Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Felhasználói fiókba bejutás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4677)

Blacky 05-16-2012 14:44

Nos ha eljutsz odáig hogy beteszed a saját vinkódat és elindítod a SAJÁT oprendszeredet akkor amin kutakodni akarsz az egy MÁSIK partíciónak mappának vagy egyszerűen ÚJ kötetnek vagy bárminek Látni fogod..na akkor JOBB EGÉRGOMB Tulajdonságok Biztonság fül és ott megadod a TELJES hozzáférést a mappához és megpróbálsz kutakodni benne....
Ha jól értelmeztem hogy mit szeretnél

Dus 05-16-2012 14:46

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297221)
Dus, te meg most legyél olyan nagy informatikus -aki többet ér már most, mint én valaha fogok- ne a lefelé nyomogatásba merüljön ki a tudásod.

Akartam segíteni, már majdnem írtam is le bővebben ezt:

Quote:

Originally Posted by Kutyuleee (Post 297216)
Berakod másodlagos vinyónak, belépsz a saját windows-al, és szépen át is tudod venni a mappája felett a tulajdonosi rangot, és beállithatod a jogosultságokat a mappához:D

Aztán elolvastam a hozzászólásod, és elment a kedvem. Biztos velem lesz megint a gond, de nem tud érdekelni.

Mellesleg én mérnök szeretnék lenni, nem elsősorban informatikus. Hívják őket problémamegoldónak is. Itt nekem a probléma te vagy, és úgy oldom meg, hogy egyszerűen nem izgat, hogy mi a bajod. :)
Cheers, és sok sikert.

U.I.: Ne hisztizz, mert abból nem lesz megoldás.

vityu 05-16-2012 14:54

Quote:

Originally Posted by Blacky (Post 297222)
Nos ha eljutsz odáig hogy beteszed a saját vinkódat és elindítod a SAJÁT oprendszeredet akkor amin kutakodni akarsz az egy MÁSIK partíciónak mappának vagy egyszerűen ÚJ kötetnek vagy bárminek Látni fogod..na akkor JOBB EGÉRGOMB Tulajdonságok Biztonság fül és ott megadod a TELJES hozzáférést a mappához és megpróbálsz kutakodni benne....
Ha jól értelmeztem hogy mit szeretnél

Ez volt kb az első gondlatom, de ilyen lehetőséget nem találtam. Lehet nem néztem meg elég alaposan, de holnap akkor megint megpróbálom. (Ennek mindenképpen ott kell lennie? XP van a gépen. Egyébként megnéztem, rendszergazdai jogom van beállítva a gépre.) Total commanderben, amikor megpróbáltam megnyitni, kiírta, hogy nem lehet, volt olyan opció, hogy rendszergazdaként, ott meg kellett adni felhasználót, jelszót, de azután sem engedte a hozzáférést sem az én, sem a felhasználói fiók felhasználónevével és jelszavával.

Andrew 05-16-2012 16:26

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297221)
Nem hiszem, hogy ettől nincs egyszerűbb módszer, mivel még egy linux-ot se próbáltam sose, talán csak vagy 10éve egyszer láttam egy suse-t. Ha nem feltétlenül muszáj így csinálni, akkor hagynám egy másik módszernek.

Ha azt csináltad volna, amit mondok, már rég készen lennél :)
Lépésről lépésre leírtam mindent, a linux pedig egy szimpla operációs rendszer, nem kell tőle félni, nem fog megenni.
Kövesd végig lépésről lépésre amit írtam, ugyanis letölteni az a programot szerintem nem nagy művészet. Kattintani benne hármat, megint csak egyszerű. Negyed óra várakozásba még senki sem halt bele.

Utána elindítod a gépet, belépsz a bios-ba, és ráböksz, hogy USB-ről bootolj.
Utána pedig rákattintasz, hogy 'Try Ubuntu without install'.
Aláírom, erre rájönni valóban nem felhasználói szintű dolog (bár én sem vagyok egy nagy művész), de ha ezt a néhány egyszerű utasítást nem tudod követni, akkor nem tudok mit csinálni :(
Bár bevallom, itt még lehet probléma, ha alapból nem mount-olja a HDD-t, akkor bizony használni kell az internetet is :)

vityu 05-16-2012 18:15

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 297228)
Ha azt csináltad volna, amit mondok, már rég készen lennél :)
Lépésről lépésre leírtam mindent, a linux pedig egy szimpla operációs rendszer, nem kell tőle félni, nem fog megenni.
Kövesd végig lépésről lépésre amit írtam, ugyanis letölteni az a programot szerintem nem nagy művészet. Kattintani benne hármat, megint csak egyszerű. Negyed óra várakozásba még senki sem halt bele.

Utána elindítod a gépet, belépsz a bios-ba, és ráböksz, hogy USB-ről bootolj.
Utána pedig rákattintasz, hogy 'Try Ubuntu without install'.
Aláírom, erre rájönni valóban nem felhasználói szintű dolog (bár én sem vagyok egy nagy művész), de ha ezt a néhány egyszerű utasítást nem tudod követni, akkor nem tudok mit csinálni :(
Bár bevallom, itt még lehet probléma, ha alapból nem mount-olja a HDD-t, akkor bizony használni kell az internetet is :)

Általában igaz rám sajnos, hogy tartok az újtól, és ha valamit elcseszek, és vinnem kell le a gépet a rendszergazdászhoz, akkor 3 napig tuti nem lesz gépem, addig meg megőrülök. :)

Annyira nem sürgős, hogy ne érje meg várnom 1-2 napot. Ha nem lesz B verzió, akkor kipróbálom. :)

Andrew 05-16-2012 19:10

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297230)
Általában igaz rám sajnos, hogy tartok az újtól, és ha valamit elcseszek, és vinnem kell le a gépet a rendszergazdászhoz, akkor 3 napig tuti nem lesz gépem, addig meg megőrülök. :)

Annyira nem sürgős, hogy ne érje meg várnom 1-2 napot. Ha nem lesz B verzió, akkor kipróbálom. :)

Ezzel nem tudsz elcseszni semmit :)
Boot sorrendet kell változtatnod - de ha bennhagyod a HDD-t, akkor gond nem lehet (de ha kiveszed, sem gond, mert bármikor visszateheted). Nem kell attól tartanod, hogy telepít bármit is, mert nem fog. Csak a try Ubuntu-ra kell kattintanod, bent pedig nem kattintasz az Install-ra, aztán probléma nem lehet.

Nem eszik gépet a Linux :)

vityu 05-16-2012 19:45

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 297232)
Ezzel nem tudsz elcseszni semmit :)
Boot sorrendet kell változtatnod - de ha bennhagyod a HDD-t, akkor gond nem lehet (de ha kiveszed, sem gond, mert bármikor visszateheted). Nem kell attól tartanod, hogy telepít bármit is, mert nem fog. Csak a try Ubuntu-ra kell kattintanod, bent pedig nem kattintasz az Install-ra, aztán probléma nem lehet.

Nem eszik gépet a Linux :)

Egyébként a vicces, hogy ha elém raknak egy gépet, alkatrészenként, akkor összerakom (úgy értve, hogy nem forrasztgatni kell, csak összeállítani) és fel is telepítem, beállítok mindent. Tehát nem értem, hogy miért parázok a helyzettől... Lehet, hogy azért, mert munkahelyi gép? Nem tudom, passzolok. Na de holnap ezt megcsinálom akkor. :)

Andrew 05-17-2012 10:40

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297233)
Egyébként a vicces, hogy ha elém raknak egy gépet, alkatrészenként, akkor összerakom (úgy értve, hogy nem forrasztgatni kell, csak összeállítani) és fel is telepítem, beállítok mindent. Tehát nem értem, hogy miért parázok a helyzettől... Lehet, hogy azért, mert munkahelyi gép? Nem tudom, passzolok. Na de holnap ezt megcsinálom akkor. :)

Majd mondd el hogy sikerült :)
Nálam például mindig van egy Linux Live USB, ki tudja, hogy mikor lehet rá szüksége az embernek :) Pedig alap oprendszernek Win7-t használok.

Csokibácsi 05-17-2012 13:54

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 297224)
Ez volt kb az első gondlatom, de ilyen lehetőséget nem találtam. Lehet nem néztem meg elég alaposan, de holnap akkor megint megpróbálom. (Ennek mindenképpen ott kell lennie? XP van a gépen. Egyébként megnéztem, rendszergazdai jogom van beállítva a gépre.) Total commanderben, amikor megpróbáltam megnyitni, kiírta, hogy nem lehet, volt olyan opció, hogy rendszergazdaként, ott meg kellett adni felhasználót, jelszót, de azután sem engedte a hozzáférést sem az én, sem a felhasználói fiók felhasználónevével és jelszavával.

Jobb gomb, tulajdonságok, biztonság fül, speciális, tulajdonos.
Vedd át a tulajdonos szerepét az összes kacaton.

vityu 05-17-2012 15:04

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 297238)
Majd mondd el hogy sikerült :)
Nálam például mindig van egy Linux Live USB, ki tudja, hogy mikor lehet rá szüksége az embernek :) Pedig alap oprendszernek Win7-t használok.

Nem csináltam meg, mert nem volt egy akkora pendrive a környezetemben, amire felfért volna az a 700MB, amit le akart szedni. :D:D

Quote:

Originally Posted by Csokibácsi (Post 297239)
Jobb gomb, tulajdonságok, biztonság fül, speciális, tulajdonos.
Vedd át a tulajdonos szerepét az összes kacaton.

Igen, ezt szerettem volna már az első perctől, de nincs ilyen lehetőség. 3 fül van összesen a tulajdonságokban. Az egyik ebből a megosztás és biztonság, de ott is csak megosztásról hablatyol, biztonságról nem.


All times are GMT +1. The time now is 23:05.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu