Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Viccek (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=32)
-   -   Székelyviccek (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=29)

Eke 02-26-2007 19:53

Székely ül a kút káváján, szájában az új pipája. Meglátja az anyjuk és imígyen kezdé dorgálni párját:
- Oszt apjuk, nehogy beejtsd a pipát a pofádbú a kútba !
Mire az öreg: - áááá .....


A székely paraszt megy a szekéren. Egyszer csak megáll a ló.
Mondja a paraszt neki -GYÍí- de a ló nem mozdul .
Megint mondja neki -GYÍ- a ló továbbra sem mozdul.
Leszáll a szekérről, előre megy. Látja, hogy egy mélységes szakadék szélén állnak.
Odafordul a lóhoz: Helyesbítek HŐ.

Eke 02-26-2007 19:55

Az öreg székely bácsi bemegy a nyelviskolába mondván, hogy szeretne héberül megtanulni. A tanár értetlenkedve kérdi:
- Miért akar maga ebben a korban héberül tanulni?
- Mert ha meghalok, és a mennyországba kerülök, szeretnék beszélgetni az Istennel.
- És mi van, ha a pokolba kerül?
- Hát, románul már tudok...


Egy kölyök sétáltatja pitbullját. Arra jár a székely bácsi. Egy darabig tanácstalanul nézi, majd megkérdi:
- Te gyermek, e miféle ez?
- Pitbull, bácsi.
- Gondoltam es, hogy nem kutya.

Eke 02-26-2007 20:00

Hazaérkezik a székely fiú, benyit a házba és földbe gyökerezik a lába. Ott találja a hugát teljesen szétmarcangolva, csupa vér minden. Teljesen feldúlva továbbmegy a következo szobába ahol ugyanilyen állapotban találja az anyját. Kétségbeesetten berohan a következo szobába, ahol ott ül az apja ugyancsak csupa vér, és egy hatalmas vágás van az arcán.
- Mi történt édesapám?
- Hát fiam, bejött a medve szétmarcangolta a hugodat meg édesanyádat nekem meg széthasította az arcomat.
- Úristen! És nem fáj?
- Csak ha nevetek.


A Székely parasztbácsi vesz egy bringát de nem ért hozzá. Megkéri a fiát, hogy vigye el egy körre. A Székely és a fia felszálnak a bringára.
- Édesapám már beesteledett!
- Nem baj fiam van rajta lámpa majdan azt muködtetjük.
Elindulnak az úton de a lámpa nem muködik.
- Na fiam tekerj gyorsabban mert csak akkor világít.
Úgy is tesz a fia, és lám világít,majdan újra lassan megy. Eltelik öt perc jön szembe egy kocsi.
- Na fiam tekerjé mert így a setétben nem látnak minket és nekünk jönnek.
Teker a fiú és lám világít a lámpa, a kocsis kikerüli oket. Mennek tovább, megint jön egy kocsi.
- Na fiam tekerj gyorsabban mert így ily setétben elüt minket az autó.
A fiú úgy is tesz, a lámpa világít és a kocsi kikerüli oket. Mennek tovább és megint jön egy kocsi.
- Na fiam tekerj jobban, hogy világítsunk mert így nem látnak minket és elütnek.
- Na de édesapám nem látja, hogy ezek a fényre jönnek?

szamóka 10-17-2007 08:59

A székely parasztbácsi befog a szekérbe, készül a szomszéd faluba rokonlátogatóba. A felesége is nagyon szeretne vele menni, ezért elkezd rimánkodni:
- Édes uram, hadd menjek már veled én is!
- Nem lehet, asszony!
- Légy szíves, ne hagyj itthon egyedül!
- Elleszek én hátul a saroglyán is.
A parasztbácsi azonban nem enged, egyedül vág neki az útnak. Útközben kitör a vihar, és egy villám belecsap hátul a saroglyába. A székely hátrafordul, és így morfondírozik:
- Ej, pedig de szépen kérte...


A székely legény hazaviszi leendő feleségét, hogy bemutassa szüleinek, mire az apja a fülébe súgja:
- Ne vedd el fiam, tőlem van.
Legközelebb beállít a fiú egy másik lánnyal, az apja megint a fülébe súgja:
- Ne vedd el fiam, tőlem van.
Egy idő után a fiú beállít egy újabb lánnyal, mire az apja megint félrevonja:
- Ezt se vedd el fiam, ez is tőlem van.
Az anyja nem bírja tovább szó nélkül, magához inti a fiát:
- Fiam, vedd el bármelyiket, te sem apádtól vagy...

Cricketkate 11-13-2007 09:03

Román ásatások

A Székelyföldön a románok újabb ásatásba kezdtek, hogy igazolják ők már a római-korban is ott voltak. A szorgos munka meghozta gyümölcsét, találtak egy nagy táblát a következő felirattal "Ave Cezar Vavan" Megörülnek, hiszen kezükben a bizonyíték, már nem érheti szó a ház elejét, csak a "vavan" szót nem értik, de a többi egyértelműen igazolja, hogy római-kori. Majd a tudósok kitalálják a hiányzó részt, addig is a Bukaresti Nemzeti Múzeumban a helye.
Jöttek is a látogatók, ám egyszer csak a sokaság arra figyel fel, hogy egy székely bácsi iszonyatosan röhög. Oda is súgja neki a múzeumőr:
- No, te székely! Ne nevess ilyen hangosan, mert elvisz a Szekuritate.
De a székely csak nevet, és nem bírja abbahagyni. Be is viszik kihallgatásra és kérdezik, min nevet ennyire.
- Hát, csak azon, - mondja a székely - hogy nem az van oda írva "Ave Cezar Vavan", hanem az, hogy "A Véce Zárva Van" :D

Bogár 12-03-2007 22:50

Székely bácsi az első világháború után:
"Há, én tudtam, tudtam, hogy jól verekedtünk. De azétt eppe mégsem gondótam vóna, hogy a végén egész Romániát hezzánk csatojják."

BeeLord 12-03-2007 23:09

Az volt már, hogy a székelyek és a kínaiak háborúznak egymással?

...Odalép az egyik tanácsadó Jani bácsihoz, a székelyek vezéréhez. Azt mondja:
-Nézze Jani bácsi, de sokan vannak, most aztán nagy bajban vagyunk.
-Bezony fiam, nagy bajban vagyunk. Hova temetünk ennyi kínait???

tdomo 12-03-2007 23:11

Székely bácsi ás a temetőben. Egy közeli sírból kikel egy halott, megkopogtatja a székely bácsi vállát úgy hátulról. A székely bácsi ás tovább! Megint megkopogtatja székely bácsi vállát...a székely bácsi csak ás tovább. Harmadszor is megkopogtatja a székely bácsi vállát, de a székely bácsi kitartóan ás tovább egy szó nélkül. Zombink gondolja ha már így van mást ijesztget, elkezd mászni a temető kerítésen kifelé. A székely bácsi hátulról lapáttal lerittyenti s azt mondja:
-Poénkodunk, poénkodunk, de azé' az intézmény területit nem hagyjuk el!!!!

Ditke 12-19-2007 10:24

Az öreg székelyhez egy újságíró látogat le falura, hogy riportot készítsen kisiskolások részére.
- Kérem mondja el egy napját!
- Hát édes fiam, reggel felkelek, megeszek egy 1/2 oldal szalonnát. megiszok rá 4-5 pálinkát...
- Na de bátyám ezt így nem lehet, mondja inkább hogy könyvet olvas.
- Jól van fiam. Tehát felkelek reggel, megeszek egy 1/2 oldal szalonnát. Elolvasok 4-5 könyvet, aztán addig dolgozok kinn a szántón, amíg olyannyira megnő a tudásszomjam, hogy 5-6 könyvet ismét el kell olvasnom. Bele is szédülök a sok olvasásba és ezért lefekszek, pihenek egyet. Mikor felébredek, megeszek egy jó nagy darab csülköt 1 kg kenyérrel. Ebéd után elmegyek a "KÖNYVTÁRBA". A Pista már rendszerint ott vár. Együtt elolvasunk vagy 12-t, egészen addig, amíg a könyvtár bezár. Utána meg átmegyünk a Józsihoz, mert neki meg "NYOMDÁJA" van...

Bogár 03-11-2009 21:36

Két klasszikus:

Székely bácsi hazamegy az állatkertből és beszámolót tart a komájának.
-Láttam az állatkertben zsiráfot.
-Az milyen?
-Tudod, milyen a ló?
-Igen.
-Na, a zsiráf is olyan, csak hosszú nyaka van, hosszú lábai és barnás-foltos.
-És mit láttál még?
-Zebrát.
-Az milyen?
-Tudod, milyen a ló?
-Persze.
-Na, a zebra pont olyan, csak fekete-fehér csíkos.
-És mit láttál még?
-Vízilovat.
-Az milyen?
-Tudod, milyen a ló?
-Tudom.
-Na, az pont olyan, csak sokkal kövérebb és a vízben él.
-És mit láttál még?
-Tigrist.
-Az milyen?
-Tudod, milyen a ló?
-Igen.
-No, a tigris egyáltalán nem hasonlít rá!

Az öreg székely bácsi felmegy Pestre az állatkertbe, hogy életében legalább egyszer lássa azt. Nagyon tetszik neki, sorra nézi az állatokat: a majmokat, a tigriseket, struccokat, stb. Odaér a zsiráfok kifutójához. Nézi a zsiráfot, nézi, csóválja a fejét. Már vagy egy órája bámulja tátott szájjal, mire hitetlenkedve csak ennyit tud mondani:
- Márpedig ilyen állat nincs!


All times are GMT +1. The time now is 06:33.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu