Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Elvetett javaslatok (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Tekercskopás (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=854)

Életfa#2 09-25-2006 17:57

Tekercskopás
 
Fegya már felvetette, másik témában, a tekercskopás nagy orikban témát. Összehoztam erre egy ötletet, az elejét táblázatba foglaltam:

200 Ha: 1%
400 Ha: 2%
600 Ha: 3%
800 Ha: 4%
1000 Ha: 5% - ez eddig is így volt

2.000 Ha: 6%
4.000 Ha: 7%
6.000 Ha: 8%
8.000 Ha: 9%
10.000 Ha: 10% - és tovább:

20.000 Ha: 11%
40.000 Ha: 12%
60.000 Ha: 13%
80.000 Ha: 14%
100.000 Ha: 15% - remélem, innentől már érthető az algoritmus! :cool: Vagyis, 5%-pontonként ugrik egy nagysággrenddel a +1% kopáshoz szükséges föld mennyisége. Ami könyvtár kell ehhez, ekkora méreteken nem jelenthet gondot! Ami gondot okozhat, az mondjuk 50% kopásnál jön össze, ehhez 1E+12 hektár kell. (Emberi kifejezéssel ez egy billió hektár.) Ami már abszolút lehetetlenné tenné a tekipótlást, az a 100% kopás, ehhez 1E+22 hektár kell. Emberibb kifejezést erre nem ismerek, összehasonlításként a Föld teljes felületének kb. 17,5 milliárd szorosa.

Szintén az ötlethez tartozóan: az egy tekercs írásának költsége jelenleg, megáll, ha az ország eléri az 1000 hekit. Valójában ennek semmi értelme, az tekercsek írásának pénzköltsége teljes nyugalomban nőhetne tovább, az 1000 heki alatti képlet szerint...

Csak úgy megjegyzésképpen: a 100%-os kopás a tekercskopás program általi lekezelése miatt jelent megkerülhetetlen gondot. Mármint az, hogy kopik a teki, ezután kerül sor a férőhely ellenőrzésre, majd ezután kerül sor az épp megírt tekik beérkezésére. (Hányszor láttam már, hogy helyhiány miatt lelépett x emberem, majd belépve a tanácsadómba azt látom, hogy a helyük ott van üresen a megfelelő helyen! :D )

kedvenc hóhérod 09-29-2006 13:24

ídézem Életfát:
"Szintén az ötlethez tartozóan: az egy tekercs írásának költsége jelenleg, megáll, ha az ország eléri az 1000 hekit. Valójában ennek semmi értelme, az tekercsek írásának pénzköltsége teljes nyugalomban nőhetne tovább, az 1000 heki alatti képlet szerint..."

nem értem, miért kellene többe kerüljön a tekiírás, ha nagyobb az ori. méretesebb tekercseket írnának?

Kics 09-29-2006 15:37

Quote:

Originally Posted by kedvenc hóhérod (Post 33050)
nem értem, miért kellene többe kerüljön a tekiírás, ha nagyobb az ori. méretesebb tekercseket írnának?

Ahogy eddig is nőtt 1000ha alatt. Gyenge képzelőerőmmel elhinném azt, hogy megírják az okos szerzetesek, és azt persze ingyen csinálják, ám hogy azt a birodalom minden részére szétkürtöljék, ahhoz bizony kell a pénz:)))

Én támogatom a nagyobb orik ilyen jellegű költségesé tételét, mégha a %okat nem is gondoltam át:)

Colony 09-29-2006 16:02

Quote:

Originally Posted by kedvenc hóhérod (Post 33050)
nem értem, miért kellene többe kerüljön a tekiírás, ha nagyobb az ori. méretesebb tekercseket írnának?

Miért drágább egy épület arany szükséglete? Az biztos, hogy nem nagyobb, de talán szebb?

Eredeti felvetéshez:
Most nem rendelkezem nagy merétű országgal, de ha jól emlékszem 1000 hektáron 299 arany egy tekercs írása. Ha arányosan számolnám 2500 hektár fölött már nem érné meg írni, mert a piacon olcsóbban megvennék a készterméket!
(Igy se írnak, de ez mellékes)

Dym 09-30-2006 07:56

Ismertek olyan orit, ami ki van gyúrva és tekercset ír? Én még nem láttam ilyet..
A tekercsírás drágításával csak a gyengébb, tekercseit megvédeni nem tudó, tekercsírásra szoruló orikat sújtanánk.

A teki kopás mértékét növelni megint csak fölösnek tartom, mert mindenki aki abban tartja a pénzét figyeli mikor van a kopás és gondoskodik a tartalékairól. Akinek viszont csak annyi van amennyi pont szükséges, az miért kerüljön nagyobb bajba a kopás pótlása miatt.

Synkel 09-30-2006 12:28

Quote:

Originally Posted by Kics (Post 33057)
Ahogy eddig is nőtt 1000ha alatt. Gyenge képzelőerőmmel elhinném azt, hogy megírják az okos szerzetesek, és azt persze ingyen csinálják, ám hogy azt a birodalom minden részére szétkürtöljék, ahhoz bizony kell a pénz:)))

Én támogatom a nagyobb orik ilyen jellegű költségesé tételét, mégha a %okat nem is gondoltam át:)

Én is így vagyok vele:) Az igazán nagy orik tekipótlási problémája A-ban illetve anarchban jelentkezne. Anarchról nem tudok nyilatkozni, A-ban meg végre lenne ára a tekinek, főleg ha esetleg drágább lenne a megírása, mint most a piaci ára. Bár A-ban valószínűbb, hogy megszaporodnának a millió tekivel újrázó orik, de pusztán újrázással nem lehetnek pótolni ennyi kopást, azaz vagy venni, vagy írni kell.

Dym: a javaslat szerint a kicsi, illetve átlagos orikat ez a probléma nem érintené jelentősen. megkockáztatom, hogy 2-5 csopikban nem lenne jelentős hatása a változásnak.

Bogár 10-04-2006 18:48

egyetértek én is ezzel a tekikopási táblázattal. ha jobban megnézzük, 10k hekin csupán 2* annyi teki kopna, mint most... ez sztem elfogadható.

wand 10-04-2006 19:03

Quote:

Originally Posted by Életfa#2 (Post 32573)
Ami gondot okozhat, az mondjuk 50% kopásnál jön össze, ehhez 1E+12 hektár kell. (Emberi kifejezéssel ez egy billió hektár.) Ami már abszolút lehetetlenné tenné a tekipótlást, az a 100% kopás, ehhez 1E+22 hektár kell. Emberibb kifejezést erre nem ismerek, összehasonlításként a Föld teljes felületének kb. 17,5 milliárd szorosa.

ez kész :D :D :D
jó vagyok matekból de ennek nem bírtam utána számolni :D

wand 10-04-2006 19:08

Quote:

Originally Posted by Synkel (Post 33107)
de pusztán újrázással nem lehetnek pótolni ennyi kopást, azaz vagy venni, vagy írni kell.

A-ban vannak 50 millió tekivel újrázható orik is.. az szeritnem egy "darabig" fedezné a kopást.

amúgy érdemben nem nagyon tudok hozzászólni a teki kopás problémájához, tény, hogy egy nagyorinak elvikebn nem jelenthet gondot, ha akár megduplázódik a kopás.

monro 10-04-2006 19:31

Quote:

Originally Posted by wand (Post 33666)
A-ban vannak 50 millió tekivel újrázható orik is.. az szeritnem egy "darabig" fedezné a kopást.

amúgy érdemben nem nagyon tudok hozzászólni a teki kopás problémájához, tény, hogy egy nagyorinak elvikebn nem jelenthet gondot, ha akár megduplázódik a kopás.


Nekünk viszont volt anno olyan orink ami 19 körönként 100%-ot kopott :D
Jó lenne ha nem csinálnánk vissza azt az állapotot... :)


All times are GMT +1. The time now is 20:48.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu