országok épületeit" (picit hosszú) tolvajakció bevezetése. Így egy készüvel egy klán leéplistázható egy kapun keresztül. Az akció viszont csak azt mutatná meg, hogy klánszinten összesen mennyi ház/barakk/torony stb van, nem országra lebontva (arra külön kellene kapuzni és mérni), illetve csak akkor sikerülne, ha a felesnek a tolvajereje legalább 1.5*-ese a felmérendő klánban levő legnagyobb tolvajerejű országénál. Vmit vmiért, ugye?

6. Ha rá (vagy ha nem MF) vagy szövetsége bármely tagja felé támadósereg tart, akkor "A felmérjék a seregeket" tolvajakciót annyival bővíteném ki, hogy pl. " A következőket sikerült megtudnod: Összesen 0 katona, 0 védő, 0 támadó, 0 íjász, 10.000 lovas és 0 elit van most távol, földszerző akció miatt"
Tehát meg tudná nézni, hogy a felé(jük) tartó sereg éppen milyen akciót tervez, így jobban lehetne reagálni (pl. fosztásnál lé eltüntetése).

7. Nem 5, hanem 10 tolvaja enne meg 1 bála ételet, ezzel is az alsóbb szinteken levő feleseken lehetne segíteni, kevesebb tanyával, több másra fordítható területtel

8. El tudná lopni az ellenfél varázslóinak a készültségét, így gyengítve azt, kivédve a feléje/szövije felé irányuló ártókat, de csak maximum a tolvajkészüje 80%-áig tudna ilyet tenni és az ellopható kész 0-5% közötti érték lehetne (a szieszta viszont ezt nem tudná gyengíteni).

9. Az ellenféltől lopott tekercsek 10-10-10%-át (attól függ mennyi a létszám) a szövitagok automatikusan megkapnák, de ez a felestől levonódna (tehát 90-80-70% jutna neki). A szövitagok azokból a tekercsekből is megkapnák a 10%-ot, ami nekik egyáltalán nincs. Ez A-ban nem lenne.

10. A kocsmákhoz nem 15, csak 5 ember kellene, hogy működjön, tehát megint kevesebb ház, több másra fordítható terület.

Kb. ennyi, lehet sok butaság, de ha már Gee-nek megígértem, írtam pár ötletet :)


All times are GMT +1. The time now is 14:59.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu