Hódító / Queosia forum

Hódító / Queosia forum (http://forum.hodito.hu/index.php)
-   Megbeszélések (http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Új személyiség: Tűzoltó (http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3879)

Remedy 10-30-2009 11:50

Új személyiség: Tűzoltó
 
Sziasztok!

Ezt Fegyatol olvastam, de megtetszett...

Quote:

Originally Posted by -Fegya- (Post 19226)
Tűzoltó A tűzoltó személyiség nagy hatásfokkal oltja a felgyújtott házakat. Gyújtogatásnál 70%-kal kevesebb ház ég le.

Ilyen személyiséget például tolvajokat szinte nem tartó gnómok is hasznosíthatnának.

Ki lehet egesziteni azzal a koncepcionalis aprosaggal, hogy pl a tuzgolyo is kisebb karokat okoz... Gyakorlati jelentosege nem sok lenne, de konzekvens... :)

%-on persze lehet csokkenteni, ha sokalljatok... :)

Ati 10-30-2009 11:55

Egy teljes személyiség EGY darab akció elleni védekezésre?

Remedy 10-30-2009 11:57

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 227095)
Egy teljes személyiség EGY darab akció elleni védekezésre?

Ez ketto igazabol, de lehet hozza mast is kitalalni, ha kevesled.... :)

Rotcsa 10-30-2009 11:59

Hulláknak jól jönne sztem..

Ati 10-30-2009 12:03

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 227097)
Ez ketto igazabol, de lehet hozza mast is kitalalni, ha kevesled.... :)

Őszintén szólva nem vagyok meggyőzve arról, hogy mégtöbb "X elleni védelem" személyiség kellene. Én most inkébb egyedi személyiségekben gondolkoznék.

Remedy 10-30-2009 12:07

Quote:

Originally Posted by Rotcsa (Post 227102)
Hulláknak jól jönne sztem..

Orkoknak, gnomoknak is.... :)

Ati: sosem baj a valtozatossag, es ha tobb a lehetoseg, szerintem... :)

Ati 10-30-2009 12:09

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 227106)
Ati: sosem baj a valtozatossag, es ha tobb a lehetoseg, szerintem... :)

Dehogynem. A sakkban miért nincs 50 újabb bábu? Sokkal több lehetőség lenne benne. De nincs. :)

Remedy 10-30-2009 12:14

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 227108)
Dehogynem. A sakkban miért nincs 50 újabb bábu? Sokkal több lehetőség lenne benne. De nincs. :)

Ez nem jo pelda. A sakk nagyon jol lefektetett szabalyrendszeru, hosszu evek elmeleti munkaja van benne. Uj szabalyok ugyan jott egy par (pl en passant), de jo ideje semmit sem valtozott a szabalyrendszere. A hodito pedig folyamatosan ujul, es frissul. A sakknak erre nincs szuksege, nagyon jol kis kitalalt jatek. :)

Ati 10-30-2009 12:17

Quote:

Originally Posted by Remedy (Post 227111)
Ez nem jo pelda. A sakk nagyon jol lefektetett szabalyrendszeru, hosszu evek elmeleti munkaja van benne. Uj szabalyok ugyan jott egy par (pl en passant), de jo ideje semmit sem valtozott a szabalyrendszere. A hodito pedig folyamatosan ujul, es frissul. A sakknak erre nincs szuksege, nagyon jol kis kitalalt jatek. :)

Ami az egyszerűsége miatt jó játék. Nem a bonyolultsága miatt. Egy adott szint után a bonyolítás jót tehet a régi játékosoknak, az újakat elriasztja.

Dus 10-30-2009 12:18

Quote:

Originally Posted by Ati (Post 227113)
Ami az egyszerűsége miatt jó játék. Nem a bonyolultsága miatt. Egy adott szint után a bonyolítás jót tehet a régi játékosoknak, az újakat elriasztja.

A sakk nem egyszerű. Csak annak tűnik... :)

De hogy a témához is hozzászóljak, Ts által a másik topicban felvetett ötlet, miszerint csapjuk hozzá a túlélőhöz, tetszik. :)

Quote:

Originally Posted by Tsobi (Post 227109)
Én a tűzoltás dolgot sokkal jobban el tudnám képzelni varázslat formájában. (36 kör)
Vagy ha már mindenképp személyiségben gondolkodunk,akkor a Túlélőt megspékelni ezzel.

"Túlélő A túlélő az, amire a név utal: túlélő. Minden, az emberei és épületei ellen irányuló tolvaj és mágikus akció 30%-kal kisebb hatásfokú. Ide tartozik a varázslók meggyilkolása, a katonák meggyilkolása, a tolvajok mérgezése, az emberrablás, a tűzgolyó, a földrengés és a gyújtogatás.



All times are GMT +1. The time now is 03:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu