Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   A rend őre közbelép a fővárosban (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4116)

Fanatixxx 03-16-2010 22:25

A rend őre közbelép a fővárosban
 
Sziasztok!

A fővárosban felmerült bennem egy gondolat.

Mi lenne ha azokon a mezőkön amelyeken őr áll nem bánthatnál Úrhölgyet illetve polgárt, illetve bánthatnál, de ez automatikusan az Őr támadását is jelentené feléd. Esetleg ezt ki is lehetne tolni a szomszédos mezőkre. Az Őrök számát pedig kellő arányba hozni ezzel, hogy azért tudj haladni. Tehát ha a karakter rávetemedne arra a gaztettre, hogy a lakosokat nyúzza, akkor számoljon a következményekkel. Kezdő karaktereknek ez még nagyobb odafigyelést igényel és a céltalan TP hajkurászást kicsit feloldaná. Valóban játszani kellene. Figyelni.

Állsz egy mezőn, ahol meglátod az úrhölgyet. Őr sehol... Igen ám, de gyorsan körbe kellene futnod a környező mezőket, nehogy Őr legyen közelben. Ez így idegtépőbb, de lehetne ellensúlyozni egy kicsit több arannyal ami esik a hölgyből/polgárból esetleg egy minimálisan több XP-vel.

Swiss 03-16-2010 22:51

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 245390)
Sziasztok!


Állsz egy mezőn, ahol meglátod az úrhölgyet. Őr sehol... Igen ám, de gyorsan körbe kellene futnod a környező mezőket, nehogy Őr legyen közelben.

Erre van képesség nem kell futkosni és használható is főként a zsiványtanyánál! :)

Amúgy ha a polgárból és a puccos csajsziból eleged van, nyugodtan nézz le a csatornába!

Andrew 03-16-2010 23:05

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 245396)
Erre van képesség nem kell futkosni és használható is főként a zsiványtanyánál! :)

Amúgy ha a polgárból és a puccos csajsziból eleged van, nyugodtan nézz le a csatornába!

Nekem sosem volt szerencsém a MUD-hoz, de ez attól függetlenül mindig is furcsa volt, hogy a város lakóit, meg egyéb békés teremtményeket kell halomra ölni. Szóval ha valaki gonoszat játszik, az még oké, de amúgy.... nemtom :D

Fanatixxx 03-16-2010 23:22

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 245396)
Erre van képesség nem kell futkosni és használható is főként a zsiványtanyánál! :)

Amúgy ha a polgárból és a puccos csajsziból eleged van, nyugodtan nézz le a csatornába!

Az oké, hogy létezik rá képesség, de szerintem az elején senki sem fogja megtanulni.

A nyugodtan azért az túlzás, mert a patkány úgy vettem igen csak hízott fajta és oda tud csapni rendesen. :)

Fanatixxx 03-16-2010 23:27

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 245397)
Nekem sosem volt szerencsém a MUD-hoz, de ez attól függetlenül mindig is furcsa volt, hogy a város lakóit, meg egyéb békés teremtményeket kell halomra ölni. Szóval ha valaki gonoszat játszik, az még oké, de amúgy.... nemtom :D

Ha bejönne ez az Őrös dolog akkor úgymond egyből eltűnne ez a fura érzés az emberből. Életszerű lenne a téma. Most viszont valóban úgy fest a főváros, mint egy legális kibelezde. :D Ráadásul nagyüzemben zajlik a húsfeldolgozás.

Dus 03-17-2010 06:11

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 245390)
Állsz egy mezőn, ahol meglátod az úrhölgyet. Őr sehol... Igen ám, de gyorsan körbe kellene futnod a környező mezőket, nehogy Őr legyen közelben. Ez így idegtépőbb, de lehetne ellensúlyozni egy kicsit több arannyal ami esik a hölgyből/polgárból esetleg egy minimálisan több XP-vel.

Idegtépő, ez egy jó szó. Ezt sokan nem szokták szeretni, és szerintem sem jó, hogyha a környező mezőkre is vonatkozna. Max arra, ahol éppen állsz, de szerintem ez sem feltétlen jó. Egy kezdő megtámad egy gyengébbet, és látja, hogy a nyakára mászott a legerősebb mob a környéken...

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 245399)
A nyugodtan azért az túlzás, mert a patkány úgy vettem igen csak hízott fajta és oda tud csapni rendesen. :)

Még szerencse, hogy tele van kígyóval meg pókkal is a csatorna, amik elég szépen adják a tp-t, úgy 8.-10. szinttől, és nem kell megállni az ölésüknél. :)
Ráadásul szinte azonnal visszaspammelnek, és ha tudod azt a pár spamhelyet, ahova lerakja őket a rendszer, akkor nagyon gyorsan lehet haladni. :)

Swiss 03-17-2010 06:19

Quote:

Originally Posted by Andrew (Post 245397)
Nekem sosem volt szerencsém a MUD-hoz, de ez attól függetlenül mindig is furcsa volt, hogy a város lakóit, meg egyéb békés teremtményeket kell halomra ölni. Szóval ha valaki gonoszat játszik, az még oké, de amúgy.... nemtom :D

Minden mobnak van jelleme, ahogy a karakterednek is folyamatosan alakul. Ha jót ölsz akkor te rosszabb leszel, a rosszat ölsz akkor jobbá válsz. Ez azért fontos mivel külön varázslatok vannak a jók és a "rosszak" ellen.

A puding próbája az evés!

Andrew 03-17-2010 09:14

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 245408)
Minden mobnak van jelleme, ahogy a karakterednek is folyamatosan alakul. Ha jót ölsz akkor te rosszabb leszel, a rosszat ölsz akkor jobbá válsz. Ez azért fontos mivel külön varázslatok vannak a jók és a "rosszak" ellen.

A puding próbája az evés!

És a város tétlenül nézi, hogy valaki százszámra öli a polgárokat? :D
Mármint úgy az egész város :)


All times are GMT +1. The time now is 10:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu