Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Könyvek, avagy ki mit olvas éppen... (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=102)

Szigibabe 02-18-2006 19:54

Quote:

Originally Posted by director
nagyon romantikus lelek vagyok:) de ettol meg nem biztos hogy tetszeni fog, de mindent ki kell probalni, ugyebar az izlesem egy kedves ismerosom szerint amugy "kockadobasok veletlen sorozatara" hasonlit:) akarmit is jelentsen ez igy, sztem igaza lehet

akkor viszont mindenfelekepp olvass egyet :) probald meg a Lelekharangot, vagy a Valami tortent cimut..

Davalon 02-27-2006 20:48

Germanus Gyula: A Félhold fakó fényében

Békés 02-27-2006 21:09

Páhuzamossan:
Hunter S.Thompson: Hell's Angels
Kovai Lőrinc: Nagysámán
Germanus Gyula: Allah Akbar

director 02-27-2006 22:37

Quote:

Originally Posted by Békés
Páhuzamossan:
Hunter S.Thompson: Hell's Angels
Kovai Lőrinc: Nagysámán
Germanus Gyula: Allah Akbar

köszönöm! öröm látni, hogy vannak még multitasking emberek rajtam kívül:) bár azonos nyelven én nem nagyon tudok két könyvet egyszerre olvasni.. úgy keveredik egy kicsit.. :)

Békés 02-27-2006 23:00

Quote:

Originally Posted by director
köszönöm! öröm látni, hogy vannak még multitasking emberek rajtam kívül:) bár azonos nyelven én nem nagyon tudok két könyvet egyszerre olvasni.. úgy keveredik egy kicsit.. :)

Szal ez ugymükszik nálam hogy van:
1 könyv az ágy mellett
1 a gépnél ha uncsibb időszak van akkor lefoglaljam magam
1 a megkönnyebbülészeti körgugoldán
szokott lenni az ebédlő asztalnál is de Békésné mindig elkommunizálta igy olvasás nélkül kell ennem.

Vgülis a különböző nyelvek nem zavarnak mert a magyar mellett pl P.Howardot, Leslie Lawrancet is eredetiben szeretem olvasni:)

Janzi 02-28-2006 11:33

Sziasztok!

Személy szerint én fantasy bolond vagyok,Salvatore-tól megvan az összes(legalábbis az itthon megjelentek).Bár ami a Forgotten Realms világán játszódik,azt szinte mind olvastam.A Dragonlance sorozat is a kedvenceim közé tartozik,de most nem akarom felsorolni itt az összes sorozatot,ami elnyerte a tetszésemet.
Szerencsére Itthon is vannak kiemelkedő képességű írok,elég csak a Káosz Világa,vagy a M.A.G.U.S.-sorozatokra gondolni.

Öröm látni,hogy még valakit érdekel az olvasás...
Sajnos szűkebb környezetemben ezt nem nagyon veszem észre...:(
Főleg a fiatalabb generáció nem veszi a fáradtságot,hogy belemerüljön egy könyvbe.Talán nem is tudják mitől fosztják meg magukat...
De ez talán nem tartozik ide,bár felvethet egy-két más témát is..

Üdv:Janzi

Half 03-01-2006 21:00

Quote:

Originally Posted by Janzi
Sziasztok!

Személy szerint én fantasy bolond vagyok,Salvatore-tól megvan az összes(legalábbis az itthon megjelentek).Bár ami a Forgotten Realms világán játszódik,azt szinte mind olvastam.A Dragonlance sorozat is a kedvenceim közé tartozik,de most nem akarom felsorolni itt az összes sorozatot,ami elnyerte a tetszésemet.
Szerencsére Itthon is vannak kiemelkedő képességű írok,elég csak a Káosz Világa,vagy a M.A.G.U.S.-sorozatokra gondolni.

Öröm látni,hogy még valakit érdekel az olvasás...
Sajnos szűkebb környezetemben ezt nem nagyon veszem észre...:(
Főleg a fiatalabb generáció nem veszi a fáradtságot,hogy belemerüljön egy könyvbe.Talán nem is tudják mitől fosztják meg magukat...
De ez talán nem tartozik ide,bár felvethet egy-két más témát is..

Üdv:Janzi



mind olvastam meg prá Mágust is de azok kakik mind:( nagy százalékban

Janzi 03-02-2006 10:16

Hmm.Ízlések és pofonok.Amúgy a M.A.G.U.S.-könyvek nekem sem tartoznak a kedvenceim közé ,de van közöttük jópár (pl:Kráni Krónika),ami kiemelkedik közülük.

Salvatorén kívül a Forgotten Realms világába csábít még Elaine Cunningham is,az ő regényeit bátran ajánlom.

A Káosz Világából ,ha minden igaz,hamarosan RPG készül,arra pl kiváncsi leszek...

Arwen 03-02-2006 10:19

Paulo Coelho: Az ördög és Prym kisasszony

Chris 03-02-2006 11:58

Quote:

Originally Posted by Half
mind olvastam meg prá Mágust is de azok kakik mind:( nagy százalékban

Nem minden MAGUS könyv rossz. Szerintem a régiek kimondottan jók. Igaz, hogy a legtöbb írás megértéséhez nélkülözhetetlen a világ valamilyenszintű ismerete.
Ajánlanék néhányat a kedvenceim közül:


Könyvek:
Raoul Renier: Pokol
Jan van den Boomen: Fekete vizek, Morgena könnyei, (a Sogron lángjai is jó, de nem készült el a folytatása)
Dale Avery: A renegát
Ray O’Sullivan: Sötét zarándok, (a Sötét térítő is jó, de nem készült el a folytatása)
Alan O’Connor: Kék éjszakák árnyai
Természetesen a „nagy öreg” Wayne Chapmen könyvei sem maradhatnak ki, nekem leginkább a Karnevál és Gormacor címere tetszik.


Novellák:
Jan van den Boomen: Az árnyékfestő (Holtak légiója, Legendák és Enigmák 1)
Raoul Renier: Kráni krónika (Kráni Krónikák, Legendák és Enigmák 2)
Csigás Gábor: Fekete farkasok (Kyria örök, Legendák és Enigmák 3)
Juhász Viktok: A hősök hazatérnek (Kyria örök, Legendák és Enigmák 3)
Rauol Renier: Fattyúrege, Becsület dolga (Átkozott esküvések, Legendák és Enigmák 4)
Jan van den Boomen: Lágy szélben lazacszín hold alatt (Erioni regék, Legendák és Enigmák 5)
Raoul Renier: Hideg karok ölelése (Hideg karok ölelése, Legendák és Enigmák 6)
Jan van den Boomen: Hősikard, Üstökösláng (A halál hét arca, Legendák és Enigmák 7)
Alan O’Connor: A halál hét arca (A halál hét arca, Legendák és Enigmák 7)
Juhász Viktor: Hős (Homályhozó, Legendák és Enigmák 8)


Half, valamelyik olvastad már ezek közül?


All times are GMT +1. The time now is 01:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu