Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Bányák aránya (célzott) fedezésnél + feltárásnál (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4020)

Von 01-11-2010 20:03

Bányák aránya (célzott) fedezésnél + feltárásnál
 
Sziasztok!

Közvélemény kutat szeretnék ásni az ügyben, hogy ki mit tapasztalt a bányák találati arányával kapcsolatban.
A konkrét ok, amiért nyitom a témát, hogy törpivel 3 szinten keresztül, minimális eltolódásokkal, de ugyanaz a bányatípusom volt mind célzott fedezésnél, mind feltárás esetén bónuszos (a többinél sem volt jelentős változás)

Quote:

Originally Posted by súgó
Minden ország egyedi értékekkel rendelkezik arra vonatkozóan, hogy felfedezéskor milyen arányban milyen lelőhelyet talál. Többnyire van egyfajta lelőhely, amire sokkal nagyobb az esély, mint másra. Szintlépésekkor ezek az arányok eltolódnak, és az új szinten más lelőhely találására lesz nagyobb esélye embereidnek.

A súgóból nekem az jön le, hogy erre nagyon kicsi az esély, hisz elvileg szintlépésenként változnia kellene az arányoknak. Viszont megneszeltem, hogy annyira nem kivételes az eset, más is járt már így :)

Másik dolog ami érdekes, hogy feltárásnál teljesen hasonló arány jött ki, mint fedezésnél. Erről konkrétan a súgó nem ír semmit, úgyhogy érdekelne, hogy más is így tapasztalta, vagy megint csak tök véletlen lett ez így?

Hex 01-11-2010 20:22

Quote:

Originally Posted by Von (Post 236264)
Sziasztok!

Közvélemény kutat szeretnék ásni az ügyben, hogy ki mit tapasztalt a bányák találati arányával kapcsolatban.
A konkrét ok, amiért nyitom a témát, hogy törpivel 3 szinten keresztül, minimális eltolódásokkal, de ugyanaz a bányatípusom volt mind célzott fedezésnél, mind feltárás esetén bónuszos (a többinél sem volt jelentős változás)



A súgóból nekem az jön le, hogy erre nagyon kicsi az esély, hisz elvileg szintlépésenként változnia kellene az arányoknak. Viszont megneszeltem, hogy annyira nem kivételes az eset, más is járt már így :)

Másik dolog ami érdekes, hogy feltárásnál teljesen hasonló arány jött ki, mint fedezésnél. Erről konkrétan a súgó nem ír semmit, úgyhogy érdekelne, hogy más is így tapasztalta, vagy megint csak tök véletlen lett ez így?


jacket keresd meg Behemótban, neki nagy tapasztalata van ebben :)

Von 01-11-2010 20:24

Quote:

Originally Posted by Hex (Post 236266)
jacket keresd meg Behemótban, neki nagy tapasztalata van ebben :)

Nohát akkor majd megosztja velünk itt (remélem:)), külsőn is van regelve, és szokott is írkálni, ha jól sejtem :)

Tsobi 01-11-2010 20:40

Quote:

Originally Posted by Von (Post 236267)
Nohát akkor majd megosztja velünk itt (remélem:)), külsőn is van regelve, és szokott is írkálni, ha jól sejtem :)

Pár accountja már bannolva van, de rendületlen fórumozik más neve alatt. :p

Iron 01-11-2010 20:42

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 236271)
Pár accountja már bannolva van, de rendületlen fórumozik más neve alatt. :p



Első körben Gratulálok neki...:S

Második körben, igen a simán fedezel, ugyanaz az arány mint ami tárva megy. Mi is sokat szívtunk ezzel, hogy elég érdekesen jönnek a termelő épek :S

csabi 01-11-2010 20:49

nekem anno fém bánya kellett, célzott fedeztem, feltártam.. agyag és kő jött csak. fedeztem simát, 4 bányából kettő fém lett..

Remedy 01-11-2010 22:17

Ezt mar egyszer en is felvetettem, de asszem a valasz az volt, hogy minden ugy mukodik, ahogy a sugoban le van irva. En is ugy vettem eszre, hogy bebetonozodik az, hogy milyen banyat talalsz. A legszembetunobb pelda angolban volt (akkor meg nem volt torpenek ez a feltarasa), srac 99%-ban fatelepet kapott. De _minden_ szinten 5-tol 1-ig. Szoval gondolom egy apro esely van arra, hogy az a 99% ne menjen at masra, de hogy 4bol egyszer sem, azt nemhiszem.

Iron 01-11-2010 23:40

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 236281)
Ezt mar egyszer en is felvetettem, de asszem a valasz az volt, hogy minden ugy mukodik, ahogy a sugoban le van irva.



Erre én is emléxek. :)

Gabro 01-12-2010 07:10

nekem sosincs szerencsém, ha törpe vagyok valahol tutira a legolcsóbb cuccok bányái jönnek...

A-ban meg nekem mindig változik melyik bánya jön jobban....hol a fa, hol az agyag, néha a fém....pedig pár ezer hekit fedeztem ott, de mindig másból jön több.

vityu 01-12-2010 13:12

Quote:

Originally Posted by Gabro (Post 236300)
A-ban meg nekem mindig változik melyik bánya jön jobban....hol a fa, hol az agyag, néha a fém....pedig pár ezer hekit fedeztem ott, de mindig másból jön több.

De ne azt nézd, hogy mondjuk egyszer 10 hektárból lett 2 fém, máskor meg egy se... Többször is csináltam célzottat, meg nagy feltárást, és arányaiban mindig ugyanaz maradt.


All times are GMT +1. The time now is 14:39.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu