Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Fantasy, szerepjátékok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Szerepjátékokról általában (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=1140)

Chris 12-05-2006 20:12

Szerepjátékokról általában
 
Egy hely, ahol rendszertől függetlenül lehet beszélgetni a szerepjátékról ;)

Felmerült bennem egy kérdés, és nem találtam megfelelő helyet neki, úgyhogy létrehoztam ezt.
Mostanában foglalkoztat a gondolat, hogy indítani kellene egyszer egy "gonosz" partit. A karaktereim ha nem is gáncsnélküli lovagok, de azért beleférnek a "normális" kategóriába (ez alól talán csak az egyik vámpírom kivétel), és szeretnék kipróbálni mást is.
Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Szerintetek egy partiba hogyan lehet beleilleszteni egy antiszociális, pszichopata, stb karaktert, úgy hogy az ne menjen a csapatjáték rovására? Egyáltalán meg lehet oldani ezt valahogy?
(Van még egy csomó kérdésem, de egyelőre nem zúdítom rátok, majd szép fokozatosan... :D)

Senki 12-05-2006 21:39

Quote:

Originally Posted by Chris (Post 51125)
Egy hely, ahol rendszertől függetlenül lehet beszélgetni a szerepjátékról ;)

Felmerült bennem egy kérdés, és nem találtam megfelelő helyet neki, úgyhogy létrehoztam ezt.
Mostanában foglalkoztat a gondolat, hogy indítani kellene egyszer egy "gonosz" partit. A karaktereim ha nem is gáncsnélküli lovagok, de azért beleférnek a "normális" kategóriába (ez alól talán csak az egyik vámpírom kivétel), és szeretnék kipróbálni mást is.
Kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Szerintetek egy partiba hogyan lehet beleilleszteni egy antiszociális, pszichopata, stb karaktert, úgy hogy az ne menjen a csapatjáték rovására? Egyáltalán meg lehet oldani ezt valahogy?
(Van még egy csomó kérdésem, de egyelőre nem zúdítom rátok, majd szép fokozatosan... :D)

Nekem Fallout PnP-ben volt szerencsém a mesterlövész ghoulommal egy rasszista, mutánsgyűlölő, alkoholista, kábítószerélvező és szadista orvoshoz, aki még fekete is volt a rasszizmusa mellé... jól lett kijáttszva, jókat röhögtünk, de azért volt egy pár hátborzongató dolog ami történt.... :D pl arra ébredni egyik éjel hogy élve fel akar boncolni és már a bemettszéshez készülődik :D de elvoltunk :D

szerintem ha el lehet érni, hogy a parti tagjai legalább a kaland erejéig ne egymáson gyakoroljanak akkor igazán jól lehet szórakozni így...:D :D

Steve 12-05-2006 22:21

Volt egy parti. Voltunk nyolcan. Nálunk általában mindenki túlélte az összes kalandot (egy elfemet egyszer két részben vitték a paphoz, mert a démon 00át dobott...) de akkor nem. Minden egyes este meghalt vki. Szép sorban. A helyükön kődarabok voltak, amikből az uccsó két ember két szót rakott ki: "egy" és "maradhat". Namost ugye ebből evidens hogy marad egy kő amin hegylakó módjára az a szó lesz, hogy "csak". Hát neméppen. Reggelre mindkettő halott volt és a helyükön a kődarab, rajta "sem" felirattal. Na azt rakd össze amit a Km kapott:D

Steve 12-05-2006 22:22

Nálunk a khaál fejvadász ikrek mindig nyugisak voltak, ámde például az én Barbárom nemigen szerette még aztsem amikor a varisunk az ellent ártózta...:D

Chris 12-06-2006 07:45

Quote:

Originally Posted by Senki (Post 51226)
...szerintem ha el lehet érni, hogy a parti tagjai legalább a kaland erejéig ne egymáson gyakoroljanak...

Van valami "csodaszer", amivel elérheti ezt a KM, vagy nincs általános megoldás erre?

Massza Rex 12-06-2006 08:14

A gonosznál ált mindig csak valami külső erő, vagy olyan cél tarthatja őket egybe, amitől mindeki fél vagy amit elfogad. Különben hamar egymást kezdenék csipegetni :D

A "jóknál" ugye alapból adott a menjünk együtt, meg üssük le a gonoszt közösen feeling, de a "gonoszoknál" ezek nem működnek. A közös leütés még oké (bár az igazi gonosz itt is helyezkedik), de a végén: kié legyen a zsákmány, esetleg milyen felosztásba, stb. Vita = majd bunyó, vagy hátúlról mellbe egy sötét éjjelen :cool:

Bizalom nélkül elég nehéz segíteni a másikon, hisz nem társ ő, hanem vetélytárs, konkurencia. Ergo nem is "kell" neki segítség :p

Ki is örködik éjjel? Én nem hajtanám álomra egy olyan karakter mellett a fejem, aki passzióból gyerekeket boncol és eszik! :eek:

Ha hosszú mesét akarsz, akkor kell valami közös erő. Egy rendbe tartoznak, tilos a renden belüli torzsalkodás. Közös a vallás, ami tiltja a hívek egymás közti harcot, mágikus béklyó készteti őket a közös együttlétre, stb.

KELL valami összekötő elem, különben a mese a karakterek egymásközti akcióikról fog szólni. (persze ha ez a cél, akkor jó, mert kijöhet belőle pár humoros story)

Én most ép egy toroni partyt mesélek (amolyan drak side feeling) egy Yankari BM rend (Asanga) tagjai egytől egyik a karik (van itt Bm, kínmester, harcos és gladiátor). A rend nagy méregkeverő és veszett hírű, és a karik sem osztanak kegyelmet. Rengeteg kapcsolat és rengeteg ellenség. Persze még nem tudják, hogy a primor (jk) nem a rend odaadó tagja, hiszen iker fejvadász, akit Shulurból küldtek egy fejes fejéért. Még nem fér hozzá, de idővel a rend majd helyzetbe hozza majd. Mindeki igyekszik megfelelni ezerrel a rend elvárásainak, hogy feljebb jussanak a ranglétrán, meg kapjanak jutalmat, de közben azért van idő a saját pecsenyét is sütögetni ;)

Chris 12-06-2006 08:24

Köszi a tanácsokat! :)
Érdekel ennek a kérdésnek a KM felöli oldala is, bár játszani jobban szeretnék ilyesmit :)
(Hmm... nem van kedved mesélni itt valami hasonlót? :D)

Szerintetek vannak-e olyan rendszerek, világok, amelyekben az ilyen karakter alkotása magától érthetődőbb (pl: Vampire)?

Massza Rex 12-06-2006 08:40

Jah, eszembe jutott még egy igen fontos ismérve a gonopsz partynak. MIvel a karik sokkal többet akcióznak egyedül (titokban) mint közösen, így sokkal több idő megy el 1 karira és ügyleni kell a titkos adat cserére (km és játékosa között)

Sokkal izgalmasabb úgy a kaland, ha a jk-k tényleg nem tudják ki áll karijukkal szembe :D Legyen csak annyi infójuk, amit kaptak, vagy megszereztek homlokuk verejtékével.

Egy horror mesébe eleve kötelező, hogy a jk ne ismerjék az értékeket, ne számolgassanak má, csak érezzenek :D

Vannak rendszerek, amik eleve erre vannak kihegyezve, a vampirében eleve az átok miatt jó már csak naon nehezen lehetsz. De úgy gondolom, olyan világon, ahol jelen van a gonosz valamely formába, lehet mesélni gonosz partyt is :)
Egy ilyen partynál a legfőbb a karakter gonoszságának (mikéntjének, reakcióinak, értékrendjének, céljainak) tisztázása. Ha ezek megvannak, a játéktechnikai modellezése (számok, képzettségek, stb) már részletkérdés.

Kedvem még lenne, kérdés időm lenne-e. Most, a vizsgaidőszak előtti 1 hétben aludni sincs időm, térjünk vissza erre majd február 1-én. :)

(persze addig elméletben lehet körbenyalni a témát:o )

Chris 12-06-2006 08:53

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 51491)
Egy horror mesébe eleve kötelező, hogy a jk ne ismerjék az értékeket, ne számolgassanak má, csak érezzenek :D

Aúú-nál úgy játszunk Vampire-t, hogy nem tudjuk hanyadik generációsak vagyunk és hány vérpontunk van (na jó, a salubri meg tudja nézni mennyi vérpont van másokban). Az én karim azt se tudja ki az atyja, meg úgy általában nincs képben a vámpírokról, egy "kedves" ismerőse üldözi is, szóval a paranoia működik ezerrel... :D

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 51491)
Vannak rendszerek, amik eleve erre vannak kihegyezve, a vampirében eleve az átok miatt jó már csak naon nehezen lehetsz.

Úttól (pl: emberség útja) vagy klántól függően (salubri) azért nem olyan nehéz ügy jónak lenni, de alapvetően igazad van :)
(persze az más kérdés mi számít jónak egy ilyen világban...)


Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 51491)
...térjünk vissza erre majd február 1-én.

Feljegyeztem, nem úszod meg... :D :D :D

Massza Rex 12-06-2006 09:09

Quote:

Úttól (pl: emberség útja) vagy klántól függően (salubri) azért nem olyan nehéz ügy jónak lenni, de alapvetően igazad van
(persze az más kérdés mi számít jónak egy ilyen világban...)
Ez egy kedves emléket idéz bennem :o

Vampirét toltunk, én egy tudálékos hígvérű nosi voltam, a főnök (másik jk) meg egy vér ventrue. A város volt hercegének első gyermeke. Mindenki sz@rt tőle, én is. Mivel kevesek voltunk az ép folyó biszniszhez úgy döntöt felvesz egy újabb vampirt. Neki kezdte így magyarázni:

-Tudnod kell, hogy vannak jó vámpírok (szemlesütve magára mutatott) és rossz vámpírok (ekkor erősen belenézett a szemébe és megnyomorgatta elméjét)...:D :D :D

nem is volt probléma későbbiekben a tekintéllyel és tisztelettel :p

Chris 12-06-2006 09:18

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 51500)
-Tudnod kell, hogy vannak jó vámpírok (szemlesütve magára mutatott) és rossz vámpírok (ekkor erősen belenézett a szemébe és megnyomorgatta elméjét)...:D :D :D

:D :D :D :D :D

Chris 12-06-2006 09:52

Massza Rex: Tudom, tudom február 1, de azért annyira lehetek kíváncsi, hogy megkérdezzem, hogy hány % van rá, hogy mesélni fogsz? (milyen rendszerben mesélnél ha mesélnél?) :o :o :o
(Tudom, tudom, hamar megöregszem... :D)

Massza Rex 12-06-2006 10:04

(6)66% :D

Ha mesélek, akkor vamp lesz, mert ott a legkönnyebb megoldani a karakterek közti tér~ és időeltolódást. :)

No meg ha dark side, akkor legyen dark side :cool:

Chris 12-06-2006 11:17

Nehezebb / könnyebb "gonosz" karit kijátszani, mint "jót", vagy nincs különbség?
Nekem erről csak elképzelésem van, ezért érdekelne, hogy nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

Massza Rex 12-06-2006 11:28

"Jó" gonoszt (vicces megfogalmazás:)), úgy értem stílusos gonoszt (nem pedig betegelméjűt) nehéz kijátszani, hisz (reméljük) a jk-nak gyökeresen eltér a gondolkodása és értékrendje a karijától. Ergo sokkal jobban meg kell egy helyzetet, szitut gondolni, hogyan is reagálna erre egy gonosz elme...

Sokan a gonosz kari alatt csak valami ferde hajlamot képzelnek el. (pironmán, fajgyűlölő, stb) pedig ha valaki gonosz, az nem ezt jelenti. Ezek inkább csak betegek.

A gonoszság kulcsa (szvsz) az értékrendben, világnézetben van. A gonosznak előre kell gondolkodnia, hiszen tudja jól, tetteinek komoly következményei lesznek környezetére (főleg ha kettős életet él) és ha nem akar fűbe harapni, ügyesnek, okosnak, gyorsnak kell lennie. Nem bízhat a társaiba, hiszen ő sem bízik bennük. Minden szituban azt kell vizsgálnia, hol jön neki ebből haszon, előny, hol tudnak neki ártani, figyelni kell fél szemmel örökké az ellenségeket, mert tudja, a legrosszabb pillanatba jelennek meg majd törleszteni (hisz ő is így tenne).

Szerintem nehezebb gonosz karival tolni a gamét, mint jó beállítottságúval és a KM-nek is nagyobb kihívás...

Kezdtetnek célszerű erős szélsőségeket és korlátokat megragadni, felállítani, mert azok jó kis mankók lehetnek majd egy későbbi kiforrotabb árnyaltabb személyiséghez. Jah, és keményen utána illik olvasni, ha pl: az ember Mafiát akar játszani/játsztatni...

Chris 12-06-2006 11:33

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 51569)
Kezdtetnek célszerű erős szélsőségeket és korlátokat megragadni, felállítani, mert azok jó kis mankók lehetnek majd egy későbbi kiforrotabb árnyaltabb személyiséghez.

Tudnál ezekre a mankókra, légyszi példákat írni, esetleg egy példakarit (nem kidolgozva, csak a lényeget nagyvonalakban hogy könnyebb legyen elképzelni mi nálad a "jó" gonosz)?

Massza Rex 12-06-2006 12:45

A gonosz karik ált valami számukra fontos célra hajtanak, de durván ám. ezen célok elérésért sok mindenre hajlandóak. A legtöbbnek konkrét ötletei, taktikái vannak, amelyekkel (szerinte) elérheti ezen célokat.

Szélsőségek, mankók, stb:

"A dúvad"
A tékozló örökös, a vérszomjas elsőszülött. Atya, vagy valamely erő nyiltan és folyamatosan támogatja, így a legtöbb hibáját eltusolják. Pusztán szórakozásból cselekszik, gyakran meggondolatlan, nyers, következetlen és heves de hamar elveszíti az érdeklődését a végeredménytől független. Az ügyesebb gonoszok faltörő kosként használják, ha vállalják a kockázatot, hogy a dúvad belső körébe férközzenek. (Kezdő játékosnak ajánlott, hisz lubickolhat a piciny kis hatalmába, ha hibázik, megmenthetik a pártfogók, illetve rajtuk keresztül nevelhet is a KM)

"Hallom és engedelmeskedem"
Tudja jól, hogy egyedül nincs esélye. Tudja jól, hogy mindenkinek van főnöke. De azt is tudja, hogy nem mindegy hány. Abban remél, hogy odaadó és hűséges szolgálással idővel magas pozícióba jutva nyugodt kényelmes életet élhet, vagy kiélvezheti hatalmi vágyait. Kínosan ügyel a kapott feladatok pontos kivitelezésére és ahol csak tud egy picit mindig túl is teljesíti azokat. A főnöke szent és sérthetetlen, tévedhetetlen, lefele kíméletlenül torol. Mottója: felfele nem kérdezünk, lefele nem indoklunk. Általább kevésbe csavaros eszük, szeretik a világi dolgokat (pénz, luxus cuccok, stb).

"Hallom és gondolkodok" Az előző fejlettebb változata, itt már úgy gondolja, nem elég jó a kutyahűség, ahol csak lehet, próbálja a saját pecsenyéjét sütögetni. Vallja, hogy a főnöke kreativitást várt tőle, nem csak a parancsok szó szerinti betartását. Folyamatosan azon gondolkodik, hogy lehetne ő a főnök, lehetőleg holnaptól. Ő már csak látszatból hajt pénzre, luxus ketyerékre, neki már csak a hatalom birtoklása és gyakorlása ad örömet.

"Barátom, jó hogy látlak..." (káosz) a legveszélyesebb, olyan mint a nád. Hajlik ha erős szél fújja, de valahogy mindig talpra áll. MIndenkivel barátkozik, hatalmas kapcsolati tőkéje van, gyakran pusztán csak az információval kereskedik. MIndig van egy vagy több ismertebb patrónusa, de kész bármikor elárulni őket egy másik patrónos védelméért. Látszólag nincs konkrét célja, mindig csak segíteni akar, illetve biznicelni. Sokan függnek tőle, de ő is függ sokaktól. Meghunyászkodik ha kell, ígér fűt fát, de ha ő van nyeregbe rosszabb mint bárki. Ő maga a káosz, könnyen jött, könnyen megy elve miatt abban leli örömét, ha megszokott dolgokat felboríthat, ha zavarost készíthet és abban halászhat. Léte a folyamatos változástól függ, így folyamatos változást okoz környezetében. (igen nehéz, kíhívásokkal teli játékot ígér, csak tapasztalt jk-nak ajánlom)

"Rabló vagy Pandurt, hát persze, hogy mindkettő..."
A kettős ügynök, a kém, az ikerarcú. Vagy a jókhoz tartozik és beépült a gonoszok közé, vagy fordítva, a lényeg, hogy mindkét életét élvezi és idővel maga sem tudja melyik is ő valójából. Próbálja mindkét forrását a végletekig kihasználni, de azért elég okos ahhoz, hogy mohosága ne buktassa le. Aki veszélyt jelent számára, azt félre állítja, vagy kikapcsolja ideje korán. Örökös para az élete, mindenkiben a magához hasonló kakukk tojást keresi és a lebukástól retteg titokban. Általában mindent másokkal intéztet, hisz belőle csak egy van, a többiek pótolhatóak. (azon jk-nak ajánlom, akik szeretnek tervezgetni, taktikázni, stratégiákat készíteni de nem vonza őket a csihi-puhi (és szeretnek parázni:)))

Na hirtelen ezek a mankók, lehet még őket fűszerezni egyéb betegségekkel, de csak módjával, hisz a cél nem tűnhet el a szem elől. A legtöbb betegség erősen bekorlátozza a kari cselekvési lehetőségeit...(úgy kell kezelni, mint a sót, kell bele, de a sok, akkor ehetetlen lesz és ki kell dobni...)

Senki 12-06-2006 12:58

Rex, isteni mankókat adsz... ha mesélsz, akkor jelentkeznék rá!... van egy 'cuki' kis karim, ha erős karit is lehet hozni :rolleyes: ... ha új kell, ám belecsapok a lecsóba és csinálok :D

(a meglévő kari egy hideg éj ösvényén bandukoló senkiházi fejvadász/magánszimat/bérvérontó aki igazi opporutnista, megvan a megfelelő arzenálja, a megfelelő kapcsolatai és piszkos kis információi ahoz, hogy magát mindig ki tudja húzni a felkavart szaftból... a "hallom és gondolkodom" és a "barátom, de jó hogy látlak" között van... elmebetegsége nincs, csak kiégett cinikus, mindent a fonákjáról néz, és hidegenhagyja minden ami nem szogálja az érdekét... információszerzéshez érdektelen arccal kínozza a fogját, hiszen keresztkérdéseket kitalálni annyira megerőltető, míg a fájdalom kéznél van, a többi meg nem számít, a felfeslett szálakat sokféleképp el lehet varrni... ;) )

na persze a gonosz kari akkor a legjobb szerintem, ha van pár "jó" JK is a játékban akik mit sem sejtenek, akiknek lehet látni a megborzongását és kiakadását egy-egy helyzetben....

Massza Rex 12-06-2006 13:13

Még képlékeny minden. Lsd dátum :)

Persze ötletelni lehet :o

Annyit előljáróban elárulhatok, hogy Chicago-ban (1990 körül) fog kezdődni...

Chris 12-06-2006 13:31

Massza Rex: Köszi a mankókat, nagyon hasznosak :) :) :)

Picit kötődöm, nem baj?

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 51610)
"A dúvad"
"Hallom és engedelmeskedem"
"Hallom és gondolkodok"

Szerintem nem kell valakinek gonosznak lennie ahhoz, hogy rendelkezzen az itt leírt tudlajdonsággal, ez akár jóknál is előfordulhat. Vagy rosszul látom?
(persze érdekes kérdés hogyan lehet meghatározni a jót és a rosszat... asszem ez igen hosszadalmas vita lenne...)

Massza Rex 12-06-2006 13:47

Term ezek lehetnek jó-k is, de ott néha bekavarhatnak érkölcsi és egyéb korlátok, ha a vezetés kicsit keményebb vonalas :)

PL az a parancs, hogy mindekit meg kell ölni aki xy címen tartózkodik 4 óra múlva. Oda robog a jó beállítottságú "Hallom és engedelmeskedem" kari és látja, hogy a célpont helyen két kislány labdázik (az enemy csemetéi, biztos fájni fog neki haláluk). A parancs egyértlemű...Nos? Mit tesz a mi kis jófiúnk?

A gonosz kari valszeg meghúzza a vállát, és lekaszálja a lánykákat. (esetleg kicsit eljátszik velük, ha olyan...)

Massza Rex 12-06-2006 13:50

Jó: hát ezeket preferáljuk mi(én)...

Gonosz: Ami ettől eltérő :D (csak a mértéke a kérdés:) )

Tehát nézőpont (és a hozzá tartozó értékrend) kérdése az egész.

Chris 12-06-2006 14:02

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 51653)
A parancs egyértlemű...Nos? Mit tesz a mi kis jófiúnk?

Ez költői kérdés vagy válaszoljak rá? :D

Senki 12-06-2006 14:38

nem hiszem hogy az ölni-nem ölni kérdésben nyilvánul meg a jó vagy gonosz... éppen megölheti őket a jó, azt mondva, hogy az ellenség csemetéi, az ellenség következő generációja. vagy megkérdezi hogy kik és mik ők ott, és egyeztet a főnökkel, vagy megmenti őketonnét és megvárja az igazi célpontokat, lehet firtatni... ahogy a gonosz sem feltétlenül öli meg őket, vagy akár egy beteg elme sem... (például: Amerikai pszicho: a fickó fejtegeti hogy miért nem élvezte a 4éves kisfiú megölését...) a jellemek ennél árnyaltabbak, nézőpont ide vagy oda... eddig szerintem csak a beteg vagy egészséges elme között kapirgáltunk ezzel a helyzettel :D
egy szabbatos vámpír se gonosz, csak más a filozófiája a vámpír léttel kapcsolatban... bár tény, hogy radikálisabb :D

Chris 12-06-2006 14:51

Quote:

Originally Posted by Senki (Post 51705)
... a jellemek ennél árnyaltabbak, nézőpont ide vagy oda...

Ezt nem vitattam / vitatom :)
Csak érdekelt hogy vár-e rá választ Massza Rex, vagy sem, ennyi.
De te válaszoltál helyettem, így nekem már nem kell... ;) :D

Massza Rex 12-06-2006 16:31

Senki: ebben a piramidális példában ép konkrétan egyfajta nézőpontól beszéltünk. (HésE)

De ettől szép a szerepjáték, hogy ilyen egyszerű szituból is bármi kialakulhat. :o

No meg nincs két egyforma lény, legyen bár jó vagy gonosz, vagy izé ;)

Chris 12-18-2006 12:14

Köv problémám van:
Már jóideje játszogatunk egy DnD3 partit. 4 kari van benne: egy Pelor pap, egy varázsló, egy harcos, meg az én szerzetesem. Most léptük meg a hetedik szintet.
Úgy veszem észre, hogy a történet egyre jobban olyan irányba megy, hogy a karim jórészt csak "golyófogónak" jó. A relytvények, titkok egyebek többnyire mágikus úton oldhatóak meg, a szerzetes meg ugye nem tud varázsolni... Mostanában eléggé unom a játékot. Aúú szerint új karit kellene hoznom, vagy felvenni egy másik kasztot, de valahogy a szívemhez nőtt ez a szerzetes nem szívesen cserélném le, a jelleméből kiindulva pedig nem tartom valószínűleg, hogy feladná a testi-lelki tökéletesedés útját valami hókusz-pókuszért cserébe.
Bennem van a hiba, vagy...? Mi a teendő ilyenkor? :confused: :rolleyes: (Csak nem mehetek oda a DM-hez, hogy írd már át a kalandot mert unatkozom... vagy de? :confused: )

Massza Rex 12-18-2006 13:20

De :)

A kasztok nem csak a JK-kat kötik, hanem a Dm-ket is. Főleg modulszerű mesékbe.

Nálam a karik azt csinálnak amit akarnak, tehát magukat menedzselik. Így a party készítésekor már odafigyelünk, hogy ezek vajhk miért is maradnának 2-3napnál tovább egy légtérbe...

Így elkerülhetőek (nagyjából) a karakterek közti jelentős ellentétek (pl vallás, faj, jellem, értékrend, stb), valamint az, hogy 3 tolvaj mellé befut egy teljes páncélos lovag is :) Vagy a lovag fog unatkozni, vagy a 3 tolvaj nem lesz "tolvaj". Szal szívás.

A DnD szerzetesről csak annyit tudok, hogy elég jó "harcos", lehet arra az irányra kellene fektetni a hangsúlyt, nem pedig a mágikus praktikákra. Arra ott a két "okos". Esetleg tanmesékkel és bölcseletekkel kergethetnéd az örületbe mind társaidat, mind ellenségeidet :D

Egy biztos, ha unatkozol, akkor a Dm (is) hibás és neki (is) változtatni kellene.
Szedjétek rétegekre a szerzetes, tisztázd a DM-mel, hogy mire vágyik a karid, mik a céljai, hogyan gondolja azok megvalósítását. Biztos találni fog a Dm olyan részt, amiből kinőhet egy vagy több kaland, vagy csak mese csíra.

Persze vannak nehezebben megfogható karik, főleg az ilyen nem érdekel a világ csak saját magam tökéletesítése mottójúak, na ezeket lehet jól megkísérteni számtalan formába, vagy elbizonytalanítani a dolgok irányába, tudását, nézeteit aláásni.

PL a világ számodra csak az, amit érzékelsz, ha módosítjuk, manipuláljuk az érzékszerveidet, akkor most más világot teremtünk???, vagy másik világot látsz? vagy meglátod a való világot???, vagy lehet. hogy nem is élsz, csak álom az egész (mátrix feeling:confused:) ecetera, ecetera...

Lehet még boncolgatni az istenek "tulajdonságait", mennyire tévedhetetlenek, embertelenek, dölyfösek, stb. Vajon mik a céljaik, tényleg ők azok, vagy csak nagyhatalmú lények, akik manipulálják az érzékelhető világot?

Kis adagokba, fogékony játékossal és gondos Dm-mel ezekből félelmetes kalandokat lehet kitalálni, avagy hogyan és miért indul egy egy szerzetes a számára ideális helynek számító kolostorból, hogy megismerje önmagát. Azt otthon is megtudná, nem kell ahhoz messzi hangos városokba inni az olcsó sört :D De van egy sejtelme, egy szikrája, ami arra ösztönzi, erről személyesen meg meggyőződni...

Chris 12-18-2006 13:34

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 56866)
... avagy hogyan és miért indul egy egy szerzetes a számára ideális helynek számító kolostorból, hogy megismerje önmagát. Azt otthon is megtudná, nem kell ahhoz messzi hangos városokba inni az olcsó sört :D De van egy sejtelme, egy szikrája, ami arra ösztönzi, erről személyesen meg meggyőződni...

Már jó ideje el van indulva, ezzel nincs baj. Épp nagyban világmegment, meg mindenféle... valahogy mégis feleslegesnek érzem a karit a partiba.
Bár lehet a hiba mégis bennem van, hogy többet várok egy "izom" karitól, minthogy képes legyen orrbagyűrni az ellent... :rolleyes: :confused:

Massza Rex 12-18-2006 13:55

Lehet mögötte akár az is, hogy egyszerűen csak rosszul jön ki a lépés. Nálam is volt már ilyen, hogy csináltam egy művelt, IQ-s harcost, de valahogy ön és KMi hibán kívül mindig csak a harc jutott neki 3-4 játékülésen zsinórban :)

Vagy valami gonosz mágia, vagy méreg, vagy betegség támadta meg, amikor meg ép jól volt, akkor meg harcolnia kellett a túlélésért :)

Chris 12-18-2006 14:10

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 56878)
...egyszerűen csak rosszul jön ki a lépés.

Tehát várjak türelemmel, aztán majd lesz valahogy. OK :) Elvégre nem sietek sehova...

Ha már így feljött a harcosok és az IQ kérdése: ki és milyen sztereotip karikkal szeret, szokott játszani (márha egyáltalán)?
Nekem pl a boszorkányaim szoktak "szokványosak" lenni (szépséges, mindenkit elcsábítgatós, kihasználós dögök).

Massza Rex 12-18-2006 15:11

Talán me azok mind :D

Én a végleteket (poz és neg egyaránt) szeretem, mert azokat tudom jól(?:) megragadni.

MIlyen egy átlagos harcos? Tudja kánya...

Milyen egy buta harcos, na azt tudom. Milyen egy okos Harcos, vannak rá tippjeim, mégha nem is jön be mind :)

Igazából a tapasztalat dönti el, hisz a buta harcos is idővel "megokosodik" (nem megtanul írni, meg mágiázni) hanem felszed egy harcokban nevelődött rutint, ami a kezdő tapasztatalatlan okos karikat is lepipálja.

Az okos harcosok meg előbb utóbb rájönnek, hogy tök felesleges annyit aggódni, meg tervezgetni, egészen egyszerűen menni kell és megtenni azt, amit megkövetel a helyzet (persze ésszel:).

Tehát idővel közel azonos harci tapasztalattal fognak rendelkezni, mindegy az IQ, az más kérdés, hogy az élet egyéb területén még mindig az IQ-s harcos lesz (elvileg) előnybe. (szociális akciók, kultúrális megmozdulások, stb)

Viszont a buta harcos néha rém szorakoztató, meg jól is esik időnként "nem törpölni állandóan" a dolgokon, csak menni előre :D

Chris 12-19-2006 06:50

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 56892)
Milyen egy buta harcos...

Általában a barbárokat szokták így eljátszani, legalább is egy ismerősöm mindig így adja elő őket. Mennyire törvényszerű az, hogy egy barbár csak buta lehet?

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 56892)
Viszont a buta harcos néha rém szorakoztató, meg jól is esik időnként "nem törpölni állandóan" a dolgokon, csak menni előre :D

Ez attól függ... amikor a fentebb említett ismerősöm KM-ként behozott a partiba egy barbárt NJK-nak, aki olyan buta volt, mint a föld, totál sikerült elrontania a játékot :( (mondjuk hozzá kell tenni, hogy ő tök jókat szórakozott azon, hogy az NJK miatt állantóan szívunk, mondanom sem kell, mi játékosok kevésbé élveztük a helyzetet... van egy sanda gyanúm, hogy a KM direkt arra ment, hogyan tehetne nekünk keresztbe, függetlenül attól rászolgáltunk-e vagy sem :()

Massza Rex 12-19-2006 09:23

Szerintem a barbárok nem buták (legalábbis a nagy többségük), csak nem annyira adnak más kultúrákra, és ált kevésbé toleránsak (nulla diplomácia), illetve más dolgok fontosak nekik. (a fantasy regények adták rájuk ezt a klisét:))

PL a szép ruhát semmire sem értékelnek, hisz egy jó kés többet ér a vadonba, mint bármely aranysúlytásos kalap :)

Szerintem leginkább gyakorlatias, sallangoktól mentes gondolkodás érvényes rájuk, hiszen együtt élnek a természettel.
Ami szívükön, az a szájukon, na ebből lehetnek izgalmas szituk.

Egy olyan kultúrában, ahol nincs hazugság, az onnan származó a.) naiv lesz vársosi szemmel b.) ő maga sose fog hazudni...

Persze ez is csak idő kérdése, hiszen vagy felveszi a tempót és alkalmazkodik, vagy előbb utóbb kihal naivsága miatt.

Tehát egy barbár csak elején tipikus barbár, az idő előre haladtával, a megannyi tapasztalás miatt előbb utóbb átvedlik mezei harcosba...
(kiv vannak, de ritkák)

A másik téma:
A party melleti állandó njk-kal csínján kell bánni, mert nagyon könnyen rosszul sülhetnek el...Vagy túl erősek, és emiatt feleslegesnek érezhetik magukat egyes jk-k vagy túl gyengék és akkor csak koloncok lesznek a party nyakában...

Chris 12-19-2006 09:39

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 57009)
Szerintem a barbárok nem buták (legalábbis a nagy többségük), csak nem annyira adnak más kultúrákra, és ált kevésbé toleránsak (nulla diplomácia), illetve más dolgok fontosak nekik. (a fantasy regények adták rájuk ezt a klisét:))...

Jó látni, hogy nem csak én gondolom így :) Remélem egyszer majd valamelyik játékban sikerül megtapasztalni milyen egy "igazi" barbár :)

Nő nemű kari is lehet barbár, vagy az már inkább amazon? :confused:


Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 57009)
A másik téma:
A party melleti állandó njk-kal csínján kell bánni, mert nagyon könnyen rosszul sülhetnek el...Vagy túl erősek, és emiatt feleslegesnek érezhetik magukat egyes jk-k vagy túl gyengék és akkor csak koloncok lesznek a party nyakában...

A mi esetünkben nem csak ezzel volt a baj, hanem azzal, hogy a KM nem akarta folytatni a történet mesélését de ezt nem akarta megmondani, így "rávezetett" minket, addig szenyózott velünk, míg magunk nem döntöttünk úgy, hogy köszi ennyi elég volt... :( (csak tudnám az ilyen minek mesél? :confused: )

Massza Rex 12-19-2006 10:11

- Mi vaaan? Nekem ugaszt holdképű...:) (szösszente egy barbár átlagos napjából) :D

Nekem volt egy barbárom, elég mókás dolgok jöttek ki belőle, eleve a szellemhit miatt (gyakran beszélt magában, mind1 ki volt a közelben), naivsága miatt, no meg hogy mindig kimondta azt, amit kultúrált emberek nem szoktak.

Nemes akadozva elóadja magát, hogy mi lenne a feladat (kicsit dadogott). Erre a van -e kérdésre a barbárom:
De most mé dadogsz? :)

Begyűjtötték a csapatot az inkvizítorok, me gyanús ügyletbe keveredtek.
Kérdik a karimtól, hogy mit csinált tegnap este:
Erre a barbárom részletesen elmesélte, hogy mit művelt a három örömlánnyal mit és hova dugott és miket ordított közbe...:)

Így utólag nem tűnik olyan viccesnek, de ott akkor nagyot szólt. Mindenki tök para vót, lehet megyünk máglyára mind, meg halálra kínoznak...:)
De hát szegény barbárnak az hogy inkvizíció ugye nem mondott semmit, még a szót sem értette, ergo nem is igen félt egy csontos vénembertől :)


Női karaktere Yneven:
Ha a való világból indulunk ki, akkor a legtöbb kultúrában a nők elnyomva találhatóak (vagy voltak) így eleve ritkaságba ment aki mondjuk fegyvert (és esetleg jól) forgathatott. Persze barbár törzseknél mai napig is fellelhetőek az anya központú, nőuralom. (hisz minden fene nagy erős büszke férfi harcost csak egy "gyenge" nő szült ugyebár :))

Az amazon végül is a barbár női ágát képviselte volna, csak nagyon leszűkítették azzal, hogy önálló kultúrává avanzsálták. Inkább csak annyit kellett volna mondani, hogy bizonyos barbár törzseknél nőuralom van, is ott bizony a női harcosok (külvilág számára amazonoknak nevezett személyek) védik a törzset.

Persze biológilag van némi hendikepjük, hisz egy átlagos férfi ua munkával izmosabb lesz, mint egy átlagos nő. Így van összerakva. De a kalandozó úgyis mindig a kivétel kivétele...:D

Bizonyos kasztok így is tiltva vannak a női jk előtt, legalábbis, ha saját nemüknek megfelelő karit indítanak.

Chris 12-19-2006 10:25

Nem kis móka lehetett ezzel a barbárral egy partiban lenni... :D :D :D

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 57016)
Bizonyos kasztok így is tiltva vannak a női jk előtt, legalábbis, ha saját nemüknek megfelelő karit indítanak.

Több ilyen kaszt is van, nem csak a boszmester? :confused:

Massza Rex 12-19-2006 10:42

Jó móka volt, csak hát idővel fejvadászok kipontozták Erionba, me elfgogyott a szerencséje...:(

A Bm lehetnek nők is, de akkor is BM-nek lesznek híjva (legalábbis nálam) :)

Bizonyos pap (paplovag) alkasztok pl Kyel, Tharr, Ranagol, Uwel, ezek tutik, de még vannak, csak nem tudom őket fejből.

A legtöbb lovagrend csak férfi tagokat fesz fel soraiba, bizonyos fejvadász rendek illetve a szerzetes rendek is detto.
(Bár ezek nem akkora érvágások, mint a papok...)

Chris 12-19-2006 10:56

Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 57024)
A Bm lehetnek nők is, de akkor is BM-nek lesznek híjva (legalábbis nálam) :)

Nem a boszi lenne a boszmester női megfelelője?
Quote:

Originally Posted by Massza Rex (Post 57024)
Bizonyos pap (paplovag) alkasztok pl Kyel, Tharr, Ranagol, Uwel, ezek tutik, de még vannak, csak nem tudom őket fejből.
A legtöbb lovagrend csak férfi tagokat fesz fel soraiba, bizonyos fejvadász rendek illetve a szerzetes rendek is detto.
(Bár ezek nem akkora érvágások, mint a papok...)

Miért? Ha vannak amazonok ezek miért nem férnek bele a pakliba? (eddig nem igen vizsgáltam ezt a témát, nem nagyon volt még ingerem Ranagol paplovagnőt játszani... bár, most hogy így feljött... :D )
(ha jól emlékszem voltak női lovagok is a történelemben, igaz csak névlegesen voltak lovagok, vagy csak gyógyítók voltak, ritkán harcosok)

Massza Rex 12-19-2006 11:41

A boszik teljesen más gyökerű mágiákat űznek, mint a BM-ek. A közös bennük csak a manna visszanyerésének egyik módja, a hatalom itala.
Mindössze a megnevezés megtévesztő, valami más nevet kellett volna nekik adni (mármint a Bm-eknek)

Boszorkány mester : elvileg mágiájuk a Boszorkány erődben élő Kyr hatalmasoktól ered, némi Crantai hagyatékkal nyakon öntve és mivel régebben még csak a Hatalmasok közvetlen talpnyalói, a Boszorkány Hercegek űzték, innen kapta később, amikor az ezeket a személyeket támogató csicskások is elkezdték űzni a Boszorkány mester név.

Mester = magiszter = valamely tudományban jártas személy

Erőd (kyr/pya): Kyria bukása után a Lázadó Hatalmasok korábban sosem látott tornyot emeltek Daumyr szigetén. Valószínű, hogy ez csak a Hatodkor közepén kapta a Boszorkányerőd nevet – korábbi írásos emlékek arra utalnak, hogy létrehozása után sokáig Erőd néven élt a köztudatban.

Dom (kyr/tor): Szó szerint hatalmas úr; valaha Kyria vezető rétegének titulusa volt, manapság csak Daumyr lakóit, a Mindenkinél Különbeket illeti meg. A toroni Nemes Házak Családfői hagyományosan a Messire (ti. Messire Cyssis: élet-halál ura) címet használják.

Boszorkányerőd (tor/pya): A toroni főváros, Shulur öblével szemközt emelkedő sziget, a kopár Daumyr egyetlen építménye. Irdatlan kő csonkagúla; kétszáz öllel magaslik a tenger szintje, a sárkányfogakként meredező zátonyok fölé. Mondják, maguk a lázadó kyr Hatalmasok, az Óbirodalom bukásának okozói emelték, s sötétjébe rejtőztek azóta eltávozott isteneik haragja elől. Manapság a Boszorkányurak, Toron legrettegettebb feketemágusai lakják – halandó lény akaratuk ellenére sosem léphet falai közé. A hagyomány szerint a mindenkori császárnak is csak egyszer (a trónralépés napját követő éjjelen) adatik meg, hogy gazdáival személyesen találkozzék. Saját kikötője, látható bejárata nincs. A néphit terjedelmes alagútrendszert sejt a Boszorkányerőd alapzatául szolgáló sziklatömb mélyén, melynek vízalatti kapuit mágikus és mechanikus csapdák, gyilkos kedvű ősi fajzatok vigyázzák.

Boszorkányurak (tor/pya): A tíz lázadó Hatalmas leszármazottai, Toron tényleges urai. A Shuluri-öböl egy kopár szigetén, Daumyron tanyáznak roppant palotában. Kilétükkel csak a császár és a főnemesség egyes tagjai lehetnek tisztában. Mindahányan hatalmas mágusok, a bölcsek szerint a kyr mágia legősibb, legtisztább formáját alkalmazzák. Noha eleik az Ötszázéves Háborúban Orwella mellé álltak, ők maguk Tharr hívei: a Kitaszítottat kellemetlen, csak alkalmanként kívánatos szövetségesnek tekintik, kultuszának terjedését nem gátolják, de nem is szorgalmazzák. Hírszerzésükről legendákat mesélnek. Kémeik – mint tanácsadók – Észak-Ynev számos kisebb államának uralkodója mellett megtalálhatók.


All times are GMT +1. The time now is 01:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu