Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Ötletek, javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Kutya és Macska (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4103)

Fanatixxx 03-09-2010 00:36

Kutya és Macska
 
Sziasztok!

Belevágtam a MUD-os történetbe és mindent összevetve tetszik, de maga a lehetőség - annak ellenére, hogy élek vele - fura a kezdeti időszakban. Sőt. Meg is mosolyogtam.

A karakter egyenlőre egerek, macskák, sőt kutyák lemészárolója. De mit is tehetnék ha az xp kell az elején? Conan a barbár is vajon így kezdte? Bele se merek gondolni ha majd sárkányölő leszek idővel. Megírják a városi pletykalapok, hogy kezdetben jámbor állatok fejét csapkodtam a városfalnak? Ezt a szégyent.

Én nem tenném támadhatóvá a kutyákat illetve macskákat a játék elején. Békés jószágok ahogyan olvasni is lehet róluk. Jobban örülnék ha mondjuk "veszett kutya" esetleg "gyanús alak" lenne olvasható a mezőkön. Azokat lehetne zúzni ahogy kifér... és jobban illeszkedne egy komolyabb RPG színvonalához, ami gondolom a MUD is szeretne lenni.

Az egeres küldetés az elején persze teljesen ott van. Korrekt.

Biztos értitek mire gondolok. Ez a jelenlegi szitu nekem vicces.

Swiss 03-16-2010 22:40

Quote:

Originally Posted by Fanatixxx (Post 244231)
Sziasztok!

Belevágtam a MUD-os történetbe és mindent összevetve tetszik, de maga a lehetőség - annak ellenére, hogy élek vele - fura a kezdeti időszakban. Sőt. Meg is mosolyogtam.

A karakter egyenlőre egerek, macskák, sőt kutyák lemészárolója. De mit is tehetnék ha az xp kell az elején? Conan a barbár is vajon így kezdte? Bele se merek gondolni ha majd sárkányölő leszek idővel. Megírják a városi pletykalapok, hogy kezdetben jámbor állatok fejét csapkodtam a városfalnak? Ezt a szégyent.

Én nem tenném támadhatóvá a kutyákat illetve macskákat a játék elején. Békés jószágok ahogyan olvasni is lehet róluk. Jobban örülnék ha mondjuk "veszett kutya" esetleg "gyanús alak" lenne olvasható a mezőkön. Azokat lehetne zúzni ahogy kifér... és jobban illeszkedne egy komolyabb RPG színvonalához, ami gondolom a MUD is szeretne lenni.

Az egeres küldetés az elején persze teljesen ott van. Korrekt.

Biztos értitek mire gondolok. Ez a jelenlegi szitu nekem vicces.

Mondjuk tényleg lehetne a nevük kóbor macska és kóbor kutya, végül is az utcán botlok beléjük! :)

Fanatixxx 03-16-2010 23:12

Egyébként a kezdeti szintek után miután már nem kellett ölnöm őket annyira nem is zavart...

Hirtelen állatbarát lettem. :D

Fanatixxx 03-17-2010 00:35

Quote:

Originally Posted by Swiss (Post 245386)
Mondjuk tényleg lehetne a nevük kóbor macska és kóbor kutya, végül is az utcán botlok beléjük! :)

Akár egy történettel is meglehetne fűszerezni.

A várost egykoron ostromló goblinsereget kutyává és macskává változtatta a védő sereg egy őrült varázslója. Azonban a goblinok olyan sokan voltak, hogy a mai napig szenved a város a kutyák és macskák sokaságától. Ennyi. :D Amikor megcsináltad az egeres küldetést a bölcs elmeséli ezt a sztorit. Ez persze nem küldetés lenne, csak megemlítené, hogy menj fiam/lányom és gyakorolj kedvedre ezeken az állatokon, senki nem fogja rossz szemmel nézni. Máris nem okozna a dolog problémát. Akár a nevük is maradhatna.


All times are GMT +1. The time now is 13:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu