Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Általános beszélgetés Hódítós témákban (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Hódító relikvia (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=612)

DearCody 07-10-2006 23:06

Hódító relikvia
 
Üdv mindenkinek!
Bizonyára mindenki felfigyelt a ***** Relikviák stílus-választó szavazás! ***** című feliratra.
Nagyon örültem amikor láttam, én is sokat gondolkodtam ilyesmin.
A kérdés az lenne, h ki melyik stílura voksolt és miért?

Reméljük, h hamarosan újabb információkat kapunk! (pl: h áll a szavazás a játékban)

Nekem a "B" stílus tetszik, SZVSZ jobban mutatna egy pólón. Nem akartom a tisztelt alkotókat megsérteni, de szerintem az "A" stílus rajzai inkább rajzfilmfigurákra hasonlítanak. A "B" stílus tekintélyt kölcsönöz magának.

Ati 07-10-2006 23:23

Quote:

Originally Posted by DearCody
Üdv mindenkinek!
Bizonyára mindenki felfigyelt a ***** Relikviák stílus-választó szavazás! ***** című feliratra.
Nagyon örültem amikor láttam, én is sokat gondolkodtam ilyesmin.
A kérdés az lenne, h ki melyik stílura voksolt és miért?

Reméljük, h hamarosan újabb információkat kapunk! (pl: h áll a szavazás a játékban)

Nekem a "B" stílus tetszik, SZVSZ jobban mutatna egy pólón. Nem akartom a tisztelt alkotókat megsérteni, de szerintem az "A" stílus rajzai inkább rajzfilmfigurákra hasonlítanak. A "B" stílus tekintélyt kölcsönöz magának.

Hivatalos eredményt csak a szavazás végén fogok mondani, senkit nem szeretnék befolyásolni a szavazás állásának ismertetésével. A terveim szerint 1 hétig megy a szavazás, a pontos végét majd az határozza meg, hogy van-e az egy hét elteltével egyértelmű győztes, avagy nagyon szoros a verseny.

DearCody 07-11-2006 00:00

Quote:

Originally Posted by Ati
Hivatalos eredményt csak a szavazás végén fogok mondani, senkit nem szeretnék befolyásolni a szavazás állásának ismertetésével. A terveim szerint 1 hétig megy a szavazás, a pontos végét majd az határozza meg, hogy van-e az egy hét elteltével egyértelmű győztes, avagy nagyon szoros a verseny.

Köszi az infot, máris többet tunk.
Még annyit kérdeznék ami szerintem sokmindenkit érdekel, h miért csak VIP oriknak van? Szerintem egy ilyen kérdésben az összes orinak joga lenne szavazni.

Nekro 07-11-2006 00:17

Engem meg mondjuk az érdekelne, hogy akinek 100 vip-es orija van(mondjuk anarch) az 100X szavazhat??

Senki 07-11-2006 06:19

Szerintem nem nagyon lehet, csak a főoriból szavazni... legalábbis ha jól emlékszem a második orim amióta 1/A-ban van végig VIP, és ha csak ott kapot VIPet akkor is szavazóképes lenne már, és mégsem az.....:rolleyes:

Ati 07-11-2006 08:16

Quote:

Originally Posted by DearCody
Köszi az infot, máris többet tunk.
Még annyit kérdeznék ami szerintem sokmindenkit érdekel, h miért csak VIP oriknak van? Szerintem egy ilyen kérdésben az összes orinak joga lenne szavazni.

Ennek két oka van:

1, kiszűrni a dupla szavazásokat. Ha valaki csak azért indít X országot, hogy szavazzon, az értelenszerűen a szavazás szempontjából nem lenne jó. Ha valaki elővesz elfekvő országokat, az szintén nem. Ha anarchból X országgal szavaz, az megintcsak nem, stb. Ezzel tehát igen jó arányban lehet azt biztosítani, hogy egy ember csak egyszer szavaz. Ha valaki 1200 forintot kiad csak azért, hogy +1 szavazatot leadhasson, az megérdemli. :)

2, mivel a szavazás a relikviákról szól, célszerű csak olyanok körében megtartani, akiket konkrétan érint. Aki mégcsak a játékban sem VIP, az nem túl valószínű, hogy fog pólót, vagy bármi mást venni.

Chris 07-11-2006 08:58

Quote:

Originally Posted by Ati
... Aki mégcsak a játékban sem VIP, az nem túl valószínű, hogy fog pólót, vagy bármi mást venni.

Ez nem biztos.
Egyrészt egy póló maradandóbb, mint egy VIP és a gyakorlati haszna is nagyobb. Ha az ára, a minősége és kinézete megfelelő, akkor szerintem igenis elképzelhető, hogy valaki megveszi, aki nem VIP (elvégre az emberek negyrésze hord ruhát, a kérdés csak az, hogy a kínált ruha megfelel-e neki, és ez nem függ össza azzal, hogy valaki VIP vagy sem). Ha valakinek az országán nincs VIP nem feltétlenül azt jelenti, hogy nincs rá pénze, lehet hogy pénze lenne, de feleslegesnek tartja a VIP-et.
Másrészt attól, hogy valaki VIP nem biztos, hogy pólót fog venni. Igaz a VIP megléte feltételez valamiféle anyagi hátteret, de nem minden a pénz. Attól még hogy valakinek a VIP mellé még van x ezer forintja, nem biztos hogy ilyen polóra költi.
Az, hogy vesz-e valaki ilyen tárgyakat sok mindentől függ, és nem lehet egyszerűen a VIP alapján meghatározni a célcsoportot.

Az 1. pontban leírtak miatt megértem a szavazás VIP-hez kötését, de a 2. pont szerintem sántít.

DearCody 07-11-2006 09:02

Chrisnek van igaza. Én mikor még nem voltam VIP akkor is azon gondolkodtam, h kéne vmi ilyen cucc. És megvettem volna akkor is, nemcsak most. Renélem majd láthatunk több képet is. :D

Ati 07-11-2006 09:31

Quote:

Originally Posted by Chris
Ha valakinek az országán nincs VIP nem feltétlenül azt jelenti, hogy nincs rá pénze, lehet hogy pénze lenne, de feleslegesnek tartja a VIP-et.

Én azt gondolom, hogy ha feleslegesnek tartja valaki, hogy hozzájáruljon a játék fenntartásához, akkor teljesen normális, hogy a játékot érintő kérdésekben nem számít a szavazata. És ennek ellenkezőjéről nem fogsz tudni meggyőzni, kár próbálkozni. :)

Chris 07-11-2006 10:00

Quote:

Originally Posted by Ati
Én azt gondolom, hogy ha feleslegesnek tartja valaki, hogy hozzájáruljon a játék fenntartásához, akkor teljesen normális, hogy a játékot érintő kérdésekben nem számít a szavazata. És ennek ellenkezőjéről nem fogsz tudni meggyőzni, kár próbálkozni. :)


A véleményed sok érdekes kérdést felvet, de nem akarok belemenni, mert ez nem megfelelő hely rá.
Nem akarlak meggyőzni...
(a félreértések elkerülése végett: az előző hozzászólásomban nem azt firtattam, hogy ki szavazhat és ki nem, és aki nem, az miért nem, hanem arra próbáltam felhívni a figyelmed, hogy a relikviák célcsoportja nem feltétlenül esik egybe teljesen a VIP országok tulajdonosaival...


All times are GMT +1. The time now is 10:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu