Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Hódító Kézikönyv (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=59)
-   -   29. Egyéb témajavaslat (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2121)

Ati 07-11-2007 13:00

29. Egyéb témajavaslat
 
Ha valami téma szerinted kimaradt, ide megírhatod, és megnézzük, hogy valahova be lehet-e illeszteni, vagy nyissunk neki új témát, esetleg kell-e róla valóban írni.

Arden 07-11-2007 14:27

Ati,jól látom,h nincs külön topikja a csoportrendszernek? értem ezalatt,h lehetne írni a normál,gyors,lassú csoportról, és külön az anarchista csoportról.

Ati 07-11-2007 15:57

Quote:

Originally Posted by Arden (Post 108797)
Ati,jól látom,h nincs külön topikja a csoportrendszernek? értem ezalatt,h lehetne írni a normál,gyors,lassú csoportról, és külön az anarchista csoportról.

Ezekről mit szeretnél kezdőknek írni?

Arden 07-11-2007 16:31

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 108831)
Ezekről mit szeretnél kezdőknek írni?

nem tudom :)
de ha jól láttam,akkor 1/A taktikák,vagy vmi hasonló nevű alrész is van itt.
sztem az sem tartozik szorosan a kezdőkhöz :)

Bogár 07-11-2007 17:23

az én észrevételem az lenne, hogy a lassú csoportban teljesen másként kell kezdeni a játékot a ~24 kör védelem miatt. ott pl már az elején tovább kell képezni az alapkatikat, hogy legyen 1 kevéske védelmed, amikorra támadhatóvá válik az országod. és persze türelemre kell biztatni azokat a játékosokat, akik oda regelnek, mivel 3* annyi idő az ország kiépítése, ami alatt akár már meg is lehetne unni a játékot... ott sokkal kiélezettebb országgal és szövivel lehet játszani, mint normálban.
szerintem még sorolhatnám. :)

Croissant 07-11-2007 17:35

Talán ide kellene egy Hódítós szlengszótárt beilleszteni, a kezdők nyilvánvalóan haszonnal tudnák forgatni. :)

Ati 07-11-2007 17:58

A sorrend nem biztos, hogy ez lesz a végén, de most nem fogok minden témát átsorszámozni, úgyhogy ezek a végére kerültek egyelőre. :)

Artúr 07-12-2007 14:43

Pár témát majd össze lehetne vonni, mert van olyan ami csak a másik megmagyarázásával együtt érthető és minek írjuk le 2 helyre?

Ati 07-12-2007 14:47

Quote:

Originally Posted by Artúr (Post 109124)
Pár témát majd össze lehetne vonni, mert van olyan ami csak a másik megmagyarázásával együtt érthető és minek írjuk le 2 helyre?

Összevonás biztos nem, mert pont az a célja ennek a kézikönyvnek, hogy hihetetlenül szájbarágós legyen. Ha ugyanaz le van írva 4 különböző helyen, az nem baj.

A tapasztalat az, hogy a legtöbben olyan dolgokon problémáznak, ami teljesen világosan le van írva a súgóban, csak nem olvassa el, vagy úgy gondolja, hogy az neki nem szimpatikus, ami oda van írva, úgyhogy annak biztos nem úgy kell működnie.

Ezért fontos, hogy minél több helyre le legyenek írva az alap dolgok, hogybármelyik témába is olvas bele futólag, minden érintve legyen, ami oda kapcsolódik. Ha már egy másik témát is el kell olvasnia, azt nem fogja megtenni.

Artúr 07-13-2007 10:39

Ugye ez az egész majd le lesz fordítva a többi játszható nyelvre is?


All times are GMT +1. The time now is 05:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu