Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Pontlista-nézet beállítás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4121)

Tsobi 03-21-2010 17:23

Pontlista-nézet beállítás
 
Sziasztok! :)

A pontlista legalján ki lehet választani, hogy szeretné-e az ember látni a szabis orikat vagy csak az aktívak jelenjenek meg.

Az jutott eszembe, hogy a Beállítások menüpont alatt a 'Vegyes' fülbe be lehetne tenni ezt a kis gombot is (mondjuk a 'A pontlistában alapértelmezésként ennyi helyezést láss Magad körül*: x' alá), hogy a későbbiekben állandó beállításként szerepeljen, ugyanis ha esetleg más gépről lépek be az oriba és vizslatni szeretném a pontlistát, akkor végiggörgetni az egész listát, majd beállítani megint, hogy az inaktívak eltűnjenek elég hosszadalmas folyamat, főleg ha az embernek nem egy orija van.

vityu 03-21-2010 18:04

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 245825)
Sziasztok! :)

A pontlista legalján ki lehet választani, hogy szeretné-e az ember látni a szabis orikat vagy csak az aktívak jelenjenek meg.

Az jutott eszembe, hogy a Beállítások menüpont alatt a 'Vegyes' fülbe be lehetne tenni ezt a kis gombot is (mondjuk a 'A pontlistában alapértelmezésként ennyi helyezést láss Magad körül*: x' alá), hogy a későbbiekben állandó beállításként szerepeljen, ugyanis ha esetleg más gépről lépek be az oriba és vizslatni szeretném a pontlistát, akkor végiggörgetni az egész listát, majd beállítani megint, hogy az inaktívak eltűnjenek elég hosszadalmas folyamat, főleg ha az embernek nem egy orija van.

Nem zavarna, felőlem oké :)

Ati 03-21-2010 18:12

Alapvetően nem szeretem MINDENKI játékát összességében lassítani, csak azért, hogy 2 gombnyomást NÉHÁNY ember megspóroljon. Márpedig egy ilyen általános beállítás ezt jelenti.

Tsobi 03-21-2010 18:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 245834)
Alapvetően nem szeretem MINDENKI játékát összességében lassítani, csak azért, hogy 2 gombnyomást NÉHÁNY ember megspóroljon. Márpedig egy ilyen általános beállítás ezt jelenti.

Ugyanígy be lehetne kézzel állítani minden egyes alkalommal ezt is, mint azt, hogy az ember hány embert szeretne látni maga körött, épp csak lenne egy lehetőség, amivel ezt a folyamatot nem kellene újraismételni.

Alg 03-21-2010 18:21

Mivel böngészőnként egyszer kell csak ezt beállítani, csak azoknál számítana valamit, akik pl. netcaféból játszanak, ilyen játékosból szerintem elenyészően kevés van...

Ati 03-21-2010 18:21

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 245838)
Ugyanígy be lehetne kézzel állítani minden egyes alkalommal ezt is, mint azt, hogy az ember hány embert szeretne látni maga körött, épp csak lenne egy lehetőség, amivel ezt a folyamatot nem kellene újraismételni.

A technikai különbség annyi, hogy az egyik esetben a böngésződ jegyzi meg a beállításokat, ezzel csak Téged érint a dolog, a másik esetben minden egyes ország esetében (azokéban is, akik ezt soha nem fogják használni, és az emberek 99%-a ilyen lesz!) plusz adatokat kell tárolni, és folyamatosan feldolgozni, minden egyes alkalommal, amikor bármilyen Hódítóval kapcsolatos oldalt megnéz.

Hex 03-21-2010 18:23

Quote:

Originally Posted by Alg (Post 245840)
Mivel böngészőnként egyszer kell csak ezt beállítani, csak azoknál számítana valamit, akik pl. netcaféból játszanak, ilyen játékosból szerintem elenyészően kevés van...

hát nem tudom, nekem állandóan visszaállnak a beállítások arra, hogy mindenkit lássak a pontlistában és nekem elég sok országom van és anarchban ez elég zavaró

Ati 03-21-2010 18:26

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 245843)
hát nem tudom, nekem állandóan visszaállnak a beállítások arra, hogy mindenkit lássak a pontlistában és nekem elég sok országom van és anarchban ez elég zavaró

Ne töröld a cookie-kat. Ez normál csoportos ország esetén szabálytalanságnak számít alapból is, anarchban csupán ilyen apró kényelmetlenségeket okoz számodra.

Hex 03-21-2010 18:26

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 245846)
Ne töröld a cookie-kat. Ez normál csoportos ország esetén szabálytalanságnak számít alapból is, anarchban csupán ilyen apró kényelmetlenségeket okoz számodra.

nem szoktam törölni :)

Ati 03-21-2010 18:28

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 245847)
nem szoktam törölni :)

Akkor ezt a beállítást a böngésződnek meg kell jegyeznie, és legközelebb is ugyanazt adnia, amit legutóbb beállítottál.

Célszerű ellenőrizni a böngésződ beállításait, nehogy az legyen beállítva neki, hogy a felhatalmazásod nélkül önkényesen törölgessen, például minden alkalommal, amikor kilépsz.


All times are GMT +1. The time now is 20:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu