Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Szabadidő, Sport (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Kosárlabda (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=261)

Kari27 02-21-2006 09:24

Kosárlabda
 
Sziasztok!

Annyi sport van miért pont ez maradna ki!
Írjon ide mindenki aki pattogatott valaha, vagy épp profi valahol, vagy a grundon nyomja, csemete, edző, mindenki aki ezt a remek sportot, űzi, nézi, tanítja! Remélem sokan vagyunk!

kari

Phoenix 02-21-2006 09:28

én régebben elég sokat kosaraztam, de inkább csak hobbi szinten a szakközépben, mostmár sajna nincs időm rá :( pedig tényleg jó kis játék :D

hami 02-21-2006 09:31

Sziasztok:)
Tényleg remek kis sport:)
Egy páran tudják, én is nyomtam egy darabig egyesületben, de aztán abbamaradt:( Pedig az egyik legkirályabb sport, ezt bizton állíthatom:))

Steve 02-21-2006 09:33

Szerintem is sirály és pont azért mert sokféleképp lehet nyomni: talán a streetball rendezvények miatt is népszerű ennyire!:)

Kari27 02-21-2006 09:34

Én jelenleg az utápótlás neveléssel foglalkozom, előtt elég messzire vittem utánpótlás szinten! Bár mára már őrülők ha 10 percet max erővel tudok játszani, de a gyerekek kárpótolnak mindenért:)

Davalon 02-21-2006 09:44

Nekem elég, ha annyit mondok, hogy körmendi vagyok?:D :D

hami 02-21-2006 09:44

Egyszer elmegyek megnézni a lurkóidat Kari.
Az a baj, hogy már nem vállalod be a streetballt, pedig jó lenne.
Tudom miért, úgyhogy ne írd le égyszi:)

Steve 02-21-2006 09:47

Igen az mondjuk gáz a kosárban hogy a legtöbb volt kosaras idősebb ismerősöm már járni is alig tud mert tropára ment a térde:(
Ezért mondjuk annyiban jobb a foci hogy a faterom 50évesen is aktivan tudja nyomni 30évesek között:cool:

Kari27 02-21-2006 09:49

Tehát!

A gyerek az gyerek! Élattanilag és szelemileg sincs azon a szinten 4-8 éves korában hogy értse a sportot! Itt főleg a csapat sportokra gondolok! Nem érti miért kell passzolni, hisz nézzétek meg a gyerekek többségét mind szeret a saját játékával egyedül játszani! Nem érti miért adja oda a társanak a labdát! Ebben a korban csak a koordináció és esetleg némi állóképesség fejlesztés lehet az elsődleges! Persze egyén függő hisz nekem is van olyan 8 évesem aki a 12 éves gyerekek közt játszik és hülyére veszi őket, de nem ez a jellemző! A gyereknek minden sport alapvető mozgásait meg kell ismerni! Nekem volt olyan focista barátom aki válogatott volt utánpótlás szinten, de ha felé dobtál egy labdát, nem megfogta, hanem elhajol előlle! Nam tudta kezelni a kezével a labdát!
Szerintem a gyerek mindegy mit sportól 10 éves koráig, a lényeg abban van hogy kíhívás legyen benne, feladat legyen, érezze jól magát, és tartozzon valahová! A többi később kialakul! A jó az lenne ha az iskolai testnevelésünk nem ezen a sz*r szinten lenne, mert akkor lehetne rendesen dolgozni! De mikor az edzés felén tesi órát kell tartanom mert a gyerek szó szerint béna, és nem azért mert tényléeg az hanem mert nem foglalkoznak vele eleget.
na ennyi elég az ars poétikáról:)

kari

Kari27 02-21-2006 09:51

Davalon!

játszottál a Lóránt Petivel?


All times are GMT +1. The time now is 21:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu