Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4223)

Rotcsa 05-30-2010 13:56

Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése
 
Sziasztok!

Biztos sokan vannak, akiknek a szövijükben van egy két rengeteget író emberke. Nagyon fárasztó sokszor, hogy vissza kell olvasnom vagy 30 üzit is, mire eljutok oda, hogy éppen mi a helyzet...

Igazából nem is a sok olvasás fáraszt le, hanem a kikeresése az utóljára írt üzenetemnek.

Javaslom, hogy legyen valami könyvjelző rendszer a játékban, amivel minden szövitag egy kattintással az utóljára megírt üzenetéhez ugorhat.

Remedy 05-30-2010 14:03

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 254385)
Sziasztok!

Biztos sokan vannak, akiknek a szövijükben van egy két rengeteget író emberke. Nagyon fárasztó sokszor, hogy vissza kell olvasnom vagy 30 üzit is, mire eljutok oda, hogy éppen mi a helyzet...

Igazából nem is a sok olvasás fáraszt le, hanem a kikeresése az utóljára írt üzenetemnek.

Javaslom, hogy legyen valami könyvjelző rendszer a játékban, amivel minden szövitag egy kattintással az utóljára megírt üzenetéhez ugorhat.

control+f: oriszamod. +2 enter.

Nem olyan nagy ordongosseg. :P

Ati 05-30-2010 14:13

Azt hiszem, hogy erre Remy módszere a legjobb, hiszen ez az esetek nagytöbbségében semmi haszonnal nem járna. A legtöbben nem az utolsó saját írásukig olvasnak, hanem utána még valameddig, meg egészen addig, amíg hozzá nem akarnak szólni a beszélgetéshez. Ez az esetek igen kis részében az utolsó beírt üzenet. Miért írnál valamit egy beszélgetés közepére, hogy aztán eltzűnj, és csak órák múlva térj vissza? Ezt csak felesleges bonyolításnak érzem, ami teleszemetelné az oldalt, de haszna nem lenne.

Rotcsa 05-30-2010 14:27

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 254386)
control+f: oriszamod. +2 enter.

Nem olyan nagy ordongosseg. :P


Na jó, majd kipróbálom! :)
Nem tudtam még erről...

Ati 05-30-2010 14:30

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 254390)
Na jó, majd kipróbálom! :)
Nem tudtam még erről...

ctrl+f se kell különben, elég a / (per) jelet leütnüd. megint egy billentyűvel kevesebb. :)

Rotcsa 05-30-2010 14:36

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 254393)
ctrl+f se kell különben, elég a / (per) jelet leütnüd. megint egy billentyűvel kevesebb. :)


Sőt, mondok jobbat!
Az oriszámát úgy sem jegyzi meg mindenki, de a nevét igen!

Ha pedig ff-ot használtok, nem is kell semmi ctrl+f-es cicó, csak szépen elkezdek gépelni, pl a nevemre és enter, majd oda ugrik!:D

Hogy erre mért nem gondoltam eddig....

Padlócsempe 05-30-2010 14:50

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 254385)
Sziasztok!

Biztos sokan vannak, akiknek a szövijükben van egy két rengeteget író emberke. Nagyon fárasztó sokszor, hogy vissza kell olvasnom vagy 30 üzit is, mire eljutok oda, hogy éppen mi a helyzet...

Igazából nem is a sok olvasás fáraszt le, hanem a kikeresése az utóljára írt üzenetemnek.

Javaslom, hogy legyen valami könyvjelző rendszer a játékban, amivel minden szövitag egy kattintással az utóljára megírt üzenetéhez ugorhat.

Megoldást jelenthet az is, ha rájuk szólsz, hogy ne fecsegjenek szövifórumon, arra ott az msn, vagy a Skype.

Liza itt is... 06-03-2010 22:00

fölösleges dolog lenne... meg lehet beszélni, hogy privátban fecsegjenek... ha nem teszik ott lehet hagyni őket...

Rotcsa 06-05-2010 00:59

Quote:

Originally Posted by Liza itt is... (Post 254916)
fölösleges dolog lenne... meg lehet beszélni, hogy privátban fecsegjenek... ha nem teszik ott lehet hagyni őket...


Igen, gondolom te otthagynád őket, e-felől semmi kétségem! :):D

No, de akkor kicsit konkretizálnám az esetet, amiért fölmerült bennem ez az ötlet:

1. Volt, hogy teljesen kezdőkkel játszottam, egyszerre többel is.
Nem áll szándékomban külön külön privátot írni mindegyiknek, hogy mit és hogyan kell.... jobb, ha mindenki elolvassa a közösben, ez által mindenki saját belátása szerint tehet föl kérdéseket, amiből ugyancsak azok is tanulhatnak, akik épp nem gondolnak arra a bizonyos stratégiai hézagra, ami épp akkor a téma asztalának egyik terítéke. Sőt, a másik előnye, hogy így az új szöviknek és énnekem is lemérhető, hogy milyen szinten állnak hozzám, illetve egymáshoz képest is a nekem, illetve egymásnak föltett kérdéseikkel.
Ez privátban nem igazán nyílvánul meg így.

2. nem mindenki veszi fel a fene tudja milyen oldalakról összeszedett játéktársait msnre, skype-ra, vagy a fene tudja mire. Többek között én sem.....

3. Szövi háború....
Na, azt hiszem ha valamikor, akkor ebben az esetben nagyon fontos az, hogy az ember gyorsan megtudja azt, hogy mikor kezdődött a gebasz és kinek mi a véleménye. Rengeteg hsz jön ilyenkor, mire kikeresi az ember a sajátját, az sok idő...
Ha éppen bent van valaki, akkor könnyű a dolog, mert csak kér egy gyors helyzet infot a szövitől és máris tudja merre hány méter, de ha nem, akkor jön a gyors olvasás... ... ha megtalálja, hogy mit írt utoljára..:)
Szóval nem kimondottan arról van szó, hogy sokat fecsegnek a tegnapi blikk-ről pl!

Ezek az én tapasztalataim és más indokot nem is igazán tudnék fölhozni a dolog mellett, csak ezeket.

Ha úgy gondoljátok, hogy nem, hát nem, de én jónak tartanám.
Szóval ennyi! :)

Princ 06-05-2010 10:00

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 254395)
Ha pedig ff-ot használtok, nem is kell semmi ctrl+f-es cicó, csak szépen elkezdek gépelni, pl a nevemre és enter, majd oda ugrik!:D

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 254993)
Ha úgy gondoljátok, hogy nem, hát nem, de én jónak tartanám.
Szóval ennyi! :)

Azt hittem megtaláltátok a megoldást, most akkor mégsem?


All times are GMT +1. The time now is 01:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu