Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megvalósult javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   1/A-ból való fordulás könnyítése (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4200)

Pool 05-18-2010 09:50

1/A-ból való fordulás könnyítése
 
Lenne néhány gondolatom az A-ból való fordulás könnyítésére.

A mostani forduláshoz kb. 400.000 értéken kell lenni 2 hétig, hogy meglegyen a top30% köridő. Ez az érték egyre csak emelkedik. Már sok topicban ki lett tárgyalva, hogy talán emiatt növekszik az "üthetetlen" elfek aránya, emiatt védi mindenki körömszakadtáig a földecskéjét, emiatt van az, hogy akinek nincs terve A-ban, az is hónapokra itt ragadhat.

Pár ötlet a fordulás könnyítéséhez:

- Top 50%-ban eltöltött 772 kör + 1.000 kör játékidő (1. ötlet)
- A csoportban eltöltött 2.000 kör (2. ötlet)
- A fellépési hektár (általában 2.400) 2*-esének megléte + az 1000 kör
játékidő (3. ötlet)
- Egyéni harccal (nem fedezéssel) szerzett 2.000 hektár + az 1.000 kör
játékidő (4. ötlet)
- Klánharccal szerzett 3.000 hektár + az 1.000 kör játékidő (5. ötlet)


Ezek jutottak hirtelen eszembe...
Viszont ezek az ötletek csak A-s ori fordulására lennének használhatóak, kapcsolt 2/B-sre nem. Aki B-ből akarja fordítani az országát, annak a mostani feltételeknek kellene megfelelnie.
Lehet, hülyeségek, amiket írtam, de hátha valakinek lesz jobb és elfogadhatóbb ötletet...

Vélemény? Lehúzás? :)

Olasz 05-18-2010 10:21

Quote:

Originally Posted by LiverPool (Post 252510)
Pár ötlet a fordulás könnyítéséhez:

- Top 50%-ban eltöltött 772 kör + 1.000 kör játékidő (1. ötlet)
- A csoportban eltöltött 2.000 kör (2. ötlet)
- A fellépési hektár (általában 2.400) 2*-esének megléte + az 1000 kör
játékidő (3. ötlet)
- Egyéni harccal (nem fedezéssel) szerzett 2.000 hektár + az 1.000 kör
játékidő (4. ötlet)
- Klánharccal szerzett 3.000 hektár + az 1.000 kör játékidő (5. ötlet)

Nekem tetszik a javaslatod, végül is bármelyik ötlet elfogadható, de én az 5-re szavaztam, mert ez legalább ösztönözné az orikat arra, hogy használják az A-s csoport különlegességét a klánharcot és ezáltal kicsit felpezsdülne az élet.:)

Rob 05-18-2010 10:41

szavaztam. maradjon, ahogy van. magyarázatom teljesen prózai, ha én vért pisáltam mire felértem akkor a többiek se ússzák meg némi lébecolással:D
pár éve mikor még nem volt kötelező az A, akkor csak úgy ontotta a játék a kékszámosokat akik nem tudtak játszani, ne menjünk vissza erre a szintre, legyen a kéknek rangja:rolleyes:

egyébként az 1. ötlet tűnik a legszinpatikusabbnak, ha választani kellene.

Rob 05-18-2010 10:57

a 2. ötlet vezet? a legrosszabb! csinálnánk mégegy B csopit, ahol még a legkitartóbbakk se bírják ki a 3 hónap eseménytelen álldogálást:mad:

Gabro 05-18-2010 11:09

az első 2 ötlet túl tápos, az utolsó 2 meg túlságosan leszűkítené a stratégiai lehetőségeket.

Talán a 3. ötletben lenne valami fantázia, azaz valami fix hektár elérése és megtartása elég lehetne a lépéshez, ez megtartaná a variációs lehetőségeket, plussz nem tolná feljebb állandóan a határt. ez lehetne pl 5k heki. (ami fölött kell lenni 336 körig+min 1k kör)

A többi ötlet viszont nem tetszik. Egyáltalán nem.

Kati 05-18-2010 11:56

Valami fix határ kellene. Nagyon sok ori pénz hiány miatt nem tud feljebb jutni. Többeknek 2-ben van szabin az országa, mert képtelenek fordulni.

vityu 05-18-2010 12:04

Nekem az a bajom a 3. változattal, hogy 4800 hektár 250k pont alatt van. Akik jelenleg benne vannak a top 10-15%-ban, azok nem fognak tudni klántámadásokat csinálni, mert érdemben alig hoznak valamit. Azért egyes emberek játékának könnyítéséért ne nehezítsük már meg másokét.

A többit még átgondolgatom, aztán hozzászólok azokhoz is.

Pool 05-18-2010 12:07

Ezek csak a zuhanyzás alatt kigondolt ötleteim voltak :)
Bárkinek van vmi elképzelése, csak nyugodtan...

Most jutott eszembe, hogy esetleg lehetne vegyes harccal (egyéni/klán) elért + 2.500 hektár + 1.000 kör játékidő...
mert külön vettem az egyéni és a klánharc földjeit...

Pool 05-18-2010 12:10

Quote:

Originally Posted by Rob (Post 252523)
szavaztam. maradjon, ahogy van. magyarázatom teljesen prózai, ha én vért pisáltam mire felértem akkor a többiek se ússzák meg némi lébecolással:D
pár éve mikor még nem volt kötelező az A, akkor csak úgy ontotta a játék a kékszámosokat akik nem tudtak játszani, ne menjünk vissza erre a szintre, legyen a kéknek rangja:rolleyes:

egyébként az 1. ötlet tűnik a legszinpatikusabbnak, ha választani kellene.

Ez olyan, ha nekem megdöglött a tehenem írás...
Lehet egyszer lefordítanád az orid és a helyére kerülővel nem lenne akkora a vérveszteséged pisilésenként...:)

vityu 05-18-2010 12:12

Quote:

Originally Posted by Kati (Post 252538)
Valami fix határ kellene. Nagyon sok ori pénz hiány miatt nem tud feljebb jutni. Többeknek 2-ben van szabin az országa, mert képtelenek fordulni.

Senkinek nincs megtiltva, hogy termeljen A-ban. Lehet, hogy Von-ék nem a legjobb példa, mert remek játékosokról van szó, de ők termeltek A-ban pár hónapot, majd klántámadásokkal 2 hét alatt fenn voltak bőven a TOP-ban.

Ha valaki úgy érzi, hogy pénzhiányban lesz, akkor megoldhatja, hogy fellép, és csinál egy akár életképtelen országot. Javasoltam már ilyet, láttam is többet.
Fellépnek elffel, húznak 20%házat, 8%templomot, 20%kocsmát meg 50% bankot/tanyát. Elég sokat lehet így termelni, majd ha elégnek érzik, akkor megoldják a pénzátpakolásokat, és az újrázást ehetőbb, könnyen felvihető fajokra. Pl 4-en felléptek, újráznak egy törpét, 2 orkot meg hagynak egy hadisabb beállítottságú elfet, és klánban felütnek a pénzből, és már lefordulni se akarnak majd...


All times are GMT +1. The time now is 18:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu