Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Egyedi időszak (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4982)

Malphedor 09-14-2017 18:59

Egyedi időszak
 
Gonosz vagyok ezért inkabb negatív hatású időszak jutott eszembe mindjart kettő is.

Földrengések

A megnövekedett vulkani tevékenységeknek és a sok bányászatnak és fakitermelésnek hála igencsak nyugtalan a föld.
Ugy gondolom minden körben 5% alapesély egy területaranyos rengésre, amit minden 10 felépitett banya további 5%kal növelne. A szabadság alatt lévő országokra is hatna.
Lehet kicsit magas a szazalék, de kb naponta egy rengés szerintem jól fellenditené a piacot.

Kereskedelmi ellenőrzés

A császár vámszedői razziákat tartanak a földbirtokosok között, hogy elkobozzák az illegális (szerintük a császárra veszélyes mértékű) árukat. A piacon lévő áruk azon része elveszik ami a megadott kvóta felett van. (Én hektáronként 1 millióra gondoltam)

Itt megjegyezném, hogy csak gazdag vagy annál tehetősebb országaim vannak, kellemetlenül érintene engem is. A játékban bekövetkező stratégiai változások szempontjából kéretik megvizsgálni és hozzászólásokat tenni.

Malphedor 09-14-2017 19:55

Lázitás
 
Tolvaj akcióként gondoltam rá, de végülis más formában is létrejöhet.
A hatás lényegét tekintve annyi hogy a lakosságot felszítja, hogy ne engedelmeskedjenek.
Jatékteknikailag kétféle hatas jöhet létre. Az egyik az hogy a lakosság elvandorol és nagy lesz a munkaerőhiány (ilyen hatás viszont van már), így ezt nem is eröltetném.
A másik lehetőség, hogy a feltüzelt lakosság egyre elégedetlenebb, ami magával vonja a lakossági morál csökkenését. Számszerűen 1-5% minden körben, amig az igényeiket ki nem elégití az uralkodó. Nem tudom az adományozasnál milyen képlettel számol a rendszer pontosan, de annak a minimális összegnek a 3-4szeresére gondoltam. Nem hangzik nagyon hatékonynak de ha valaki 2-3 körönként szétoszt pár milliót, az ki tudja meriteni a zsebet. Éjszakára pedig kifejezeten kellemetlen lehet, ha reggelre a fél ország lángokban áll.

Malphedor 09-15-2017 08:48

Nagy háborúk ideje

A nemesek forronganak, egymás torkának esnek, melyet seregeikkel is nyomatèkosítanak. A császár mindezt támogatja, sőt a sikeres hadvezèreit meg is jutalmazza.
Minden földfoglalás a hónapban 10%kal több földet eredmènyez (a vesztes ennyivel többet veszít). A sorozasok miatt, naponta a lakosság 15%a kèpezhető ki ès az alap katonak kèpzèsi ideje megfelezödik.

Malphedor 09-15-2017 10:31

Szűkös helyek

A világ eme pontjan már alig akadnak felfedezèsre váró helyek. Az expediciók egyre hosszabbak ès dragábbak.
A felfedezèsek katona ès aranyigènye duplazodik ebben a hónapban.


All times are GMT +1. The time now is 19:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu