Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Klánba történő ki- és belépések módosítása (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3901)

vityu 11-09-2009 17:12

Klánba történő ki- és belépések módosítása
 
Már előre félek, hogy miket fogok én kapni, meg az eszement ötletem, csak gondolkodtam kicsit, mégpedig azon, hogy miért valósítható meg egy stratégiai játékban, hogy mindennemű stratégiát mellőzve, csak menekülési szempontból egy klán kipakolja a tagjait, és ezzel menti meg magát egy vesztes csatát követő földvesztéstől.

A felvetésem az, hogy belépéskor a delikvens az első körben bekerül a szövetség tagjai közé (tehát felméréskor már látod a klánlistán), de a pontjai még nem adódnak hozzá a klánéhoz. A következő körben a játékos a pontoknál is feltűnik.
Kiléptetésnél pedig ugyanígy. A tag jelen van a csoportban, a pontja beleszámít a klán pontjaiba, de felmérésnél már nem tagja a klánnak. A következő körben pedig eltűnik a pontlistáról, és a pontjai sem számítanak bele a pontokba.

Hogy mint esetleges földvesztési csökkentés maradhasson, az éppen kilépés alatt álló játékos csak feleannyi földet veszít, viszont a pontjai megmaradnak a klánba, ezzel a technikával nem lehetne a védést erősíteni. Vagy pedig a pontjai is feleannyit számítanak.....

Beszélgetni kellene róla, nem egy kiforrott javaslat, nem is biztos, hogy mindent átlátok, több szem többet lát, több agy többet gondol. :)

Tsobi 11-09-2009 17:16

Anno ha jól emlékszem,akkor azért lett eltörölve az azonnali kiléptetés lehetősége,hogy így ne lehessen elmenekülni a kláncsaták elől.

Már csakis úgy lehet ezt megcsinálni,ha a szenvedő klán időben észreveszi a ráállást és még a sereg indítása előtt elindítja a kiléptetéseket. Így gyakorlatilag elmenekülni nem tud,csak megelőzni a hatalmas veszteségeket.

Én tudom rosszul vagy ez valóban így van?

Pool 11-09-2009 17:29

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 228561)
Anno ha jól emlékszem,akkor azért lett eltörölve az azonnali kiléptetés lehetősége,hogy így ne lehessen elmenekülni a kláncsaták elől.

Már csakis úgy lehet ezt megcsinálni,ha a szenvedő klán időben észreveszi a ráállást és még a sereg indítása előtt elindítja a kiléptetéseket. Így gyakorlatilag elmenekülni nem tud,csak megelőzni a hatalmas veszteségeket.

Én tudom rosszul vagy ez valóban így van?

akkor lehet kilépni, ha még nincs klánsereg 1 körre, nem?

vityu 11-09-2009 18:09

Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

Pool 11-09-2009 18:12

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228567)
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

Sztem meg ha javaslatot tesz az ember, ne az vezérelje, hogy nemrég nem jött össze neki vmi...
Hány ember járt már így, mégsem gondolt erre...
Lehet eccer a másik oldalon is lenni, akkor meg jól jönne nem? :)

Ati 11-09-2009 18:26

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228567)
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

A menekülés (veszteségek minimalizálása) minden stratégiában fontos szempont kell, hogy legyen.

Dragi 11-09-2009 19:44

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 228564)
akkor lehet kilépni, ha még nincs klánsereg 1 körre, nem?

ha jön klántámadás senkit nem lehet kitenni a klánból

Pool 11-09-2009 19:52

Quote:

Originally Posted by Dragon,Szamár :)) (Post 228589)
ha jön klántámadás senkit nem lehet kitenni a klánból

ezt nem tudtam, eddig nem volt rá szükség

Dragi 11-09-2009 19:53

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 228567)
Éppen azt mondom, hogy ez egy stratégiai játék mindenféle stratégiát nélkülöző eleme. Így lehet az, hogy egy 13k-s foglalásból 800 hektáros lesz... Egy stratégiát szerintem nem lehet alapozni a menekülésre. Egy stratégia lehet szerintem támadó vagy védekező. Ez egyiknek sem az eleme.

Egyébként meg unalmas hogy folyton azzal jössz hogy 13k-s ütés így 13k-s ütés úgy megtörtént az ütés ? nem! akkor honnan tudod hogy 13k-s földfoglalás lett volna, honnan tudod hogy éppenséggel nem fogjuk emg a sereget honnan tudod hogy nem bontunk alátok stb. stb. ne könyveld el hogy az 13k-s ütés lett volna

Dragi 11-09-2009 19:54

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 228590)
ezt nem tudtam, eddig nem volt rá szükség

pedig ha klánsereg jön oszlatni se lehet a klánt. Vagyis lehet de csak a beütés után oszlik fel


All times are GMT +1. The time now is 16:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu