Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Életút karakterek és időszakos Reset, kezdeti könnyítések (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4117)

Fanatixxx 03-17-2010 00:20

Életút karakterek és időszakos Reset, kezdeti könnyítések
 
Sziasztok!

Nem akartam ezt a témát illetve hozzászólást a hogyan tegyük érdekesebbé a MUD-ot c. fejezetbe beszúrni, mert szerintem egy külön témát is megérdemel.

A jelenlegi ötletek ugyan vinnék előre a játékot, de a jelenleg remeteségben játszó maroknyi karakteren kívül nem sokan örülnének neki, hiszen nincs is nagyon ki örülne. Nincs tömeg.

A legfontosabb szerintem, hogy az emberek be legyenek csábítva és kapjanak egy kezdő löketet.

Egy kezdőt az érdekli, hogy gyorsan fejlődjön legalább az első pár szinten és ne kelljen kimászni a halál labirintusából 5 percenént. Ezzel kellene valamit kezdeni. Nagyon kiábrándító, ahogyan az alsóbb szinteken már kivűlről vágod a labirintus útvonalát ami a fényre vezet vissza.

Kettőt rád nyávog a macska, a kutya csahol egyet és Te már mész is le gombászni a föld alá. Az meg csak hab a tortán, hogy a mozgáspont nullázódik... Az alsóbb szinteken ezt totál ki kellene venni, mert jelenleg úgy néz ki, hogy széttaknyolnak, majd a labirintusban találod magad és kezdődik a malmozás. Hurrá megkapod az első mozgáspontjaid, de ez a sarokig se elég, szóval itt szerintem sokaknál elszakad a cérna... Az ipse pedig reflexből az x-et nyomja. Majd belép egy fél nap múlva és mit lát? Mozgáspont ugyanannyi. Szívderítő. A kezdő karaktereknek pl. 1-5 szint ne váljon hátrányukra a halál a mozgáspontok tekintetében.

Amikor valaki elkezd egy ilyen játékkal ismerkedni akkor játszani akar, nem várakozással tölteni az időt.

Másrészről az elején egy promóció keretében összekapcsolnám a Hódos Vip-et a MUD-ossal. Elindítanék egy számlálót és az az ori aki onnantól mit is tudom én 1000 körüli körrel feltöltötte a VIP-jét, kapna egy üzenetet: Szia! Országod rendszeres Vip tag ezért szeretettel meghívunk hogy a MUD-ban is próbára tedd magad. Ajándékunk amennyiben jelentkezel egy 14 napos VIP csomag.

Valami ilyesmi. Szerintem jönne a nép!

Korábban olvastam olyat, hogy a MUD grafikailag meg úgy minden téren sehol nincs, de én azt mondom a Hódosoknak nem is erre van szüksége hanem inkább a közösségre. Ha a MUD-ban nincsenek játékosok akkor hiába az über fejlesztések. Az embereket kell berángatni először.

Az időnkénti Reset, pedig elgondolkodtató lenne (fél év). Azok a karakterek pedig akik előző alkalommal kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, extra vagyonnal, különleges egyedi tárgyakkal, ereklyékkel és + képességekkel indulhatnának Reset után. Persze itt nem csak néhány karakterre gondolok. Létszámtól függően akár több tucatra vagy százra.

Pl minden 35+ kari megkapná a kedvezményeket.

Természetesen azt is ki kellene dolgozni, hogy az ezt követő Resetek alkalmával ez az életút karakter tovább és tovább és mégtovább fejlődjön. Ne érezze a gazdája elvesztegetettnek a vele töltött időt

Valahogy a MUD-ban is meg kellene oldani azt a rendszert mint a Hódban. Mert jelenleg ugyan létezik a MUD-os 1/A, de nincs fordulás. Ez a hatalmas baj...

Szerintem ezen áll vagy bukik...

RRRrrr 05-28-2010 11:55

Mikor elindult a MUD, akkor mindenki kapott fél év vipet ha jól emlékszem, kezdeti lelkesedésként volt is elég sok játékos.
Azt jó ötletnek tartanám én is, hogy 5. szintig a labirintusba ne vegye el a mozgáspontot, de ezen a resetelésel vagy nagyon ötletelni kéne, vagy inkább felejtsük el. :)
November óta nem játszottam vele, most kicsit kedvet kaptam megint, de nem tudom meddig fog tartani. :D
Egyelőre megint az ismerkedéssel megy el az idő, szinte mindent elfelejtettem. Főleg a küldiket...


All times are GMT +1. The time now is 20:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu