Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Ember faj reformja (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4732)

Surranohalal 12-09-2012 11:52

Ember faj reformja
 
Mivel nincs releváns topic amelyhez hozzászólás született az elmúlt 1-1,5 évben ezért csinálok neki, hogy ne a feles bankos topicokban legyenek az ötletek.

Az Ember faj mint tudjuk kvázi kihalt, A-ban kb nulla, és a többi csoport top30%ában is max tíz lehet összesen körülbelül.
(legalábbis a nagylétszámú aktívabb csoportokban)
Az oka egyszerű: bármilyen felépítésre harmatgyenge. Ja nem lehet rengetni. nagy cucc...

Az ember a legáltalánosabb faj, nem tud semmit, _viszont_ jól alkalmazkodik. Legalábbis kéne. Alapvetően a faji vari a hadis vagy haditolis vonalat kellene elősegítse, illetve szöviben tolis.
Szóval pár ötlet, hogy hogyan lehetne feljavítani a fajt:

Verzió A: a személyiségek érjenek duplát.
  • kereskedő: bank duplán termel
  • varázsló: +2% készüli körönként
  • tolvaj: +2% készüli körönként
  • tudós +10% a maximumokhoz, kivéve lakáshelyzeti
  • gazdálkodó: +20% termelés
  • tábornok: +2 tabárnok (azaz 7, mint egy alap orknak)
  • kufár: +2 piac naponta
  • túlélő: 60% védelem az tűzgolyó, tolvajok/varázslók/katonák ölése ellen valamint az emberlopás ellen.
  • építész: 20%kal olcsóbban épít és 40%-t kap vissza
  • vándor: maradjon változatlan
  • harcos: +2% területre; +20% fosztira/rombira/mészárra
  • karavánmester: +2 karaván (összesen 3)
  • stratéga: a csata közbeni hadi veszteségei 60%-kal alacsonyabbak

Verzió B: Egyel több személyiség (alapból kettő)

Verzió C: Tükörvarázs verje vissza a infoszerző varikat és a toliakciókat is, a leírt arányban.

Verzió D: ez mind együtt talán elég.

Verzió E: egyéb ötlet, melyet a topicba leírtok.

Pool 12-09-2012 12:16

Nekem egyik lehetőség sem tetszik, de most nincs is ötletem az emberhez...

jampi 12-09-2012 12:35

sztem a laki meg hadi tekihez kellene hozzanyulni.

Surranohalal 12-09-2012 13:14

Quote:

Originally Posted by jampi (Post 301540)
sztem a laki meg hadi tekihez kellene hozzanyulni.

A tekiváltoztatásra sokan írták hogy nem kell még1 gnóm/stb. És ha jól rémlik Ati sem szeretne olyan irányú változtatást.
Amúgy csak a laki+hadi változtatás nem is tenné még versenyképessé a fajt...

none 12-09-2012 13:27

Az, hogy alapból plusz szemet kapjon nekem nem tetszik, azért mindenkinek tennie kell..
Viszont a dupla bónusz a szemekért egész érdekes, viszont nem tudom, így mire lenne használható az ember?

Merengő 12-09-2012 13:43

Quote:

Originally Posted by none (Post 301544)
Az, hogy alapból plusz szemet kapjon nekem nem tetszik, azért mindenkinek tennie kell..
Viszont a dupla bónusz a szemekért egész érdekes, viszont nem tudom, így mire lenne használható az ember?

szerintem ez csak a sok személyiséggel rendelkező országoknak kedvezne igazán. ezért sem támogatnám. hó ötlet de egy 5-6-7-8 szemes ország már nagyon tápos lenne vele.

none 12-09-2012 14:00

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 301546)
szerintem ez csak a sok személyiséggel rendelkező országoknak kedvezne igazán. ezért sem támogatnám. hó ötlet de egy 5-6-7-8 szemes ország már nagyon tápos lenne vele.

Nem tudom.. továbbra is kérdéses, mire lenne így jó az ember?
Hadinak szerintem még 6-8 szemesként sem lenne érdemes választani, varinak egyértelmű, hogy nem, tolinak meg így sem biztos, hogy jobb lenne, mint egy feles..

Surranohalal 12-09-2012 14:10

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 301546)
szerintem ez csak a sok személyiséggel rendelkező országoknak kedvezne igazán. ezért sem támogatnám. hó ötlet de egy 5-6-7-8 szemes ország már nagyon tápos lenne vele.

egy 6 szemes gnómot/orkot hasonlítsál össze vele.

tény egyre erősebb lenne a több szemmel, de alapból a leggyengébb faj, ezért így sem lenne "sablonból" erős. hanem csupán alakítható saját szájíz szerint.

pl.: (ember vs gnóm)
gazdálkodó-tudós-vándor-tábornok (több egyértelműen országfelépítést "statikusan" segítő bónusz nincs, csak helyzetfüggőek)

ház: 18,75% vs 16,66%
férőhely: 52 vs 60
templom: 130 vs 150
tanyatermelés: 84 vs 85,25
bányatermelés: 11,76 vs 11,935
egységek ereje védekezésben: 1,4 vs 1,55
egységek ereje támadásban full tabival: 1,54 vs 1,59

tény a tükörvarázs jobb mint a kulcs, A-ban egyik sem ér semmit. 5. szinten meg a tükörvarázs nem nagyon ér semmit.

tehát a felépítést segítő bónuszok még nem teszik erőssé, sőt a gnóm jobb. viszont egyszemesként tudóst választva már sokkalta életképesebb a jelenleginél, és a 3-4 szemes játékosok már valszeg érdekesnek találnák a fajt és látnának benne lehetőséget amennyiben pl haditolis vagy hadis felépítést preferálnak.


11 személyiség: 2 ország
10 személyiség: 3 ország
9 személyiség: 4 ország
8 személyiség: 14 ország
7 személyiség: 19 ország
6 személyiség: 37 ország
5 személyiség: 55 ország

szerintem - mivel ebből a fele-kétharmada szabis... 40 ország nem borítaná meg a dolgokat. játszhatóbb faj lenne az ember, nem lenne teljesíthetetlen a szám feltétel, a többszemeseknek természetesen több lehetősége lenne, de nem jelentene drasztikus előnyt más fajokhoz képest. (esetleg harcoson el lehet még gondolkozni, bár szerintem ott sem durva a kétszeres bónusz igazából, tekintve hogy ember védelme ettől függetlenül gyenge marad tehát a föld visszahozható)

Dave 12-11-2012 13:33

Szeirntem az ember faj legnagyobb hátránya, hogy se előnye, se hátránya.

NÉzzétek végig a súgóban. Bármelyik fajt megnézed, akkor az előnyeiben csupa-csupa haderőt segítő előnyök, míg hátrányok max anyagi ilyenek, hogy 10%-al nagyobb veszteség csatában, drágább tekercsírás, több nyersanyag kell.. ezeket mind-mind előre ki lehet küszöbölni egy kis termeléssel.
de ha haderő hátrányát sehogyan sem tudod kompenzálni, csak faji sajátosságokkal.

az ember, mivel semleges faj, ezért meg kéne nézni, hogy a kulcsfontosságú tudományoknál mennyi az összfaj átlaga. pl lakiteki: elf30%,ork 30%, gnóm50%.
ezekt összeadni, leátlagolni, és azt megadni az embernek.

ha ezeket előnyben megkapná, máris óriásit lépne előre.


(hadsereg támadóban az összes bónusz, összes malusz átlaga például:
elf 40%haditeki = 1.4
ork 30% támadótöbblet 40% haditeki. kettő együtt 1,3X1,4=1.82
félelf: -10% támadóerő = 0.9
törpe: hadügy 40%= 1.4
gnóm hadügy 50%= 1.5
óriás: 15% támadóerő többlet = 1.15
élőhalott az kérdéses, hogy beszámítható egy a szintenkénti változás miatt.
embert kivesszük
tehát az élőhalott miat egyelőre csak a 6 másik fajt veszem figyelembe
1.4+1.82+0.9+1.4+1.5+1.15=8.17/6faj=1.3616...
tehát a 36% az az átlag. ezzel a vizsgált fajok közül 4 még felette van, 2 alatta... szerintem teljesen elfogadható támogatás az emberi faj megmentéséért.
ugyanilyen elven meg lehet vizsgálni a többi tudományt, és egyéb védekezési bónuszokat a fajoknál)

Surranohalal 12-11-2012 17:16

óriásnál kihagytad a tekit, felesnél kihagytad a tekit, elfnél a védbónuszt esetleg, félelfnél szintén stb.

az átlag az kb 40% minden fajta tekiből végeredményben. korábban felvetettem még a félelfes topicban hogy az embert kb annyival érdemes javítani, hogy 40% legyen minden tekije. erre azt kaptam nem kell még1 gnóm a tekihez nem akarnak nyúlni (asszem Ati se, meg az emberek se bár sok reakció nem volt)


All times are GMT +1. The time now is 15:11.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu