Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Egyéb (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Föld Órája (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2881)

Topsy 03-29-2008 16:20

Föld Órája
 
A mai napon 20 órakor kezdődik a Föld Órája elnevezésű akció a WWF szervezésében. Ez az akció a klímaváltozásra hívja fel a figyelmet illetve arra ad lehetőséget, hogy aktívan lépjünk fel a Főld védelmében.
Egy órára kell kikapcsolni a villanyokat az elektromos berendezéseket.
Mi a véleményed? Csatlakozol? Van -e értelme az ilyen kampányoknak?

Andrew 03-29-2008 16:31

Ha lekapcsolunk mindent, akkor elcsesződnek a faxnak a beállításai, úgyhogy szerintem ezt mi kihagyjuk :p:D

Topsy 03-29-2008 16:32

2008. március 29-én 20:00 órától egy óra időtartamra sötétbe borulnak a Magyar Telekom fontosabb épületei (a biztonsági okokból kivilágítani szükséges helyeket leszámítva), valamint erre az időre elsötétülnek a fényreklámok is.


Szóval csak a fax gától ?:D

Andrew 03-29-2008 16:34

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 167395)
2008. március 29-én 20:00 órától egy óra időtartamra sötétbe borulnak a Magyar Telekom fontosabb épületei (a biztonsági okokból kivilágítani szükséges helyeket leszámítva), valamint erre az időre elsötétülnek a fényreklámok is.


Szóval csak a fax gától ?:D

Az a 220-tól függ :p

Deni 03-29-2008 16:35

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 167390)
A mai napon 20 órakor kezdődik a Föld Órája elnevezésű akció a WWF szervezésében. Ez az akció a klímaváltozásra hívja fel a figyelmet illetve arra ad lehetőséget, hogy aktívan lépjünk fel a Főld védelmében.
Egy órára kell kikapcsolni a villanyokat az elektromos berendezéseket.
Mi a véleményed? Csatlakozol? Van -e értelme az ilyen kampányoknak?

véleményem szerint nem sok értelme van.. jól hangzik.. de egy óra nem menti meg a világot..

Remedy 03-29-2008 16:40

Es az osszes lelegeztotegepes ember meghal ilyenkor? :P

Topsy 03-29-2008 16:45

A tavalyi sydneyi akcióban az éttermekben és a lakásokban villany helyett gyertyát gyújtottak, s leállt a világítás a város jelképének számító Operaházban és a Kikötő-hídon is. Idén más híres építmények is sötétbe borulnak: közöttük lesz a San Franciscó-i Golden Gate-híd és Észak-Amerika legmagasabb felhőkarcolója, a chicagói Spears-torony is. A klímaváltozás valóban globális kérdés, és a világ lakossága fellépést szorgalmaz" - hangsúlyozta Ridley.



A tavalyi sydneyi Föld Órája alatt a létfontosságú intézményekben biztonsági okokból nem állt le az áramszolgáltatás, de még így is 10,2 százalékkal csökkent a fogyasztás az Energy Australia áramszolgáltató adatai szerint.


Szerintem tévhit, hogy mi nem tehetünk semmit. Azt nem tudom, hogy jó -e az ilyen kampány, ha másnapra elfelejtjük.

vityu 03-29-2008 16:45

Asszem én olyan éjjel kettőkor tervezem, és egész holnap reggel 11ig meg is valósítom :D

Egyébként tényleg jól hangzik, de miért este 8??? 100%, hogy nem fogok mindent kikapcsolni, mert még olvasni sem tudok hol, olyan sötétben. És nem fogok ezért egy órát unatkozni. Asszem sokkal többet tettem eddig a Földért mint sokan mások. Sohasem szemetelek, nem égetek feleslegesen villanyt, nem pazarlom a vizet (ne fürgyé le!:D), most inkább kihagynám azt az 1órát! Asszem egy év alatt be fogom hozni!
Remélem senkit sem beszéltem le róla, nem akartam, mert nagyon fontos ez a Földnek. Lehetne mondani, hogy egy lélegzet a fuldoklónak! Így én is csökkentek a dózison, és szerintem a gépet kikapcsolom, de 2 25-ös izzót beüzemelek! (vagy fordítva :))

Topsy 03-29-2008 17:14

nekem az a gondom a kampányokkal, hogy jót lehet róluk nyilatkozni esetleg cégeknél reklámnak sem utolsó, a szervezők égnek a lázban, lehet egy kis pályázati pénzt is költeni...,de igazából senkit se érdekel az egész.:(
A klímaváltozás elkerülhetetlennek tűnik, egész iparág épül rá, ami csak ront a dolgokon...:eek:.
Azért én kikapcsolom egy órára amit lehet :)

Synkel 03-29-2008 17:18

Quote:

Originally Posted by Topsy (Post 167406)
A tavalyi sydneyi akcióban az éttermekben és a lakásokban villany helyett gyertyát gyújtottak, s leállt a világítás a város jelképének számító Operaházban és a Kikötő-hídon is. Idén más híres építmények is sötétbe borulnak: közöttük lesz a San Franciscó-i Golden Gate-híd és Észak-Amerika legmagasabb felhőkarcolója, a chicagói Spears-torony is. A klímaváltozás valóban globális kérdés, és a világ lakossága fellépést szorgalmaz" - hangsúlyozta Ridley.



A tavalyi sydneyi Föld Órája alatt a létfontosságú intézményekben biztonsági okokból nem állt le az áramszolgáltatás, de még így is 10,2 százalékkal csökkent a fogyasztás az Energy Australia áramszolgáltató adatai szerint.


Szerintem tévhit, hogy mi nem tehetünk semmit. Azt nem tudom, hogy jó -e az ilyen kampány, ha másnapra elfelejtjük.


Azért ezek az akciók látványosak, és szépen el lehet róluk beszélgetni, de marhaság az egész. Legalábbis szerintem.

Jól hangzik, hogy nem világítjuk ki a várost, meg még a Golden Gate-et se, és megtakarítunk 10% áramot, de ha balesetben meghal 1-2 ember óránként emiatt, még akkor is jó biznic? Ilyen meg ehhez hasonló kifogásaim vannak.


All times are GMT +1. The time now is 04:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu