Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Chat (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=49)
-   -   1000. Téma! :) (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4933)

Tsobi 11-01-2015 21:55

1000. Téma! :)
 
Sziasztok! :)

Emlékeztek még arra, mikor azon versenyeztünk melyikünké lesz a egy- / két- / há - százezredik hsz a fórumon?

Emlékeztek még arra, mikor még zöldeket és pirosakat osztogattunk egymásnak?

Emlékeztek még arra, mikor a gyors csoport létszámkorlát-eltörlésért kampányoltunk sokan és nem azon reménykedtünk, hogy végre átlépje a 100-at (avagy a 20 nemszabist)?

Emlékeztek még arra, mikor az elf maluszok miatt kaptunk rengetegen agyvérzést, míg mások elégedetten dőltek hátra?

Emlékeztek még arra, mikor a multisok buktatása volt a legnemesebb célja a fórumközönségnek?

Multisokról beszélvén.. emlékeztek még arra, mikor a Tibu-féle tekiszaporító piacrólelveszejtő manőverek történtek?

Az ezredik általános témának gondoltam kis nosztalgiával kezdek neki. :)

Ati 11-01-2015 22:09

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309015)
emlékeztek még arra, mikor a Tibu-féle tekiszaporító piacrólelveszejtő manőverek történtek?

Az ezredik általános témának gondoltam kis nosztalgiával kezdek neki. :)

Ez miért nosztalgia? :D Ennyire gyorsan nem szalad azért az idő. :D Mikor volt ilyen utoljára? Egy hónapja talán? :D

Tsobi 11-01-2015 22:11

Mostanában, mikor szabadidőm engedi, vissza szoktam olvasni régi lezárt témákat, avagy 2007 elején felvetett problémákat, javaslatokat.

Felkeltette a figyelmem, hogy mennyire nyíltan beszélgettek a fórumozók anno a szabályszegésekről, saját mindennapos csalásaikról, földleadásokról..

A fórum alapítása környékén gondolom ez még nem volt szabályozva. Mikortól lett?

Tsobi 11-01-2015 22:12

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309017)
Ez miért nosztalgia? :D Ennyire gyorsan nem szalad azért az idő. :D Mikor volt ilyen utoljára? Egy hónapja talán? :D

Nem tudom, hozzám nem jutott el híre. Plusz tekikben amúgy is csak a kezdők tartják a vagyonukat. Engem nem érint. :p :D

Ati 11-01-2015 22:25

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309019)
A fórum alapítása környékén gondolom ez még nem volt szabályozva. Mikortól lett?

Szerintem amikortól a beszélgetések nagyobb arányban mentek át személyeskedésbe, mint amilyen arányban maradtak tényleges beszélgetések.

Amikor mindenki új egy közösségben, akkor nincsenek még meg a fölényeskedések. Minél több idő telik el, annál inkább kialakul egy "klikk", akik régóta jelen vannak, ezért ők mindenkinél mindent jobban tudnak, és bárki bármit kérdez, az hülye. Erre itt nincs szükség. Idővel megjelenik egy másik "klikk" is, akik azok, akik régen itt voltak, de aztán jóideig nem, és most visszatértek. Ők még az előző társaságnál is mindent jobban tudnak, hiába hagytak ki 15 évet, ami alatt minden megváltozott. Ezt velük senki nem fogja elhitetni, ők most is ugyanolyan profik, és mindenki más hülye. Erre sincs szükség.

És van egy kisebbség, aki annak ellenére, hogy régóta jelen van, továbbra is segítőkész marad.

Ezek miatt van erősebb moderálás is sok ember esetében, hogy a megbeszélések normális keretek között tudjanak folyni, valamint az új fórumozók se legyenek azonnal lehurrogva, amint meg merik kérdezni azt, amit egyébként mindenki más is megkérdezett kezdő korában. :)

És most itt teljesen általánosítottam, mert teljesen mókás, hogy szinte minden 5-6 évnél régebb óta működő fórumon ugyanez a jelenség előfordul. Most ez az idő csak has szám volt, nem végeztem erről pontos tanulmányt, hogy hol van ez a határ. Érdemes pszichológiai téma mindenesetre.

Tsobi 11-01-2015 22:29

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309022)
Szerintem amikortól a beszélgetések nagyobb arányban mentek át személyeskedésbe, mint amilyen arányban maradtak tényleges beszélgetések.

Én egészen konkrétan a játékon belüli saját szabályszegések kitárgyalására gondoltam itt, külső fórumon.

Ennek is volt egy határa vagy a kezdetekben még nem volt olyan határozott állásfoglalás, ami mentén ezt lehetett volna indokolni?

Ati 11-01-2015 22:35

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309023)
Ennek is volt egy határa vagy a kezdetekben még nem volt olyan határozott állásfoglalás, ami mentén ezt lehetett volna indokolni?

Igazából nem emlékszem erre. Sokszor meglepődöm, hogy mennyi régi dologra milyen pontosan emlékeztek. De ezen olyan nagyon nem csodálkozom, mert most is 3 jövőbeli dologban vagyok benne egyszerre (és ez csak a Hódító), ezek közben nemigen foglalkozom a múlttal. :)

Tsobi 11-01-2015 22:39

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309024)
Igazából nem emlékszem erre. Sokszor meglepődöm, hogy mennyi régi dologra milyen pontosan emlékeztek. De ezen olyan nagyon nem csodálkozom, mert most is 3 jövőbeli dologban vagyok benne egyszerre (és ez csak a Hódító), ezek közben nemigen foglalkozom a múlttal. :)

Ne érts félre, nem emlékezetből beszélek. A minap olvastam Synkel egy 2007-es, a Minimumföld-et minden csoportba bevezetni kívánó javaslatát, ahol a régi nagy nevek nagy nyugalomban ellenzik azt, saját topos földleadásaikat féltve, hogy gondoltam megkérdem.

Ati 11-01-2015 22:45

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 309025)
Ne érts félre, nem emlékezetből beszélek. A minap olvastam Synkel egy 2007-es, a Minimumföld-et minden csoportba bevezetni kívánó javaslatát, ahol a régi nagy nevek nagy nyugalomban ellenzik azt, saját topos földleadásaikat féltve, hogy gondoltam megkérdem.

Passz, hogy mikor és mi váltotta ki a változást. Tény, hogy teljesen máshogy állok hozzá bizonyos kérdésekhez most, mint 8 évvel ezelőtt. Pláne máshogy, mint 17 évvel ezelőtt. :)

Redback 11-02-2015 12:06

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 309022)
Szerintem amikortól a beszélgetések nagyobb arányban mentek át személyeskedésbe, mint amilyen arányban maradtak tényleges beszélgetések.

Amikor mindenki új egy közösségben, akkor nincsenek még meg a fölényeskedések. Minél több idő telik el, annál inkább kialakul egy "klikk", akik régóta jelen vannak, ezért ők mindenkinél mindent jobban tudnak, és bárki bármit kérdez, az hülye. Erre itt nincs szükség. Idővel megjelenik egy másik "klikk" is, akik azok, akik régen itt voltak, de aztán jóideig nem, és most visszatértek. Ők még az előző társaságnál is mindent jobban tudnak, hiába hagytak ki 15 évet, ami alatt minden megváltozott. Ezt velük senki nem fogja elhitetni, ők most is ugyanolyan profik, és mindenki más hülye. Erre sincs szükség.

És van egy kisebbség, aki annak ellenére, hogy régóta jelen van, továbbra is segítőkész marad.

Ezek miatt van erősebb moderálás is sok ember esetében, hogy a megbeszélések normális keretek között tudjanak folyni, valamint az új fórumozók se legyenek azonnal lehurrogva, amint meg merik kérdezni azt, amit egyébként mindenki más is megkérdezett kezdő korában. :)

És most itt teljesen általánosítottam, mert teljesen mókás, hogy szinte minden 5-6 évnél régebb óta működő fórumon ugyanez a jelenség előfordul. Most ez az idő csak has szám volt, nem végeztem erről pontos tanulmányt, hogy hol van ez a határ. Érdemes pszichológiai téma mindenesetre.

Akkor én most jobban tudom, mint Te :p


All times are GMT +1. The time now is 00:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu