Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   PC (hardver, szoftver, játékok stb.) (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=28)
-   -   eRepublik (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3465)

Tsobi 11-15-2009 19:36

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229343)
Ellenben minden egyes játékosra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, ugyanolyan büntetési tételek mellett, azaz elvileg mindenki egyenlő. Ezt én úgy értelmeztem, hogy ha egy román multizhat büntetés nélkül, akkor én is...

Mivel elvben a Hódítóban is mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak,mégis többek büntetlenül multizhatnak és JKSZ keretein belül csalhatnak,ebben a játékban is vallod ezeket az elveket?

szamóka 11-15-2009 19:58

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 229350)
Mivel elvben a Hódítóban is mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak,mégis többek büntetlenül multizhatnak és JKSZ keretein belül csalhatnak,ebben a játékban is vallod ezeket az elveket?

Ha "A" játékos multizik és "B" játékos a bizonyítékokat mellékelve ezt jelenti (előre szólok: nem azt írtam, hogy "B" szerint "A" multizik), s ennek ellenére "A" játékos nem kap semmiféle büntit, akkor azt mondom hogy igen, "B" is multizhat. Ha egy játékos kibújhat a szabályok alól, akkor a többi miért nem? (Mellesleg már nem játszom...)

Pali papa 11-16-2009 00:34

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 229339)
Jól értelmezem a dolgot,miszerint ez multinak számít az eRep.-ben,ami szabálytalan?

Tsobi abszolút multinak számít. Mint ahogy az is ha valaki karakterét egy-két napra viszed, mert ő épp szabin van. Ám a játékot úgy írták, hogy rengeteg kibúvója legyen. Így aztán aki nem magyar állampolgár annál valóban elnézőbbek a multizás területén...

szamóka 11-16-2009 00:41

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229361)
Így aztán aki nem magyar állampolgár annál valóban elnézőbbek a multizás területén...

Értem már, hogy miért kommenteltél olyat egy cikkhez, hogy "Na most hogy [...], elmondhatom, jobban örülnék a lerománozásnak... ";)

Pali papa 11-16-2009 00:45

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229362)
Értem már, hogy miért kommenteltél olyat egy cikkhez, hogy "Na most hogy [...], elmondhatom, jobban örülnék a lerománozásnak... ";)

Ám mielőtt félreérted IRL jóban vagyok Hubával, sőt kedvelem is...
A játékban viszont ellenfelek vagyunk...
:D

Grabi 11-16-2009 16:29

törölném, de nem lehet.

Grabi 11-16-2009 16:29

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229363)
Ám mielőtt félreérted IRL jóban vagyok Hubával, sőt kedvelem is...
A játékban viszont ellenfelek vagyunk...
:D

kár érte :(

Pali papa 11-17-2009 00:33

Quote:

Originally Posted by Grabi (Post 229413)
kár érte :(

Tudod ha nem lenne ott az a nő...
Akkor teljes szívemmel mellettük húznám az igát, de az a mocsok és hazugságáradat ami Drith tollából ellenem áradt nem könnyen felejthető.
Amúgy pedig, jön a baba, így a ciklus végétől nem óhajtok semmilyen politikai szerepet vállalni...
;)

Grabi 11-17-2009 09:08

az a csaj gáz. minden értelemben.

gyerkőc: jól teszed.

Von 11-17-2009 10:35

o.O

eMagyarország hivatalos közleménye a PEACE-ből való kilépésről

Bár nem lehet azt mondani, hogy teljesen váratlan vagy alaptalan lenne a döntés, de mégis egy több mint 1 éves szövetséget hagytunk el.

ui: mire megírtam, Oroszország is bejelentette a kilépését a PEACE-ből, Indonézia pedig már napokkal ezelőtt kilépett, Olaszországgal egyetemben. Feltételezem Szerbia nemsokára követni fog minket.

Gondolom az lesz, hogy a harcos nemzetek, akiket a többi nyavalygós PEACE-es egyfolytában akadályozott, új szövetséget alakítanak. A franciák meg megtarthatják az magasröptű elveiket maguknak egy háború alapú stratégiai játékban :D

Von 11-17-2009 11:02

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229451)
Tudod ha nem lenne ott az a nő...
Akkor teljes szívemmel mellettük húznám az igát, de az a mocsok és hazugságáradat ami Drith tollából ellenem áradt nem könnyen felejthető.

Egy jó ideje én is Szolis vagyok már, igaz nem aktívan, csak olvasom az írásaikat és rájuk szavazok. A Kard/MHP elég sok dolgot felvitt már a feketelistára, ami miatt sokan kiábrándultak belőlük, a Szolin meg látszott az akarás. De látom pl Szamóka is Szoli tag :)
Drithről no comment, a mostani kormányon is meglátszik, hogy míg sokaknak max a tapasztalatlanság róható fel, mint pl a Hadügyben, addig Drith egy laikus számára is nyilvánvalóan alkalmatlan értelmes dolgokra.

szamóka 11-17-2009 14:51

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229456)
De látom pl Szamóka is Szoli tag :)

Engem nem az elvek vezéreltek, hanem pár hónapja meguntam a "Véletlenül észrevettem, hogy nem vagy még párt tagja" kezdetű kampányleveleket. Ha külföldre megyek, ugyebár ki kell lépni a pártból, és általában hazatértem után az első választásokig nem is lépek pártba. Szolis még nem voltam, de itt is működik az "egyéni kampánycsend"...

Von 11-17-2009 15:51

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229455)
eMagyarország hivatalos közleménye a PEACE-ből való kilépésről
...
ui: mire megírtam, Oroszország is bejelentette a kilépését a PEACE-ből, Indonézia pedig már napokkal ezelőtt kilépett, Olaszországgal egyetemben. Feltételezem Szerbia nemsokára követni fog minket.

Irán és Szerbia is kilépett a PEACE-ből. Úgy néz ki az 1 éves szövetség végleg felbomlik. Kíváncsi leszek milyen új szövetség lesz, kik lesznek benne, mi lesz a neve és mik lesznek a céljai :)

szamóka 11-17-2009 16:16

Quote:

Originally Posted by von (Post 229464)
és mik lesznek a céljai :)

Románia!!!

Beléptem a kisgazdákhoz

szamóka 11-17-2009 17:52

Hivatalos: "Until then, “Szekely Legio” is no longer considered illegal."

Bogár 11-17-2009 18:07

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229470)
Hivatalos: "Until then, “Szekely Legio” is no longer considered illegal."

Jól esett látni az egész lakósság támogatását. :)
Köszönjük. :)

Von 11-17-2009 22:11

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 229471)
Jól esett látni az egész lakósság támogatását. :)
Köszönjük. :)

Bár én magával az avatarral nem támogattam (lusta voltam hozzá, bocs :)), lelkileg mellettetek/mellettük vagyok. Nyilván teljesen nevetséges az adminok érvelése, valahol a 19. századra emlékeztet... :S

Pali papa 11-17-2009 23:29

Quote:

Originally Posted by Bogár (Post 229471)
Jól esett látni az egész lakósság támogatását. :)
Köszönjük. :)


From
C81e728d9d4c2f636f067f89cc14862c_55x55
admin 2009-11-16 12:30:48
Report Delete
WARNING

You have received a warning from the admin with the following message:
Avatars featuring the names of suspected terrorist organizations are offensive and prohibited.

Hát Bogár 0.5 FP-be került a támogatásom...
De megérte :D:D:D:D:D:D:D

Xeper 11-18-2009 02:27

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229497)
suspected terrorist organizations

:eek: :eek:

szamóka 11-19-2009 01:25

http://up.mibbit.com/up/mVW8DwkU.txt

Xeper 11-19-2009 02:11

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229591)

Tsobinak idézet egy eRep cikkből:

...
Emiatt most egy logot tennék közre, ami a #westwing [mostani kormányszoba, nem jelszavas, csak kevesen ismerik] szobából származik. Ez ugye publikus szoba, szóval ki lehet másolni a logot. Meg amúgy is transzparens állam, mindenki mindent lát, meg stb.

http://up.mibbit.com/up/mVW8DwkU.txt

szamóka 11-19-2009 09:46

Quote:

Originally Posted by Xeper (Post 229595)
Tsobinak idézet egy eRep cikkből:

...
Emiatt most egy logot tennék közre, ami a #westwing [mostani kormányszoba, nem jelszavas, csak kevesen ismerik] szobából származik. Ez ugye publikus szoba, szóval ki lehet másolni a logot. Meg amúgy is transzparens állam, mindenki mindent lát, meg stb.

http://up.mibbit.com/up/mVW8DwkU.txt

Ha "lopott" lenne a log, akkor is közkinccsé tették volna. Most, amikor az EDEN épp eltörölni készül eHazánkat, magunkra haragítjuk a maroknyi megmaradt baráti országot (pl a legendás bajuszos portugál csatár is az osztrák csapatba állt be...). Tegnapig komolyan hittem benne, hogy szlovákia eltörlése egy kongresszusi és elnöki TO előkészítése volt, ebbe a tervbe beleillett Burgenland elfoglalása is (szlovákia felszabadítása után csak itt tudtunk volna gyakorolni). Erre kiderül, hogy néhány idióta "just for fun" támadott. Remélem átmegy a kongresszuson a bizalmatlansági indítvány. (perpill 3-3)

Von 11-19-2009 10:09

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229608)
Most, amikor az EDEN épp eltörölni készül eHazánkat

Ez lehet, hogy így van, de mennyi ideje ezt ugatják már? :)
Elég gyász banda az az EDEN, a horvátokkal az élen...
Konkrétan pedig nagyon is jót tenne már eMagyarországnak, ha az egész világ összefogna ellenünk és betámadnának. Nem lenne széthúzás és lenne ok újabb bébibummra.
Hányszor bizonyította a történelem, hogy minden olyan országot, amelynek egy kicsi tartása is van, hiába igáztak le, mindig erősebben jött ki belőle - legközelebbi példa pont mi vagyunk :):)
Az utóbbi időben egyre inkább és egyre erősebben azon a véleményen vagyok, hogy egy ország kifejezett érdeke, hogy minél több és minél nehezebb harcokat vívjon (persze a szövetségesek elvesztése az nem tartozik bele). Ugyanis hiába mondják, hogy az eRepublik szociális stratégia, 10-15ezer embernek nem jut hely politizálni meg cégvezetősködni, ennyi embert csak a háborúk tarthatnak el. Arról nem beszélve, hogy maga a játék felépítése is háborúpárti eléggé azért.

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229608)
Erre kiderül, hogy néhány idióta "just for fun" támadott. Remélem átmegy a kongresszuson a bizalmatlansági indítvány. (perpill 3-3)

Ez így ebben a formában tényleg hülyeség volt, "just 4 fun" az ellenségeknek szabad nekiesni, de önmagában már nem tudom elítélni, hogy újabb fronton nyitunk háborút, hiába az EDEN fenyegetés. Amiért megérdemli Samu az impícset az az indok ami kiderült (egyébként nehogy azt higgye valaki is, hogy más "felelős" döntéseket szülő beszélgetésekben nincs ennyi eszeveszett hülyeség), viszont felőlem akár - nyilván kis túlzással - poénból is szétcsaphatunk akárkit.
Be kell látni, hogy itt egy háborúban senkinek nem esik bántódása, ellentétben a valósággal. IRL mondhatni békepárti vagyok, itt viszont annak semmi értelme. Az ilyen francia elnökök meg a többi szánalmas aki békepárti eRepen, az nem normális, és a saját országával sem tesz jót egyáltalán. Mint mondtam, 10-15k embert nem lehet benntartani politikai szórakozásokkal meg elvekkel, eRepet ugyanis nem muszáj játszani, míg a való életből azért eggyel súlyosabb döntés kilépni... :)

szamóka 11-19-2009 14:31

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229610)
Ez lehet, hogy így van, de mennyi ideje ezt ugatják már? :)
Elég gyász banda az az EDEN, a horvátokkal az élen...

Én azért ezt nem jelenteném ki ilyen egyértelműen. Úgy söpörtek ki minket a jenkik és a kanadákok ősi magyar földjéről, hogy csak pislogtunk. És ha lehet hinni a pletykáknak, az egészet az usákok pénzelték (kivéve persze az országonként saját költségvetéssel rendelkező EMC-t). Azaz jó ideje már, hogy a románok és a horvátok nem finanszíroztak komolyabb háborút. Nálunk meg szokás szerint üres a kassza... Ha az a tervük, hogy a románok visszavágjanak világbirodalmuk romba döntéséért vagy épp a horvátok a Vajdasági megaláztatásért, akkor annak most jött el az ideje.

Von 11-19-2009 17:20

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229617)
Én azért ezt nem jelenteném ki ilyen egyértelműen. Úgy söpörtek ki minket a jenkik és a kanadákok ősi magyar földjéről, hogy csak pislogtunk. És ha lehet hinni a pletykáknak, az egészet az usákok pénzelték (kivéve persze az országonként saját költségvetéssel rendelkező EMC-t). Azaz jó ideje már, hogy a románok és a horvátok nem finanszíroztak komolyabb háborút. Nálunk meg szokás szerint üres a kassza... Ha az a tervük, hogy a románok visszavágjanak világbirodalmuk romba döntéséért vagy épp a horvátok a Vajdasági megaláztatásért, akkor annak most jött el az ideje.

Én azt nem kétlem, hogy nagyon veszélyesek, csupán azt mondom, hogy a szájhősködés mindig jobban ment pl a horvátoknak, mint tenni valamit :):)
Az usákoknak viszont elvileg nem tervük expanzióba kezdeni, bár ez ugye egyik pillanatról a másikra megváltozhat, meg amúgy sem nekik kell a zászlót vinniük.
Én azt mondom, jöjjenek! :) Mint ahogy anno Harrison Richardson (a.k.a Hairy Dick) mondta: "Bring it on!" :) Aztán lehet mi is úgy járunk rövid távon, hogy bevernek mint állat, de hosszútávon szerintem megerősödnénk, mint ahogy eddig mindig így történt a leigázottakkal :)

Pali papa 11-19-2009 21:40

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229617)
Én azért ezt nem jelenteném ki ilyen egyértelműen. Úgy söpörtek ki minket a jenkik és a kanadákok ősi magyar földjéről, hogy csak pislogtunk. És ha lehet hinni a pletykáknak, az egészet az usákok pénzelték (kivéve persze az országonként saját költségvetéssel rendelkező EMC-t). Azaz jó ideje már, hogy a románok és a horvátok nem finanszíroztak komolyabb háborút. Nálunk meg szokás szerint üres a kassza... Ha az a tervük, hogy a románok visszavágjanak világbirodalmuk romba döntéséért vagy épp a horvátok a Vajdasági megaláztatásért, akkor annak most jött el az ideje.

Mélységesen egyetértek szamókával.
A napokban láttam a spanyoloknál 15k aranyat a nemzeti bankjukban.
Ha tényleg neki akarnak látni akkor kb 6-7 nap alatt legyalulnak minket.
:(
És ehhez jön az impícs... egy elnökváltásnál az új kormány kb 2-3 napig nem találja a helyét, nem biztos, hogy olyan jó lesz nekünk mostanában...

szamóka 11-20-2009 00:23

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229706)
A napokban láttam a spanyoloknál 15k aranyat a nemzeti bankjukban.

Speciel a spanyolok is tamagocsi üzemmódban vannak. Tulajdonképp az usákokon kívül az egész EDEN csak a TW-kre és az MPP-kre költ. (kivéve persze az örök renitens EMC-t). Így visszagondolva nem is volt még átfogó támadásuk jenkiföld felszabadításán kívül. Persze ha valaki nem így emlékszik, akkor szóljon rám...

Pali papa 11-20-2009 15:30

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 229739)
Speciel a spanyolok is tamagocsi üzemmódban vannak. Tulajdonképp az usákokon kívül az egész EDEN csak a TW-kre és az MPP-kre költ. (kivéve persze az örök renitens EMC-t). Így visszagondolva nem is volt még átfogó támadásuk jenkiföld felszabadításán kívül. Persze ha valaki nem így emlékszik, akkor szóljon rám...

Tegnap azért ütöttek ellenünk...
Szerintem van valami tervük, ami ellenünk szól, nem lehet véletlen a fegyverkezési felhívás a prémpatás szomszédainknál...

Von 11-20-2009 15:43

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229835)
Tegnap azért ütöttek ellenünk...
Szerintem van valami tervük, ami ellenünk szól, nem lehet véletlen a fegyverkezési felhívás a prémpatás szomszédainknál...

Csak legyen már valami :)
Még mindig azt mondom, hogy lehet, hogy bukunk rövid távon, hosszú távon nem hiszem, hogy rossz lesz nekünk ettől.
Ha lesznek olyan jó fejek, hogy hétvégén támadnak, mikor ráérek, eskü megyek Romániába fegyvert lopni és eladom az államnak a q5 darabját 0,1 goldért... Csak legyen már valami! :D

Pali papa 11-20-2009 15:52

Quote:

Originally Posted by Von (Post 229837)
Csak legyen már valami :)
Még mindig azt mondom, hogy lehet, hogy bukunk rövid távon, hosszú távon nem hiszem, hogy rossz lesz nekünk ettől.
Ha lesznek olyan jó fejek, hogy hétvégén támadnak, mikor ráérek, eskü megyek Romániába fegyvert lopni és eladom az államnak a q5 darabját 0,1 goldért... Csak legyen már valami! :D

http://www.erepublik.com/en/article/...--1042731/1/20
Ne aggódj! Lesz valami, majd kívánod, hogy bárcsak ne vártad volna. Prémpatalandia és az Eden vállvetve...

szamóka 11-20-2009 16:04

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229838)
Ne aggódj! Lesz valami, majd kívánod, hogy bárcsak ne vártad volna. Prémpatalandia és az Eden vállvetve...

Hamarosan jön az új gazdasági modul, majd leteszek egy Q5-ös borotvagyárat Szegedre...

Von 11-20-2009 16:08

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229838)
http://www.erepublik.com/en/article/...--1042731/1/20
Ne aggódj! Lesz valami, majd kívánod, hogy bárcsak ne vártad volna. Prémpatalandia és az Eden vállvetve...

Olvastam a cikket :) Szerintem nem fogom az kívánni, hogy bárcsak ne vártam volna. Pont az a gond, hogy túl félősen játszik eRepen mindenki, még mi is, mert minket meg az frusztrál, hogy agresszívnek tartanak a többiek. 10-15 ezer fős birodalmakat nem lehet folyamatos háborúk nélkül fenn tartani, aminek nagy része komoly téttel bíró kell, hogy legyen. Azt meg már leírtam többször is, meg meg is indokoltam, hogy egyszerűen nem tudunk rosszul kijönni belőle. Ha megtámadnak a romik, mindenhol lehet megjelentetni cikkeket a neten, hogy a gonosz szőröstalpú seregek bántanak minket, aztán jönnek ezrével az új regelők :):)

Von 11-20-2009 17:48

Ma két éves egyébként az eRebuglik :)

vityu 11-21-2009 00:40

Apa, kezdőőődik....

A resistance has started in Eastern Slovakia
2 hours ago

A resistance has started in Bratislava
2 hours ago

A resistance has started in Western Slovakia
2 hours ago

Poland attacked Eastern Slovakia, Hungary
2 hours ago

Austria attacked Bratislava, Hungary
3 hours ago

A jelenlegi kormányról alkotott véleményem most igazán kialakult...
A szlovák területeket már régebben vissza kellett volna adni, hogy a lengyelek ne tudjanak olyan könnyen elvonni sebzést... Erre mi van? Belép a kis párkattos emberünk, mit lát felül? RW. Persze beleüt, holott védeni kellene először azokat a területeket, hogy utána felszabadíthassuk...

Persze szerintem holnap jön majd Kitty is, meg horvát/román összehangolt támadás.... Élmény lesz...

szamóka 11-21-2009 02:19

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 229853)
A jelenlegi kormányról alkotott véleményem most igazán kialakult...

Nekem is, de jobb, ha a lengyelek fizetik a tréningharcokat...

Pali papa 11-22-2009 11:48

Quote:

Originally Posted by vityu (Post 229853)
Apa, kezdőőődik....
A jelenlegi kormányról alkotott véleményem most igazán kialakult...
A szlovák területeket már régebben vissza kellett volna adni, hogy a lengyelek ne tudjanak olyan könnyen elvonni sebzést... Erre mi van? Belép a kis párkattos emberünk, mit lát felül? RW. Persze beleüt, holott védeni kellene először azokat a területeket, hogy utána felszabadíthassuk...

Persze szerintem holnap jön majd Kitty is, meg horvát/román összehangolt támadás.... Élmény lesz...

Melyik "jelenlegi" kormányra gondolsz? :D
A Termetes vezette SzP kormányra vagy a Raszta vezette SzP kormányra?
:D
Az RW kérdést a hadügyi közlöny és a Napiparancs meg kellene hogy oldja.
Kity azért nem olyan egyszerű, bár érdekes dolgok történnek arrafelé is. A lábborotválandók szövetségesei is mozgolódnak arrafelé..

Von 11-25-2009 21:53

Quote:

Originally Posted by Pali papa (Post 229838)
Ne aggódj! Lesz valami, majd kívánod, hogy bárcsak ne vártad volna.

Továbbra is várom az EDEN támadását :rolleyes: :)
És továbbra is az a véleményem, hogy csak simán nagypofájú és beszari népségek :o
Mindenesetre rákészültem, táraztam orgokba 10 q5 kaját, 10 q4 fegyót, 10 q3 fegyót meg egy kis giftet, mert most nem olyan drágák a cuccok. De... Nem tudom legyőzni a szkepticizmusom a nevetséges "ellenségeinkkel" kapcsolatban :) Még az ellenség nevet sem érdemlik meg, egy normális ellenség 17 MPP-vel az oldalán nem csak ugatni tud aztán meg nyüszítve elbújni, mikor már csinálni kellene valamit :D

szamóka 11-25-2009 22:40

Cekap wood À la szamóka: néhány hete meguntam a cégezést, kiürítés után kipakoltam mindegyiket a piacra, a giftgyár kivételével elkeltek. Tegnapelőtt újra üzembe helyeztem, kezdőkészletnek bekerült 2k gyémánt és 1k HUF, valamint pár óra alatt találtam 10 melóst, gondoltam egy hétig gondozásmentes lesz. Ma ránéztem az orgra és a következő üzenet fogadott: "Your company, [...], has been sold for 40 Gold to [...]"...

szamóka 11-25-2009 22:46

Quote:

Originally Posted by Von (Post 230299)
Mindenesetre rákészültem, táraztam orgokba 10 q5 kaját, 10 q4 fegyót, 10 q3 fegyót meg egy kis giftet

Minek annyi kaja? Csak foglalja a helyet a fegyver elől...

Von 11-26-2009 00:02

Quote:

Originally Posted by szamóka (Post 230306)
Minek annyi kaja? Csak foglalja a helyet a fegyver elől...

Bedőltem a román propagandának ;) :D:D:D:D:D:D


All times are GMT +1. The time now is 15:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu