Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Segítség (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Piaci minimál árak (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3894)

sotya 11-04-2009 11:47

Piaci minimál árak
 
A katona piacon képzési ár alatt nem adhatom el az egységet, de tekercspiacon ez a szabályozás nincs érvényben.
Nektek mi a véleményetek erről?

Ati 11-04-2009 17:14

Quote:

Originally Posted by sotya (Post 227824)
Nektek mi a véleményetek erről?

Nekem az, hogy teljesen jól van ez így.

gabo 11-04-2009 17:22

Én is úgy gondolom hogy jó így minden:)

Von 11-04-2009 17:25

Quote:

Originally Posted by sotya (Post 227824)
A katona piacon képzési ár alatt nem adhatom el az egységet, de tekercspiacon ez a szabályozás nincs érvényben.
Nektek mi a véleményetek erről?

Ebből nem derül ki, hogy melyiket szeretnéd, ha lenne minimálár a tekinél, vagy ha nem lenne a seregnél sem? Vagy csak költői a kérdés? :)

A sereg minimálára tudtommal nem sok vizet zavar a játékban, piactorzító hatása nincsen, legalábbis nem láttam sehol sem ilyet. Annál inkább a tekiké, ahol simán lehet, hogy normál piaci folyamatok miatt kénytelen beesni a tekiár az előállítási ár alá, tehát nem a most divatos mások vagyonának úsztatása miatt.
Meg aztán hogy számítod ki az előállítási árat?
Gnóm megírja 300ért a tekit 5ösön, majd megújrázza 4 szer minden szinten, azaz L-ben is, G-ben is és B-ben is és A-ban is ötödölődik az előállítási ára gyakorlatilag. Azaz a tekit kvázi 300/5^4=0,48 aranyért írták, és nézzenek oda, annál olcsóbban nem is lehet kitenni, tehát mégis van érvényes minimálár :)

sotya 11-04-2009 17:35

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 227844)
Nekem az, hogy teljesen jól van ez így.

De milyen oknál fogva van az egyik piacon meghatározva míg a másikon nincs?

Pepa 11-04-2009 17:50

Quote:

Originally Posted by sotya (Post 227850)
De milyen oknál fogva van az egyik piacon meghatározva míg a másikon nincs?

Én inkább úgy kérdezném: miért számít, hogy a katonát ki lehet-e tenni 150 aranyért, ha semelyik csoportban sincs 6000 arany alatt?

Sataniac 11-04-2009 18:01

Quote:

Originally Posted by Pepa (Post 227851)
Én inkább úgy kérdezném: miért számít, hogy a katonát ki lehet-e tenni 150 aranyért, ha semelyik csoportban sincs 6000 arany alatt?

1. Itt nem azzal van gond hogy a katonát nem lehet 150 alá tenni, hanem azzal hogy a teki mehet 1-ért.
2. Ha holnap valaki ki tenne 4mrd egységet mindenből 1000-ért és a csoport bukná az összes piacon levő egységet, akkor ugyanez lenne a véleményed? Játszunk el a gondolattal és képzeljük el ezt mondjuk az A-ban....

Ati 11-04-2009 18:11

Quote:

Originally Posted by Sataniac (Post 227854)
2. Ha holnap valaki ki tenne 4mrd egységet mindenből 1000-ért és a csoport bukná az összes piacon levő egységet, akkor ugyanez lenne a véleményed? Játszunk el a gondolattal és képzeljük el ezt mondjuk az A-ban....

Pár napja történt az A-ban.

Von 11-04-2009 18:15

Quote:

Originally Posted by Sataniac (Post 227854)
2. Ha holnap valaki ki tenne 4mrd egységet mindenből 1000-ért és a csoport bukná az összes piacon levő egységet, akkor ugyanez lenne a véleményed? Játszunk el a gondolattal és képzeljük el ezt mondjuk az A-ban....

Pont ez az, míg tekit fel tudsz rámolni A-ba több tíz milliárdot is akár, addig egységet nem igazán. Egységből is bepróbálkozhatsz azzal, hogy felviszel pártízmillió darabot egy szövivel, de akkor alapból B-ben elkaphatnak ezért más szövik, arról nem beszélve, hogy pártízmillió egységgel azért nem leszel domináns A piacán, finoman szólva sem.
Egyszerűbben fogalmazva, eljátszhatunk a gondolattal, hogy A piacán megjelenik 4 milliárd egység, csak fölösleges, mert nem jelenik meg egyik pillanatról a másikra, míg több tíz milliárd teki ellenben egyik pillanatról a másikra is megjelenhet.
Ami még egy nagy különbség, az egységeket nem lehet csoportról csoportra kedv szerint duplázgatni-triplázgatni-négyszerezni. Szóval aki ennek ellenére képes elúsztatni akár egy sokkal kisebb csoport egységpiacát, az meg is érdemli erőfeszítése gyümölcsét.
Nagyon röviden: mechanizmusban óriási különbségek vannak Ahmed meg Báhia piaca között, ezért ilyen összehasonlításnak nincs is igazán létjogosultsága

Von 11-04-2009 18:17

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 227858)
Pár napja történt az A-ban.

Szerintem ő katonai egységekre gondolt :)


All times are GMT +1. The time now is 21:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu