Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Lance Armstrong doppingügye (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4745)

Ati 01-19-2013 17:56

Lance Armstrong doppingügye
 
Sziasztok!

A héten Lance Armstrong nyilvánosan bevallotta, hogy biciklis pályafutása alatt, mind a 7 Tour de France győzelmekor végig doppingolt, és soha nem gondolta, hogy ebben bármi rossz lenne. Eközben nem tartja fair döntésnek, hogy az Olimpiákon való részvételtől végleg eltiltották.

Mit gondoltok erről?

Bukta 01-19-2013 18:22

Hihetetlen, de kicsit megértem. A profi (úgy értem elit) kerékpár-sport résztvevői közül gyakorlatilag mind doppingol. Ki így, ki úgy. Pont ezért gondolhatta Ő is, hogy nem "nagy dolog". Egyébként ne felejtsük el, hogy azért azt még végig kellett tekerni mind a 7x, és nem is akárhogy...

Pool 01-19-2013 23:11

Quote:

Originally Posted by Bukta (Post 302252)
Hihetetlen, de kicsit megértem. A profi (úgy értem elit) kerékpár-sport résztvevői közül gyakorlatilag mind doppingol. Ki így, ki úgy. Pont ezért gondolhatta Ő is, hogy nem "nagy dolog". Egyébként ne felejtsük el, hogy azért azt még végig kellett tekerni mind a 7x, és nem is akárhogy...

na ja, de ennyi szerrel te is végigtekernéd
amikor emelkedőn úgy mennek, mint a szél, azért az több, mint elgondolkodtató...

simán megérdemelné pár pert + pár évet is a sitten

mint ahogy mindegyik más...
phelpstől kezdve, aki még csak nem is lihegett egy-egy döntő után
nevetséges és egyben szomorú is

olyan, mint a fociban a bunda, elveszi a sport lényegét a kurva anyjukat mindnek...

Merengő 01-19-2013 23:17

azért arra kíváncsi lennék mennyi pénzt csalt ezzel össze...

Pool 01-19-2013 23:20

Quote:

Originally Posted by Merengő (Post 302254)
azért arra kíváncsi lennék mennyi pénzt csalt ezzel össze...

én meg arra, mi miatt kellett elmondania?

Redback 01-20-2013 01:10

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 302255)
én meg arra, mi miatt kellett elmondania?

Szerintem remélte, hogy így enyhítenek az örökös eltiltáson.

Pool 01-20-2013 02:59

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 302256)
Szerintem remélte, hogy így enyhítenek az örökös eltiltáson.

akkor inkább mindent tagadott volna elejétől...
no, mindegy, egyébként meg le van szarva Ő is meg mindegyik...
sose szerettem egyébként sem a kerékpárt, mint sportot...

Bukta 01-20-2013 07:25

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 302253)
na ja, de ennyi szerrel te is végigtekernéd

Azért azt megnézném.:eek:

Mindenesetre nem kell kerékpárt nézni idén egy sportcsatornán sem, egy pár főszponzor tuti kihátrál...

Pool 01-20-2013 09:02

Quote:

Originally Posted by Bukta (Post 302259)
Azért azt megnézném.:eek:

Mindenesetre nem kell kerékpárt nézni idén egy sportcsatornán sem, egy pár főszponzor tuti kihátrál...

nem is tartom egy tv-re termett sportnak

Bedo 01-20-2013 09:05

nem igazán vagyok otthon az ilyen doppingügyekben de pár dolgot nem értek (és itt nem konkrétan Lance-re célzok)
5 évre visszamenőleg ellenőrzik a mintákat hogy csalt-e vagy sem

1. Van amikor az ember tudtában sincs annak hogy doppingol mert abban MÉG nem találtak olyan dolgot ami doppingnak minősül. Viszont 5 év múlva kiderül. Azt se tudta miaz.

2. Ha valaki doppingol és van egy kicsi kapcsolata akkor tudja hogy melyiket lehet kimutatni és nyilvánvalóan akkor nem azt fogja szedni.

AZ előző hsz-ekhez annyit hogy : igen azt akkor is végig kell tekerni és tényleg nem könnyű az biztos, de az ember természetes tehetségét kéne nézni és nem azt hogy mit tudott segíteni az anyag. Mondjuk azért mindegyik alkalommal csalni benne (már ha akkor is tudta hogy csal).

Eltúlozva ennyi erővel lehetne csinálni 2 külön sport csoportot: Ahol lehet doppingolni és ahol nem és mindenki azt nézi amelyiket akarja

Goldy 01-20-2013 10:11

Ati: Én arra volnék kíváncsi hogy mit csinálhatott a háttérbem Armstrong amiért ez a boszorkányüldözés megy most ellene, és miért nem, borítja rá a bilit a többire.

Pool 01-20-2013 10:39

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 302263)
Ati: Én arra volnék kíváncsi hogy mit csinálhatott a háttérbem Armstrong amiért ez a boszorkányüldözés megy most ellene, és miért nem, borítja rá a bilit a többire.

a doppingmaffia rögtön eltenné láb alól...
így bebukik, lehet lesz még pár szerencsétlen aki megy vele és pár év múlva megy minden újra teljes üzemben...

Ati 01-20-2013 10:59

Quote:

Originally Posted by Bedo (Post 302261)
az ember természetes tehetségét kéne nézni és nem azt hogy mit tudott segíteni az anyag.

Szerintem nehéz meghúzni a határt.

Egyfelől a technikai fejlődés miatt. Ott a bicikli, ami egyre könnyebb, egyre jobban fejlesztik. Ott a ruházat, ahol szintén egyre könnyebb, egyre áramvonalasabb, egyre mittudomén milyenebb... Úszóknál volt nemrégiben ebből pont probléma is, hogy már bizonyos RUHÁKAT is betiltottak.

Aztán ott van a tudatos táplálkozás. Ezt kell enni, ennyit kell enni, se többet, se kevesebbet. Ennyiszer, ekkor. Ha így kéne ennünk, a legtöbb ember szerintem 3 nap után kidőlne. :)

És akkor a doppingokról még nem volt szó, oda még csak most érek el. A fentiek mind megengedettek. Asztma. Van olyan asztma elleni szer például, ami doppingszernek minősül. Kinek mi a természetes? Egy asztmás enélkül fuldokolna, vagy rossz esetben akár meg is halna. Talán sportoló is használhatja, ha bizonyítottan asztmás? Egy időben volt erről szó, nem követtem az eseményeket.

Szóval amit az egyik szedhet, azt a másik miért nem? Ha a technikai újításokat egyik területen engedik, másik területen is engedik, akkor harmadik területen miért nem engedik?

Goldy 01-20-2013 10:59

Szerintem az most is ugyanúgy megy.
Sőt a dopping vizsgálók is szinte biztos, nyakig benne vannak.

Ati 01-20-2013 11:02

Quote:

Originally Posted by Pool (Post 302260)
nem is tartom egy tv-re termett sportnak

Nem kifejezetten a Tour de France, de a terepbicaj szerintem iszonyatosan élvezetes még nézőként is. Főleg a sisakkamerával rögzítettek.

Ez városi, de szerintem tök jó:


Pool 01-20-2013 11:04

az oválpályás bicózás tetszik, de az órákig tartó monoton hajtásos nem
meg még a terepes is bejön

Goldy 01-20-2013 11:04

Ati: Húú tényleg asthma. Már szegény fiam is doppingolt mert a krupp gyógyszerben is szteroid van, sőt jó pár ekcémára való kenőcsben is.

Ezeket viszont a profi sportolók ismerik és az edzőik orvosaik is.
Akinek viszont olyan asthmája van hogy rendszeresen kell a gyógyszer kötve hiszem hogy a profi sport közelébe tud jutni.

Viszont van olyan sportág ahol a kávé is dopping szer.

Egyre kevésbé szeretem nézni az atlétikát pl, mert a versenyzőket oda már szinte tenyésztik...

Goldy 01-20-2013 11:14

Ati: Ezek se normálisak az tuti :P

Erről nekem ezek jutottak eszembe

BeeLord 01-20-2013 11:22

Quote:

Originally Posted by Bedo (Post 302261)
...
Eltúlozva ennyi erővel lehetne csinálni 2 külön sport csoportot: Ahol lehet doppingolni és ahol nem és mindenki azt nézi amelyiket akarja

Ez egy gyakran előkerülő felvetés. De van vele egy komoly probléma.

Az nyilván senkit sem lep meg, hogy a sport egy nagyon jó üzlet. Komoly profitot termel a hirdetőknek, az egyes résztvevőknek, értem itt magukat a sportolókat is. A sport profi szinten nem hobbi, hanem pénzszerzési lehetőség. A legnagyobb bevételekre a legjobbak tesznek szert, ezért az élsportolók nem engedhetik meg maguknak, hogy hátrányba kerüljenek a riválisaikkal szemben, mert ez komoly anyagi kiesést is jelentene.

Nem akartam szájbarágós lenni, csak azt mondom, ha innen nézzük, az élsport világában a dopping kötelező elem. Mindegy, hogy egy szer legális-e, vagy illegális, ez úgyis csak a gyógyszerlobbi aktuális érdekeinek terméke. A lényeg az, hogy az adott sportoló mindenképpen fel kell, hogy turbózza a szervezetét, mert nem tehet mást. Ez a saját érdeke, adott esetben a csapatáé is és közvetett módon a hirdetőké is.

A másik oldal, hogy mi nézők ezt szeretjük. Ezért fizet az ember elő egy sportcsatornára, ezért vesz párnát Balotelli képével, etc. Hősöket akarunk látni, nem ügyeskedő zöldségárusokat. Menyivel unalmasabb lenne egy Barcelona - Real Madrid, ha Cronaldo fele annyira lenne csak gyors, vagy Messi egy szusszal csak egy biciklicselt tudna megcsinálni?! Aki ilyesmire vágyik, menjen ki a Tápiószecső - Abony meccsre, vagy drukkoljon San Marinonak. Szerintem hamar rá fog unni.

Álszent dolognak tartom, hogy elvették Armstrongtól a címeit. Szerény véleményem, hogy el kellene engedni a gyeplőt, hadd doppingoljon mindenki úgy, ahogy akar. Ha sorra kezdenek majd kidőlni a sportolók az élők sorából, a többiek majd megijednek és elindul egy önszabályozó folyamat e téren is. Mi nézők pedig... ha Kiszel Tündét, vagy Győzikét befogadja az agyunk, ezen már ugyan ne akadjunk fent. Ez is csak a rendszer része lenne.

Ati 01-20-2013 11:32

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 302270)
Erről nekem ezek jutottak eszembe

Nem rossz ez se. :)

Bedo 01-20-2013 11:45

a technikai oldaláról nézve a dolgokat nem hiszem hogy lennének különbségek. Vagy ezek nincsenek egységesítve hogy mindenki ugyanolyan felszereléssel megy (bringa, sisak stb.) ? Az autóverseny az más. Az már nem is igazán az emberek csatája hanem a gyártóké. Ennek ellenére oda iskell tehetség.

azzal viszont nem értek egyet hogy engedjük el a gyeplőt és mindenki doppingolhasson.
A hatásuk a doppingoknak bizonyított. Ha valaki azért megy oda hogy megmutassa mit tud akkor nem hiszem hogy doppingolna. Bár ahogy előzőleg kifejtették ez üzlet. Ha valaki "becsületesen" keresi sporttal a kenyerét, és az a valaki nem akarja tönkre tenni magát szerekkel akkor most legyen hátrányba mert "ő is megtehette volna"? Ennek olyan üzenete lenne hogy "Gyerünk doppingoljunk ha ezt akarják!". Elvégre a szabályokat nem a sportolók írják

Sztem egy jó megoldás lenne szétválasztani és ahol engedik ott rendben van de ahol nem onnan meg tiltsák el (bár ez megint oda lyukad ki hogy gyakran nem is tudott róla)

Ati 01-20-2013 17:33

Azon gondolkoztam különben, hogy például űrutazni kevesen szoktunk, az űrkutatás mégis rengeteg fejlesztést hozott a mindennapjainkba. A sportolók képességeinek kitolását miért nem lehet legálisan, hasonló jó dolgokra használni, amiből mindenki profitálhatna?

Bukta 01-20-2013 17:38

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 302276)
Azon gondolkoztam különben, hogy például űrutazni kevesen szoktunk, az űrkutatás mégis rengeteg fejlesztést hozott a mindennapjainkba. A sportolók képességeinek kitolását miért nem lehet legálisan, hasonló jó dolgokra használni, amiből mindenki profitálhatna?

Mert a profi sport arról szól, hogy az én versenyzőm jobb mindenkinél, ezért az én szponzoraimat többet mutatja a TV, újság, bármely média. Amikor jön az új dopping, akkor a"régit" legalizálják, vagy továbbfejlesztik orvosi, v. egyéb célokra. Pusztán pénz kérdése. Szerintem.

Ati 01-20-2013 17:43

Quote:

Originally Posted by Bukta (Post 302277)
Mert a profi sport arról szól, hogy az én versenyzőm jobb mindenkinél, ezért az én szponzoraimat többet mutatja a TV, újság, bármely média. Amikor jön az új dopping, akkor a"régit" legalizálják, vagy továbbfejlesztik orvosi, v. egyéb célokra. Pusztán pénz kérdése. Szerintem.

Szerintem sokkal többet érne egy olyan szponzor, hogy nem "az én versenyzőm a legjobb", hanem "az én versenyzőm bebizonyította, hogy mindenki 10%-kal gyorsabban tud futni, ha X...", vagy "20%-kal erősebben tud rúgni", vagy "15%-kal jobban koncentrál és több gólt rúg, ami koncentrációt akár a munkahelyen vagy az iskolában is fel lehet használni", ...

Tudom, hogy álmodozó vagyok... :D

Goldy 01-20-2013 17:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 302276)
Azon gondolkoztam különben, hogy például űrutazni kevesen szoktunk, az űrkutatás mégis rengeteg fejlesztést hozott a mindennapjainkba. A sportolók képességeinek kitolását miért nem lehet legálisan, hasonló jó dolgokra használni, amiből mindenki profitálhatna?

Egy részét hasznosítják is, de a doppingolás egy része nagyon egészségkárosító, másrészről egy profi sportoló szervezete azért az átlag emberével köszönőviszonyban sincs.
Marinéni vagy Józsibácsi számára sok haszna nem is volna.

Viszont a technikai vívmányokat te is használod. Most egy hobbi futó sem olyan cipőben fut már mint pl 40 éve.
Neked is lélegző ruhád van ha túrázni mész.

Goldy 01-20-2013 17:47

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 302278)
Szerintem sokkal többet érne egy olyan szponzor, hogy nem "az én versenyzőm a legjobb", hanem "az én versenyzőm bebizonyította, hogy mindenki 10%-kal gyorsabban tud futni, ha X...", vagy "20%-kal erősebben tud rúgni", vagy "15%-kal jobban koncentrál és több gólt rúg, ami koncentrációt akár a munkahelyen vagy az iskolában is fel lehet használni", ...

Tudom, hogy álmodozó vagyok... :D

De mihez viszonyítod a százalékot? 1 ember nem statisztika nem jelentene semmit.

Ati 01-20-2013 18:08

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 302279)
Viszont a technikai vívmányokat te is használod. Most egy hobbi futó sem olyan cipőben fut már mint pl 40 éve.
Neked is lélegző ruhád van ha túrázni mész.

Ezek nem "doppingszerek".

De ahogyan az asztma elleni szer doppingszernek minősül, úgy akár megfordítva ki is fejleszthetnének valami tüdőtágító szert, ami mégjobb az asztmára is.

Redback 01-20-2013 20:10

Ahogy említették, a doppingszerek általában nem a legegészségesebb dolgok, nem az az elsődleges, hogy egészségesebben legyen az ember, hanem jobban teljesítsen, mégha x év múlva meg is sínyli. Pl. testépítőknél egy átlagos ember, ha elkezd gyúrni és nem "koxol" 180 centivel 85-90 kilónál megáll a fejlődésben. Aztán hozzányúl a danához meg kitudja még mihez. Aztán mikor abbahagyja a szereket, összeesik mint a fürdőkádban a hab. De én is támogatnám azt, hogy doppingoljon mindenki, aki akar, ha többet ér az élete, ám legyen, megérdemli az olimpiai címet, ha erre áldozza fel az életét szó szerint.

Andrew 01-21-2013 00:05

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 302281)
Ezek nem "doppingszerek".

De ahogyan az asztma elleni szer doppingszernek minősül, úgy akár megfordítva ki is fejleszthetnének valami tüdőtágító szert, ami mégjobb az asztmára is.

Ott van pl az EPO - normochrom normocyter anaemia kezelésére használják - és természetesen egyike a legismertebb doppingszereknek :) (erythropoietin)

Redback 01-21-2013 04:43

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 302284)
normochrom normocyter anaemia kezelésére használják (erythropoietin)

Minek a kezelésére?

Pool 01-21-2013 09:03

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 302285)
Minek a kezelésére?

a vér oxigénszállító képessége csökken
asszem vmi ilyesmit jelent

Goldy 01-21-2013 09:57

Az anémia vérszegénységet jelent. Ez vmi randa formája biztos.

Amúgy az epo kezdetleges verziója az a magashegyi ritkalevegőn való edzés, csak hát ugye az költséges és jóval több időt igényel.

Andrew 01-21-2013 21:53

Quote:

Originally Posted by Redback (Post 302285)
Minek a kezelésére?

A vérszegénységnek azon formája, ahol a vvt-k morfológiailag épek (azaz semmi sem utal vitamin, vagy nyomelemhiányra, vagy vvt sérülésre), csak szimplán kevesebb képződik belőle (esetleg valamilyen okból kifolyólag fogynak). Ha a probléma a csontvelői képzéssel van (esetleg vesebetegség okán epo hiány van), akkor epo adása meggyorsítja a vvt-k képzését.
Pl cytostaticus/cytotoxicus szerek egy része (daganat kemoterápia során) okozhat vvt képzési zavart (cytostaticum - sztázis, toxicus - mérgező: vérképző sejtek sérülnek) ilyenkor segíthetünk pl epo-val.

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 302287)
Amúgy az epo kezdetleges verziója az a magashegyi ritkalevegőn való edzés, csak hát ugye az költséges és jóval több időt igényel.

Szokták ezt is - aztán leveszik a vérüket, lefagyasztják, közben nyomják a kokszot ezerrel, majd szépen újra megkapják a friss, tiszta, vvt-ben gazdag vérüket :D

Nagy (és undorító) biznisz a dopping, engem leginkább az zavar, hogy irdatlan pénzeket ölnek bele + az emberi munkaerő és a korlátozott forrásainknak a pocsékolása :(

Remedy 01-21-2013 22:51

Igazából minden élsportoló doppingol, csak nagy része nem bukik le, ezt sajnos el kell fogadni.

Goldy 01-22-2013 06:13

Pont most tettek ki egy sportgézás cikket az indexre az USA beli állapotokról.

Nem véletlen mondták az amcsik hogy ha a wada túlzottan vizsgálódik ők hazamennek az olimpiáról...

Von 01-22-2013 18:12

Quote:

Originally Posted by Goldy (Post 302297)
Pont most tettek ki egy sportgézás cikket az indexre az USA beli állapotokról.

Nem véletlen mondták az amcsik hogy ha a wada túlzottan vizsgálódik ők hazamennek az olimpiáról...

Ha Wada túlzottan vizsgálódna akkor az Olimpia érdeklődés hiányában elmaradna :)

Ati 01-23-2013 21:34

Belső fórumon olvastam, nagyon ide illik. :)

"A hírekbõl hallottam, hogy Lance Armstrong illegális szerekkel a testében biciklizett. Nem elítélni kéne, hanem büszke lenni rá, hogy még így is megnyerte a versenyeket. Én egyszer próbáltam bedrogozva a kocsmába kerékpárral menni, az 3 óráig tartott, és az összes árokba beborultam."

Von 01-24-2013 18:48

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net...99115_700b.jpg


All times are GMT +1. The time now is 08:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu