Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Filmek, sorozatok, TV (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Avatár (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4031)

Rotcsa 01-19-2010 18:28

Avatár
 
No, hogyhogy még nincs ilyen topic?:)
Most már van!:D

Biztos sokan láttátok, írjátok le léci a véleményeteket, illetve az élményeiteket mind a film történetével, mind pedig az alkalmazott 3d-technológiával kapcsolatban.

Én dolby digital 3d-ben láttam, 10. sorban ülteem, ezért kicsit zavart, hogy látom a vászon szélét, illetve úgy is éreztem, hogy jobban "benne lennék" a filmben, ha mondjuk az 5. sorban ülnék. Nem tudom, hogy az I-maxban van-e ilyen probléma a helyekkel.
Ha pedig van olyan elvetemült, aki látta dolby 3d-ben és I-max 3d-ben is, az léci írja meg a tapasztalatai mindkettőről.

Nekem tetszett a film, a hatása alá tudott vonni a történet, teljesen elégedetten távoztam a moziból.
A 3D-től annyira nem voltam elájulva, nem éreztem annyira élethűnek, csak simán mintha egy hologram kijött volna a vászonból.
De mondom, kicsit talán távol ültem és az I-max állítólag jobb.

Na, most Ti jöttök :)

Von 01-19-2010 18:34

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 237681)
Biztos sokan láttátok, írjátok le léci a véleményeteket, illetve az élményeiteket mind a film történetével, mind pedig az alkalmazott 3d-technológiával kapcsolatban

Történet? :D Kliséhegyek :p
Amikor megnézed a trailert és láttad a filmet... :)

De, nem a történet a lényeg szerintem, hanem a látvány, gondolok itt a 3D-re és főleg a helyszínekre & környezetre.
De tegye fel a kezét aki valami meglepőt észlelt a történettel kapcsolatban! :D Valami olyat ami nem a szokásos hollywood-i :)

Rheia 01-19-2010 18:41

Nekem nem igazán jött be, mégpedig azért, mert az alaptörténet tipikus volt és sablonos, annak ellenére, hogy más közegbe tették a dolgot..
A háttér valószerűtlen, nem tudtam eldönteni, hogy ez vajon film vagy mese. (Sokaknak tetszik az ilyen, de nekem nem igazán) Számomra komolytalan és ahhoz képest kevés bene a humor.
Sok ismerősömnek rajongásig tetszett, de valahogy engem nem fogott meg.

vityu 01-19-2010 19:51

Nem értek veled egyet, Rheia! :) A világ, amit felépítettek benne, szerintem nagyon jól volt megalkotva.
Kisebb gravitácó -> magasabb lények, növények (bár a fák túlzásig is mentek)
evolúció -> 6 végtag mindenhol, kivéve a humanoid lényeknél -> biológiai fénykibocsájtás a fajok többségénél...
Nem voltak igazán kiugróan baki dolgok a lényeknél. Szerintem nagyszerűen felépített világ lett.

A történet nem nagy durranás, de attól még tetszett.

Valezius 01-19-2010 20:01

Én egyetértek Rheia :)
Majdnem ugyanezt gondolom erről a filmről. Egyszerűen nem volt hihető.
Az űrhajó, és a hold az űrből az jól nézett ki. A sci-fi háttér tetszett, aztán az erősen fantasyba hajló történet már sokkal kevésbé. Egyrészt nem igazán szeretem a fantasyt, másrészt nem tudtam, hogy arra ültem be.

A technikában se éreztem semmi extrát. Nálam az SW3 nyitó csatajelenete volt az, ahol tátva maradt a szám a moziban, itt hasonlót se éreztem.
Főleg talán azért, mert én szívesebben nézek űrhajókat, mint fákat.

De az igazsághoz hozzátartozik, hogy kiégett valami lámpa, így 2óra 30 percnél hirtelen elsötétedett a vászon. 30perc üldögélés után pedig be lehetett állni a sorba, és visszaadták a pénzt. Úgyhogy lehet már előtte se volt toppon a vetítő. De azért örülök, hogy ingyen láttam, és csak a végét kellett letölteni :)
Egyébként teljességgel megértem, miért lett ez a film olyan, amilyen. De ettől nekem még nem fog tetszeni :)

Andrew 01-19-2010 20:02

Én még nem láttam, de egy ilyet kaptam:
http://failblog.files.wordpress.com/...-plot-fail.jpg

Pool 01-19-2010 20:03

ha vkinek megvan jó minőségben, írjon már nekem :)

Remedy 01-19-2010 20:09

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 237702)
ha vkinek megvan jó minőségben, írjon már nekem :)

En ugy hallottam, ez egy tipikusan olyan film, amit vetek 3d nelkul nem moziban megnezni, annyira bugyuta. Szal szerintem ne eroltesd. :)

Pool 01-19-2010 20:32

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 237707)
En ugy hallottam, ez egy tipikusan olyan film, amit vetek 3d nelkul nem moziban megnezni, annyira bugyuta. Szal szerintem ne eroltesd. :)

Jó lesz nekem a Junoszt tv-n is

Rheia 01-19-2010 21:03

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 237694)
Nem értek veled egyet, Rheia! :) A világ, amit felépítettek benne, szerintem nagyon jól volt megalkotva.
Kisebb gravitácó -> magasabb lények, növények (bár a fák túlzásig is mentek)
evolúció -> 6 végtag mindenhol, kivéve a humanoid lényeknél -> biológiai fénykibocsájtás a fajok többségénél...
Nem voltak igazán kiugróan baki dolgok a lényeknél. Szerintem nagyszerűen felépített világ lett.

A történet nem nagy durranás, de attól még tetszett.

Lehet, hogy jól volt kitalálva, de rengeteg olyan könyvet olvastam, ami logikusan volt felépítve képvilágilag is, meg a története is lebilincselő volt.
Akárhogy is nézem, ez csak félsiker.. valahogy nem a küllemet szoktam nézni, hanem inkább a tartalmat ;)
Attól még másoknak tetszhet, de nekem nem jött be, ennyi :)


All times are GMT +1. The time now is 14:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu